AUTOKLUB  V  AČR  SLANÝ

  Evropský pohár 125 ccm -  11.srpna  2018.  Divišov.

 
         
    Mladý slánský plošinář Bruno Belan druhý v Evropě
 
     V sobotu 11. srpna se na divišovském plochodrážním stadionu uskutečnil finálový závod Evropského poháru juniorů do 15 let v kategorii 125 ccm.
    Na start závodu se postavilo celkem osmnáct plochodrážních nadějí z Velké Británie, Německa, Estonska, Nizozemí, Polska
a samozřejmě z Česka, aby  bojovaly o posty nejvyšší v Evropském poháru do 125 ccm na klasické ploché dráze.
    Domácí federace do tohoto klání měla právo nasadit celkem čtyři závodníky, které na základě výsledků v rámci závodů v mistrovství ČR a přípravných tréninkových soustředěních nominoval organizační tým Sportovního centra mládeže při AK v AČR Slaný, který zároveň organizačně  zajišťuje tyto závody.  Nominována byla čtveřice ve složení Jaroslav Vaníček AK Markéta Praha, Vojtěch Šachl  AK Divišov, Bruno Belan AK Slaný, Milan Dobiáš SC Chabařovice a jako náhradníci , Matěj Frýza PK Plzeň a Vojtěch Zamazal ASK. Slaný. V samotném závodě nakonec plzeňský Matěj Frýza z pozice prvního nominovaného náhradníka  musel nahradit  Milana Dobiáše. Ten si bohužel v přípravném soustředění týden před závodem právě na divišovickém oválu po běžném podklouznutí přivodil poměrně komplikovanou vícečetnou zlomeninu celkem čtyř prstů na levé ruce. Jak se později ukázalo byla tato nominace zcela oprávněná a odpovídala současné výkonnosti jednotlivých našich reprezentantů.
( sportovní tým SCM - zhleva M.Rosůlek, V.Zamazal,V.Šachl,J.Vaníček,B.Belan,M.Ffrýza, F.Kalina,V.Buřič)
 
     Základní rozpis jízd, ve kterém každý jezdec dle pravidel evropské federace startoval třikrát a kdy  na startu proti sobě stála vždy šestice závodníků přinesl plný 15 ti bodový zisk pro divišovského Vojtěcha Šachla a Jaroslava Vaníčka z pražské Markéty. Finále A si dále zajistil slánský Bruno Belan, který do finále postupoval z třetího místa ziskem 12 ti bodů  a polská naděje Pawel Trzesniewski, který měl na svém kontě 11 bodů. 
   Finále B a rovněž tak následný postup do finále A  se stalo kořistí Marlona Hegenera z Německa před britem Samem Mc Gurkem. Oba tak doplnili uvedenou čtveřici, aby bojovali o stupně vítězů v Evropském poháru.
    Finálová jízda šesti mladých závodníků  přinesla velký úspěch pro české barvy. Jaroslav Vaníček opět stylem start - cíl potvrdil, že mu letošní sezona náramně vychází a s přehledem zvítězil před Bruno Belanem, který rovněž svým soupeřům za sebou nedal po startu žádnou šanci. Tento nadějný závodník AK Slaný tak zaznamenal skvělý výsledek. Třetí příčku po nepatrném zaváhání na startu a následném tvrdém souboji se Samem Mc Gurkem vybojoval  jeho podjetím ve výjezdu z poslední zatáčky domácí Vojtěch Šachl. Tato jízda byla zcela jistě po právu přihlížejícími diváky hodnocena jako nejhodnotnější z celého závodu.
 
 
 
http://www.speedwaya-z.cz/wp-content/uploads/2018/08/5-7.jpg    http://www.speedwaya-z.cz/wp-content/uploads/2018/08/7-11.jpg
Finále A: zleva Bruno Belan, Vojtěch Šachl, Jaroslav Vaníček,                    Vojtěch Šachl útočí  ve finále A na Sama McGurka
Marlon Hegener a Sam McGurk
    
Matěj Frýza, který se ploché dráze věnuje od letošní sezony, obsadil se dvěma body na svém kontě sedmnáctou
příčku a lze konstatovat, že jeho výkon určitě trenérskou dvojici M.Rosůlek - F.Kalina nezklamal.  Vojtěch Zamazal z pozice náhradníka tentokráte  na ovál nevyjel.
     Pro Českou plochou dráhu je to vynikající výsledek, který trio mladých jezdců zaznamenalo. Nutno rovněž poznamenat, že , kromě samotných jezdců má velký podíl na výsledku i výrobce motocyklů firma Shupa, která nejen že zajistila plnohodnotný servis a přípravu techniky a která  která pro tento závod navíc  pro Jaroslava Vaníčka a Bruno Belana připravila závodní speciály. Všichni čeští reprezentanti , jak již bylo v úvodu zmíněno, jsou zařazeni ve Sportovním centru mládeže (SCM) při AK v AČR Slaný, které  jim zajišťuje další přípravu a  tréninkové možnosti mimo mateřské plochodrážní kluby. Na celkových  výsledcích  a úspěchu jezdců nejen v tomto závodě  má rovněž výrazný podíl práce trenérské dvojice Miroslav Rosůlek a František Kalina, kteří všem předávají jen to nejlepší z plochodrážní přípravy.  
 
   Výsledek závodu :
    TOT C B A
1. Jaroslav Vaníček, CZ 5 5 5 15     1.
2. Bruno Belan, CZ 4 5 3 12     2.
3. Vojtěch Šachl, CZ 5 5 5 15     3.
4. Sam McGurk, GB 4 4 3 11   2. 4.
5. Pawel Trzesniewski, PL 5 2 4 11     5.
6. Marlon Hegener, D 3 4 2 9   1. 6.
7. Frido Ving Viidas, EST X 3 5 8   3.  
8. Luke Harrison, GB 4 3 4 11   4.  
9. Kacper Makowski, PL 2 2 4 8   5.  
10. Harry McGurk, GB 2 4 1 7   6.  
11. Luca Kastner, D 3 3 X 6 1.    
12. Mateusz Lopuski, PL 2 1 3 6 2.    
13. Alexandra Schauer, D 1 0 2 3 3.    
14. Nynke Sijbesma, NL 1 1 1 3 4.    
15. Bruno Thomas, D 3 2 0 5 5.    
16. Nick Colin Haltermann, D 0 0 2 2 6.    
17. Matěj Frýza, CZ 1 0 1 2      
18. Nigel Hummel, NL 0 1 0 1      
19. Vojtěch Zamazal, CZ (res)   DNR  
 
Evropští vítězové - J.Vaníček, B.Belán a V.Šachl
 
Účastníci závodu Evropského poháru tř. 125 ccm
 
Připravil A.Vilde, V Buřič, Foto V.Buřič, K.Herman

 

 

Plochodrážní víkend plný událostí.

 
          Sobota 4.8.2018 -Liberec-  Mezinárodní mistrovství ČR dvojic -Finále.
 
 
       Liberecký plochodrážní stadion hostil v sobotu 4.sprna finálový závod letošního mezinárodního mistrovství ČR dvojic. 
       Pátnáct předešlých ročníků o nejvyšší mety bojovalo deset párů rozdělených do dvou kvalifikačních skupin, aby posléze každý mítink gradoval semifinalovými a následně finalovou jízdou. Do letošního finálového klání se přihlásilo pouze sedm dvojic, a tak se závod uskutečnil podle tradičního modelu na 21 jízd.
      Favoritem závodu byli lonští mistři ČR, tým ZP Pardubice, kde vedle Václava Milíka startoval Hynek Štichauer, který tak nahradil stále zraněného Tomáše Suchánka. Ten  po loňském těžkém pádu v Žarnovici stále není východočechům po sportovní stránce k dispozici. 
      Stranou nechtěli stát ani pražské celky  Olymp Praha  a AK Markéta Praha a loni brozový PK Plzeň, silnou sestavu měl rovněž KFPD Třebusice, na výlet na sever Čech nepřijeli ani AK Březolupy a AK Slaný.
      Slánský AK v letošní sezoně především preferuje výsledky v nejvyšší domácí soutěži M MČR Extraligy družstev a tak pod Ještědem startovali jezdci Roman Čejka - Michal Dudek. 
      Samotný závod na nejkratším  tuzemském oválu za parného odpoledna přinesl napínavou podívanou s mnoha krásnými souboji, kdy si jezdci mezi sebou nic nedarovali a po závěrečné 21 jízdě měly dva celky shodný 27 mi bodový zisk a to ZP AMK Pardubice a Olymp Praha . Ke slovu tak  musel příjít rozjezd. Na straně ZP se na start postavil Václav Milík,  vedle něho za Olymp Eduard Krčmář. Výborný start pardubického jezdce  i přes enormní úsílí a velkou bojovnost svého protivníka přivezl do cíle pro svůj tým mistrovský titul. 
 
 http://www.speedwaya-z.cz/wp-content/uploads/2018/08/7-6.jpg
                     E.Krčmář marně útočí na V.Milíka.
 
     Třetí příčka v Liberci patřila páru Zdeněk Holub-Michal Škurla v barvách KFPD Třebusice, čtvrtí skončili závodníci PK Plzeň Zdeněk Simota - Ondřej Smetana, kde především zkušený Zdeněk Simota neměl svůj den. Mladí jezdci AK Markéty Praha Jan Kvěch - Petr Chlupáč obsadili pátou pozici.
AK Březolupy na poslední chvíli vyměnil Jakuba Valkoviče za Patrika Mikela a ten společně s Martinem Gavendou skončili šestí. AK Slaný byl klasifikován na sedmém posledním místě, Roman Čejka se k plochodrážnímu sportu vrátil po určité pauze a zatím postupně získává jezdeckou jistotu,   Michal Dudek, který se letos věnuje dlouhé a travnaté ploché dráze, měl v Liberci potíže s oběma motocykly, byť jeho motory prošly před závodem repasí. Dvakrát pro defekt neviděl cíl a do závěrečné jízdy již nenastoupil.
 
  Výsledky závodu:    
1. AMK ZP Pardubice   27
Václav Milík 2 3 3 3 3 3 17
Hynek Štichauer 1 2 2 2 2 1 10(5)
     
2. Olymp Praha   27
Eduard Krčmář 3 3 3 3 3 2 17(1)
Josef Franc 0 2 1 2 2 3 10(3)
Matěj Kůs   DNR
     
3. KFPD Třebusice   20
Zdeněk Holub 1 3 1 0 1 2 8(1)
Michal Škurla 3 1 3 2 0 3 12
     
4. PK Plzeň   17
Zdeněk Simota 2 0 0 1 2 0 5(2)
Ondřej Smetana 3 2 2 0 3 2 12
     
5. AK Markéta Praha   15
Jan Kvěch 2 1 1 3 1 2 10(1)
Petr Chlupáč 0 0 0 2 0 3 5(1)
     
6. AK Březolupy   13
Martin Gavenda 0 1 1 0 0 1 3
Patrik Mikel 2 3 3 1 1 R 10
     
7. AK Slaný   7
Roman Čejka 0 1 0 1 1 1 4
Michal Dudek 1 0 2 E E – 3
 
Součástí libereckého sportovního klání byl rovněž vložený závod - Memoriál Emila Sovy, kde si V.Milík opět zopakoval vítěznou jízdu na oválu.

Memoriál Emila Sovy:

1. Václav Milík, Pardubice
2. Ondřej Smetana, Praha
3. Matěj Kůs, Praha
4. Zdeněk Simota, Plzeň
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
                   Neděle 5.srpna 2018 - Žarnovica - Mezinárodní mistrovství ČR Extraliga družstev - VI. kolo.
 
                                V Žarnovici rozhodl o konečném výsledku déšť.    
 
 
               Jediný slovenský plochodrážní stadion v Žarnovici byl dějištěm šestého kola domácí nejvyšší plochodrážní soutěže družstev. Extraligový letošní ročník má velmi vyrovnané pořadí na prvních třech příčkách, na kterých se usadily celky ZP Pardubice 16b., AK Markéta Praha 15b., AK 3ton Slaný 14b. SC Žarnovica prozatím uzavírá extraligovou tabulku a dosavadní zisk 5 ti bodů byl neklamným znamením, že na domácím oválu před svým publikem a poprvé v sezoně v sestavě s Martinem Vaculíkem bude chtít zamíchat pořadím v tomto šestém klání.
          Zamračené a dusné počasí nebylo dobrou předzvěstí již před zahájením závodu, přesto se jezdci všech celků prezentovali velmi kvalitní sportovní úrovní.
         Pardubická ZP vyzbrojená polskou posilou Grzegorzem Zengotou a tradičně spolehlivým duem Václav Milík- Hynek Štichauer od samého začátku nenechala nikoho na pochybách, že míří k vítěství v tomto klání a chce si vytvořit před závěrečními dvěma mítinky náskok, který by jí umožnil jistotu mistrovského titulu.
      Domácí Speedway Club poprvé nasadil svoji hvězdu Martina Vaculíka a sestavu dále jistil polským plošinářem Adrianem Galou, kteří domácímu natěšenému publiku předváděli kvalitní plochodrážní sport.
      AK Markéta Praha přijela na Slovensko v ryze České sestavě, kterou na určitých postech v jednotlivých závodech mění opět pouze za tuzemské závodníky.
      AK 3ton Slaný v tradiční sestavě Eduard Krčmář, Jakub Jamrog, Zdeněk Simota doplněnou o juniora Petra Chlupáče chtěl zopakovat v Žarnovici vítěství z 3.června,, kdy  se tým manažera Milana Macha se vracel z hlavního města slovenské ploché dráhy se 38 body a pohárem vítězného týmu.  
       Tentokrát ovšem bylo vše jinak, již  po osmé jízdě se zatmělo, po jízdě č.9 začalo pršet a po skončení rozjížky č.12 přišla bouřka, kterou doprovodil silný déšť. Na řadu tak přišlo zasedání JURY, která následně rozhodla o ukončení závodu. Vzhledem k tomu, že bylo odjeto 12 jízd je výsledek dle reglementu soutěže platný.
      V letošním extraligovém ročníku se tak jedná již o druhý předčasně ukončený závod. Na deštivé počasí doplatili diváci a závodníci již 9.června v Kopřivnici.
      Slánský 3ton v Žarnovici skončil na třetí příčce s 18 ti body, když jej dělil pouhý jeden bod na druhý tým průběžného pořadí závodu,  domácí Speedway Club. 
      ZP Pardubice s 23 body zvítězila a navíc si tak upevnila vedení v soutěži. Pražská Markéta tentokrát získala 14 bodů a obsadila poslední příčku.
       Pro slánský extraligový tým je to druhý takto nešťasně ukončený závod, protože jak v Kopřivnici tak i v Žarnovici existovala reálná šance posunout se v průběžném pořadí v závodech a vylepšit si tak i celkový bodový zisk.
     
   Výsledek - sestavy - body :  5.8. 2018  M MČR Extraliga družstev VI.kolo - Žarnovice
 
1. AMK ZP Pardubice   23
Patrik Mikel 1 0 0 1
Václav Milík 2 3 2 7
Grzegorz Zengota, PL 3 3 3 9
Hynek Štichauer 2 2 2 6
Josef Novák   DNR
     
2. SC Žarnovica   19
Michal Tomka 0 – 0 0
David Pacalaj 3 0 0 3
Jakub Valkovič 0 – – 0
Martin Vaculík 3 3 3 9
Adrian Gala, PL 2 2 3 7
     
3. AK 3ton Slaný   18
Zdeněk Simota 0 1 2 3
Jakub Jamrog, PL 2 2 3 7
Eduard Krčmář 3 1 4* 8
Petr Chlupáč, Praha 0 0 0 0
bez náhradníka    
     
4. AK Markéta Praha   14
Matěj Kůs 1 – 1 2
Zdeněk Holub – 1 1 2
Jan Kvěch 2 0 1 3
Ondřej Smetana 1 1 – 2
Josef Franc 1 3 1 5
 
    Další extraligový závod je na programu ve Slaném ve středu 29.srpna od 17:00 hod. Vzhledem k tomu, že slánský tým má stejný bodový zisk jako pražské Markéta, lze opět ve Slaném očekávat dramatický mítink,  jak tomu bylo 20.června, kdy se  domácí jezdci zaplněnému hledišti prezentovali výborným výkonem umocněným vítězstvím.
 
         Průběžný stav Extraligy po VI. kole.
 
  bilance výsledků: malé body: velké body:
1. Pardubice 2-4-0-0 202 20
2. Praha 2-1-2-1 178 16
3. Slaný 2-0-4-0 177 16
4. Žarnovica 0-1-0-5 82 8

                                                                                                                       Připravil   A. Vilde, AK v AČR Slaný, foto K.Herman


 

České plochodrážní naděje měly víkend plný údálostí. 
 
 Sobota 21.7. 2018 - Plzeň
  Mistrovství ČR junorů 125 ccm - klasická dráha.  
 
   Čtvrtý závod letošního ročníku mistrovství ČR juniorů 125 ccm ve věkové kategorii 10 - 16 let se uskutečnil na plzeńských Borech, kde má sídlo místní plochodrážní klub. 
    Deset adeptů plochodrážního sportu bojovalo o další mistrovské body. Slánský AK zde měl zastoupení dvojicí Bruno Belan - Vojtěch Zamazal. Především Bruno Belan bojuje v průběžném pořadí o přední umístění a své ambice chtěl potvrdit i v západočeské metropoli. 
   Plzeňský mítink nejlépe zvládl Jaroslav Vaníček z pražské Markéty, který v průběhu celého odpoledne nenašel přemožitele a s plným 12 ti bodovým ziskem si připsal další prvenství v tomto seriálu. 
   Místo druhé vybojoval Vojtěch Šachl z AK Divišov, který v dodatkové jízdě porazil zkušeného Milana Dobiáše z SC Chabařovice, když oba měli shodný bodový zisk 9 bodů. 
    Slánské naděje se tentokrát na přední pozice neprotlačily, Bruno Belan si připsal 7 bodů a obsadil pátou příčku, Vojtěch Zamazal měl na svém kontě bodů šest a patřila mu sedmá pozice. 
 
      Pořadí : 
 
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3 12
2. Vojtěch Šachl, Divišov 3 3 3 F 9+3
3. Milan Dobiáš, Chabařovice 3 2 2 2 9+2
4. Pavel Kuchař, Praha F 2 3 2 7
5. Bruno Belan, Slaný 2 1 2 2 7
6. Matěj Frýza, Plzeň 1 1 1 3 6
7. Vojtěch Zamazal, Slaný 2 1 1 2 6
8. Jan Jeníček, Pardubice 0 0 1 1 2
9. Jakub Exler, Praha 0 0 0 1 1
10. Josef Černý, Plzeň 1 F 0 0 1

   

Průběžné pořadí šampionátu:

  PCE BŘE PLZ PLZ TOT
  18.4. 21.4. 8.5. 21.7.  
1. Jaroslav Vaníček, Praha 12 12 12 12 48
2. Vojtěch Šachl, Divišov 6 10 9 9 34
3. Bruno Belan, Slaný 11 9 7 27
4. Jan Jeníček, Pardubice 8 4 5 2 19
5. Štěpán Jurča, Březolupy 5 7 7 19
6. Matěj Frýza, Plzeň 4 8 6 18
7. Filip Šifalda, Chabařovice 8 8 16
8. Milan Dobiáš, Chabařovice 4 9 13
9. Vojtěch Zamazal, Slaný 2 3 2 6 13
10. František Hřib, Březolupy 0 3 5 8
11. Daniel Klíma, Praha 8 8
12. Pavel Kuchař, Praha 7 7
13. Jakub Exler, Praha 4 1 5
14. Michal Baštecký, Praha 4 4
15. Josef Černý, Plzeň 0 1 1

 
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------
        Neděle 22.7.2018 - Divišov 
          Speedway PRO-TEC Mini Cup 125 ccm - malá dráha. 
 
      Po sobotní mistrovském klání si mladé plochodrážní naděje daly dostaveníčko v Divišově a zde bojovali o další body v osmém klání v seriálu Speedway PRO-TEC Mini Cupu, který se výhradně jezdí na malých oválech.Tyto jsou kromě zmíněného Divišova dále k dispozici v Chabařovicích, ve Slaném a na pražské Markétě. 
     Pod bájnou horou Blaník si opět suveréně počínal Jaroslav Vaníček, stejně jako den před tím nenašel přemožitele a zisk 15 ti bodů jej katapultoval na nejvyšší stupínek. Druhou příčku si zajistil po zásluze pardubický Jan Jeníček se 13 ti body a bod méně měl na svém kontě domácí Vojtěch Šachl. 
     Slánské duo Vojtěch Zamazal - Bruno Belan v Divišově těsně zůstalo pod stupni vítězů. Vojtěch Zamazal byl na čtvrté příčce a ukázal, že mu letost malé dráhy svědčí lépe než klasické ovaly.  Bruno Belan měl tentokrát smůlu když o lepší umístění jej připravil prasklý řetěz ve finále B a skončil na šestém místě. 
   V Divišově v ukázkových jízdách startovali i další slánští začínající jezdci, a to Tony Katra s Karlem Průšou. Vzhledem k tomu, že jim nízký věk nedovoluje startovat v hlavním závodě, tak se prozatím představují  v rámci treninku  v ukázkových rozjížkách. 
 
     Pořadí : 
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3       3 15
2. Jan Jeníček, Pardubice 3 3 2 3       2 13
3. Vojtěch Šachl, Divišov 2 3 3 3       1 12
4. Vojtěch Zamazal, Slaný 2 2 3 2     3   12
5. Adam Nejezchleba, Ch. 3 2 3 2     2   12
6. Bruno Belan, Slaný 3 3 1 2     E   9
7. Adam Bednář, Praha 2 2 2 2   3     9
8. Jakub Exler, Praha 2 1 2 3   2     10
9. Matouš Kamenik, Divišov 1 2 2 X   1     6
10. Tadeáš Růžička, Liberec 1 1 1 2 3       8
 
 
     

Průběžné pořadí seriálu:

  DIV CHA SLA CHA DIV SLA PHA DIV TOT
  14.4. 26.4. 5.5. 19.5. 3.6. 23.6. 10.7. 22.7.  
1. Jaroslav Vaníček, Praha 15 13 14 15 15 14 15 15 116
2. Vojtěch Šachl, Divišov 10 13 15 10 13 12 10 12 95
3. Vojtěch Zamazal, Slaný 10 12 11 12 10 11 10 12 88
4. Jan Jeníček, Pardubice 5 12 13 10 12 14 13 79
5. Bruno Belan, Slaný 14 11 9 11 13 10 9 77
6. Adam Nejezchleba, Chabařovice 6 9 8 9 9 8 10 12 71
7. Jakub Exler, Praha 10 0 5 8 10 33
8. Lukáš Vinter, Praha 12 6 10 3 31
9. Luboš Krejča, Praha 5 5 5 4 19
10. Sarah Fischer, D 9 9 18
11. Tadeáš Růžička, Liberec 6 8 14
12. Eric Puffer, D 7 5 12
13. Daniel Klíma, Praha 12 12
14. Matouš Kameník, Divišov 5 6 11
15. Adam Bednář, Praha 9 9
16. Štěpán Jurča, Březolupy 9 9
17. Matěj Frýza, Plzeň 5 5

 
                     Antonín Vilde   
  Mezinárodní mistrovství ČR - Extraliga družstev - 27.6.2018. Pardubice. 
 
                                  
 
             Pátým závodem pokračovala naše nejvyšší soutěž plochodrážních družstev na svítkovském  oválu. Původně se tento závod měl uskutečnit 17.května, ale vlivem deštivého počasí byl přesunut na náhradní termín 27.června. 
             Letošní extraligový ročník je nesmírně vyrovnaný a před pardubickým mitinkem měly tři celky, a to ZP Pardubice, AK Markéta Praha a AK 3ton Slaný na svých kontech shodný 12 ti bodový zisk. Tým SC Žarnovica nasbíral jen čtyři body a je pakticky ze hry o celkové pořadí na stupních vítězů. 
           Slánští plošináři odjížděli do východočeské metropole namlsáni vítěstvím z minulého týdne, kdy na domácí dráze o jeden bod předčili ZP Pardubice a dotáhli se na čelo extraligové tabulky. Do Pardubic manažer Milan Mach nominoval standartní trojici závodníků, kteří nesou největší zásluhu na bodových příspěvcích slánského 3ton a to Jakuba Jamroga, Eduarda Krčmáře a Zdeňka Simotu. Na post juniora byl zařazen Petr Chlupáč a Martin Málek vzal roli náhradníka.  
          Závod v Pardubicích nejlépe vyšel domácím jezdcům,když  Václav Milík a Patryk Dudek vybojovali 
shodně po 14 ti bodech, zdárně jim sekundoval Hynek Štichauer, který zajistil bodů 12. Patryk Dudek v jízdě č.2 přišel o jeden bod zásluhou Eduarda Krčmáře a Václav Milík prozměnu v rozjížce č.8, kdy se  díval na záda Josefovi Francovi. ZP Pardubice zcela jasně a po zásluze zvítězila ze ziskem 45 bodů. 
         Pražská Markéta si odváží do hlavního města druhé místo a 38 bodů. Prim v sestavě Tomáše Topinky hrál bojovně jezdící Josef Franc se 12 ti body, překvapením závodu byl zcela určitě Jan Kvěch, který své konto zatížil 9 ti body. Matěj Kůs po slabší druhé polovině získal 8 bodů. 
       Slánský 3ton tentokrát musel od začátku dohánět bodové manko a také se mu podařilo závod zdramatizovat, když  v jízdě č.15 Jakub Jamrog jako JOKER dovezl do cíle 6 bodů a rázem slánský tým měl jednobodový odstup od pražského celku a po jízdě č.18 byl stav mezi oběma celky vyrovnaný, oba měli 32 bodů. V závěrečných rozjížkách navíc na plno bodoval jak Jan Kvěch tak Josef Franc a pražané mohli převzít pohár za druhé místo. Nejvíce bodů za AK 3ton Slaný vybojoval Jakub Jamrog 12., Zdeněk Simota přidal 11 bodů a Eduard Krčmář 10 bodů. 
      Tým SC Žarnovica tradičně na soupeře nestačí a zisk 7 bodů je na hony vzdálen ostatním družstvům. 
      Do čela extraligové tabulky se tak vyhoupl tým ZP Pardubice se 16 ti body, pražané mají bodů 15,  a slánský 3ton prozatím 14 bodů. Extraliga pokračuje 5. srpna v Žarnovici, 29.srpna se jede ve Slaném, kde se bude rozhodovat kdo bude mít nejvýhodnější výchozí pozici před posledním mítinkem 13. září  v Pardubicích kde bude zároveň vyhlášem letošní mistr ČR. 
 
   Pořadí-sestavy-body. 
 
1. AMK ZP Pardubice     45
Václav Milík 3 2 3 3 3 14
Patrik Mikel 2 1 0 1 1 5
Patryk Dudek, PL 2 3 3 3 3 14
Hynek Štichauer 2 2 3 3 2 12
Josef Novák     DNR
       
2. AK Markéta Praha     38
Jan Kvěch 3 1 1 1 3 9
Michal Škurla 1 – – 2   3
Ondřej Smetana 1 – – 2 3 6
Matěj Kůs 3 2 2 0 1 8
Josef Franc 2 3 2 3 2 12
       
3. AK 3ton Slaný     34
Eduard Krčmář 3 3 1 2 1 10
Jakub Jamrog 1 1 2 6* 2 12
Petr Chlupáč, Praha 0 0 E 1 0 1
Zdeněk Simota 2 3 2 2 2 11
Martin Málek     DNR
       
4. SC Žarnovica     7
Michal Tomka 0 1 2* 0 E 3
Jakub Valkovič 0 0 1 F E 1
Martin Gavenda, Pardubice 0 0 0 0 0 0
David Pacalaj 1 0 0 1 1 3

Extraligová tabulka průběžně:

  bilance výsledků: malé body: velké body:
1. Pardubice 1-4-0-0 179 16
2. Praha 2-1-2-0 164 15
3. Slaný 2-0-3-0 159 14
4. Žarnovica 0-0-0-5 63 5
 

 

                      PRO - TEC Speedway Mini Cup & Slaný Speedway Academy.
Sobota 23.6.2018
 
            Slánský plochodrážní stadion opět ožil mladými závodníky, kteří v sobotu 23.června měli na pořadu další díl seriálu v kubatuře do 125 ccm PRO-TEC Speedway Mini Cup. Společně s tímto závodem proběhla rovněž slánská plochodrážní akademie pro začínající plošináře.
           Pořadatelé ze slánského AK po náročné extraligové středě měli jen pár dní na to, aby načerpali další síly a připravili se na další akci. PRO - TEC Speedway Mini Cup měl na startu tentokrát devět účastníků, nechyběl žádný z favoritů, to znamená, že své stroje zde vyložili, Jan Jeníček, Jaroslav Vaníček, Vojtěch Šachl a z prostor slánského zázemí je vystrkali domáci závodníci Bruno Belan s Vojtou Zamazalem. Startovní pole doplnil Adam Nejezchleba, po zranění se vracející Jakub Exler a od sousedů z Německa dorazila Sarah  Fischer a Eric Puffer. 
          Z pořadí na předních místech chyběl Luboš Krejča, byť jeho jméno v pátek odpoledne Zdeněk Schneiderwind ještě Antonínu Vildemu hlásil. Chyběl i Lukáš Vinter, který byl nedávno ve Slaném na dvou trenincích na velké dráze a testoval stroj 500 ccm. Další, kdo by míchal pořadím je Štěpán Jurča z Březolup, ale ten zde rovněž chyběl. Do treninkového procesu v rámci Slaný Sppedwa Academy byli zařazeni : Karel Průša, Tony Katra a Petr Marek.
         Základní rozpis 12 ti jízd určil pořadí k nasazení jezdců do finalových bojů. K vidění byla celá řada vyrovnaných soubojů, ze kterých vzešla trojice finalistů. Kdo čekal, že mezi nimi bude figurovat některý z domácích nadějí,  tak rtn si musí počkat na další pokračování tohoto seriálu.
        Finalová jízda C o pořadí na sedmém až devátém mistě přinesla dobrý start Erica Puffera, který po celý průběch jízdy odolával své klubové kolegini Sarah Fischer,  ale až na cílové rovince  podlehl  útoku mladé slečny.  Jakub Exler  své soupeře sledoval s odstupem a obsadil poslední příčku závodu.
       Rozjížka č.14, finále  B o pořadí na 4 - 6 místě měla po startu poměrně klidný průběh, Bruno Belan nedal šanci svému klubovému kolegovi Vojtěchovi Zamazalovi a chabařovický Adam Nejezchleba na slánský tandem nestačil a cílovou metu tak proťal jako třetí.
     Finále A bylo ozdobou sobotního dopoledne. Skvělý start Jana Jeníčka, který dvě kola jezdil na vedoucí pozici a dával tomuto pardubického jezdci naději na vítěství v závodě, ovšem trvdý  útok Jaroslava Vaníčka byl opravdu na hraně rizika a poslal pražského závodníka do čela,  Jan Jeníček nakonec stratil koncentrovanost a podlehl i Vojtěchovi Šachlovi.
 
     Pořadí závodu :
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 2 3     3 14
2. Vojtěch Šachl, Divišov 2 2 3 3     2 12
3. Jan Jeníček, Pardubice 3 2 3 3     1 12
4. Bruno Belan, Slaný 3 3 2 2   3   13
5. Vojtěch Zamazal, Slaný 1 3 3 2   2   11
6. Adam Nejezchleba, Ch. 2 2 1 2   1   8
7. Sarah Fischer, D – Slaný 2 1 2 1 3     9
8. Eric Puffer, D X 1 1 1 2     5
9. Jakub Exler, Praha 1 1 1 1 1     5
 

Průběžné pořadí seriálu:

  DIV CHA SLA CHA DIV SLA TOT
  14.4. 26.4. 5.5. 19.5. 3.6. 23.6.  
1. Jaroslav Vaníček, Praha 15 13 14 15 15 14 86
2. Vojtěch Šachl, Divišov 10 13 15 10 13 12 73
3. Vojtěch Zamazal, Slaný 10 12 11 12 10 11 66
4. Bruno Belan, Slaný 14 11 9 11 13 58
5. Jan Jeníček, Pardubice 5 12 13 10 12 52
6. Adam Nejezchleba, Chabařovice 6 9 8 9 9 8 49
7. Lukáš Vinter, Praha 12 6 10 3 31
8. Sarah Fischer, D 9 9 18
9. Jakub Exler, Praha 10 0 5 15
10. Luboš Krejča, Praha 5 5 5 15
11. Eric Puffer, D 7 5 12
12. Daniel Klíma, Praha 12 12
13. Štěpán Jurča, Březolupy 9 9
14. Matouš Kameník, Divišov 5 5
15. Matěj Frýza, Plzeň 5 – – 5
 
 
 
    Součástí hlavního závodu byl rovněž projekt Slaný Speedway Academy, kterého se v přestávkách a po skončení  Mini Cupu zúastnili dvě slánské naděje,  a to Tony Katra s Karlem Průšou,  které doplnil Petr Marek z SC Chabařovice. Tito mladí adepti plochodrážního sportu dělají soustavným treninkem dost výrazný výkonostní posun a lze si přát, aby u plochodrážního sportu vydrželi co nejdéle.
 
 
    Poděkování za hladký průběh sobotního dopoledne patří těm kteří se podíleli na realizaci akce.  Eduard Krčmář  připravil dráhu se kterou mu pomáhal Václav Buřič, Jaroslav Drbal měl vzorně zorganizované depo, František Čipera zvládl pozici rozhodčího, Antonín Vilde startmaršála, Otakar Večerka traťového komisaře, Miroslav Rosůlek v roli trenéra nezklame nikdy a to nejhezčí na konec -  Kateřina Zamazalová ve dvojroli zdravotnice se  kterou neměla naštěstí žádnou práci a také 
zapisovatelka pořadí jednotlivých jízd.
 

                                                       Připravil :  Antonín Vilde, foto Václav Buřič  - AK Slaný.

 

 
Plošináři Slaného na domácí dráze vítězí. 
 
       Čtvrté kolo extraligové tuzemské soutěže družstev ve Slaném uzavřelo první  polovinu letošního ročníku mezinárodního mistrovství ČR na krátké ploché dráze. 
       Krásné letní počasí přilákalo do slánských ochozů velmi slušnou diváckou kulisu sedmi stovek určitě spokojených návštěvníků. Ti před zahájením závodu měli možnost sledovat malou slavnost v podobě připomenutí významného životního jubiela p.Karla Ležáka, čestného předsedy klubu, který v nedávných dnech oslavil 90 let a předseda AK Slaný Antonín Vilde mu předal malý dárek.
       Extraligové klání se neslo prakticky ve stejné rovině jako předešlé mitinky. Slovenský tým Speedway Club Žarnovica od samého začátku na ostatní tři celky nestačil a družstva AK Markéty Praha, ZP Pardubice a AK 3ton Slaný se prala o příčky nejvyšší.  
      Domácí závodníci nejlépe zvládli vyrovnaný průběh mítinku a po skončení závěrečné 20 té jízdy se ziskem 41b. zaslouženě stanuli na nejvyšší stupínku. Tým vedený manažerem Milanem Machem se tradičně  mohl spoléhat na bodový příděl Jakuba Jamroga 14 b., kterému zdatně sekundoval Zdeněk Simota 13 b. Eduard 
Krčmář přidal bodů 11. Tato vyrovnanost a zisk tří bodů Filipa Hájka rozhodla, že domácí 3ton  zvítězil o jediný bod před ZP Pardubice. 
 
   
AK 3ton - Z.Simota,J.Jamrog, F.Hájek, E.Krčmář, manažer M.Mach
  
Pardubická ZP si jako v minulém kole v Kopřivnici přivezla polskou posilu Tomasze Jedrzejaka, který si na své konto připsal 13b., Václav Milík vybojoval 12 b., a zkušený Hynek Štichauer vyjezdil osm bodů, jen o jeden méně měl junior Patrik Mikel. 
     Pražané z Břevnova tentokrát neměli síly na závěrečný finiš.  Nejvíce bodujícím jezdcem byl Josef Franc 13b., Matěj Kůs s 10 ti body měl po kolizi v jízdě č.17 pád, který naštěstí nepřinesl nic závážného. 
     SC Žarnovica měla v sestavě čtyři jezdce juniorského věku a výsledkem jejich snažení byl hubený zisk šesti bodů, když tři vybojovak Ján Mihálik a ostatní vyloženě paběrkovali. 
     Další  extraligový závod je na programu 27.června v Pardubicích a ve Slaném divaci na extraligové souboje zavítají opět na konci prázdnin 29.srpna. Závod začíná již od 17.00 hodin.
 
Výsledek - sestavy- body. 
 
1.AK 3ton Slaný                  41b.          Eduard Krčmář 11b., Filip Hájek 3b., Jakub Jamrog 14b., 
                                                             Zdeněk Simota 13b. 
 
2.AMK ZP Pardubice         40 b.         Tomasz Jedrzejak 13b., Josef Novák 0b., Hynek Štichauer 8b., 
                                                             Patrik Mikel 7b., Václav Milík 12b. 
 
3.AK Markéta Praha          34 b.          Zdeněk Holub 1b., Ondřej Smetana 4b., Petr Chlupáč 6b., 
                                                             Matěj Kůs 10b., Josef Franc 13b. 
 
4. SC Žarnovica                  6b.            Jakub Valkovič 1b., Ján Mihálik 0b., David Pacalaj 3b., 
                                                             Michal Tomka 1b., Milen Manev 1b. 
 
 
                                                                                  Připravil : A.Vilde , foto V.Buřič  AK Slaný

 

 
      

Mezinárodní  mistrovství ČR -Extraliga družstev - 20.6.2018. - Slaný.

 
                                                                 Plochodrážní extraliga míří do Slaného.
 
          Nejvyšší tuzemská soutěž plochodrážních týmů bude mít své čtvrté pokračování ve středu 20.června od 18:00 hod na slánském stadionu.
          Mezinárodní mistrovství ČR - Extraliga družstev na krátké plochá dráze má tak jako v minulé sezoně stejné personální obsazení, to znamená, že o titul bojují celky AK Markéta  Praha, AMK ZP Pardubice, AK 3ton Slaný a Speedway Club Žarnovica.
         Letošní extraligový ročník má prozatím odjety tři mítinky a to v Praze, Žarnovici a poslední závod se konal v Kopřivnici. Mítink v Pardubicích 17.května vlivem deštivého počasí  byl přesunut na náhradní termín 27.června. 
        Do Slaného na prozatimní vedoucí pozici příjíždí tým AK Markéty Praha vedený manažerem Tomášem Topinkou. Tým má v sestavě zkušené duo Josef Franc - Matěj Kůs a dále na soupisce figuruje celá řada výborných jezdců, jako například Zdeněk Holub, Ondřej Smetana, Michal Škurla nebo Jan Kvěch, zahraniční akvizicí je  zkušený Sebastian Ulamek. Kdo se z uvedených jezdců postaví na startovní rošt, se rozhodne v úterý odpoledne.
      Pardubická ZP vedená Lubomírem Vozárem je zatím s jednobodovým mankem na druhé příčce. Východočeši tradičně spoléhají na bodový příděl Václava Milíka, kterému sekunduje Hynek Štichauer. Výrazné zahraniční posily, které zatím ZP představila, byli Patryk Dudek, závodník startující v prestižním seriálu Grand Prix a další polský jezdec Tomasz Jedrzejak svými zkušenostmi umí rovněž zajistit potřebný bodový zisk.
     Domácí AK 3ton Slaný se zatím pohybuje na třetí příčce průběžného pořadí. Manažer Milan Mach tradičně sází na dvojici Eduard Krčmář- Jakub Jamrog, ve výborné formě v poslední době jezdí Zdeněk Simota, o kterého projevili zájem na britských ostrovech  a kam by se měl po roční pauze vrátit. O další pozice domácí sestavy se budou ucházet Michal Dudek, Martin Málek a Petr Chlupáč. Slánský 3ton bude chtít před domácím publikem navázat na vítězný závod z druhého kola v Žarnovici.
     Slovenský zástupce v Extralize družstev, celek SC Žarnovica, zatím výrazně do pořadí na stupních vítězů nezasáhl. Manažer Ján Daniel především postrádal hvězdu Martina Vaculíka, který si na začátku sezony v anglické lize přivodil zlomeninu kotníku. V současné době je již v plném treninkovém zatížení a tak se dá předpokládat, že se ve Slaném představí. Příznivci slánské ploché dráhy dobře vědí, že v minulosti za středočeský klub startoval. SC Žarnovica má výraznou oporu v polském plošináři Adrianovi Galovi a sestavu doplňují celou řadou svých vlastních odchovanců juniorského věku.
 
     Průběžné pořadí po třech závodech je následující :
 
1.AK Markéta Praha      92 score         10 bodů
2.AMK ZP Pardubide      94                    9b.
3.AK 3ton Slaný             84                    8b.
4.SC Žarnovica              50                    3b.
 
    Ve Slaném lze opět očekávat vyrovnaný průběh závodu, který uzavře první polovinu osmidílného seriálu. 
     Pořadatel akce, Autoklub v AČR Slaný, před zahájením závodu poděkuje k významnému životnímu  jubielu Karlu Ležákovi (čestný předseda klubu), bývalému vrcholnému funkcionáři klubu.  Dalším, komu se dostane poděkování, je Miloslav Verner, bývalý československý reprezentant, později státní trenér, který  také řadu let zastupoval český plochodrážní sport ve vrcholných funkcích mezinárodní motocyklové federace.
    
                                                                                                                                         Připravil     Antonín Vilde - AK Slaný.

 

Slaný Speedway Academy  9.6.2018.

 
 
             Vyprahlý, žárem spalujícího sluníčka posledních dní, byl nejen slánský plochodrážní stadion, ale rovněž celé okolí slánského regionu, které leží ve srážkovém stínu Krušných hor. Tyto okolnosti však nezabránily, aby byl malý slánský plochodrážní ovál  v sobotu dopoledne 9.června opět v plné pernamenci.
             Realizační tým Slaný Speedway Academy se na konci minulého týdne sešel, aby se po odvolání dalšího dílu PRO-TEC Speedway Mini Cupu plánovaného na 9.června na pražské Markétě rozhodl ve prospěch začínajících závodníků jim vyplnit určité vákuum, aby  nenechali zahálet své závodní stroje a sami nevyšli z rytmu sportovní činnosti.
            Devět nadějí sportu levých zatáček za asistence nezbytného doprovodu rodinných příslušníků vybalilo své nádobíčko, jak je ve Slaném zvykem při SSA,  na travnaté ploše bývalého fotbalového hřiště v místech  výjezdu z depa.
            Luboš Krejča, jediný zástupce pražské Markéty, jak do Slaného rychle ráno přijel, tak ještě rychleji slánský plochodrážní stadion opustil. A to zde měl celou řadu svých příznivců, kteří se přijeli na začínajícího závodníka podívat. Bohužel se nepodařilo přes sebebvětší snahu  uvést do chodu jeho stroj, byť se snažil nejen jeho otec, ale pomocnou ruku podali i ostatní. Tak snad příště.
           Ostatní jezdci pod dohledem Miroslava Rosůlka měli pravidelnou časovou dávku na dráze a posléze se jim od nestora slánského klubu  dostalo nezbytných rad, jak si mají počínat aby jejich jízda byla účelná a vyvarovali se určitých nedostatků.
           Výborný byl opět Vojtěch Šachl z AK Divišov. Jediný zástupce z kraje  bájných Blanických rytířů potvrzuje, že ovládání plochodrážního motocyklu mu nečiní žádný problém, stejně tak, jako péče jeho otce o zázemí svého syna.
 
Vojta Šachl                                                                                             Jan Jeníček                     
           Jan Jeníček ZP Pardubice sice přijel o chvilku později, měl to ze všech aktétů nejdál, ale na oválu předváděl, že by současná pardubická jednička Václav Milík do pár let mohl mít do týmu dalšího výborného kolegu.
            Adam Nejezchleba SC Chabařovice na sobě, jak je vidět, stabilně výkonostně pracuje a plochodrážní sport baví nejen jeho otce. Oba ve Slaném pravidelně využívají možnosti k treninkové činnosti.
           Josef Marek z SC Chabařovice byl ve Slaném poprvé 26.května a po absolvování dalších treninků na domácí dráze bylo na něm vidět, že mu dravost nechybí.
 
Tony Katra s dědou při odpočinku,                                                                v další akci na dráze Josef Marek
 
           Bruno Belan z domácího  AK Slan je po zranění ruky  opět zpět v sedle motocyklu a na  dráze, kterou má  ze všech aktérů nejvíce zmapovanou, potvrdil, že doma je doma a v dalším průběhu sezony bude chtít určitě navázat na výsledky předešlých mitinků.
          Vojtěch Zamazal z  AK Slaný si  v letošní sezoně  poprvé vybojoval před týdnem v Divišově  při PRO-TEC Speedway Mini Cupu podiové umístění. Dnes jezdil bez zjevné nervozity a lze věřit, že i v dalších závodech naváže na poslední výsledek.
         Karel Průša z  AK Slaný, pokračovatel rodinné tradice, jak je v Čechách na ploché dráze zvykem, má ve svém otci velký potenciál a po roce pravidelných treninků na různých tuzemzkých oválech postupně proniká do tajů plochodrážního sportu a to i přesto, že se věnuje i dalším sportům.
 
Karel Průša                                                        Tony Katra
 
       Tony Katra z domácího AK Slaný byl dnes postavou nejmenší, ale svým zarputilým stylem jízdy  budí velký obdiv, na plochodrážním stadionu by nejraději trávil celý den a motocykl Shupa ovládá jako zkušený harcovník.
        Další díl Slaný Speedway Academy má pokračování podle určeného harmonogramu 23.června. Součástí je PRO-TEC Speedway Mini Cup, takže plochodrážní naděje budou mít opět ve Slaném další prostor k tomu, aby si nejen  zazávodili,  ale i zatrenovali.
        Pánové Antonín Vilde, Miroslav Rosůlek, Václav Buřič a Mgr. Otakar Večerka z realizačního týmu SSA se ještě poradí, kdy se uspořádá druhý neuskutečněný kemp z března ze začátku sezony, aby byla naplněna kvota šesti plánovaných akademií.
Účastníci kempu  po absolvování programu raději rychle odložili závodní kombinézy,
   
                                                                                                 Připravili :  Antonín Vilde - AK Slaný, foto Václav Buřič AK Slaný.

 

           

Mezinárodní mistrovství ČR - Extraliga družstev - 9.6.2018 - Kopřivnice.

 
                      V Kopřivnici hrál hlavní roli déšť, který poslal plošínáře předčasně domů.
 
 
         Třetím závodem pokračovala nejvyšší tuzemská soutěž družstev na plochodrážním oválu v Kopřivnici. 
        Pořadatelem mítinku byla AK Markéta Praha, která po květnové Grand Prix má svůj stadion ve velkosáhlé rekonstrukci a tak závod ze souhlasem ostatních účastníků přesunula na sever Moravy. Kopřivnická dráha je známá svoji neobvyklou délkou 480 m. Po osmi letech nečinnosti, na ní  AK PD Kopřivnice  v loňském roce obnovil svoji činnost a například uspořádal mistrovství ČR na dlouhé ploché dráze a zaskočil tak za AMK M.Lázně.
      Samotný extraligový závod tentokrát výrazně  narušilo počasí, které ovlivnilo celý mítink. Těsně před treninkem začalo pršet a déšť provázel i trenink všech účastníků. Slavnostní nástup jezdců se již uskutečnil  sice za slunečného počasí, ale stav dráhy nebyl ideální.
      Slánský 3ton vstupoval do závodu jako vítěz předchozího kola v Žarnovici. Manažer Milan Mach  byl nucen udělat pouze jednu změnu, když junior Petr Chlupáč byl nahrazen Filipem Hájkem. Ostatní členové vítězné slánské sestavy zůstali na svých postech. Start Zdeňka Simoty byl sice do poslední chvíle navážkách, neboť o jeho služby projevili opět zájem na britských ostrovech, ale vyjednávání o smlouvě budou pokračovat v dalších dnech, takže na severu Moravy startoval tak
jako Eduard Krčmář s Jakubem Jamrogem. 
     Otěže závodu od počátku drželi ve svých řidítkách závodníci ZP Pardubice, kde výrázná polská zkušená posila Tomasz Jedrzejak společně s Václavem Milíkem drželi východočechy dlouho ve hře o vítěství v mitinku, ovšem pražská Markéta, kde zkušené duo Josef Franc s Matějem Kůsem ,tentokrát výrazně podporované juniorskou dvojicí Jan Kvěch - Petr Chlupáč, dokázalo po dvanácté jízdě o jeden bod tým ZP Pardubice přeskočit. Jak se následně ukázalo, byla dvanáctá jízda tím
posledním, co diváci v Kopřivnici viděli. 
   Jury závodu nakonec vzhledem ke stavu dráhy rozhodla, že se mítink ukončí. Byla odjeta nadpoloviční větčina jízd, takže výsledek závodu podle reglementu soutěže zůstává v platnosti.
    AK 3ton Slaný doplatil na zkrácení závodu. Po dvanácti jízdách měl na svém kontě 17 bodů a mohl  v následujícím dění použít Jokera ( žolík za dvojnásobný počet bodů), neboť ztráta na vedoucí pražskou Markétu byla osm bodů. Další dva smolné okamžiky prožili slánští v jízdě č.5, kdy Zdeněk Simota nestihl dvojminutový limit, když před tím startoval v jízdě č.4. a další ztráta přišla v jízdě č.10, Jakub Jamrog jezdící na druhé pozici přišel o svoji plechovou botu, kterou jezdci používají
ke kontrolovanému smyku a musel tak  z jízdy odstoupit.
      Smůla, které provázela AK 3ton Slaný v Kopřivnici může být rychle zapomenuta  již 20.června, kdy Extraliga družstev pokračuje od 18:00 hod. právě na našem domácím slánském plochodrážním stadionu. Neváhejte proto, a přijďte náš tým podpořit v co největším počtu.
 
  Výsledek - sestavy - body.
 
1.AK Markéta Praha          25 bodů    Matěj Kůs 8b., Jan Kvěch 4b., Zdeněk Holub 1b.,
                                                                   Josef Franc 8b., Petr Chlupáč 4b.
 
2.AMK ZP Pardubice        24 bodů   Tomasz Jedrzejak 9b., Josef Novák DNR., Hynek Štichauer 6b.,
                                                                   Patrik Mikel 1b., Václav Milík 8b.
 
3.AK 3ton Slaný                17 bodů    Eduard Krčmář 7b., Jakub Jamrog 3b., Filip Hájek 3b.,
                                                                  Zdeněk Simota 4b.
 
4.SC Žarnovica                    5 bodů    Vladimír Tomka 2b., Martin Gavenda 1b., Jakub Valkovič 0b.,
                                                                   Milen Manev 2b.
 
 
 

                                                                                                                                      Připravil :    Antonín Vilde - AK Slaný.


 

 Slánští plošináři vezou extraligové vítěství ze slovenské Žarnovice.
 
         Jediný slovenský plochodrážní stadion v Žarnovici byl v neděli 3.června dějištěm třetího kola extraligy družstev na krátké ploché dráze. 
        Nejvyšší tuzemská soutěž družstev měla po odloženém II.kole 17.května v Pardubicích nucenou přestávku, kterou někteří jezdci vyplnili starty v zahraničí ve volných mezinárodních  závodech. Toho využil i slánský Martin Málek, který v Altripu (Porýní - Falcko) startoval na  travnaté dráze, ale bohužel po kolizi s němcem Michaelem Haertelem, který je znám svým ostrým a nekompromistním stylem jízdy, si domů přivezl poškozený motocykl, ale hlavně byl potlučený v oblasti ramene a dolní levé končetiny. Sice v sobotu 2.června startoval v Mariánských Lázních v kvalifikačním kole MS na dlouhé ploché dráze a vybojoval si postup 
do dalších bojů v MS, ale do Žarnovice již neodcestoval a tak sestava AK 3ton Slaný se musela obejít bez jeho služeb.  
        Manažer slánského AK Milan Mach ponechal původně nahlášenou sestavu, nedoplnil volné místo a tento tah mu vyšel. Družstvo AK 3ton Slaný veze se Slovenska extraligové vítěství, když tým po výborném výkonu trojice Zdeněk Simota 13b., Jakub Jamrog 12b., Eduard Krčmář 12b., doplněné o juniora Petra Chlupáče, který přidal 1 bod si s přehledem dvě jízdy před koncem závodu zajistilo vítěství z celkovým ziskem 38 bodů. Především výkon Zdeňka Simoty byl příjemným  překvapením mitinku a tento jezdec potvrdil, že jeho předešlé výsledky nebyly náhodné.
      Druhá příčka patřila celku ZP Pardubice, kde podle předpokladu byl nejlépe bodujícím jezdcem  Václav Milík se 13 ti body, Patryk Dudek, jezdec světové serie GP, přidal bodů 12. Hynek Štichauer, který po nočním přesunu z M.Lázní nebyl tak výrazný jako obvykle, vyjezdil 7 bodů. Východočeši se domů vrací z celkovým počtem 34 bodů. 
     Třetí v Žarnovici skončili pražští jezdci AK Markéty, kde Josef Franc se 14 ti body byl nejen jejich nejlépe bodující jezdec, ale dokázal vybojovat nejvíce bodů ze všech aktérů mitinku. Matěj Kůs přidal bodů devět a ostatní jezdci příliš svá konta bodově nezatížili. Pražané s 30 ti body se tentokrát museli spokojit se třetí pozicí.
     Na domácí Speedway Club tak před natěšeným domácím publikem zbylo místo čtvrté. Místní tým se musel obejít bez své hvězdy Martina Vaculíka který po  pádu v britské lize, kde si zlomil kotník, není ještě ve stavu závodní činnosti. Jediný Adrian Gala, polský host, se dokázal vyrovnat se 13 ti body svým soupeřům. Ostatní členové týmu jsou juniorského věku a mají svoji budoucnost teprve před sebou. 
       Další kolo extraligové soutěže je naplánováno na sobotu 9.června do Kopřivnice, ovšem když národní tým ČR v úterý  v Manchesteru  vybojuje postup do finále Speedway of Nations, které  hostí polská Wroclaw právě v sobotu 9.6., bude se pro Kopřivnický závod hledat náhradní řešení.
       Diváci ve Slaném půjdou na extraligu ve středu 20.června, kdy se na místním stadionu od 18:00 hod uskuteční další pokračování osmidílného seriálu o mistra ČR v soutěži družstev.  
Vzhledem k výborné formě slánských jezdců a tradiční podporře publika budou domácí plošináři pomýšlet na mety nejvyšší. 
 
    Výsledek  - sestavy - body 
 
1. AK 3ton Slaný     38
Petr Chlupáč, Praha 0 0 0 1 0 1
Eduard Krčmář 3 3 2 3 1 12
Jakub Jamrog, PL 2 2 3 3 2 12
Zdeněk Simota 3 2 2 3 3 13
       
2. AMK ZP Pardubice     34
Josef Novák – – – 0   0
Patryk Dudek, PL 1 3 3 2 3 12
Patrik Mikel 2 0 0 0 2
Hynek Štichauer 1 2 1 1 2 7
Václav Milík 3 3 3 1 3 13
       
3. AK Markéta Praha     30
Josef Franc 2 2 2 2* 3 3 14
Michal Škurla 0 3 1 – 0 4
Matěj Kůs 2 1 2 2 2 9
Jan Kvěch 3 – 0 0 X 3
Filip Hájek 0   0
       
4. SC Žarnovica     22
Michal Tomka 0 1 – 2 1 4
Jakub Valkovič 1 0 0 – 1 2
Adrian Gala, PL 1 1 1 6* 2 2 13
Ján Mihálik 0 – – –   0
David Pacalaj 1 1 1 0 0 3
 
 
                                                                                                           Připravil :  Antonín Vilde - AK Slaný.

 

 

Poslední rozloučení ze Zdeňkem Kovářem.

 
     Ve středu 30. května v pražském krematoriu v Motole se rodinní příslušníci a přátelé rozloučili ze Zdeňkem Kovářem.
 
     Zdeněk Kovář 18.6.1933 Chlum u Třeboně  +22.5.2018 patřil k první generaci slánských plošinářů, kteří pod taktovkou
legendárního Václava Stanislava začali psát úspěšnou historii ploché dráhy ve Slaném.
      Zdeněk Kovář začal sportovní karieru v týmu KV Svazarmu Praha-venkov po boku Bohumila Rendeka, Antonína Vildeho,Josefa Kysilky, Miroslava Černého, Miloslava Vernera a propracoval se do reprezentace Československa  v závodech
mistrovství světa v letech 1963 - 1965.  Vestu AMK Slaný oblékal do roku 1967, kdy ukončil svoji úspěšnou karieru.
     Na plochodrážním stadionu ve Slaném byl naposledy 13.května 2017, kdy byl  pozván jako host při memoriálu Antonína Vildeho, málokdo  tenkrát mohl tušit, že je to jeho poslední návštěva místa, které mu v mládí přineslo mnoho krásných
chvil a zážitků. 
 

                                                                                                                                Čest jeho památce.


 

Slaný Speedway Academy 26.5.2018.

 
             Slánská plochodrážní akademie měla v sobotu 26.května na programu druhý treninkový kemp letošní plochodrážní sezony.
             Původně dle harmonogramu se mělo jednat o čtvrté pokračování tohot již třetího ročníku  treninkového procesu pro mladé začínající adepty plochodrážního sportu, ale úvodní dva termíny se ve Slaném neuskutečnily vinou deštivého počasí.
           Déšť hrál významnou roli i před sobotním treninkem, když se  ve středu večer  nad Slaným přehnala silná bouřka, která malý ovál z poloviny proměnila ve velkou louži.  Nezbylo tak nic jiného, aby pár členů AK Slaný v pátek v podvečer připravilo dráhu do stavu na kterém by  se bez problémů uskutečnil sobotní program.
          Další nepříjemná věc se ještě v týdnu objevila nad slánskou akademií, když se éterem nesly hlasy, že se v sobotu akce neuskuteční. Bylo by asi na místě, aby si určití lidé, kteří vypouští takové informace uvědomili, že neublíží těm kteří akci připravují, ale hlavně těm, kteří se jí sportovně zúčastňují, a to jsou především mladí, začínající závodníci. 
           Trenér Miroslav Rosůlek prožil poměrně hektický týden, v úterý byl na roztrhání při klubovém treninku, v pátek odjížděl ze stadionu po dvacáté hodině, kdy se vydatně podílel na přípravě dráhy, aby v sobotu ráno byl plný elánu, který by mu mohl závidět nejeden o dvě generace mladší muž.
 
 
          Letního květnového počasí tak využila pětice adeptů sportu levých zatáček, aby si ve Slaném opět vyzkoušela svoje schopnosti a měla k tomu i dostateční prostor.
         Jak je zvykem, okolo deváté mají jezdci ze svými doprovody sraz a čas k tomu, aby se připravili na treninkové jízdy, které začínají úderem desáté hodiny po nezbytných radách Miroslava Rosůlka, který si vzal hlavní slovo ohledně dopoledního treninkového programu.
         Cestu do Slaného vážil divišovský Vojtěch Šachl, jehož otec se v týdnu telefonicky ujišťoval , zda se akce uskuteční, aby svého syna před pražskou GP ještě zapojil do treninku. Adam Nejezchleba z SC Chabařovice je stálicí SSA a nechyběl ani tentokrát. Domácí mladík Tony Katra je na stadoinu víc jak doma a pod dohledem strýčka Martina Šťastného využívá každou
volnou chvílku k tomu, aby řidítka malého motocyklu Shupa mu přirostla k rukavicím. Karel Průša, další domácí adept, má velkou podporu v rodinném zázemí a může těžit nejen z rad  svého otce. Poslední, kdo se ve Slaném prezentoval, byl sedmiletý Petr Marek, další mladík z  líhně severočeských Chabařovic.
 
       Uvedená pětice mladých začínajících jezdců byla v plné pernamenci a měli dostatek prostoru k tomu, aby rady trenéra Miroslava Rosůlka mohli v klidu přenést do praxe. Dopolední program proběhl bez sebemenších problémů a závodníci se mohou těšit na další díl treninkového kempu, který je na programu dle plánovaného harmonogramu 23.června. 
      Realizační tým SSA se ještě poradí, zda uspořádá  dodatečně dvě úvodní neuskutečněné akce, aby byl naplněn program šesti plánovaných kempů.
 
   
    
                               Připravil  Antonín Vilde , foto  Zdeněk  Kabeláč.

 

 

Plochodrážní sobota ve Slaném se vydařila

 
 
                   Sobota 12.5.2018.  14:00 hod. PRO-TEC Memoriál Antonína Vildeho.
                     10:00 hod. www.OMACZ.CZ Mistrovství ČR 125ccm- malá dráha
 
            Úvodní závod letošní plochodrážní sezony  ve Slaném byl na programu v sobotu 12. května, kdy se jako hlavní závod dne uskutečnil 19. ročník Memoriálu Antonína Vildeho.
           Mezinárodní závod dvojic, který byl vypsán pro osm párů, se stal kořistí jezdců Smestav Speeddway Teamu, kteří tak obhájili loňské prvenství a vyrovnali tak hattrick týmu PRO-TEC SK Miletice z předchozích let.
           Duo Smestavu ve Složení Ondřej Smetana - Zdeněk Simota ovládlo kvalifikační skupinu A před párem Matěj Kůs - Sebastian Ulamek startujícím v barvách "Berani Třebusice Speedway Fans" a oba celky postoupily do semifinalových jízd.
          Kvalifikační skupina B se stala kořistí dvojice Martin Gavenda - Michal Škurla ve vestách PRO - TEC SK Miletice a druhé postupové místo si vybojoval mladý pár Petr Chlupáč - Filip Hájek hájící barvy "Bellis Junior Speedway Team". 
 
             Před semifinalovými jízdami se uskutečnily umísťovací jízdy o pořadí na pátém až osmém místě. Sedmí skončili závodníci AK Divišov František Klier - Pavel Čermák, šestý byl klasifikován pár Michal Dudek - Jaroslaw Krzywosz z AK Slaný I., pátá příčka patřila dvojici Petr Babička - Roman Čejka z AK Slaný II. Je nutno podotknout, že  oba dva jezdci se na ovály vracejí po určité sportovní pauze a diváky přesvědčili, že plochou dráhu jezdit nezapoměli.
              Tým PK Plzeň měli ve Slaném reprezentovat nizozemští jezdci Jarno De Vries s Geertem Bruismou, ale bohužel jejich dodávka jim na území Německa  vypovězela službu a tak se na poslední chvíli ze závodu omluvili a byli klasifikováni na osmém místě.
            První semifinalová rozjížka přinesla postup do závěrečné finálové jizdy dne páru Smestav ST,  který v poměru 7 : 2 porazil tým Bellis Junior ST. Druhý semifinálový souboj přinesl překvapení, když favorité celého klání, Matěj Kůs - Sebastian Ulamek prohráli s dvojicí PRO - TEC SK Miletice nečekaně 3 : 6 Nutno ovšem sportovně dodat, že polský plošinář Sebastian Ulamek měl problém s motocyklem a nakonec podlehl Martinovi Gavendovi.
            Rozjížka o třetí až čtvrté místo měla hořký nádech opět pro Sebastiana Ulamka. Tomu opět vypověděl  službu jeho stroj a byť zvítězil Matěj Kůs, třebusičtí "Berani" tak museli přijmout porážku 4 : 5 od juniorů v barvách Bellis JST, kteří tak skončili ve Slaném na třetí příčce.
           Finále rozhodl start, kdy do čela zamířili Ondra Smetana a Zdeněk Simota, byť Michal Škurla útočil ze všech sil, pár Smestavu ST si prvenství nenechal vzít a po zásluze bral vítěství, a to již třetí v řadě. Pro PRO-TEC SK Miletice, jako v předešlém roce, zůstala stříbrná pozice, přestože museli nastoupit bez Josefa France, který v době závodu  startoval v německém Wisttstocku. Potěšitelná je skutečnost, že tam  zvítězil v semifinále ME na travnaté dráze. Naopak obhájení druhého místa v Memoriálu  je bezesporu  úspěšný výsledek pro duo Martin Gavenda - Michal Škurla, kteřží v barvách PRO-TECu startovali.
 
   Výsledek  PRO - TEC  Memoriál Antonína Vildeho.
 
skupina A:    
1. Smestav Speedway Team   20
Ondřej Smetana 4 3 3 10(1)
Zdeněk Simota 2 4 4 10
     
2. Berani Třebusice SF   20
Matěj Kůs 3 4 4 11
Sebastian Ulamek, PL E 3 3 6(2)
     
3. AK Slaný I.   11
Michal Dudek 3 2 2 7(1)
Jaroslaw Krzywosz, PL 4 F F 4
     
     
skupina B:    
1. PRO-TEC SK Miletice   21
Martin Gavenda 3 3 3 9(3)
Michal Škurla 4 4 4 12
     
2. Bellis Junior Speedway Team   16
Petr Chlupáč X 4 3 7(1)
Filip Hájek 2 3 4 9(1)
     
3. AK Slaný II.   11
Petr Babička 3 2 2 7(1)
Roman Čejka 4 0 0 4
     
4. AK Divišov   6
František Klier 0 0 0 0
Pavel Čermák 2 2 2 6
 
Finálová skupina: o7.m o5.m SF1 SF2 MaF FIN
1. Smestav Speedway Team     7     7
Ondřej Smetana     3(1)     4
Zdeněk Simota     4     3(1)
             
2. PRO-TEC SK Miletice       6   2
Martin Gavenda       2   0
Michal Škurla       4   2
             
3. Bellis Junior Team     2   5  
Petr Chlupáč     0   3  
Filip Hájek     2   2(1)  
             
4. Berani Třebusice SF       3 4  
Matěj Kůs       3 4  
Sebastian Ulamek, PL       E 0  
             
5. AK Slaný II.   4        
Petr Babička   4        
Roman Čejka          
             
6. AK Slaný I.   0        
Michal Dudek          
Jaroslaw Krzywosz          
             
7. AK Divišov 7          
František Klier 3(1)          
Pavel Čermák 4          
  
            
            
 
Dopolední mistrovské klání v kubatuře do 125 ccm na malé dráze, kterého se zúčastnilo osm nadějí plochodrážního sportu, přineslo celou řadu hezkých soubojů a diváci, kteří sledovali zápolení těchto adeptů sportu levých zatáček, byli spokojení z  jejich výkonů.
            Slánský mistrovský závod se stal záležitostí Jaroslava Vaníčka z pražské Markéty, který ve finálové jízdě porazil Jana Jeníčka z pardubické ZP a třetí byl Vojtěch Šachl z AK Divišov.
 
 
           Poměrně velkým překvapením je čtvtá příčka Štěpána Jurča z AK Březolupy, který s plochodrážním sportem začíná a za svými zády nechal mnohem déle aktivně jezdící závodníky.
 
 
   Výsledek  www.OMACZ.CZ Mistrovství ČR juniorů 125 ccm - malá dráha.
 

Cena www.OMACZ.cz:

1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 2 3 3     6 17
2. Jan Jeníček, Pardubice 1 3 3 3     4 14
3. Vojtěch Šachl, Divišov 2 3 3 3     2 13
4. Štěpán Jurča, Březolupy 3 2 2 2   3   12
5. Vojtěch Zamazal, Slaný 2 2 2 2   2   10
6. Lukáš Vinter, Praha 3 3 2 X   E   8
7. Luboš Krejča, Praha 1 1 1 2 3     8
8. Sandra Fischer, D – Slaný 2 1 1 1 2     7
Vložené stíhací jízdy:
Tony Katra Micro Shupa 1. 1. 1. 2. 2.
Karel Průša KPR 2. 2. 2. 1. 1.
 

Průběžné pořadí soutěže:

  PHA PHA SLA TOT
  7.4. 1.5. 12.5.  
1. Jaroslav Vaníček, Praha 13 14 17 44
2. Jan Jeníček, Pardubice 11 17 14 42
3. Vojtěch Šachl, Divišov 10 10 13 33
4. Lukáš Vinter, Praha NC 16 8 24
5. Vojtěch Zamazal, Skaný 9 10 19
6. Bruno Belan, Slaný 10 9 19
7. Luboš Krejča, Praha 4 7 8 19
8. Pavel Kuchař, Praha 18 18
9. Štěpán Jurča, Březolupy 5 12 17
10. Daniel Klíma, Praha 11 11
11. Jakub Exler, Praha 11 11
12. Mateusz Lopuski, PL 10 10
13. Alexandra Schauer, D 10 10
14. Sandra Fischer, D 7 7
15. Michal Baštecký, Praha 7 7
16. Adam Nejezchleba, CH 7 7
17. Eric Puffer, D 5 5
 
    Poděkování za  zdařilý průběh sobotního plochodrážního dne patří všem pořadatelům, kteří za slunného počasí zvládli harmonogram celého programu závodů bez problémů.
.
 
            

                                       Připravil  Antonín Vilde,, foto Václav Buřič - AK Slaný.


 

Plochodrážní sezona ve Slaném odstartována.     Sobota 5.května byla na plochodrážním stadionu ve znamení úvodního závodu nové sezony. V pernamenci byly obě dráhy. Dopolene se závodilo na malém oválu a odpoledne jezdci otestovali i  velký. 
     Na malém oválu se uskutečnilo mimo jiné další pokračování PRO-TEC  Speedway Mini Cupu ročníku 2018 v jehož rámci se uskutečnila po dvou odložených termínech   avizovaná Slaný Speedway Academy. 
     Další díl PRO - TEC Speedway Mini Cupu měl na startu devět adeptů sportu levých zatáček, sedm českých nadějí a dva jezdci přijeli z Německa. 


      Samotný závod po základním rozpisu přinesl plný bodový zisk 12 ti bodů pro Jaroslava Vaníčka a rovněž tak stejným ziskem se mohl pochlubit Vojta Šachl. Ti finálovou účast měli jasnou ale o třetím na startovním roštu musel rozhodnou rozjezd  dvou 9 ti bodových závodníků a to Lukáše Vintra a domácího Bruno Belana. Nekompromistní souboj obou akterů vyústil v pád domácího jezdce, jehož výsledkem byl převoz do slánské nemocnice. 


      Po návratu lékařského personálu se ¨tak mohly uskutečnit závěrečné tři finalové rozjížky. Ve  finále C zvítězil jezdec SC Chabařovice Adam Nejezchleba před slánským Ericem Pufferem, když Luboš Krejča byl z jízdy vyloučen pro zaviněný pád. Finále B přineslo souboj slánské dvojice Vojtěcha Zamazala se Sandrou Fischer, když Bruno Belan byl na opačné straně Slaného v péči lékařů.  Vojta Zamazal přivezl do cíle tři body a 
celkově si zajistil čtvtou příčku. Finále A přineslo výborný start Vojtěcha Šachla a byť Jaroslav Vaníček za jeho zády dělal co mohl na jezdce AK Divišov tentokráte neměl nárok. 
 
  Pořadí   PRO-TEC Speedway Mini Cup 5.května 2018  Slaný. 
 

1. Vojtěch Šachl, Divišov 3 3 3 3     3 15
2. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3     2 14
3. Lukáš Vinter, Praha 2 3 2 2     1 10
4. Vojtěch Zamazal, Slaný 3 2 2 1   3   11
5. Sandra Fischer, D 1 1 2 3   2   9
6. Bruno Belan, Slaný 2 2 3 2     9
7. Adam Nejezchleba, Chabařovice 1 1 1 2 3     8
8. Eric Puffer, D 2 1 1 1 2     7
9. Luboš Krejča, Praha 1 2 1 1 X     5
 

 

   pzn. Bruno Belan se vrátil z nemocnice z diagnozou vyvráceného malíčku kde  došlo navíc ke zlomenině a měl by podle lékařů mít šest týdnů od závodění klid.    Plochodrážní slánská akademie se stala záležitostí plzeňsko slánských nadějí. V přestávkách Mini Cupu se na oválu střídali Matěj Frýza a po hodně dlouhé době se ve Slaném objevil Josef Černý. Domácí Karel Průša s Tony Katrou dostali stejný časový prostor jako západočeši. Celá čtveřice malých závodníků a jejich doprovody  
mohly být s porcí treninkových jízd spokojeni. Michael Hádek s mladším bratrem  Danielem, kteří se starali o Matěje Frýzu celkem rozumně k malému počtu treninků na malé dráze nepřihlásili Matěje do hlavního  dopoledního závodu a využili tak možnosti, aby se tento nadějný jezdec zdokonalil na malé dráze a zalitovali pouze toho, že zatím na plzeňských Borech  realizace malého oválu není na pořadu dne. 

 


     Odpolední program na klasické dráze v rámci soustředění Sportovního centra mládeže využili jezdci ve třech kubaturách. 
     Jan Hlačina ve 250 ccm byl sice osamocen neboť ostatní závodníci kteří sedlají   tuto kubaturu se zůčastnili závodu v Polsku. 
     Treninkového procesu ve třídě 125 ccm využili Jaroslav Vaníček, Vojta Šachl, Vojtěch Zamazal a Matěj Frýza  a po dopoledním závodění na malé dráze si tak měli   možnost vyzkoušet své schopnosti před úterním mistrovským mitinkem  v Plzni.  
      Michal Dudek, Petr Babička, František Klier a Roman Čejka  přijeli otestovat stav dráhy před blížícím se memoriálem Antonína Vildeho. Petr Babička po loňské  pauze by se rád v letošní sezoně objevil v některých Přeborových mítincích, Roman Čejka zatím není na 100% rozhodnut, zda se k plochodrážnímu sportu vrátí, ale jeho treninkové vystoupení bylo prakticky shodné s tím jako výkony před dvěma lety. František Klier, který v sobotu 12.5. bude startovat po boku Pavla Čermáka, marně svého kolegu vyhlížel bytˇ byl na trenink ohlášen, ale dal přednost maturitní přípravě. Zkušený Michal Dudek si s dráhou hravě poradil a jeho treninkové jízdy měly dravost a výbušnost, která mu někdy chybí při mistrovských závodech. 
      Celý sobotní plochodrážní den ve Slaném proběhl, až na zranění Bruna Belana, bez zjevných problémů. Trenér Miroslav Rosůlek sice k sobě tentokráte neměl žádného asistenta, ale jeho elán by mu mohl závidět nejeden mladík. O dráhy se pečlivě po celý staral Jan Buřič, Jaroslav Drbal organizoval depa, aby závodníci byli včas na svých startovacích pozicích, Václav Buřič, František Čipera a Otakar Večerka zajistili další organizační záležitosti. 
      Firma Shupa kterou zastupoval Jaroslav Sus který je  od letošní sezony součástí realizačního týmu SCM  měl připravené nejen náhradní díly ale i odbornou radu. 
      Petr Křikava z pozice vedoucího SCM  tak mohl první soustředění sportovního centra mládeže považovat za zdařilé jako Antonín Vilde s přístupem určených členů AK Slaný,  kteří se podíleli na realizaci sobotního plochodrážního dne a patří jim za to poděkování.     
        

      Připravil
                                  Antonín Vilde - AK Slaný, foto V.Buřič.


                Zkušenost vítězí nad mládím. 

Mistrovství ČR jednotlivců na krátké ploché dráze Finále č.1 -Praha 1.5.2018.         První finalový závod letošního mistrovství ČR jednotlivců byl na programu v úterý 1.května na oválu pražské Markéty. Ze startovní listiny pro zranění chyběl domácí závodník Zdeněk Holub, který léčí 
zlomeninu klíční kosti a úvodní finalový mitink tak sledoval z hlediště. 
       Samotný závod se nesl ve znamení vyborně jezdícího Josefa France. Nestarnoucí plošinář AK Markéty Praha nenašel přemožitele a s plným bodovým ziskem 15 ti bodů po zásluze zvítězil. Nejblíže porážce byl sice v jízdě č.11, kdy až v poslední zatáčce před cílem překonal výborným manévrem svého oddílového kolegu Michala Škurlu. 
       Na pražské Markétě na druhou příčku dosáhl slánský jezdec Eduard Krčmář. Ten zde vybojoval 13 bodů, když o jeden bod jej v jízdě č. 7 připravil Josef Franc a ve dvanácté byl před slánským jezdcem Matěj Kůs ale až třetí do cíle dojel Václav Milík.  
      Pardubický závodník Václav Milík si na své konto připsal 12 bodů a stejný bodový zisk měl na své kolonce i Zdeněk Simota z plzeňského PK a tak se oba plošináři utkali v dodatkové 21 jízdě. Způsobem start - cíl zvítězil Václav Milík a celkově si z Prahy odvezl třetí pozici, na Zdeňka Simotu tak zbyla nepopulární čtvrá příčka.  
      Druhý finalový závod se uskuteční v neděli 13.května v Kopřivnici, ale již den předtím se většina 
finalistů představí ve Slaném při memoriálu Antonína Vildeho, kdy se 12.května od 14:00 hod. uskuteční mezinárodní závod dvojic. 

Výsledky závodu :

1. Josef Franc, Praha 3 3 3 3 3 15
2. Eduard Krčmář, Slaný 3 2 2 3 3 13
3. Václav Milík, Pardubice 3 3 1 2 3 12+3
4. Zdeněk Simota, Plzeň 3 1 3 3 2 12+2
5. Matěj Kůs, Praha 2 2 3 1 3 11
6. Hynek Štichauer, Pardubice 2 2 2 2 2 10
7. Ondřej Smetana, Praha 1 3 0 3 1 8
8. Michal Škurla, Praha 2 3 2 0 1 8
9. Jan Kvěch, Praha 1 2 3 0 0 6
10. David Pacalaj, SK – Žarnovica 1 0 1 2 2 6
11. Petr Chlupáč, Praha 0 1 2 1 2 6
12. Patrik Mikel, Pardubice T 0 1 2 1 4
13. Martin Málek, Březolupy 0 1 1 1 1 4
14. Filip Hájek, Praha (res) 2 2
15. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 0 0 0 1 0 1
16. Jaroslav Petrák, Pardubice 0 1 0 0 0 1
17. Martin Gavenda, Březolupy 1 E 0 0 R 1
 

 

   Slánský plošinář Eduard Krčmář  postupuje v ME do Challenge.             Čtyři semifinálová kola byla na programu na stadionech v Balakovu, Debrecenu,Goričanu a v Pardubicích, ve kterých se představila šestice Českých reprezentantů. Postupový klíč v mistrovství Evropy je nemilosrdný, pouze první tři jezdci z každého semifinále mají právo postupu do Challenge.
             Do dalekého Balakova se vypravili jezdci pražské Markéty, Zdeněk Holub, Matěj Kůs a Ondřej Smetana. V maďarském Debrecenu startoval zkušený Josef Franc, mítink v Goričanu byl bez České účasti a svítkovský stadion v Pardubicích hostil dvojici našich zástupců, a to slánského Eduarda Krčmáře a jeho kolegu z extraligového AK 3ton Slaný,
ale jinak klubově registrovaného v PK Plzeň, Zdeňka Simotu.   
          Závod v Balakovu byl odstarovám již ve čtvrtek 26.dubna, ale vlivem deštivého počasí byl po mnoha pádech po čtyřech jízdách ukončen. Bohužel Zdeněk Holub doplatil na stav dráhy pádem a výsledkem byla zlomenina klíční kosti a letecký návrat do pražské nemocnice. Celý závod se uskutečnil v pátek a z vítěství se radoval domácí Ilja Čalov, který byl původně náhradníkem, ale vzhledem k tomu, že některé jezdce čekaly povinnosti v polských soutěžích a z Balakova odcestovali, dostal se tento Ruský plošinář do hlavního závodu a nakonec i zvítězil. Velká smůla potkala Szymona Wozniaka. Ten byl v základním části neporažen, ale ve finálové jízdě obsadil nepostupové, čtvrté místo.
      Čeští jezdci v Balakovu na stupně vítězů nedosáhli. Nejblíže byl Ondřej Smetana, který se probojoval do semifinalové jízdy, ale zde skončil čtvrtý a celkově obsadil šestou příčku. MatějKůs nasbíral pouze dva body a byl předposlední.
        Maďarský Debrecen viděl jasnou nadvládu jezdců z dánského království. První tři místa ve   finálové jízdě obsadili dánští závodníci Mikkel Michelsen, Peter Kildemand a Nicolai Klindt, čtvrtý byl Josef Franc, který do finále postoupil po vítěství v semifinále, do kterého postoupil s velkým štěstím s osmi body, ale podstatné je to, že i čtvrté místo ve finalové jízdě mu zaručuje postup do Challenge. Podle reglementu mistrovství Evropy mohou z každého semifinalového kola postoupit pouze dva jezdci z jednoho státu. Je otázkou, zda dánské federace zvolila přio bsazování jednotlivých semifinálových kol správný postup.
        V Chorvatském Goričanu žádný Český závodník nestartoval a tak kromě domácího Jurici Pavliče, pro kterého místní stadion Milenium vybudoval jeho otec a jeho syn zde obsadil třetí postupové místo za dvojicí ukrajincích plošinářů, vítězem Andrejev Karpovem a stříbrným Aleksanderem  Loktajevem.
        Svítkovský plochodrážní stadion byl svědkem napínavé podívané se šťastným závěrem pro slánského závodníka Eduarda Krčmáře. Ten v základním rozpisu 20 ti jízd nasbíral 11 bodů, když v úvodní jízdě nebodoval, ale tři vítězství a jedno druhé místo mu zaručily postup do semifinalové rozjížky, ve které obsadil druhé postupové místo pro finalovou jízdu. Finále čtyř jezdců mělo rychlé rozuzlení, neboť vítěz základního rozpisu,  Kevin Wolbert, měl nehoráznou smůlu, když se jeho
přední kolo dotklo startovací pásky a rozhodčím byl podle pravidel vyloučen. Ve finále zvítězil zkušený švédský plošinář Antonio Lindback, druhý byl Kai Huckenbeck a Eduard Krčmář projel pod šachovnicí na třetí postupové pozici. Druhý náš zástupce Zdeněk Simota neprožil zrovna vydařený závod a zisk dvou bodů mu zaručil čtrnácté místo.

 Výsledky jednotlivých závodů:

   Balakovo:

1. Ilja Čalov, RUS 3 1 3 3 E 10 2. 1.
2. Andrej Kudrjašov, RUS 2 3 3 2 3 13   2.
3. Krystian Pieszczek, PL 3 2 2 3 3 13 1. 3.
4. Szymon Wozniak, PL 3 3 3 3 3 15   4.
5. Tero Aarnio, FIN 2 3 1 3 2 11 3.  
6. Ondřej Smetana, CZ 0 1 2 2 3 10 4.  
7. Vladimir Morozov, RUS 3 3 0 1 1 8    
8. Jesse Mustonen, FIN 2 0 3 1 2 8    
9. Oleg Michajlov, LAT 0 2 2 2 2 8    
10. Viktor Kulakov, RUS 2 E 2 E 2 6    
11. Tobias Busch, D 1 2 1 1 0 5    
12. Patrik Búri, SK 0 1 1 2 1 5    
13. David Kurmis, LAT 1 1 0 0 1 3    
14. Jevgenij Kostigov, LAT E 0 F 1 1 2    
15. Matěj Kůs, CZ E 1 1 E X 2    
16. Milen Manev, BG (SMF) 1 0 0 0 0 1    

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Debrecen:        
1. Mikkel Michelsen, DK 3 2 2 3 3 13   1.
2. Peter Kildemand, DK 3 3 3 3 1 13   2.
3. Nicolai Klindt, DK 3 3 2 3 2 13 2. 3.
4. Josef Franc, CZ 0 2 3 0 3 8 1. 4.
5. Marat Gatjatov, RUS 3 1 2 2 3 10 3.  
6. Jacob Thorssell, S 2 3 3 1 2 11 4.  
7. Oliver Berntzon, S 2 0 1 3 2 8    
8. Vadim Tarasenko, RUS 1 E 2 2 3 8    
9. Valentin Grobauer, D 1 3 1 1 2 8    
10. Renat Gafurov, RUS 2 1 3 E – 6    
11. Stanislav Mělničuk, UA 2 1 0 2 1 6    
12. Norbert Magosi, H 1 2 0 2 0 5    
13. Roland Benko, H 0 2 1 1 1 5    
14. Jozsef Tabaka, H 1 1 1 0 0 3    
15. John Bernard, F 0 F 0 X 1 1    
16. Gabriel Comanescu, ROM F 0 E 1 0 1    
17. Mark Barany, H (res) 0 0-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Goričan:        
1. Andrej Karpov, UA 3 1 3 3 1 11   1.
2. Aleksander Loktajev, UA 2 3 3 2 3 13   2.
3. Jurica Pavlic, CRO 1 3 1 2 3 10 2. 3.
4. Kacper Woryna, PL 2 2 1 3 3 11 1. 4.
5. Tomas H. Jonasson, S 1 3 2 3 2 11 3.  
6. Andreas Lyager, DK 3 1 1 1 3 9 4.  
7. Kjastas Puodžuks, LAT 0 2 3 2 2 9    
8. Krzysztof Buczkowski, PL 2 2 2 1 2 9    
9. Denis Gizatulin, RUS 3 1 3 0 1 8    
10. Nick Škorja, SLO 2 0 1 3 2 8    
11. Erik Riss, D 3 X 2 1 1 7    
12. Michele Castagna, I 1 0 2 2 1 6    
13. Matic Ivačič, SLO 1 3 0 1 0 5    
14. Mike Jacopetti, A 0 2 0 0 0 2    
15. Daniele Tessari, I 0 1 0 0 0 1    
16. Vladimir Borodulin, RUS 0 X E E – 0    
17. Jan Pintar, SLO (res) 0 0    
18. Dennis Fazekas, H (res)   DNR    


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pardubice :

1. Antonio Lindbäck, S 1 3 2 3 2 11 1. 1.
2. Kai Huckenbeck, D 3 2 3 1 3 12   2.
3. Eduard Krčmář, CZ 0 3 3 2 3 11 2. 3.
4. Kevin Wölbert, D 3 2 2 3 2 12   T
5. Anders Thomsen, DK 1 3 1 3 3 11 3.  
6. Timo Lahti, FIN 0 1 3 3 3 10 4.  
7. Piotr Protasiewicz, PL 2 1 2 2 2 9    
8. Hans N. Andersen, PL 3 2 1 2 0 8    
9. Adam Ellis, GB 3 2 1 0 2 8    
10. David Bellego, F 2 L 3 2 1 8    
11. Robert Lambert, GB 2 3 0 1 1 7    
12. Lasse Fredriksen, N 1 1 2 1 0 5    
13. Dimitri Berge, F 2 0 1 0 1 4    
14. Zdeněk Simota, CZ 1 1 0 0 0 2    
15. Glenn Moi, N 0 0 0 1 1 2    
16. Andrej Kobrin, UA (SMF) 0 0 0 0 0 0    
17. Hynek Štichauer, CZ (res)   DNR    
18. Patrik Mikel, CZ (res)   DNR  


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

           Připravil :  Antonín Vilde - AK Slaný. 


 

 Mistrovství ČR juniorů 125 ccm - klasická dráha. 

      18.4. 2018 - Pardubice     Do nové sezony vkročili i mladí adepti plochodrážního sportu  v kubatuře do 125 ccm. 
     Mistrovství ČR juniorů ve věkové kategorii 10 až 16 let ve třídě do 125 ccm na klasické dráze mělo na programu úvodní mítink a to v Pardubicích 18. dubna.  
    Dvanáct mladých plošinářů bojovalo o první mistrovské body v letošním šampionátu ČR. 
    Slánský AK zde měl zastoupení dvojicí jezdců. Bruno Belan se na Svítkovském stadionu představil ve vynikající formě a v průběhu závodu ztratil pouze jeden bod s pozdějším vítězem mítinku, pražským Jaroslavem Vaníčkem. Vojtěch Zamazal neměl zrovna vydařený den, špatně startoval a ztrátu od úvodních metrů se mu nedařilo smazat. Zisk dvou bodů mu zaručil pouze  předposlední, jedenáctné místo. 
    Vyrovnané pole závodníků zapříčinilo, že o třetí místo musel být vypsán rozjezd tří jezdců kteří po základní serii jízd podle rozpisu měli na svém kontě po osmi bodech. Cílovou metu proťal jako první Filip Šifalda SC Chabařovice před Danielem Klímou AK Divišov a třetí projel domácí Jan Janíček. 

   Výsledek závodu : 

1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3 12
2. Bruno Belan, Slaný 3 3 2 3 11
3. Filip Šifalda, Chabařovice 0 3 3 2 8+3
4. Daniel Klíma, Praha 3 1 3 1 8+2
5. Jan Jeníček, Pardubice 2 2 2 2 8+1
6. Vojtěch Šachl, Divišov 1 2 1 2 6
7. Štěpán Jurča, Březolupy 1 0 1 3 5
8. Milan Dobiáš, Chabařovice 2 0 2 0 4 (los)
9. Michal Baštecký, Praha 2 2 0 0 4 (los)
10. Jakub Exler, Praha 1 1 1 1 4
11. Vojtěch Zamazal, Slaný 0 1 0 1 2
12. František Hřib, Březolupy 0 0 0 0 0
 

21.4. 2018. Březolupy 


      Druhý závod mistrovství ČR juniorů v kubatuře do 125 ccm se uskutečnil na jihu Moravy a to v Březolupech. Plochodrážní stadion, který se nachází přímo na návsi této malebné vesnice, přivítal 
devět začínajících juniorů. Za velmi slunečního počasí si mladí závodníci na dráze vůbec nic nedarovali a diváci byli svědky velmi hezkých soubojů. 
     Vítěz úvodního mistrovského závodu Jaroslav Vaníček potvrdil i v Březolupech, že na začátku sezony je ve výborné formě, ani zde nenašel přemožitele a zaslouženě zvítězil. Druhý celkově skončil Vojtěch Šachl z AK Divišov s 10 ti body, o bod méně měl slánský Bruno Belan. Ten sice neměl v původním plánu do Březolup cestovat, ale  nakonec na poslední chvilku se do závodu přihlásil a předvedl zde velmi dobrý výkon a výsledek. 
     Vojtěch Zamazal, druhý slánský jezdec, v devíti členné startovní listině obsadil osmé místo, když o lepší umístění se připravil v poslední jízdě, kdy si nepustil palivový přívod a zůstal proto stát na startu. 

  Výsledek závodu :

1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3 12
2. Vojtěch Šachl, Divišov 3 3 1 3 10
3. Bruno Belan, Slaný 2 3 3 1 9
4. Filip Šifalda, Chabařovice 2 2 2 2 8
5. Štěpán Jurča, Březolupy F 3 2 2 7
6. Jan Jeníček, Pardubice 2 1 1 0 4 (los)
7. Matěj Frýza, Plzeň 1 0 1 2 4 (los)
8. Vojtěch Zamazal, Slaný 1 0 2 E 3
9. František Hřib, Březolupy 1 F 1 1 3

 Průběžné pořadí seriálu tř. 125 ccm:

  PCE BŘE TOT
  18.4. 21.4.  
1. Jaroslav Vaníček, Praha 12 12 24
2. Bruno Belan, Slaný 11 9 20
3. Vojtěch Šachl, Divišov 6 10 16
4. Filip Šifalda, Chabařovice 8 8 16
5. Štěpán Jurča, Březolupy 5 7 12
6. Jan Jeníček, Pardubice 8 4 12
7. Daniel Klíma, Praha 8 8
8. Vojtěch Zamazal, Slaný 2 3 5
9. Matěj Frýza, Plzeň 4 4
10. Milan Dobiáš, Chabařovice 4 4
11. Michal Baštecký, Praha 4 4
12. Jakub Exler, Praha 4 4
13. František Hřib, Březolupy 0 3 3


image

Připravil : A.Vilde, Foto : K.Herman


 

Praha 17.4.2018 - Mezinárodní mistrovství ČR - Extraliga družstev. 

                      Plochodrážní extraliga na prahu nové sezony.          Další ročník nejvyšší tuzemské plochodrážní soutěže Extraligy družstev  měl na programu na pražské Markétě své letošní úvodní kolo. V novém ročníku 2018 se na  startu budou opět  utkávat stejná družstva jako v tom minulém, tedy obhájci  mistrovského titulu tým AK Markéta Praha, loni stříbrní AMK ZP Pardubice,  chybět nebude ani AK 3ton Slaný a startovní pole doplní  slovenský  SC Žarnovica. 
       Již první kolo soutěže naznačilo, že se dají očekávat poměrně vyrovnané závody. Břevnovský  plochodrážní stadion nachystal divákům boj o prvenství až do závěrečné dvacáté jízdy, ve které  sice zvítězil slánský Jakub Jamrog, ale důležité bylo, že druhý šachovnicový prapor  spatřil domácí Zdeněk Holub před Hynkem Štichauerem ZP Pardubice a tím pražskému  týmu zajistil vítězství v úvodním kole osmi dílného seriálu. 
        Domácí manažer Tomáš Topinka do mítinku nasadil zkušené duo Josef Franc - Matěj  Kůs, doplněné o Zdeňka Holuba a dvojicí juniorů Filipa Hájka a Jana Kvěcha. Na domácí dráze byl tradičně bojovně naladěn Josef Franc, který získal 12 bodů. 
      Východočeský celek, vedený Lubomírem Vozárem, měl sestavu vyzdobenou polskou hvězdou Patrykem Dudkem, který pro pardubické vybojoval 13 bodů. O bod více si na své  konto připsal Václav Milík, nejlépe bodující jezdec večera, kterého dokázal porazit pouze  slánský Eduard Krčmář. Tým ZP postrádal zraněné závodníky Tomáše Suchánka a Patrika Mikela.    
      Slánský AK  tradičně koučovaný Milanem Machem nastoupil do závodu v poměrně silné sestavě, ale body do cíle vozilo pouze duo Eduard Krčmář s Jakubem Jamrogem, kteří shodně  vybojovali po 13 ti bodech. Závod nevyšel Martinovi Málkovi, který nebodoval a pouze bod  do cíle přivezl Zdeněk Simota. Post juniora obsadil Petr Chlupáč, hostující z domácího  klubu AK Markéta Praha. 
      Speedway Club Žarnovica, která doplňuje trojici českých družstev, startovala bez zraněného  Martina Vaculíka. Manažer Ján Daniel spoléhal především na polského jezdce Adriana Galu, který zatížil konto svého týmu 11 ti body, solidně jezdil i Patrik Buri, který získal 7 bodů. 

Závod ve výsledcích :

 

1. AK Markéta Praha     37
Zdeněk Holub 1 1 3 2 2 9
Filip Hájek 3 – F –   3
Matěj Kůs 2 1 2 3 2 10
Josef Franc 3 3 2 2 2 12
Jan Kvěch 1 1 1 3
       
2. AMK ZP Pardubice     36
Josef Novák 1 0 0 0 0 1
Václav Milík 3 2 3 3 3 14
Patryk Dudek, PL 3 3 3 3 1 13
Hynek Štichauer 1 3 2 1 1 8
Jaroslav Petrák     DNR
       
3. AK 3ton Slaný     29
Eduard Krčmář 2 3 2 3 3 13
Martin Málek 0 – X –   0
Zdeněk Simota 0 0 – 1   1
Petr Chlupáč, Praha 2 0 0 0 0 2
Jakub Jamrog, PL 2 6* 2 0 3 13
       
4. SC Žarnovica     23
Patrik Búri 1 2 1 1 2 7
Andrej Kobrin, UA (SMF) 0 – 1 0   1
David Pacalaj E 0 1 0 1 2
Jakub Valkovič – 1 1 –   2
Adrian Gala, PL 2 2 4* 3 F 11

image

Připravil : A.Vilde, foto P.Fišer


 

                      SLAVNOSTNÍ SETKÁNÍ
                     bývalých plochodrážních jezdců a
                  VYHLÁŠENÍ MISTRŮ ČR
                 mladežnických soutěží za sezonu 2017.


   
     Sobota 24.února 2018 byla ve Slaném ve znamení slavnostního setkání generací plochodrážního sportu.
      Restaurace Sokolovna Slaný - Kvíček ve spolupráci s AK v AČR Slaný  vyslyšela přání především té starší genenerace, která psala bohatou historii nejen slánské plošiny, aby jim bylo umožněno se sejít a zavzpomínat na staré dobré časy.
      Význam této akce potrhl svoji přítomností starosta Královského města Slaný Mgr. Martin Hrabánek, nechyběl Víceprezident AČR pro motocyklový sport Petr Moravec a cestu do Slaného vážil i Generální sekretář AČR pro motocyklový sport Karel Nauš. Navíc tito dva pánové zde předali poháry mistrům ČR v mládežnických soutěží za sezonu 2017.
       Program setkání zahájil a celý i moderoval slánský patriot Mgr.Stanislav Berkovec, postupně přítomné účastníky svými projevy pozdravili Mgr. Martin Hrabánek, Petr Moravec, Karel Nauš, Petr Křikava a Antonín Vilde. Mezi významnými hosty byl rovněž nestor slánské plochá dráhy a čestný předseda, pan Karel Ležák.
       Návštěvníci setkání měli možnost se seznámit s nastupující generací mladých plochodrážních jezdců, kteří si na podium postupně přišli pro poháry za úspěšné výsledky v roce 2017. 
       Jan Kvěch : vícemist Evropy 2017 v kategorii 250ccm a mistr ČR 2017 v kategorii 250ccm.
       Pavel Kuchař : vícemistr Evropy 2017 v kategorii 125ccm a dvojnásobný mistr ČR 125ccm.
       Filip Šifalda : mistr Evropy 2017 v kategorii 125ccm
       Daniel Klíma : vícemistr Evropy 2017 v kategorii 125ccm a 3.místo v MS kategorie 125ccm.
       Patrik Mikel mistr ČR U19 a Eduard Krčmář mistr ČR U 21 se omluvili a ocenění za ně převzali trenéři Lubomír Vozár s  Miroslavem Rosůlkem.
        Sokolovna ve Kvíčku pamatuje  zlaté časy slánského boxu, kde domácí BC HEROS Slaný vyrohoval nejednoho protivníka, své si zde odehráli odbíjenkáři  TJ Jiskry Kvíček, ale plochodrážní setkání zde mělo premieru.
        Slánský plochodrážní sport zaznamenal ve své bezmála sedmdesáti leté historiii nejeden úspěch, vychoval celou plejádu úspěšných reprezentantů, uspořádal řadů významných mítinků. Slánský ovál byl  první na našem uzemí, který hostil účastníky mistrovství světa, slánský tým ve své historii vybojoval tři mistrovské tituly  a pamětníci vzpomínají i na neopakovatelné souboje pod umělým osvětlením.
        Mezi více jak stovkou přítomných jsme mohli registrovat mimo jiné Miloslava Vernera, plošináře, který do slánského družstva přišel začátkem šedesádých let. Legendární Václav Stanislav rozpoznal jeho talent a dal mu záhy příležitost v družstvu KV Svazarmu Praha - venkov, slánskému AMK pomohl v roce 1969 k mistrovskému titulu a po skončení sportovní činnosti zastával post státního trenéra. Z mistrovské sestavy nechyběl samozřejmě Zdeněk Majstr, kterému řada zranění neumožnila pokračovat ve slibně rozjeté karieře a který slánskému klubu později vychoval celou řadu velmi dobrých plošinářů. Další jezdec ověnčený mistrovským titulem, Miroslav Rosůlek, je činný do dnešních dnů, v roli trenera AK Slaný
se pohybuje mezi mladými kluky a prakticky nestárne. Z Českých Budějovic přicestoval Stanislav Kubíček. Ten přišel s nápadem v roce 2019 uspořádat oslavu 50ti let od slánského mistrovského titulu.
     Tradičně jako velmi dobrý společník se prezentoval Pavel Mareš, který,  kromě toho, že inicioval tento sraz, má stále plno elánu. Mezi hosty se nacházel i jezdec, který svým stylem jízdy zvedal ze sedadel davy diváků a z pohledu slánské ploché dráhy patří k nejúspěšnějším zdejším odchovancům,  jezdec světových parametrů Roman Matoušek dorazil v doprovodu svého bratra Milana a Rendy Juny.        
      Sobotní odpoledne si nenechal ujít ani Jan Verner, závodník,  který v roce 1977 startoval ve všech světových finálových závodech, nechyběl ani  historicky nejlepší tuzemský jezdec Jiří Štancl, z Pardubic dorazil Evžen Erban, plzeňský klub reprezentovala mistrovská dvojice z roku 1978 Jan Hádek - Jindřich Dominik. Petr Ondrašík z pražské Markéty zažil slavné časy československé ploché dráhy a jako jezdec k nim přispěl nemalou měrou. Jeho oddílový kolega Zdeněk Schneiderwind zde měl své mladé svěřence. Kdysi slavnou ústeckou plošinu ve Slaném připoměl Jaroslav Zobal. Pozvání přijal i František Ledecký. Ten se zde objevil jako první, nemohl se dočkat, až se zde uvidí ze svými přáteli a v doprovodu svého syna zde setrvali do pozdních nočních hodin a nebyli jediní,  kteří ve Slaném měli rezervovaný noclech.
      Je těžké, aby se na někoho nezapomělo.  Václav Krail je pravidelným návštěvníkem slánských závodů a je jen škoda, že jeho karieru, kdy již měl za sebou i reprezentační start v MS, ukončilo zranění, Václav Bečvář sklouzl od ploché dráhy ke sbírání motocyklů ORION a jeho muzeum v obci Hobšovice je toho svědectvím.
Václav Koucký rovněž navštěvuje, když mu to pracovní povinosti dovolí, mítinky na slánském stadionu. Mezi pravidelné návštěvníky patří Zdeněk Řezáč, který na začátku osmdesátých let po návratu z RH Praha po těžkém zranění musel na sportovní činnost zapomenout, Antoním Kabát s Jaroslavem Knotkem pamatují nervy drásající kvalifikaci o extraligovou příslušnost na podzim roku 1982 s týmem Preglejka Žarnovica.
    Karel Voborník, opora a reprezentant v MS společně s dalším reprezentantem, Václavem Čivišem, patřili ke stálicím v sedmdesátých letech, kdy tým AMK Bateria Slaný patřil ke špičce extraligového dění na tuzemských oválech. Oba dva poseděli v družné besedě a zavzpomínali společně s paní Jarkou Klokočkovou a dalšími i na časy, kdy Jan Klokočka plnil tribuny zdejšího stadionu.     
    Slavnostní setkání určitě těm, kteří se na něj těšili, přineslo nespočet krásných chvil strávených ve společnosti
svých kolegů, kteří zavzpomínali a připoměli si možná dávno zapomenuté momenty nejen z bojů na oválech, ale
i při různých soustředěních nebo cestách za svými závodnickými povinostmi. Vzpoměli i na kolegy, kteří bohužel nejsou již mezi námi a psali historii československého plochodrážního sportu.
    Poděkování patří těm, kteří se na realizaci této akce podíleli, uznání zaslouží personál Restaurace Sokolovna
Slaný - Kvíček, kterou v současně jako provozní vede Petr Křikava.
   Věřím, že toto setkání nebylo poslední a čas si udělají i Ti kteří se z různých důvodů tentokrát nedostavili.

  S pozdravem
                                        Tonda Vilde.


 

Mezinárodní mistrovství ČR jednotlivců na dlouhé ploché dráze  8.10.2017. Kopřivnice         Tradiční pořadatel mistrovského mítinku na dlouhé ploché dráze AMK Mariánské Lázně má v letošní sezoně nemalé potíže a tak bylo rozhodnuto, že se finálový závod o titul mistra ČR uskuteční na severu Moravy, v městě automobilů značky Tatra v Kopřivnici, kde má plochodrážní sport sice dlouhou tradici, ale v posledních osmi letech se zde plochodrážní závody nekonaly.
        Obnova kopřivnického oválu, který sice zdaleka nemá parametry jako dráha v M.Lázních,  přesto splňuje licenční podmínky pro uskutečnění finalového závodu o letošního mistra ČR na dlouhé ploché dráze.
        Mezinárodně obsazenou startovní listinu tvořili  jezdci z Nizozemí, Německa a ČR. Mezi favority se řadil Josef Franc z pražské Markéty a rovněž jeho reprezentační kolega, pardubický Hynek Štichauer. V Kopřivnici nechyběl ani Michal Dudek, jezdec AK Slaný, který se v poslední době věnuje i dlouhé ploché dráze a patří do české sestavy reprezentující ČR v MS družstev.
         Po základním rozpisu si postup do finálové jízdy vybojovala čtveřice Hynek Štichauer 18b., Josef Franc 17b., Michal Škurla 14b., Martin Málek 14b. Ve finále ovšem Josef Franc oplatil porážku Hynkovi Štichauerovi ze základní rozjížďky a stal se tak mistrem ČR, Štichauer dojel druhý před Martinem Málkem z AK Březolupy a čtvrtá příčka připadla Michalovi Škurlovi. Slánský Michal Dudek obsadil celkově páté místo a dá se říci, že na závěr sezony si připsal slušný výsledek, který mu určitě pomůže v zimní přestávce k dokonalé  přípravě na další sezonu.

    Výsledek Finále mezinárodního mistrovství ČR na dlouhé ploché dráze 

 

    TOT FIN
1. Josef Franc, Praha 3 3 3 2 3 3 17 1.
2. Hynek Štichauer, Pardubice 3 3 3 3 3 3 18 2.
3. Martin Málek, Březolupy 2 2 2 3 3 2 14 3.
4. Michal Škurla, Praha 2 3 1 3 2 1 12 4.
5. Michal Dudek, Slaný 2 1 2 2 1 1 9  
6. Sjoerd Rozenberg, NL 1 1 2 0 2 2 8  
7. Jarno de Vries, NL 1 E 0 1 1 2 5  
8. Danny Maassen, D 1 2 1 1 X – 5  
9. Anne Spaan, NL (ACCR) 0 1 0 0 0 0 1  
10. Roman Tomany, Mariánské Lázně 0 X – – – – 0


 

  
                                                                                                                   Připravil Antonín Vilde - AK Slaný


 


                          Poslední plochodrážní tituly mají své majitele.                   Mistrovství ČR jednotlivců - seniorů Finále č.3   7.10.2017  Březolupy.

                       Eduard Krčmář je vícemistrem ČR na krátké ploché dráze          Březolupská náves, kde sídlí plochodrážní stadion, opět ožila ruchem plochodrážních speciálů, aby zde šestnácka jezdců bojovala v závěrečném třetím finalovém klání o letošního mistra ČR na krátké ploché dráze v seniorské kategorii.
           Startovní pole bylo ochuzeno o účast suveréna předchozích dvou závodů Václava Milíka, kterému se otevřela cesta startovat v prestižním seriálu Grand Prix v polské Toruni a  kde se prezentoval skvělým výkonem, když obsadil pátou příčku.
            V Březolupech tak byli diváci svědky boje, který se především odehrál mezi Josefem Francem z AK Markéta Praha a slánským Edeuardem Krčmářem. Mezi sebou měli jednobodový rozestup a byli při avizované neúčasti pardubického Václava Milíka nejblíže k mistrovskému titulu.
            Úvod mitinku nevyšel Eduardovi Krčmářovi podle představ. Ve druhé jízdě dne podlehl Zdeňkovi Holubovi a za svými zády jej nechal i Zdeněk Simota, když na vině byla ztráta komprese na jeho pohoném agregátu. V následujících rozjížkách však již přemožitele nenašel a celkově si připsal třináct bodů.
            Josef Franc neponechal nic náhodě, jako velice zkušený závodník jezdil z přehledem. V klíčové deváté rozjížce, která se nakonec ukázala jako rozhodující nejen pro třetí finalový závod, ale i pro celkové pořadí v mistrovství ČR, sice zvítězil Eduard Krčmář, ale Josef Franc, který více jak tři kola jezdil třetí, nakonec v předposlední zatáčce předjel svého klubového kolegu Matěje Kůse a vzhledem k tomu, že do konce závodu jhiž nezaváhal, odvezl si z Březolup jak vítězný pohár za třetí mistrovský závod, tak i titul mistra ČR pro rok 2017 na krátké ploché dráze.
           Ve vyrovnaném závodě musel o pořadí na třetím místě rozhodnout rozjezd, ke kterému na startovní rošt přijeli Matěj Kůs a velice dobře jezdící Michal Škurla. Úspěšnější byl Matěj Kůs a stanul tak na bronzovém stupínku.závodu.
          Vyrovnaný mtik v jihomoravské plochodrážní metropoli také rozhodl, že celkově třetí v klasifikaci MČR  skončil Zdeněk Simota z plzeňského PK se 32 body.
           Druhý slánský jezdec Michal Dudek absolvoval pouze úvodní finalový závod v Praze, kde obsadil desáté místo a do zbylých dvou klání se již nekvalifikoval a celkově obsadil místo sedmnácté.

Nejlepší trio mistrovství republiky: Eduard Krčmář, Josef Franc a Zdeněk Simota
    Mistrovská trojice pro rok 2017 - E.Krčmář - J. Franc - Z. Simota

Výsledek MČR jednotlivců   7.10.2017 - Březolupy.

1. Josef Franc, Praha

  3 3 2 3 3 14
2. Eduarad Krčmář, Slaný 1 3 3 3 3 13
3. Matěj Kůs, Praha 3 3 1 2 3 12+3
4. Michal Škurla, Praha 2 2 3 3 2 12+2
5. Zdeněk Holub, Praha 3 1 2 3 2 11
6. Zdeněk Simota, Plzeň 2 2 3 2 2 11
7. Patrik Mikel, Pardubice 3 2 2 2 1 10
8. Hynek Štichauer, Pardubice 2 1 1 2 3 9
9. Ondřej Smetana, Praha 2 3 0 1 1 7
10. Martin Gavenda, Březolupy 0 1 3 E T 4
11. Martin Málek, Březolupy 0 2 F 0 2 4
12. Jaroslav Petrák, Pardubice 1 1 1 1 0 4
13. Davd Pacalaj, SK – Žarnovica 0 0 2 0 1 3
14. Filip Hájek, Praha 1 X 1 1 0 3
15. Petr Chlupáč, Praha 0 0 0 1 1 2
15. Josef Novák, Pardubice 1 0 0 0 0 1       Celkové pořadí mistrovství ČR  na krátké ploché dráze  2017.
 

  PHA DIV BŘE TOT
  25.4. 23.9. 7.10.  
1. Josef Franc, Praha 13 12 14 39
2. Eduard Krčmář, Slaný 11 13 13 37
3. Zdeněk Simota, Plzeň 9 12 11 32
4. Václav Milík, Pardubice 15 15 NS 30
5. Hynek Štichauer, Pardubice 12 6 9 27
6. Patrik Mikel, Březolupy 7 9 10 26
7. Matěj Kůs, Praha NS 12 12 24
8. Ondřej Smetana, Praha 9 8 7 24
9. Michal Škurla, Praha NS 7 12 19
10. Zdeněk Holub, Praha NS 7 11 18
11. Filip Hájek, Praha 7 6 3 16
12. Jaroslav Petrák, Pardubice 3 4 4 11
13. Martin Mejtský, Pardubice 5 4 NS 9
14. Tomáš Suchánek, Pardubice 9 NS NS 9
15. Martin Gavenda, Březolupy 4 NS 4 8
16. Martin Málek, Březolupy 4 NS 4 8
17. Michal Dudek, Slaný 7 NS NS 7
18. Petr Chlupáč, Praha NS 3 2 5
19. David Pacalaj, SK – Žarnovica NS NS 3 3
20. Josef Novák, Pardubice 1 1 1 3
21. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 3 NS NS 3
22. Jan Kvěch, Praha 1 NS NS 1
23. Václav Kvěch, Praha NS 0 NS 0

                                                                                                      Připravil A.Vilde, foto K.Herman


 

  Plochodrážní slánská akademie se v neděli rozloučila se sezonou.             Druhý ročník  treninkových kempů pro začínající plochodrážní závodníky na slánské malé dráze je pro letošní sezonu v cíli.
            Nedělní ráno 8.řijna nedávalo při pohledu z okna příliš optimismu, že by se ve Slaném uskutečil poslední díl místní Speedway Academy. Noční déšť zničil snahu Rudolfa Belaně a Antonína Vildeho, kteří si v sobotu odpoledne  dali dostaveníčko na stadionu a připravili malý ovál, aby bylo vše nachystáno na poslední treninkové jízdy SSA. Určitou porci práce jim ušetřil i Martin Štastný, který se zde realizoval již v pátek. 
          Pohled na stav dráhy byl ale v neděli žalostný. Naštěstí se našlo pár zapálených a ochotných rukou ,které za pomoci Václava Buřiče, který osedlal traktor a smykem vyhnal velkou část vody mimo ovál. Na řadu pak přišla tradiční košťata, se kterými se dokončily úpravy alespoň tak,  aby desítka nedočkavých adeptů plochodrážního sportu mohla nastartovat své stroje a otestovat nejen své schopnosti.

 
          Postupné oťukávání dráhy za asistence trenera Miroslava Rosůlka,  který se tentokrát musel obejít bez  Luboše Tomíčkajehož tentokráte ochotně zastoupil Karel Průša, si jezdci na stav náročného oválu postupně zvykli a zvládali své treninkové jízdy, byť si někteří po pádech poněkud více zamazali svoje kombinézy. 

 

 
           Cestu do Slaného na závěrečný kemp si našli opět mladí adepti  Motosportclubu Meissen, kteří přijeli v osvědčené
sestavě  Michelle Rau, Magnus Rau, Manuel Rau, Bruno Thomas a  Frieda Thomas. Těm se snažily konkurovat domácí naděje Bruno Belan, Vojtěch Zamazal, Tony Katra a Karel Průša, z AK Divišov přijel tradičně Vojta Šachl. 

 
Ostatní pravděpodobně nevěřili, že by se treninkový kemp uskutečnil a kromě plzeňského Michaela Hádka, který se ráno zajímal o daný stav věcí, si budou muset počkat na lepší počasí.


          Druhý ročník Slaný Speedway Akademy byl zakončem malým pohoštěním všech dnešních aktérů a  poděkování si za zdárný průběh celého ročníku zaslouží všichni Ti, kteří přispěli k realizaci při jeho sedmi uskutečněných  treninkových kempech. Původně jich bylo plánováno osm, ale ve dnech 22 - 23.září sloužil plochodrážní stadion k jiným účelům a tak jedna treninkové jednotka odpadla. Ale i tak treneři Miroslav Rosůlek s Lubošem Tomíčkem měli svým svěřencům co říci a Ti si zcela jistě obdržené a potřebné rady vezmou k srdci a v budoucnu třeba zaznamenají takový výsledek, jako Václav Milík při poslední GP v Toruni nebo pardubické Zlaté přilbě..

Zapojenost jednotlivých účastníků v rámci Akademie :

Slaný Speedway Academy 2017
Příjmení a jméno Datum
19.3. 26.3. 14.4. 7.5. 3.6. 10.6. 8.10.
Baštecký Michal O O O O   O  
Belan Bruno O O O O   O O
Dobiáš Milan     O O      
Hlačina Jan       O      
Hlačina Matěj        O      
Chlupáč Petr       O      
Jeníček Jan     O O      
Katra Tony  O O O O O O O
Klier František     O O      
Klíma Daniel       O      
Kuchař Pavel O   O O      
Nejezchleba Adam     O O   O  
Průša Karel         O   O
Růžička Tadeáš     O        
Šachl Vojtěch   O O     O O
Šifalda Filip       O      
Vaníček Jaroslav     O O      
Vinter Lukáš   O   O      
Zamazal Vojtěch O O O O   O O
               
Rau Magnus (D)   O O   O   O
Rau Manuel (D)   O O       O
Rau Michelle (D)   O O   O   O
Thomas Bruno (D)   O O     O O
Thomas Frieda (D)   O O   O O O
Lopuski Mateusz (PL)       O   O  


   
                                                                                                          Připravil Antonín Vilde, foto Václavb Buřič  - AK Slaný.           

Slaný Speedway Academy má v neděli závěreční díl.              V neděle 8.října se na slánské malé dráze uskuteční letošní poslední treninkový kemp pod taktovkou dlouholetého slánského trenéra Miroslava  Rosůlka a po jeho boku mu bude asistovat Luboš Tomíček.
            Druhý ročník plochodrážní akademie, který byl v minulé sezoně nastartován  ve slánském klubu, měl i v této sezoně pokračování a to i přesto, že Jiří Štancl, spoluzakladatel tohoto projektu, se rozhodl dál v této činnosti nepokračovat.
         Vedení AK Slaný nechtělo slibně rozjetý treninkový projekt nechat ležet ladem a  oslovilo Luboše Tomíčka, zda by nechtěl využít nejen svých jezdeckých zkušeností a ve  dvojici s dlouholetou ikonou slánské ploché dráhy Miroslavem Rosůlkem předávat  nové nastupující generaci mladých plochodrážních jezdců své bohaté zkušenosti.  
         Ve spolupráci z firmou SHUPA, která v průběhu sezony připravila zbrusu nový  model  Micro Shupa ( v současnosti jí  sedlá Tony Katra), měl premieru 30.srpna při extraligovém  šestém kole ve Slaném, se mohou do sedla plochodrážních speciálů posadit poměrně  hodně mladí zájemci o tento sport. Toho  je právě Tony Katra důkazem  stejně tak jako o něco
málo starší Karel Průša. Oba dva jsou členy AK Slaný a nebylo by od věci, kdyby si cestu  k tomuto sportu našli i další adepti sportu levých zatáček.

 

Tony Katra na novém motocyklu SHUPA pro nejmenší adapty ploché dráhy.       Sraz účastníků je tradičně v depu od 9:00 hod. a samotný trenink probíhá od 10:00 hod.

  
                                                                                                                             Antonín Vilde - AK Slaný, Foto archiv V.Buřič.


 

  Mistrovství ČR jednotlivců - Finále č.2   23.9.2017. Divišov.              Divišovský plochodrážní stadion byl v sobotu 23.září dějištěm druhého finálového závodu mistrovství ČR jednotlivců - seniorů na krátké ploché dráze.
              Šestnáct závodníků bojovalo o body celkového pořadí třídílného seriálu, který určí jak letošního mistra ČR ,tak i prvních osm jezdců, kteří budou mít automaticky zaručenu účast v příštím roce v úvodním mitinku tohoto šampionátu.
             V Divišově potvrdil Václav Milík, že je jasně nejlepším tuzemským jezdcem, s jistotou vybojoval maximální 15 ti bodový zisk a zaslouženě stanul na nejvyšším stupínku. Zárověň si tak upevnil i celkové vedoucí postavení po dvou mítincích tohoto šampionátu.
            Místo druhé si v Divišově  zajisti slánský jezdec Eduard Krčmář, který na své konto připsal 13 bodů a musel se sklonit pouze před výkony Václava Milíka a Matěje Kůse, kteří jej v jízdách č..1 a č.15 připravili vždy o jeden bod.  
            O dalším pořadí na stupních vítězů musel rozhodnou rozjezd tří plošinářů, a to plzeňského Zdeňka Simoty a pražského dua zkušených závodníků Josefa France a Matěje Kůse. Souboj pražanů přinesl nádherný boj po celá čtyři kola, ze kterého nakonec vítězně vyšel Matěj Kůs a celkově obsadil místo třetí, Josef Franc byl klasifikován na čtvrté přičce a pátá pozice zůstala Zdeňkovi Simotovi, který byl příjemným překvapním závodu a potvrdil, že mu ovály kratších rozměrů vyhovují.
            Závod se nevydařil pardubickému Hynkovi Štichauerovi, který měl ve své první jízdě pád a v dalším průběhu nasbíral šest bodů a po úvodním  klání v Praze, kdy stanul na stupních vítězů se 13 ti body, se mu vzdálily medailové příčky. O lepší bodový zisk v Divišově přišel vinou defektu i Ondřej Smetana, který v poslední době jezdí ve velmi dobré formě. Poměrně těžký pád poznamenal výkon Zdeňka Holuba.
             Mítinku se nezúčasnil březolupský Martin Málek, který tou dobou byl na cestě do Holanského Rodenu a na stejné trase se pohyboval i slánský Michal Dudek. Oba  zde budou reprezentovat ČR v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze. Následně po vyhlášení výsledků se za nimi vydali Josef Franc s Hynkem Štichauerem.
               Po skončení dvacáté rozjížky mistrovského klání se v Divišově uskutečnila ještě jedna jízda a to memoriál Emila Sovy. Tento mítink se tradičně koné ve Mšeně, ale vzhledem k tomu, že zde ovál nemá licenci, byl součástí mistrovského klání.
            18.ročník memoriálu Emila Sovy ovládl Eduard Krčmář AK Slaný,  před duem jezdců AK Markéty Praha Ondřejem Smetanou a Michalem Škurlou, čtvrtou pozici obsadil Patrik Mikel z AK Březolupy.

Eduard Krčmář, Václav Milík a Matěj Kůs stojí na stupních vítězů        Výsledek :  Finále č.2 MČR jednotlivců 23.9.2017. Divišov.
 

1. Václav Milík, Pardubice 3 3 3 3 3 15
2. Eduard Krčmář, Slaný 2 3 3 2 3 13
3. Matěj Kůs, Praha 3 2 3 3 1 12+3
4. Josef Franc, Praha 2 2 3 3 2 12+2
5. Zdeněk Simota, Plzeň 3 3 2 1 3 12+1
6. Patrik Mikel, Pardubice 2 1 1 2 3 9
7. Ondřej Smetana, Praha E 1 2 3 2 8
8. Michal Škurla, Praha 3 0 1 2 1 7
9. Zdeněk Holub, Praha X 2 2 1 2 7
10. Hynek Štichauer, Pardubice F 0 2 2 2 6
11. Filip Hájek, Praha 2 1 1 1 1 6
12. Martin Mejtský, Pardubice 1 3 0 0 0 4
13. Jaroslav Petrák, Pardubice 1 0 1 1 1 4
14. Petr Chlupáč, Praha 1 2 0 0 0 3
15. Josef Novák, Pardubice 0 1 0 0 0 1
16. Václav Kvěch, Praha E 0 0 0 0 0


    Průběžné pořadí po dvou závodech
 

  PHA DIV TOT
  25.4. 23.9.  
1. Václav Milík, Pardubice 15 15 30
2. Josef Franc, Praha 13 12 25
3. Eduard Krčmář, Slaný 11 13 24
4. Zdeněk Simota, Plzeň 9 12 21
5. Hynek Štichauer, Pardubice 12 6 18
6. Ondřej Smetana, Praha 9 8 17
7. Patrik Mikel, Březolupy 7 9 16
8. Filip Hájek, Praha 7 6 13
9. Matěj Kůs, Praha NS 12 12
10. Martin Mejtský, Pardubice 5 4 9
11. Tomáš Suchánek, Pardubice 9 NS 9
12. Michal Škurla, Praha NS 7 7
13. Zdeněk Holub, Praha NS 7 7
14. Jaroslav Petrák, Pardubice 3 4 7
15. Michal Dudek, Slaný 7 NS 7
16. Martin Málek, Březolupy 4 NS 4
17. Martin Gavenda, Březolupy 4 NS 4
18. Petr Chlupáč, Praha NS 3 3
19. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 3 NS 3
20. Josef Novák, Pardubice 1 1 2
21. Jan Kvěch, Praha 1 NS 1
22. Václav Kvěch, Praha NS 0 0


  Závěrečný třetí závod šampionátu zavede jezdce  7.řijna  na stadion v  Březolupech kde bude zároveň korunován i letošní
mistr ČR.


                                                                                                                                      Antonín Vilde - AK Slaný,   foto P.Fišer..                           

Plochodrážní Extraliga dojela do cíle.
          Praha 19.září Mezinárodní mistrovství ČR Extraliga družstev  VIII.kolo.              Na pražské Markétě byl závěrečným osmým kolem ukončen letošní ročník nejvyšší domácí plochodrážní soutěže Extraligy družstev.
             Poslední mítink prakticky nemohl již o ničem rozhodnout, tým pražské Markéty měl náskok tři hlavních bodů před obhájci loňského mistrovského titulu celkem AMK ZP Pardubice a jen neskutečná smůla pražanů by mohla změnit děj událostí.
              Domácí tým, vedený Tomášem Topinkou, nastoupil bez zahraniční posily Sebastiana Ulamka, ale na jejich celkovém výkonu to nebylo vůbec znát. Všichni nominovaní jezdci pravidelně bodovali a nejvýrazněji Matěj Kůs  se 13 ti body, Ondřej Smetana přidal 11 bodů a Josef Franc měl na kontě 10 bodů. Pražané celkově vybojovali 46 bodů a závod s přehledem vyhráli.
              Pardubická ZP přicestovala do Prahy s Tomaszem Jedrzejakem, zkušeným polským závodníkem, který byl v sestavě Lubomíra Vozára se 13 ti body nejlépe bodujícím jezdcem.  Václav Milík přidal bodů 12, když si jedno vítěství musel škrtnout po údajnému nedoruzomění při nahlášení změny nasazení pardubického jezdce a ZP přišla v jízdě č.8 o tři body. Východočeši
na svém kontě po závěrečné dvacáté jízdě měli 42 bodů a jasně obsadili druhou pozici.
            AK 3ton Slaný nemohl na svém postavení již nic změnit a tak manager Milan Mach přivezl do hlavního města sestavu čtyř tuzemských závodníků bez Jakuba Jamroga. Slánský celek tradičně obsadil třetí příčku s 21 body, když nejlépe bodujícím byl Eduard Krčmář s 10 ti body.
            SC Žarnovica, vedená Jánem Danielem, měla v sestavě čtyři juniory a vedle nich se na star závodu postavil zkušený polský plošinář Stanislaw Burza. Ten svoji letitou jezdeckou praxi přetavil v zisk 11 ti bodů, ostatní jeho kolegové pouze paběrkovali a celkově slovenský  tým skončil se 14 body na svém kontě .
            Letošní mezinárodní mistrovství ČR Extraliga družstev přinesla souboj dvou družstev o prvenství a dvou celků o bronzovou pozici. Nejlépe se s celým ročníkem vypořádali plošináři pražské Markéty, která se musela v úvodních závodech vyrovnat  s absencí zraněných jezdců Matěje Kůse, Michala Škurly a Zdeňka Holuba. I přes tyto potíže se pražané dokázali semknout a zaslouženě vybojovat mistrovský titul.
           ZP Pardubice sázela především na svoji jezdeckou základnu a poměrně nečekané zaváhání ve čtvrtém kole 7.července ve Slaném ji zkomlikovalo cestu k obhajobě  mistrovského titulu.
          AK 3ton Slaný tradičně jako v předešlých sezonách  skončil na bronzové příčce, což je realita která
odpovídá současné situaci klubu a zároveň i celkovému pohledu na tuzemskou plochou dráhu kde v
nejvyšší soutěží  startuje stabilní trojice českých týmů doplněná tentokráte o jediný slovenský klub SC Žarnovica. Stejná
situace je i v I.lize, ostatní tuzemské kluby se soustředí pouze  na ojedinělé pořádatelství závodů.  Plochá dráha ve Slaném
má tradici bezmála 70 ti let a na ligových  úrovnich se slánští pohybují nepřetržitě od r.1958. Mistrovské zlato slavili  v posledním novodobém období v sezonách 1969, 2005 a 2006.
         Vesty AK 3ton Slaný si v letošním ročníku oblékli Jakub Jamrog, Eduard Krčmář, Michal Dudek, Zdeněk Simota, Martin Málek, Mateusz Szcszepaniak, Marcin Nowak a  Josef Novák. Manažer Milan Mach  mohl být především spokojen s trojicí hostujících polských jezdců a Eduardem Krčmářem. 
        SC Žarnovica sice měla na soupisce Martina Vaculíka, jezdce startujícího v prestižní Grand Prix, ale ten při vytíženosti jak v polské, tak i  švédské elitní soutěži neměl příliš volných termínů, aby mateřskému klubu pomohl vylepšit jeho celkové postavení. Tým tak ve velké míře používal svoje mladé juniory a občas povolal polského hostujícího jezdce, což  přes veškerou snahu na medailové umístění nestačilo.  Na druhé straně má ale cennou zkušenost získanou  tím, že se  mladí slovenští plochodrážníci při startu v této soutěži mohli poměřit s řadou  kvalitních závodníků a odnesli si do své další plochodrážní kariery nové poznatky.

 Závod v číslech :

1. AK Markéta Praha     46
Ondřej Smetana 2 3 2 3 1 11
Michal Škurla 2 1 – – 3 6
Matěj Kůs 1 3 3 3 3 13
Josef Franc 3 2 3 2   10
Zdeněk Holub 2 2 2 6
       
2. AMK ZP Pardubice     42
Patrik Mikel 1 1 1 1 2 6
Tomasz Jedrzejak, PL 3 2 2 3 3 13
Josef Novák – – – –   DNR
Hynek Štichauer 2 2 3 2 2 11
Václav Milík 3 ex 3 3 3 12
       
3. AK 3ton Slaný     21
Zdeněk Simota 1 1 1 0 1 4
Martin Málek 0 3 1 1 1 6
Michal Dudek 0 0 0 1 0 1
Eduard Krčmář 3 2 1 2* 2 8
bez náhradníka      
4. SC Žarnovica     14
Stanislaw Burza, PL 2 3 0 4* 2 0 11
Filip Hájek, Praha 0 – – 0 0 0
David Pacalaj 0 0 0 –   0
Jakub Valkovič 1 – 0 0 1 2
Ján Mihálik F 1 0 0 1

 

Pardubice, Praha a Slaný na stupních vítězů

Závěrečná  extraligová tabulka ročníku 2017:

  bilance výsledků malé body velké body
1. Praha 5-3-0-0 299 29
2. Pardubice 3-4-0-1 289 25
3. Slaný 0-1-5-2 212 15
4. Žarnovica 0-0-3-5 134 11

           

   
                                                                     Připravil :  Antonín Vilde - AK Slaný, foto Pavel Fišer.  

  Slánský stadion má za sebou poslední letošní plochodrážní maraton.

 Přebor ČR jednotlivců  7.závod. 

Slaný 16.9.     

              

     Přebor ČR jednotlivců je nejen kvalifikačními závody o osm volných míst do finále mistrovství ČR jednotlivců, ale zároveň je zde příležitost pro široké spektrum jezdců při nedostatku závodů se sportovně zapojit do plochodrážního dění.
      Ve Slaném se při dopoledním Přeboru ČR sešlo osmnáct závodníků, aby bojovali o další body průběžného pořadí tohoto osmidílného seriálu. Vedle zkušených plošinářů jako je Zdeněk Simota, Martim Málek, Michal Dudek, Ondřej Smetana, se na start postavili i začínající jezdci Daniel Šilhán, František Klier, Petr Chlupáč nebo veterán Martin Švestka.


     Rozpis na dvacet tři jízd přinesl jasné vítěství pro Zdeňka Holuba z pažské Markéty, který ani jednou nepoznal  ve svých pěti startech svého přemožitele a zaslouženě zvítězil. O druhém místě musel rozhodnou rozjezd. Zde tři jezdci Michal Škurla, Zdeněk Simota  a Ondřej Smetana vybojovali 13 bodů. Zdeněk Simota se dodatkové jízdy vzdal a tím pádem obsadil celkově čtvrté místo, naopak Ondřej Smetana a Michal Škurla svedli nelítostný boj až na cílovou pásku, aby Michal Škurla zvítězil a bral celkově druhou pozici na Ondřeje Smetanu tak zbylo místo třetí..
     Slánský zástupce Michal Dudek  neměl úspěšný vstup do mítinku a než se mu podařilo postupně vyladit svůj stroj , zisk osmi bodů mu stačil pouze na devátou pozici.
  


 Výsledek PČR jednotlivců:
 

1. Zdeněk Holub, Praha 3 3 3 3 3 15
2. Ondřej Smetana, Praha 3 3 3 2 2 13+3
3. Michal Škurla, Praha 2 2 3 3 3 13+2
4. Zdeněk Simota, Plzeň 3 2 3 2 3 13+-
5. Martin Málek, Březolupy 2 3 1 3 3 12
6. Petr Chlupáč, Praha 2 3 2 2 1 10 (los)
7. Filip Hájek, Praha 1 3 2 2 2 10 (los)
8. Martin Mejtský, Pardubice F 2 2 2 3 9
9. Michal Dudek, Slaný 1 1 2 3 1 8
10. Josef Novák, Pardubice 1 2 E 3 1 7
11. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 3 1 1 0 1 6
12. Ján Mihálik, SK – Žarnovica 2 0 0 1 2 5
13. Václav Kvěch, Praha 0 1 1 1 2 5
14. Radek Podhadský, Plzeň 1 2 1 0 0 4
15. Sindy Weber, D – Liberec (ACCR) 0 0 1 2 0 3
16. Daniel Šilhán, Liberec (250 ccm) 1 0 0 1 1 3
17. František Klier, Divišov 0 1 0 0 0 1
18. Martin Švestka, Liberec 0 0 0 1 0

1

 

Průběžné pořadí seriálu:

  PCE CHA KOP PLZ LIB BŘE PLZ SLA TOT
  5.4. 11.6. 25.6. 8.7. 15.7. 22.7. 9.9. 16.9.  
1. Zdeněk Holub 22 25 25 20 25 25+ 142
2. Zdeněk Simota 18 22 18 22 20 18+ 118
3. Ondřej Smetana * 25 22 22 25 22 116
4. Filip Hájek * 16 (8) 16 14 18 14 12+ 90(98)
5. Martin Mejtský 12 16 10 16 10+ 64
6. Josef Novák 18 7 12 8 8 7+ 60
7. Petr Chlupáč 12 2 7 14 10 14+ 59
8. Martin Málek * 20 20 16 56
9. Jaroslav Petrák * 18 6 12 18 + 54
10. Michal Škurla 22 20 42
11. Václav Kvěch 4 6 10 8 4 4+ 36
12. Jan Kvěch * 10 12 4 10 + 36
13. Martin Gavenda * 14 3 16 33
14. Sindy Weber * 7 5 0 5 5 7 2+ 31
15. David Pacalaj * 10 1 0 7 12 30
16. Radek Podhadský 14 4 NC 6 3+ 27
17. Josef Franc 25 25
18. Michal Dudek * 16 NC 8+ 24
19. Jakub Valkovič * 7 8 6 21
20. Patrik Mikel * 20 20
21. Hynek Štichauer * 20 20
22. Pavel Čermák * 6 4 3 6 + 19
23. František Klier 5 6 1 3 0 15
24. Anne Spaan 14 14
25. Daniel Šilhán 5 2 1+ 8
26. Filip Šifalda 8 8
27. Ján Mihálik 5 5
28. Milan Dobiáš 5 5
29. Krzyzstof Nowacki 3 3
30. Martin Švestka 0 0
NC Piotr Dziatkowiak *
NC Michal Tomka *
NC Karel Kadlec *
NC Václav Milík *

Finále mezinárodního mistrovství ČR juniorů družstev + MČR 125ccm       Po dopoledním přeboru ČR se na slánském plochodrážním stadionu uskutečnilo Finále mezinárodního mistrovství ČR juniorů družstev. Součástí tohoto mitinku byl zároveň i mistrovský závod juniorů 10-15 let v kubatuře do 125ccm.
      Finále mezinárodního MČR juniorských družstev přineslo boj sedmi celků o letošního šampiona. Favoritem byl pár Zdeněk Holub - Michal Škurla AK Markéta Praha, kteří obhajovali prvenství z minulé sezony. Cestu za titulem jim měli zkomlikovat hlavně závodníci ZP Pardubice ve složení Patrik Mikel - Robert Chmiel, který  na poslední možnou chvíli nahradil původně nominovaného Viktora Trofimova, nebot ten měl závazky ve svém polském klubu.


     Závod probíhal podle scénáře kde favorité nedali svým soupeřům prakticky žádnou šanci a vše vyvrcholilo v poslední 21 jízdě rozpisu závodu. Zde pár Robert Chmiel - Patrik Mikel jasně ovládl start a postupně si vybudoval dostatečný náskok, ale ve třetím kole nečekaně havaroval na první pozici jedoucí Robert Chmel a přes jeho ležící motocykl skončil na dráze úp velkém saltu rovněž Patrik Mikel. Oba jezdci naštěstí vyvázli z velmi nebezpčně vypadající kolize bez větších šrámů. Z jízdy pak byl vyloučen mladý polský závodník a opakovaná rozjížka již byla již snadnou záležitostí pražského dua, které tak obhájilo prvenství z loňské sezony. Zároveň se oba dva jezdci tímto triumfem úspěšně rozloučili s juniorskou kategorií a od příští sezony budou závodit již jen mezi seniory.    
Místo třetí obsadil po velmi vyrovnaném a pro diváka líbivém projevu záložní pár AK Markéta Praha Filip Hájek - Petr Chlupáč.   Výsledek Finále M MČR juniorů družstev

1. AK Markéta Praha 1

    30
Zdeněk Holub 3 2 2 3 3 3 16(2)
Michal Škurla 2 3 3 2 2 2 14(4)
     
2. AMK ZP Pardubice   26
Patrik Mikel 2 2 2 2 2 1 11(5)
Robert Chmiel, PL 3 3 3 3 3 X 15
     
3. AK Markéta Praha 2   22
Filip Hájek 1 1 3 3 3 3 14
Petr Chlupáč 0 0 2 2 2 2 8(4)
     
4. SC Žarnovica   17
Ján Mihálik 2 2 1 E 1 2 8(3)
Jakub Valkovič 3 3 0 X 0 3 9
     
5. AMK ZP Pardubice 2   12
Josef Novák 1 1 3 1 2 1 9(1)
Jan Kvěch (Praha) 0 0 F – 3 X 3
     
6. AK Divišov   11
Pavel Čermák 1 3 2 1 1 1 9
František Klier 0 1 1 0 0 0 2(1)
     
7. PD Liberec   7
Daniel Šilhán (250 ccm) F/R – – – – – 0
Sindy Weber, D (ACCR) 2 1 1 1 1 1 7

 

    Odpolední program ve Slaném navíc doplnoval  další mitink, a to mistrovství ČR juniorů 10-15 let v kubatuře do 125ccm. Osm mladých adeptů sportu levých zatáček se utkalo v osmi rozjížkách, ze kterých vzešel  vítězně bez  bodové ztráty Pavel Kuchař z AK Markéta Praha. O místo druhé se v dodatkové jízdě utkali Jaroslav Vaníček a objev letošní sezony Daniel Klíma. Divišovský Daniel Klíma i přes veškerou snahu pražana Jaroslava Vaníčka v dodatkové jízdě zvítězil a celkově skončil ve Slaném na druhé příčce.


    Slánští zástupci v mistrovském klání Bruno Belan a Vojtěch Zamazal skončili ve druhé polovině výsledkové listiny. Bruno Belan obsadil šestou pozici, Vojtěch Zamazal skončil o místo za ním.


   Výsledek Mistrovství ČR juniorů 125ccm


1. Pavel Kuchař, Praha 3 3 3 3 12
2. Daniel Klíma, Divišov 3 3 2 2 10+3
3. Jaroslav Vaníček, Praha 2 2 3 3 10+2
4. Jan Jeníček, Pardubice 2 1 0 2 5
5. Mateusz Lopuski, PL 1 1 2 1 5
6. Bruno Belan, Slaný 0 2 1 1 4
7. Vojtěch Zamazal, Slaný 1 0 1 0 2
8. Jan Sochůrek, Chabařovice – 0 0 0 0

 

Slánský plochodrážní sobotní den, který přinesl celkem padesát čtyři rozjížděk, zvládli pořadatelé z místního AK bez vážnějších problémů a pro letošní sezonu těmito závody ukončili plochodrážní závodní program. Závěrečná akce je na programu 8.října a jedná se o treninkový kemp mladých jezdců na malém ovále který vedou treneři Miroslav Rosůlek s Lubošem Tomíčkem.

    Na závěr mi dovolte poděkovat celému funkcionářskému sboru, který dokázal bez větších problémú zvládnout výše popisovaný plochodrážní maraton.

                                                     Připravili A.Vilde, V.Buřič, foto V.Buřič


 


 

Extraliga pokračovala v Pardubicích.

                                                                         Pardubice 14.9. -   7.kolo.         Svítkovský plochodrážní stadion, který je domovským stánkem plošinářů pardubické ZP, byl 14.září dějištěm sedmého kola nejvyšší domácí soutěže plochodrážních družstev.
        Poměrně slušné počasí babiho léta však necelé dvě hodiny před závodem přineslo do východočeského města déšt, který určil i ráz mitinku. 
        Závodníci bojovali nejen ze svými soupeři. ale také s těžkými podmínkami, které jim déšt přichystal a tak nakonec zvítězil zdravý rozum a závod byl po jízdě č.12 ukončen z hlediska bezpečnosti aktérů extraligového klání.
        Samozřejmě podle reglementu soutěžního řádu je závod uznán za platný a oficiální výsledek
se započítává do celkového pořadí.
         V daný moment ukončení závodu bylo pořadí následující :.ZP Pardubice  měla na svém kontě29 b., druhá AK Markéta Praha 23 b., slánský AK 3ton o bod méně a SC Žarnovica pouhý jeden bod.
         Od úvodních jízd se na čele průběžné klasifikace usadili jezdci domácí ZP a ti postupně své vedení navyšovali. Dlouhou dobu s domácím celkem drželi krok závodníci AK 3ton Slaný, kteří ještě po jízdě č.9 měli manko pouhých dvou bodů, ale závěrečné tři jízdy jim vynesly pouze tři body a tak o je pouhý bod  překonali plošináři pražské Markéty. Pražanům vůbec nevyšel vstup do závodu, vše ale zlomil Joker (nasazení jezdce za dvojnásobný bodový zisk), když Matěj Kůs přivezl do cíle v šesté jízdě šest bodů a nastartoval tak ostatní své kolegy, kteří zmobilizovali své síly a tým se vyhoupl na druhou pozici. SC Žarnovica zaznamenala pouhý jednobodový zisk a ke vší k úctě k jejich jezdcům, na soupeře tentokrát nestačila.

   Výsledek - body - sestavy

1.ZP Pardubice             29b.      Hynek Štichauer 7b., Patrik Mikel 5b., Josef Novám DNR.,
                                                         Tomasz Jedrzejak 8b., Václav Milík 9b.

2.AK Markéta Praha    23b.       Matěj Kůs 9b., Josef Franc 6b., Zdeněk Holub 4b.,
                                                          Michal Škurla DNR., Sebastina Ulamek 4b

3.AK 3ton Slaný           22b.       Eduard Krčmář 6b., Michal Dudek DNR., Martin Málek 3b.,
                                                         Zdeněk Simota 5b., Jakub Jamrog 8b.

4.SC Žarnovica              1b.       Martin Gavenda 0b., David Pacalaj 0b, Adrian Gala 1b.,
                                                        Ján Mihálik 0b., Filip Hájek 0b.
 
     Extraligovvý ročník bude zakončen závěrečným osmým kolem v úterý 19.září na pražské Markétě.
 

  Sobota bude opět ve znamení plochodrážního zápolení.

    Kdo si našel cestu na slánský stadion  na sklonku prázdnin a shlédl extraligové klání, určitě musel být spokojen. Zveme proto příznivce na  sobotu 16. září 2017, kdy se na plochodrážním stadionu ve Slaném uskuteční hned několik závodů v jediný den.

    Závod odstartuje již v dopoledních hodinách  Přebor ČR jednotlivců, který začíná v 10:00 hod. V tomto přeborovém mítinku se utkají jezdci o osm volných postupových míst pro Finále mistrovství ČR jednotlivců pro rok 2017, což samo o sobě předpovídá, že půjde o velmi zajímavé souboje na dráze od samotného začátku.  Na startu závodu by neměli chybět Zdeněk Simota, Martin Málek,
Michal Dudek, Martin Gavenda, Jaroslav Petrák a řada dalších závodníků. Hned první tři jmenovaní tvoří základní kostru slánského extraligového týmu.

     Od 16: 00 hod. startuje   Finálový závod  Mezinárodního mistrovství ČR juniorských družstev, který bude dále doplněn mistrovskou soutěží mladých nadějí v dalším bojem o body v Mistrovství ČR v kubatuře do 125ccm.
     Finále mezinárodního mistrovství ČR juniorských družstev je závodem, ze kterého vzejde  letošní mistr ČR v této kategorii. Divákům by se zde měli představit přední čeští junioři startující rovněž v závodech mistrovství světa a Evropy - Eduard Krčmář, Zdeněk Holub, Michal Škurla, Patrik Mikel, Filip Hájek a další nadějní jezdci nastupující generace plochodrážního sportu.
    Odpolední program, jak již bylo avizováno,  doplní Mistrovství ČR v kubatuže do 125ccm, ve kterém  se utkají začínající
závodníci ve věkové kategorii 10 - 15 let.

    Do ochozů slánského plochodrážního stadionu co nejsrdečněji zve všechny příznivce sportu levých zatáček  pořadatel 
  Autoklub v AČR Slaný.

          Malá vzpomínka na loňské finále v Pardubicích:

Eduard Krčmář a Ondřej Smetana získali titul vicemistrůEduard Krčmář a Ondřej Smetana získali titul vicemistrůFilip Hájek a Adam Fencl s bronzovými medailemiFilip Hájek a Adam Fencl ve slánských barvách s  bronzovými medailemi

                                                                              

Připravili : A. Vilde, V. Buřič  , foto archiv P.Fišer, M.Horáček


 

 

UPOZORNĚNÍ  NA ZMĚNY

Vážení sportovní přátelé, vzhledem k tomu, že 1.července 2017 se ve Slaném vlivem nepříznivých klimatických podmínek neuskutečnil plánovaný harmonogram závodů včetně Přeboru ČR jednotlivců bude v sobotu 16. září na slánském plochodrážním stadionu následující program :

                 10:00 hod.    Přebor ČR jednotlivců
              16:00 hod.   Mezinárodní mistrovství ČR juniorských družstev
                               + Mistrovství ČR 125ccm na klasické dráze   


     Předsedou Jury je p.Leopold Klíma, rozhodčím p.František Kalina (pro oba závody)

             
                                                                                                                                       Antonín Vilde - AK Slaný


                  Mezinárodní mistrovství ČR Extraliga družstev VI.kolo - 30.8.2017. Slaný.
             Plochodrážní extraliga ve Slaném přiblížila k mistrovskému titulu pražskou Markétu          Ve středu 30. srpna bylo na programu na slánském plochodrážním stadionu šesté kolo domácí nejvyšší soutěže Extraligy družstev na krátké poloché dráze.
         Správným směrem k mistrovskému titulu vykročili jezdci AK Markéty Praha, kteří ve Slaném po dramatickém boji zvítězili a před posledními dvěma závody mají na druhou ZP Pardubice náskok čtyř bodů.
        Ve Slaném diváci viděli výborný plochodrážní sport, ve kterém pouze tým SC Žarnovica, který do královského města přicestoval bez lehce zraněného Martina Vaculíka, na ostatní tři soupeře od  začátku výrazně nestačil a umožnil tak týmům AK Markéta Praha, ZP Pardubice a AK 3ton Slaný bojovat o stupně vítězů.


      Pražský managžer Tomáš Topinka tradičně na poslední chvíli udělal změnu ve své sestavě a místo Michala Škurly povolal zkušeného polského jezdce Sebastiana Ulamka, který se mu odměnil ziskem 12 ti bodů. Stejný bodový přiděl přidal i Matěj Kůs, výborných jedenáct bodů vybojoval Zdeněk Holub a pražský tým v závěru závodu strhl vedení na svoji stranu. Nutno však podotknout, že tento opakovaný tah se zařazením polského jezdce na poslední chvíli do sestavy se nesetkal zrovna s příznivým pochopením u ostatních.
     Obhájce mistrovského titulu ZP Pardubice měla výraznou oporu ve Václavu Milíkovi. Nejlepší současný tuzemský závodník pro východočechy vyjezdil 18 bodů, Hynek Štichauer jich přidal devět. Manažer týmu Lubomír Vozár však  postrádal Tomáše Suchánka, který si v neděli v Žarnovici přivodil  zlomeninu nohy a sezona pro něj skončila. Pardubičtí i přes tuto skutečnost zahraniční hostující posilu nepovolali a závod obsolvovali výhradně v české sestavě, která se v poslední serii jízd  vyhoupla na druhé místo.
      Třetí na domácím oválu skončil místní AK 3ton Slaný, který do své sestavy povolal polského jezdce Jakuba Jambroga, který se na ovály vrací po zranění a slánskému publiku předvedl výborný výkon korunovaný ziskem 13 ti bodů, Eduard Krčmář vyjezdil bodů dvanáct. Ostatní jezdci v sestavě manažera Milana Macha nebyli natolik bodově výrazní, aby slánský celek mohl pomýšlet na vítěství v závodě, byť v jednu chvíli nebyl daleko od první příčky.
     Družstvo SC Žarnovica bez Martina Vaculíka a v sestavě ze třemi juniory na soupeře nestačilo. Pouze polská hostující posila, Adrian Gala,  předváděl výborné výkony a o lepší bodový zisk jej v jedné jízdě připravil defekt motocyklu. 
       V přestávkách mítinku na malé dráze předváděli své umění mladí adepti plochodrážního sportu pětiletý Tony Katra a o necelý rok starší Karel Průša. Oba dva jsou členy AK Slaný a na malých motocyklech začínají první kroky ve sportu levých zatáček. Malý Tony navíc na veřejnosti poprvé předvedl nový prototyp motocyklu SHUPA pro nejmenší jezdce, ale již o objemu 100 ccm.


       Nad  slánským extraligovým závodem převzali záštitu předseda  PS Parlamentu ČR  Jan Hamáček,  který mitink zahájil a hejtmanka Středočeského kraje ing. Jaroslava Pokorná Jermanová. Extraligové klání si rovněž nenechal ujít poslanec parlamentu Mgr. Stanislav Berkovec, starosta Královského města Slaný Mgr. Martin Hrabánek a mezi hosty nechyběla ani bývalá ministrině MŠMT Mgr. Kateřina Valachová Ph.D.

Zleva Mgr. Kateřina Valachová Ph.D.,předseda  PS Parlamentu ČR  Jan Hamáček, předseda Jury Leopold Klíma

 

Ti všichni sledovali výborné sportovní výkony aktérů na plochodrážním ovále, ale rovněž byli svědky dobré práce pořadatelů ze slánského AK, kteří celý mitink zvládli bez jediného problému.

  Výsledek - sestavy - body.  
 

1. AK Markéta Praha     42
Ondřej Smetana 2 – 1 –   3
Sebastian Ulamek, PL 3 3 2 1 3 12
Matěj Kůs 1 3 3 2 3 12
Zdeněk Holub 2 3 1 2 3 11
Josef Franc 1 3 0 4
       
2. AMK ZP Pardubice     36
Martin Mejtský 2 1 – 1   4
Hynek Štichauer 1 2 2 2 2 9
Patrik Mikel 1 0 1 1 2 5
Josef Novák – F – –   0
Václav Milík 3 6* 2 3 2 2 18
       
3. AK 3ton Slaný     34
Zdeněk Simota 0 1 – 2 1 4
Eduard Krčmář 3 2 3 3 1 12
Martin Málek 1 – 1 1   3
Michal Dudek – 2 F – 0 2
Jakub Jamrog, PL 3 3 3 3 1 13
       
4. SC Žarnovica     11
David Pacalaj 0 1 0 0 0 1
Adrian Gala, PL 2 2 2 E 3 9
Jakub Valkovič 0 0 0 0 0 0
Ján Mihálik E 0 0 0 1 1
bez náhradníka      

 extraligová tabulka po 6 závodech:

  bilance výsledků malé body velké body
1. Praha 4-2-0-0 230 22
2. Pardubice 2-3-0-1 207 18
3. Slaný 0-1-3-2 169 11
4. Žarnovica 0-0-3-3 119 9


 
                                                                                                               Připravil Antonín Vilde, foto  V.Buřič  - AK Slaný.   


             

Plochodrážní Extraliga pokračuje ve Slaném.          Plochodrážní stadion ve Slaném bude ve středu 30.srpna od 17:00 hod. dějištěm šestého kola mezinárodního mistrovství ČR Extraligy družstev na krátké ploché dráze.
          Po pěti kolech se na vedoucí pozici vyhřívají závodníci AK Markéty Praha (18 b.) s tříbodovým náskokem před obhájci mistrovského titulu celkem AMK ZP Parbubice (15 b.). Tato dvě družstva se v závěrečných třech kolech s největší pravděpodobností poperou o letošní celkové prvenství neboť mají solidní náskok před ostatními účastníky Extraligové soutěže. Bronzový stupínek prozatím zaujímají jezdci AK 3ton Slaný, kteří na své konto nasbírali 9 bodů a před čtvrtým týmem tabulky Speedway Clubem Žarnovica mají pouze jednobodový náskok.
         Pražský tým, který se v úvodu sezony potýkal se zraněním svých tří opor ( Matěj Kůs, Zdeněk Holub, Michal Škurla), zaskočil své soupeře a výborné výkony Josefa France, Ondřeje Smetany a polské posily Sebastiana Ulamka poslaly pražany do čela osmikolového mistrovského seriálu.
        Pardubická ZP spoléhá především na skvělé výkony v současné době nejlepšího českého plošináře Václava Milíka, ale i duo Tomáš Suchánek - Hynek Štichauer dokáže vozit důležité body. Východočeši prozatím zaujímají druhou příčku.
       AK 3ton Slaný, mnohaletý a tradiční účastník nejvyšší soutěže, je na třetí pozici a na domácím oválu se bude snažit své postavení udržet před slovenským týmem SC Žarnovica. Slánští spoléhají na výkony Eduarda Krčmáře, dále ve svém středu mají zkušené jezdce Zdeňka Simotu, Martina Málka a Michala Dudka. Tradičně se v sestavě managera Milana Macha objevuje polská hostující posila. Zda se do sestavy po zranění vrátí Jakub Jambrog nebo opětovnou příležitost dostane Mateusz
Szczepaniak se rozhodne těsně před závodem.
    SC Žarnovica je nováček Extraligy a slovenský tým má ve svém středu stálého účastní prestižního seriálu Grand Prix Martina Vaculíka, který je zatím mezi světovou elitou na osmém místě a ve Slaném je velmi populární, neboť slánskou vestu v minulosti oblékal.

      Stav M MČR Extraligy po pěti kolech je následující :

  bilance výsledků malé body velké body
1. Praha 3-2-0-0 188 18
2. Pardubice 2-2-0-1 171 15
3. Slaný 0-1-2-2 135   9
4. Žarnovica 0-0-3-2 108   8      Závod ve Slaném svým významem potrhl i fakt, že záštitu převzali předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček a rovněž hejtmanka Středočeského kraje ing. Jaroslava Pokorná Jermanová.       
    Slánští pořadatelé věří, že nejen oni budou spokojeni s výkony všech aktérů středečního podvečera a budou svědky hodnotného plochodrážního sportu.

    Všechny zájemce a příznivce plochodrážního sportu zve do ochozů stadionu výbor AK v AČR Slaný.

Souboj na ostří nože v minulém závodě - J.Franc bílá, E.Krčmář červená, D. Jeleniewski žlutá H.Štichauer modrá.

                                                                                                             Připravil   Antonín Vilde , foto archiv P.Fišer.


 

Plochodrážní sobota ve Slaném 


          V sobotu 1.července proběhnou na plochodrážním stadionu ve Slaném kromě Přeboru ČR jednotlivců který startuje v 15:00 hod. a je hlavním mitinkem dne i dva juniorské závody v kategorii do 125 ccm. Ten první proběhne v 10:00 hod. na malé dráze a je dalším pokračováním mistrovství ČR v této disciplině Podruhé mladé naděje vyjedou na ovál v seriálu mistrovství ČR na klasickém oválu současně s jezdci, kteří budou bojovat o body v Přeboru ČR.
          Přebor ČR jednotlivců je v letošní sezoně kvalifikací pro finalové závody mistrovství ČR jednotlivců. První finalový závod MČR absolvovali jezdci v dubnu v Praze, kde si první osmička závodníků zajistila účast ve druhém finále, které by se mělo uskutečnit v září ve Mšeně.
        Na start závodu ve Slaném by se měli postavit jezdc,i kteří na pražské Markétě obsadili deváté až šestnácté místo, tedy Filip Hájek, Michal Dudek, Martin Mejtský,Martin Málek, Martin Gavenda, Josef Novák, Jan Kvěch, Jakub Valkovič, Ján Mihálik plus další, kteří z  různých důvodů se nekvalifikovali do prvního finalového klání.
      Favority na stupně vítězů je nutno hledat především v jezdcích AK Březolupy, kde  zkušená dvojice Martin Málek a Martin Gavenda patří řadu sezon k tomu lepšímu, co se na tuzemských oválech pohybuje. Domácí  Michal Dudek na slánské dráze umí předvést solidní výkony. Naposledy se zde blýsknul při memoriálu Antonína Vildeho, kde razantním manévrem porazil Josefa France.
 Ostatní jezdci ve startovní listině budou chtít co nejvíce znepříjemnit situaci favoritům mitinku. Vyloučen není ani start někoho, kdo má již zaručenou účast ve druhém finalovém klání. Volný víkend by mohl využít třeba Ondřej Smetana, který má v leošní sezoně výbornou formu, nebo stále se lepšící Patrik Mikel.
      Mistrovství ČR juniorů v kategorii do 125ccm bude mít ve Slaném na programu opět obě kategorie. Na malý ovál mladí jezdci vyjedou v 10:00 hod. a na klasické dráze o mistrovské body budou bojovat od 15:00 hod. Posledním vítězem se ve Slaném stal Pavel Kuchař, který slavil prvenství jak na malém oválu, tak na velkém a potvrdil, že je velkou nadějí ve sportu levých zatáček.

   Program 1.července 2017.

10:00 hod. : Mistrovství ČR juniorů 125ccm - malá dráha
15:00 hod. : Přebor ČR jednotlivců + MČR 125ccm - klasická dráha.        

   Do ochozů slánského plochodrážního stadionu co nejsrdečněni zve pořadatel akce Autoklub v AČR Slaný.

                                                       Připravil  Antonín Vilde - AK Slaný.


 


                             Šestá slánská akademie uzavřela svoji jarní  část.    

      

           Sobotu 10.června mají tučným písmem vyznačenu  v kalendáři všichni příznivci plochodrážního sportu, a to díky pořadatelům z pražské Markéty, kteří od 19:00 hod. odstartovali další díl se seriálu Grand Prix..
           Na stejný termín byl v dopoledním čase ve Slaném na pořadu šestý treninkový kemp, nazvaný Slaný Speedway Academy. 
           První, kdo rozbalil své nádobíčko na slánském stadionu, byl polský jezdec Mateusz Lopuski, který je zde v poslední době poměrně častým hostem. Další, kdo si musel přivstat, byla sourozenecké dvojice Bruno a Frida Thomas. Pak již následovali mladí čeští začínající závodníci, z Divišova přijel Vojta Šachl, pražan Michal Baštecký je již stálým inventářem akademie, malý Tony Katra po středeční extralize, kde v přestávkách mezi jízdami předváděl své umění se nemohl dočkat a byl první kdo kroužil kolo za kolem na malém oválu. A  aby byl výčet kompletní, pod taktovkou Miroslava Rosůlka z Lubošem Tomíčkem trenovalo i domácí duo Bruno Belan - Vojtěch Zamazal a severočeský SC Chabařovice reprezentoval Adam Nejezchleba.
        Slunné počasí sobotního dopoledne nepřálo polskému mladíkovi.  Mateusz Lopuski po krátkém učinkování na dráze se skláněl nad svým nefunkčním motocyklem a netrvalo dlouho, jeho rodiče  rozhodli v dalším  učinkování ve Slaném nepokračovat. Konec konců, utržený píst v motoru byl nad možnost provedení opravy na místě.
       Ostatní adepti plochodrážního sportu  technické problémy neměli a tak se plně mohli věnovat radám trenérů, kteří postupně pravidelně jednotlivé jezdce na oválu střídali jak ve dvojicích, tak  i v trojicích. 
        Slánská plochodrážní akademie bude mít nyní delší přestávku. Další pokračování je naplánováno na sobotu 23.září,  ale to neznamená, že malý ovál bude zahálet. Již 1.července zde opět zaduní motory v rámci  mistrovského závodu kolibříků  a na 16.září je na programu další pokračování PRO-TEC Speedway Mini Cupu.

 
                                                                                                                                                    Připravil Tonda Vilde,


 

Plochodrážní extraliga ve středu ve Slaném                 Mezinárodní mistrovství ČR - Extraliga družstev  4.kolo  7.6.2017.  Slaný.

 

           Tuzemská nejvyšší plochodrážní soutěž družstev bude ve středu 7.června pokračovat čtvrtým kolem od 18:00 hod. na stadionu ve Slaném. 
           Extraliga družstev tímto závodem uzavře první polovinu soutěže, kde po třech kolech se na vedoucí pozici vyhřívá AK Markéta Praha s jednobodovým náskokem před obhájci mistrovského titulu z loňské sezony, týmem AMK ZP Pardubice. Třetí příčka prozatím patří nováčkovi soutěže slovenskému klubu Speedway Club Žarnovica. Celek AK 3ton Slaný je na čtvrté pozici z minimální ztrátou od bronzové příčky a na domácí dráze se slánský tým bude určitě snažit vylepšit si své postavení a vytvořit si tak lepší výchozí pozici do druhé poloviny soutěže.
         AK Markéta Praha již může počítat s Matějem Kůsem, který se po zranění vrací na ovály a společně s Josefem Francem budou patřit k oporám pražského týmu. Pardubický Václav Milík měl v posledním extraligovém závodě v Žarnovici pád, následkem byl zlomený kotník a nucená sportovní přestávka, ovšem o víkendu již startoval v nejvyšší polské soutěži, takže i tohoto jezdce diváci ve Slaném uvidí. Vestu SC Žarnovica obléká stálý účastník prestižní Grand Prix Martin Vaculík, který se řadí mezi přední světové jezdce a v minulosti patřil k oporám právě slánského AK.
       Domácí AK 3ton Slaný tradičně spoléhá na bodové zisky Eduarda Krčmáře a určitě před místním publikem na lepší časy bude chtít navázat Zdeněk Simota a Martin Málek. Která polská posila posílí slánské družstvo bude známo až později.

     Průběžný stav   Extraligy po třech kolech.

  1.AK Markéta Praha        11b.      118 score
  2.AMK ZP Pardubice        10b.      111
  3.SC Žarnovica                 5b.        61
  4.AK 3ton Slaný                4b.        71                                                                                                                                           Připravil : Antonín Vilde - AK Slaný.


 


                     Slánský plochodrážní stadion byl plný mládí.             V sobotu 3.června byl na slánském plochodrážním stadionu od dopoledních hodin čilý ruch. Na tento termín měl místní AK naplánovaný další díl plochodrážní akademie pro začínající závodníky. Situaci  ovšem změnil neuskutečněný plánovaný mítink z datumu 29.dubna kdy po  vzájemné dohodě s AK Divišov byl narychlo tento odložený závod uspořádán
právě 3.června.
            Dopolední program od 10:00 hod se skládal ze čtvrtého dílu PRO-TEC Speedway Mini Cupu a již zmiňované slánské plochodrážní akademie. 
            Čtrnáct mladých závodníků z Polska, Německa, Rakouska a ČR bojovalo o další tabulkové body na malém oválu v kubatuře do 125ccm v PRO-TEC Speedway Mini Cupu. V mezinárodní konkurenci nejlépe obstál jezdec pražské Markéty Pavel Kuchař, který nenašel přemožitele jak v základním rozpisu jízd, tak ani ve finalové jízdě, kde za svými zády nechal své klubové kolegy  Lukáše Vintra a Michala Bašteckého. Domácího slánského Bruno Belaně provázela smůla. Ve své první jízdě měl defekt, další dvě jízdy proměnil ve vítězství, ovšem v dalším svém vystoupení zavinil pád Jaroslava Vaníčka a byl vyloučen. Celkové sedmé místo si zajistil až vítěstvím ve finale C.
         Současně s PRO-TEC Speedway Mini Cupem probíhala Slaný Speedway Academy (SSA), které se zůčastnila trojice malých závodníků z německého MC Meissen a domácí duo Tony Katra s Karlem Průšou.

  Výsledek  :  PRO-TEC Speedway Mini Cup 125ccm . malá dráha
 

1. Pavel Kuchař, Praha 3 3 3 3         3 15
2. Lukáš Vinter, Praha 3 3 3 3         2 14
3. Michal Baštecký, Praha 3 2 3 3         1 12
4. Daniel Klíma, Divišov 1 2 2 3       3   11
5. Mateusz Lopuski, PL 3 3 1 3       2   10
6. Sebastian Kössler, A 2 2 3 2       E   9
7. Bruno Belan, Slaný E 3 3 X     3     9
8. Jaroslav Vaníček, Praha 3 1 2 2     2     10
9. Vojtěch Šachl, Divišov 2 2 2 2     1     9
10. Adam Nejezchleba, CH. 2 1 1 2   3       9
11. David Gacksch, Chabařovice 1 3 1 1   2       8
12. Manuel Rau, D 2 2 1 1   1       7
13. Bruno Thomas, D X 1 2 2 3         8
14. Jakub Exler, Praha 2 1 2 1 2         8

Průběžné pořadí seriálu:

  PHA CHA CHA SLA TOT
  28.3. 22.4. 21.5. 3.6.  
1. Pavel Kuchař 15 15 12 15 57
2. Jaroslav Vaníček 12 14 14 10 50
3. Michal Baštecký 12 12 10 12 46
4. Vojtěch Šachl 11 10 12 9 42
5. Lukáš Vinter 13 11 2 14 40
6. Daniel Klíma NS 12 14 11 37
7. Bruno Belan 10 10 7 9 36
8. Adam Nejezchleba 9 9 8 9 35
9. Jakub Exler 8 7 9 8 32
10. Jan Sochůrek 8 6 10 NS 24
11. Bruno Thomas NS 11 8 8 27
12. Manuel Rau NS 7 8 7 22
13. Jan Jeníček NS 11 11 NS 22
14. Vojtěch Zamazal 8 NS 7 NS 15
15. David Gaksch NS NS 5 8 13
16. Matesuzs Lopuski NS NS NS 12 12
17. Milan Dobiáš NS NS 12 NS 12
18. Sebastian Kössler NS NS NS 9 9
NC Luboš Krejča solo NS NS NS
NC Karel Průša NS NS solo NS


           Odpolední program od 14:00 hod. byl ve znamení hlavního mítinku JAWA CUPu  v kubatuře do 250ccm a mistrovství ČR do 125ccm na klasické dráze.
            JAWA CUP organizoval AK Slaný ve spolupráci jak s AK Divišov, tak s centrem mládeže JRM JAWA Divišov, kdy se v sobotu konal závod ve Slaném a druhý den se pokračovalo v Divišově.
            Ve Slaném se mítink konal ve stejné formě, jako  před nedávnem memoriál Antonína Vildeho, tedy závodem šesti dvojic. Na startu se sešli jezdci z Německa, Dánska, Polska a ČR.
            Závod se nesl ve znamení nadvlády českého páru Petr Chlupáč - Jan Kvěch, kteří zvítězili  před polským týmem z Toruně, třetí místo patřilo mladým dánským plošinářům. Jan Kvěch potvrtdil ve Slaném své kvality, když  všech svých pět startů proměnil ve vítězství a byl tak jasně nejlépe bodujícím jezdcem dne.

   Výsledek : JAWA CUP 250ccm

1. AK Markéta Praha

    33
Patr Chlupáč 3 2 3 2 3 13(3)
Jan Kvěch 4 4 4 4 4 20
     
2. Toruň   30
Filip Nizgorski 3 0 4 4 2 13(1)
Karol Zupinski 4 3 3 3 4 17(2)
     
3. Dánsko   27
Sebastian Blakkit 3 4 4 E 3 14(1)
Mathias Rex 4 3 3 3 E 13(2)
     
4. SC Chabařovice   16
Milan Dobiáš 0 0 0 2 4 6
Filip Šifalda 2 2 2 4 U 10
     
5. AK Divišov   14
Daniel Šilhán 0 2 0 0 0 2(1)
Mateusz Adamczewski, PL 2 3 2 3 2 12
     
6. Německo   13
Alexandra Schauer 0 0 2 0 3 5
Stefan Pongratz 2 4 X 2 F/R 8


             
                  Odpolední program JAWA CUPU doplnilo mistrovství ČR juniorů v kubatuře do 125ccm.  Většina mladých jezdců, kteří dopoledne bojovali na malém oválu, se zúčastnila i mistrovského klání na klasické dráze.
                 Pavel Kuchař, který byl neporažen na malé dráze, nenašel přemožitele ani na klasickém oválu a potvrdil, že v současné době patří k velkým nadějím českého plochodrážního sportu. Druhý skončil chabařovický Milan Dobiáš s 11 ti body a třetí příčku si v dodatkové jízdě zajistil jeho oddílový kolega  Filip Šifalda, který porazil příjemné překvapení slánského plochodrážního dne, Daniela Klímu z AK Divišov.  Tento nadějný jezdec s plochou dráhou začal na začátku sezony a postupně se propracovává stále k lepším výsledkům.
             Premieru na klasické dráze v mistrovském závodě absolvoval slánský Bruno Belan, který z jedenácti účastníků obsadil osmou příčku a na své konto si připsal čtyři body.

          Mistrovství ČR 125ccm - klasická dráha.
 

1. Pavel Kuchař, Praha 3 3 3 3 12
2. Milan Dobiáš, Chabařovice 3 2 2 3 10
3. Filip Šifalda, Chabařovice 3 3 3 E 9+3
4. Daniel Klíma, Divišov 2 3 2 2 9+2
5. Michal Baštecký, Praha 2 1 3 2 8
6. Jaroslav Vaníček, Praha 2 0 2 3 7
7. Bruno Thomas, D 1 2 1 2 6
8. Bruno Belan, Slaný 0 2 1 1 4
9. Jakub Exler, Praha 0 1 0 0 1
10. Manuel Rau, D 1 0 0 0 1
11. Lukáš Vinter, Praha 1 – – – 1           Slánští pořadatelé za velmi teplého dne zvládli uspořádat celý program, který čítal více jak padesát jízd a poděkování tak jednoznačně patří těm, kteří se podíleli na realizaci této plochodrážní akce.


                                                                                                         Připravil : Antonín Vilde - AK Slaný. 


 

Slánský Eduard Krčmář se kvalifikoval do světového finále.
 


             Italské Teranzáno hostilo jedno ze tří kol semifinnalových klání mistrovství světa juniorů  do 21 let na krátké ploché dráze. Závod se původně měl uskutečnit v sobotu 20.května, ale deštivé počasí zapříčinilo, že byl semifinalový mítink odložen na nedělní odpoledne.
            Jediný český zástupce se v Terenzánu dokázal vyrovnat jak s podmínkami náročné dráhy, tak především ze svými soupeři. Šestnáct jezdců si dělalo zálusk na čtyři postupová místa do série tří finálových závodů, které určí letošního mistra světa juniorů.
            Eduard Krčmář ve svých úvodních dvou rozjížkách získal vždy dva body, další dvě jízdy proměniln ve vítězství a svoji poslední a zároveň závěrečnou dvacátou  jízdu základního rozpisu dotáhl ke dvěma bodům, což v celkovém součtu znamenalo 12 bodů. Stejný bodový zisk jako slánský závodník na svých kontech měla trojice Kacper Woryna z Polska, australan Jack Holder a dánský plošinář Andreas Lyager Hansen. Byť tito čtyři jezdci měli zaručený postup pro finalové závody, byl vypsán dodatečný rozjezd  pro konečné pořadí na stupních vítězů.
          V dodatkové jízdě zvítězil Jack Holder, před Eduardem Krčmářem a Kacperem Worynou, Dán Andreas Lyader Hansen se musel spokojit s místem čtvrtým.
           V Terenzánu startoval i loňský mistr světa juniorů australan Max Fricke. Ve vyrovnaném klání obsadil s 11 ti body šestou příčku, známý německý jezdec Michael Hartel vybojoval 9 bodů a skončil na sedmé pozici, když o důležité body přišel ve své první jízdě vinou defektu. 

      Terenzano:

    DNR
1. Jack Holder, AUS 3 2 2 3 2 12+3
2. Eduard Krčmář, CZ 2 2 3 3 2 12+2
3. Kacper Woryna, PL 3 3 3 3 X 12+1
4. Andreas Lyager, DK 3 3 0 3 3 12+0
5. Daniel Kaczmarek, PL 2 3 1 2 3 11
6. Max Fricke, AUS 3 2 2 2 2 11
7. Michael Härtel, D T 1 3 2 3 9
8. Joshua Bates, GB 2 3 0 2 2 9
9. Filip Hjelmland, S 1 1 3 1 1 7
10. Sandro Wassermann, D 1 2 2 1 1 7
11. Lasse Frederiksen, N T 1 1 1 3 6
12. Gaetan Stella, F 2 1 T 0 1 4
13. Mike Jacopetti, D 1 0 1 0 1 3
14. Broc Nicol, USA 1 0 1 1 F 3
15. Mattia Lenarduzzi, I 0 0 2 0 0 2
16. Jordan Dubernard, F 0 0 F 0 0 0
17. Michele Menani, I (res) 0 0 0 0
Eduard Krčmář po svém úspěchu s otcem Eduardem a mechanikem Vladimírem Kalinou

                       Eduard Krčmář po svém úspěchu s otcem Eduardem a mechanikem Vladimírem Kalinou


           Finálové závody MS juniorů se uskuteční 23.července v polské Poznani, následuje 8.září německý Gustrow  a mistr světa pro rok 2017 bude korunován v předvečer slavné Zlaté přilby 29.září v Pardubicích.
          Eduard Krčmář je jediný český zástupce ve finalových bojích MS a lze věřit, že si loňské celkové jedenácté  místo vylepší a posune se mezi absolutní juniorskou špičku. 

                                                                              Připravil  A. Vilde, foto E.Krčmář 

                           Sobota 13.května patřila ve Slaném ploché dráze.          Plochodrážní stadion ve Slaném byl v sobotu 13.května od časných ranních hodin v plném provozu. Nejprve se zde uskutečnil závod mistrovství ČR juniorů na malé dráze v kubatuře do 125ccm a po obědě následoval 18. ročník memoriálu Antonína Vildeho.
           Hlavní závod slánského sportovního dne,  PRO-TEC Speedway Meeting - Memoriál Antonína Vildeho,  se tradičně koná systémem závodu dvojic a ne jinak tomu bylo i letos. Na start mitinku se postavilo šest párů, mezi nimiž nechyběli obhájci prvenství z minulého ročníku Smestav Speedway Team, na přední příčky pomýšleli i Speedway Fans Třebusičtí Berani, domácí AK Slaný a samozřejmě PRO -TEC SK Miletice.
          Samotný závod začal jasnou výhrou domácího AK Slaný nad pražskou Markétou v poměru 6 :3, ale následující jízda přinesla ve druhém kole nepříjemnou kolizi Hynka Štichauera (Třebusice) a Zdeňka Simoty (Smestav), kterou jezdec Smestavu odnesl nepříjemným pádem, naštěstí bez následků a mohl v závodě pokračovat.Hynek Štichauer byl z této jízdy vyloučen. V dalším průběhu se o vzruch staral domácí Michal Dudek. Ten ve čtvrté jízdě  se dokázal vklínit mezi dvojici Zdeněk Holub - Hynek Štichauer a sebrat jim   důležité body  a v jízdě č.9 nekompromisním manévrem odstavil pár Josef Franc - Martin Málek (PRO-TEC) a přinesl do závodu potřebnou dramatičnost.

 

  

Tu umocnilo navíc vítěství PRO.TECu v jízdě č.12 nad SF Třebucice 6 :3  a jak se později ukázalo, byla to pro oficiální zápis do celkového pořadí poslední jízda, která byla započítána.
Odjely se sice ještě dvě rozjížky, ale poslední  15 tá jízda základního rozpisu se vlivem prudkého deště a nesjízdné dráhy neuskutečnila a bohužel se nemohla rovněž uskutečnit ani finalová jízda dvou nejlepších dvojic.
    Jury závodu, jak jí ukladají řády, vyhlásila výsledky po 12 té jízdě, kdy měly všechny dvojice odjetý stejný  počet jízd a jízda patnáctá by stejně  na  pořadí nic nezměnila. Tu mohla na prvních dvou místech změnit rozjížka finalová, ale příroda se postavila proti a tak diváci byli ochuzení o vyvrcholení tohoto závodu. 
       Prvenství si tedy ze Slaného odvezl Smestav Speedway Team, ten si na své konto připsal 24 bodů, druhá příčka patřila páru PRO-TEC SK Miletice ziskem 22 bodů  a na stupně vítězů se postavili i Speedway Fans Třebusičtí Berani se 20 body. Slánský plochodrážní venkov (Miletice, Třebusice) nechal na čtvrté pozici tým AK Slaný, který získal 17 bodů, zde je ale třeba v potaz vzít skutečnost, že po boku Michala Dudka narychlo startoval Radek Podhadský, neboť  původně nominovaný ruský jezdec Roman Lachbaum měl na dlouhé cestě problém a k závodu nemohl dorazit. 

    Výsledek : PRO-TEC Speedway Meeting - Memoriál Antonína Vildeho

1.Smestav Speedway Team         24b. -  Ondřej Smetana 10b., Zdeněk Simota 14b.

2.PRO-TEC SK Miletice                  22b.  - Martin Málek 7b., Josef Franc 15b.

3.SF Třebusičtí Berani                  20b.  - Zdeněk Holub 9b., Hynek Štichauer 11b.

4.AK Slaný                                   17b. - Michal Dudek 15b. Radek Podhadský 2b.

5.SCM AČR Slaný                         14b. - Václav Kvěch 4b.,  Jan Kvěch 10b.

6.AK Markéta Praha                     11b. - Filip Hájek 9b., Pavel Čermák 2b. 


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    

Součástí memoriálu Antonína Vildeho byl exhibiční závod veteránů a ukázkové jízdy malých adeptů sportu levých zatáček v kubatuře 50 a 250ccm.
        Veteránský závod o cenu www. OMACZ.CZ se stal záležitostí Martina Švestky, který své čtyři starty poměnil ve vítězství, druhý skončil nestor ploché dráhy Karel Kadlec a třetí Dan Macl, domácí Jan Boháč exhibici nedokončil pro zranění ruky po nezaviněném pádu.

 

Cena www. OMACZ.CZ - Exhibice veteránů

1.Martin Švestka     12b.    PD Liberec
2.Karel Kadlec            8b.    PK Plzeň
3.Dan Mácl                 4b.    ZP Pardubice
4.Jan Boháč               0b.    AK Slaný


        Diváky svým nadšením a uměním bavili v ukázkových jízdách na malé dráze pětileté naděje Tony Katra, Matěj Hlačina a o rok starší Karel Průša na motocyklech o obsahu 50ccm a deseti letý Jan Hlačina sedlal stroj kubatury 250ccm a jezdil na klasickém oválu.       
 

 


 

                                                                                           Připravil  Antonín Vilde,  foto Václav Buřič - AK Slaný


 

        www.OMACZ.CZ  - Mistrovství ČR juniorů125ccm na malé dráze          Třetí letošní mistrovský závod na malé dráze se uskutečnil ve Slaném a na startu klání o body do celkové klasifikace se představilo jedenáct závodníků.
          Reprezentační povinosti ochudily startovní listinu o Daniela Šilhana a Milana Dobiáše, kteří se zúčastnili v německém Teterowě mezinárodního mítinku. 
         Ve Slaném si suveréně počínal velký bojovník Pavel Kuchař, plošinář pražské Markéty, který nenašel v základním rozpisu jízd přemožitele a z první pozice se 12 ti body postoupil do finále. Do toho se kvalifikovali i pardubický Jan Jeníček a domácí Bruno Belan, kteří si na svá konta připsali po 11 ti bodech.

 

 
         Finálová jízda přinesla velmi hezkou podívanou na nastupující generaci mladých závodníků, kteří kromě bojovnosti ukázali, že jim nechybí ani základní plochodrážní myšlení a technická umění. Vítězství si zajistil Pavel Kuchař, druhý na domácí dráze, kterou má pravidelnými treninky najetou, skončil Bruno Belan a Jan Jeníček z pardubické ZP skončil bronzový.

 
        Druhý slánský jezdec Vojtěch Zamazal obsadil předposlední desátou pozici.

 

Všichni účastníci závodu pohromadě. Výsledek www.OMACZ.CZ - Mistrovství ČR juniorů 125ccm malá dráha  13.5.2017  Slaný

1.Pavel Kuchař             AK Markéta Praha
2.Bruno Belan              AK Slaný
3.Jan Jeníček               ZP Pardubice
4.Lukáš Vinter             AK Markéta
5.Jaroslav Vaníček       AK Markéta
6.Michal Baštecký        AK Markéta
7.Daniel Klíma             AK Divišov
8.Vojtěch Šachl           AK Divišov
9.Jakub Exler              AK Markéta
10.Vojtěch Zamazal    AK Slaný
11.Jan Sochůrek         SC Chabařovice


 
                                                      Připravil   Antonín Vilde, foto Václav Buřič   - AK Slaný.. 


 

Mezinárodní mistrovství ČR Extraliga družstev II.kolo 9.5.2017. Praha  


 
        Po finalovém klání dvojic na plzeňkých Borech se plochodrážní konvoj přesunul do Prahy, kde se konalo druhé kole nejvyšší domácí soutěže Extraliga družstev.
        Domácí AK Markéta Praha, která zvítězila v úvodním vystoupení ve Svítkově, ponechala v sestavě polského jezdce Sebastiana Ulamka a na pozici juniora se již prezentoval uzdravený Zdeněk Holub. Stále chyběli zranění Matěj Kůs a Michal Škurla. Pražský tým od samého počátku závodu se usadil na vedoucí pozici a v konečném účtování nasbíral padesát bodů a jasně zvítězil.
      Druhá příčka patřila družstvu ZP Pardubice, která postrádala kapitána týmu Václava Milíka, který jel ve Švédsku místní nejvyšší soutěž družstev. Východočeši vybojovali 43 bodů, když jejich nejlepší jezdec Tomasz Jedrzejak vybojoval 13 bodů.
      AK 3ton Slaný přijel na pražskou Markétu ve čtyřech jezdcích. Manager Milan Mach postrádal zraněného Mariusze Puszakowského. Body slánských zajistili E.Krčmář 10b., M.Dudek 5 b., M.Málek 5 b., Z.Simota 5b. Celkem 25 bodů tentokrát bohatě stačilo na bronzový stupínek pro vítěze.
      Tým SC Žarnovica postrádala Martina Vaculíka, ten jako Václav Milík startoval ve Švédsku a bodový zisk slovenských jezdců byl žalostný, zastavil se na konečném součtu pouhých tří bodů.
 
   Další extraligový závod je na pořadu v neděli 14.května v Žarnovici a první polovina soutěže
bude zakončena ve středu 7.června ve Slaném.

Závod ve výsledcích :


                                                                                                                                                                                                           1. AK Markéta Praha

      50
Ondřej Smetana 3 2 1 3 2 11
Zdeněk Holub 2 2 2 2 3 11
Josef Franc 3 3 3 3 2 14
Sebastian Ulamek, PL 3 2 3 3 3 14
Filip Hájek     DNR
       
2. AMK ZP Pardubice     43
Hynek Štichauer 2 3 2 2 2 11
Tomáš Suchánek 2 3 2 3 1 11
Patrik Mikel 1 2 3 1 1 8
Josef Novák – – – –   DNR
Tomasz Jedrzejak, PL 2 3 3 2 3 13
       
3. AK 3ton Slaný     25
Eduard Krčmář 3 1 1 2* 3 12
Michal Dudek 1 1 1 1 1 5
Martin Málek 1 E 1 2 1 5
Zdeněk Simota 1 1 2 1 0 5
bez náhradníka      
4. Speedway Club Žarnovica     3
Patrik Búri X 0 0 0   0
Jakub Valkovič 0 – 0 0 0 0
Martin Gavenda 0 0 0 0 0 0
Ján Mihálik 0 1 0 0 0 1
Jozsef Tabaka, H 0 2 2

     

Extraligová tabulka:

  bilance výsledků malé body velké body
1. Praha 2-0-0-0 85 8
2. Pardubice 0-2-0-0 65 6
3. Slaný 0-0-1-1 51 3
4. Žarnovica 0-0-1-1 29 3

                             Pražslé stupně vítězů                                                           

                              Připravil : Antonín Vilde - AK Slaný ,Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV).


 

Mezinárodní mistrovství ČR dvojic  - 8.5.2017 - Plzeň


---------------------------------------------------------------------------------------------------------

           Plzeňský plochodrážní stadion byl v pondělí 8.května dějištěm finále mezinárodního mistrovství ČR dvojic.
           Deset párů, rozdělených do dvou kvalifikačních skupin, bojovalo na plzeňském stadionu o letošní mistrovský titul.
          Ve skupině -A- se mezi favority zařadilo duo Václav Milík-Tomáš Suchánek z pardubické ZP, velmi silný pár tvořil Zdeněk Simota s Jasonem Doylem. Tento australský závodník v loňské sezoně přišel o titul mistra světa díky vážnému zranění, ale letos je opět v plné síle, což v Plzni předvedl. Tyto jmenované dvojice svoji úlohu splnily a na svá konta si připsaly 24 bodů a zárověň postoupily do semifinalových bojů.
        Skupina - B-,  ve které startoval slánský 3ton, přinesla postup dvojici Hynek Štichauer - Zdeněk Holub z týmu Speedway PRO a s nimi si cestu do semifinále zajistil pražský Olymp ve složení Josef Franc - Ondřej Smetana, když obě dvojice vybojovaly shodně 24 bodů. Jezdci AK 3ton Slaný obsadili třetí příčku a závod pro ně skončil. 
      Manager Milan Mach postavil pár Eduard Krčmář - Mariusz Puszakowski. Polský jezdec sice svoji druhou jízdu vyhrál,  ale obnovilo se mu zranění pravého zápěstí a v závodě nemohl pokračovat. Původně měl vedle Eduarda Krčmáře startovat Jakub Jambrog, ale ten měl v kvalifikačním kole mistrovství Evropy nezaviněný pád a výsledkem je fraktura ruky. Eduard Krčmář v Plzni absolvoval dvě jízdy sám, slánský tým měl na svém kontě 18 bodů a skončil na třetí pozici ve skupině a v celkovém hodnocení obsadil pátou příčku.
      V prvním semifinále zvítězil pár ZP Pardubice nad Olympem Praha 6 : 2 a ZP měla zajištěnou finalovou účast. Tu si rovnež zajistil tým Speedway PRO, když porazil dvoji PK Plzeň -HBC VRATEC v poměru 5 : 4, jízdu vyhrál Jason Doyle ale Zdeněk Simota měl pád a byl vyloučen.
       Jízda o bronzový stupínek přinesla drama do poslední chvíle. Zdeněk Simota na cílové čáře o milimetry překonal Ondřeje Smetanu a vzhledem k tomu , že zvítězil Jason Doyle a Josef Franc byl druhý, byl stav 6 : 3 ve prospěch PK Plzeň - HBC VRATEC.
      Boj o mistrovský titul výborně zvládl pár ZP Pardubice, když zvítězil 7 : 2 nad duem Speedway PRO. Pořadí v cíli bylo následující:  Milík-Suchánek-Štichauer- Holub. Celek ZP Pardubice tak obhájil loňský mistrovský titul..

   Výsledek Finále  M MČR dvojic 8.5.2017. Plzeň.

skupina A:

     
1. ZP Pardubice   24
Václav Milík 4 4 4 4 16
Tomáš Suchánek 2 3 3 E 8(2)
     
2. PK Plzeň – HBC@Vrates   24
Zdeněk Simota X 3 3 3 9(3)
Jason Doyle, AUS 3 4 4 4 15
     
3. Grepl PDK Mšeno   18
Michal Dudek 3 0 0 4 7(1)
Martin Málek 4 2 2 3 11(1)
     
4. AK Markéta Praha   15
Filip Hájek 2 4 2 2 10(1)
Jan Kvěch 0 2 0 3 5
     
5. SC Žarnovica   9
Ján Mihálik F 3 2 2 7
Jakub Valkovič 2 0 0 F 2
     
     
skupina B:    
1. Speedway Pro   24
Hynek Štichauer 3 4 3 3 13(1)
Zdeněk Holub 4 3 2 2 11(3)
     
2. Olymp Praha   24
Josef Franc 4 4 4 4 16
Ondřej Smetana 2 3 0 3 8(2)
     
3. AK 3ton Slaný   18
Eduard Krčmář 3 3 4 4 14(1)
Mariusz Puszakowski, PL 0 4 – – 4
     
4. Březolupy/Pardubice   16
Martin Gavenda 0 R 2 3 5(2)
Patrik Mikel 2 2 3 4 11
     
5. PK Plzeň   8
Martin Mejtský 2 2 0 2 6
Radek Podhadský 0 0 2 F 2

 

Finálová skupina: SF1 SF2 MaF FIN
1. ZP Pardubice 6     7
Václav Milík 4     4
Tomáš Suchánek 2     3(1)
         
2. Speedway Pro   5   2
Hynek Štichauer   3   2
Zdeněk Holub   2   0
         
3. PK Plzeň – HBC@Vrates   4 6  
Zdeněk Simota   X 2  
Jason Doyle. AUS   4 4  
         
4. Olymp Praha 3   3  
Josef Franc 3   3  
Ondřej Smetana 0   0  
Mariusz Puszakowski a Eduard Krčmář vodí Martina Mejtského a Radka Podhadského

Mariusz Puszakowski a Eduard Krčmář vodí Martina Mejtského a Radka Podhadského

                                                                                Připravil  A. Vilde, foto Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)


 

Slánská akademie a sportovní centrum mládeže spojili své síly.

     

Plánování termínů a  nepříznivý vliv počasí na jaké koli venkovní sportovní akce, plochá dráha není vyjímkou, byly nakonec příčinou, že přeložení termínu Sportovního centra mládeže zapříčinilo i změnu termínu čtvrtého pokračování Slaný Speedway Academy. Z  původního termínu 6.května se akce posunuly  o jeden den. Současně tak  na slánském plochodrážním stadionu proběhlo i soustředění SCM při AK Slaný.
     Bezmála dvacet trénujících mladých jezdců se sešlo v depu jednoho z nejstarších tuzemských plochodrážních stadionů, který se volným krokem blíží ke kulaté sedmdesátce a snad se jí dožije.
     Miroslav Rosůlek, který má již sedm křížků nějaký ten rok za sebou a  kromě trenerských poviností ve slánském AK, je rovněž trenerem ve SCM. A protože bez ploché dráhy nemůže být, realizuje se také ve slánské akademii, kde mu od letošního jara dělá parťáka Luboš Tomíček, třetí pokračovatel rodinné plochodrážní tradice.  
    Oba slánské ovály byly na nedělní akci velmi dobře připraveny. Malý prodělal v týdnu určité úpravy a tak mladí závodníci v kubaturách 500, 250 a 125ccm se bez  problémů mohli soustředit na svůj výkon.
     Trenérské duo Miroslav Rosůlek -  Luboš Tomíček kromě zmiňovaných tří kubatur zde ještě měli k dispizici i nejmladší potěr plochodrážního sportu, domácího Tony Katru a divišovského Matěje Hlačinu kterým je pět let a sedlají stroje 50ccm.

 
     Do Slaného si přijel zatrénovat i polský jezdec Mateusz Lopuski z Gdaňka, který by se měl v letošní sezoně zúčastňovat mistrovství ČR juniorů ve třídě do 125ccm na klasické dráze. Na obrázku je v souboji s domácím Bruno Belanem a Adamem Nejezchlebem.

 
     Mezi trenující jezdce se zapojil rovněž Eduard Krčmář, který se v noci vrátil se slovenské Žarnovice a chystal si své stroje na pondělní plzeňské finále dvojic a starty  našlapaný program mu bude  pokračovat extraligovým závodem v Praze již  v úterý 9.května.
     K jezdcům, kteří nespadají zařazením do SCM, ale byli součásti SSA, přibyli kromě zmiňovaných Tonyho Katry,  Matěje Hlačiny a Mateusze Lopuskiho tradiční účastník  Adam Nejezchleba a nově Daniel Klíma, nová akvizice AK Divišov.

 

 
       Příští termín SSA je naplánovám na sobotu 3.čevna, ale mladí jezdci  do Slaného zavítají již tuto sobotu 13.května, kdy se zúčastní mistrovského klání ve třídě do 125ccm na malé dráze. Start závodu je stanoven na 10:00 hod. a pokud  budou chtít shlédnout umění starších kolegů, budou mít možnost od 14:00 hod   sledovat závod dvojic PRO-TEC memoriál Antonína Vildeho.

       
                                                                                                             Připravil Antonín Vilde, foto Václav Buřič - AK Slaný.     

Mistrovství ČR juniorů bylo zahájeno.


          První závod třídílného seriálu mistrovství ČR juniorů - jednotlivců byl v sobotu 22. dubna odstartován
úvodním mitinkem na plzeňském plochodrážním stadionu.
         Šestnáct nadějí plochodrážního sportu na plzeňské Bory dorazilo jak z českých, tak německých a slovenského
klubu  aby bojovali o první body do celkového mistrovského pořadí.
         Z aspirantů na přední příčky chyběli závodníci pražské Markéty, Zdeněk Holub, který si přivodil úraz při práci na soustruhu a Michal Škurla je pro změnu po operaci ramene a zatím se na závody chodí dívat v roli diváka  a tak startovní listinu doplnili zahraniční jezdci.
         Samotný mítink se nesl ve znamení suverenity slánského Eduarda Krčmáře, který v základním rozpisu dvaceti jízd nenašel přemožitele a s plným bodovým ziskem postoupil do finalové jízdy, ve které za svými zády nechal Patrika Mikela, ZP Pardubice a Jána Mihálika z SC Žarnovica, který se stal příjemným překvapením závodu.
        Bohužel  plzeňský závod v první jízdě dne poznamenala nepříjemná havárie, kde padající Michal Tomka měl kolizi s Václavem Kvěchem. Jezdec SC Žarnovica, Michal Tomka, byl převezen do fakultní plzeňské nemocnice s poraněnou páteří a utrženou plící.
         Jezdci Milan Dobiáš, SC Chabařovice a Petr Chlupáč, AK Markéta Praha, startovali na motocyklech kubatury 250ccm a připravují se tak na nadcházející sezonu v této objemové třídě, kde budou ČR zastupovat v pohárových mitincích. První příležitost budou mít o víkendu 29 a 30.dubna ve Slaném a Divišově,  kde je čeká první měření sil se soupeři z Polska, Německa a Dánska.

         Pořadí Mistrovství ČR juniorů - jednotlivců  Plzeň 22.4.2017.
 

    FIN TOT
1. Eduard Krčmář, Slaný 3 3 3 3 3 3 18
2. Patrik Mikel, Pardubice 3 3 2 3 3 2 16
3. Ján Mihálik, SK – Žarnovica 3 2 3 2 2 1 13
4. Richard Geyer, D 3 3 1 3 3 0 13
5. Filip Hájek, Praha 2 2 2 2 3   11
6. Josef Novák, Pardubice 2 2 3 1 2   10
7. Petr Chlupáč, Praha (250 ccm) 2 1 3 1 2   9
8. Jan Kvěch, Praha 1 3 2 0 2   8
9. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 0 1 2 3 1   7
10. Pavel Čermák, Praha 2 0 U 2 1   5
11. Sindy Weber, D – Liberec (ACCR) 1 1 1 0 1   4
12. Milan Dobiáš, Chabařovice (250 ccm) X 0 0 2 1   3
13. David Pacalaj, SK – Žarnovica 0 2 1 F R   3
14. Mario Niedermaier, D 1 X 1 X E   2
15. Václav Kvěch, Praha F/R – – – –   0
16. Michal Tomka, SK – Žarnovica X – – – –   0

                                           

Patrik Mikel, Eduard Krčmář a Ján Mihálik stojí na stupních vítězůPatrik Mikel, Eduard Krčmář a Ján Mihálik stojí na stupních vítězů

                                                      Připravil : Antonín Vilde - AK Slaný. Foto Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)


 

Plochodrážní extraliga přinesla na úvod nečekaného vítěze.         Letošní extraligová domácí plochodrážní soutěž měla svoji premieru ve čtvrtek 20.dubna na oválu pardubické Zlaté přilby, kde byl prvním kolem zahájen její letošní osmi dílný seriál.
         Svítkovský stadion přivítal čtyři účastníky nejvyšší domácí soutěže a to domácí ZP Pardubice, která obhajuje mistrovský titul, dále se divákům představil mnohonásobný mistr ČR celek AK Markéta Praha, nechyběl tradiční a dlouholetý účastník extraligových bojů AK 3ton Slaný a konečně čtvrtým týmem je slovenský klub, tým Speedway Club Žarnovica.
        V chladném podvečeru se na pardubické dráze odehrál kvalitní, dramatický a poměrně vyrovnaný závod, ve kterém se postupně na vedoucí pozici vystřídaly všechny čtyři celky a konečné rozuzlení přinesly až  poslední čtyři nasazovací jízdy.
        Úvodní serie jízd vynesla do čela pražský tým, který měl na svém kontě sedm bodů, o bod méně měly domácí Pardubice a slánský celek, pět bodů si připsala slovenská Žarnovica. Po osmé jízdě však na světelné tabuli svítil stav : Slaný 13 b., Žarnovica 12 b., Pardubice 12 b., Praha 11 b. Pražská Markéta však nabrala na obrátkách a po třech seriích byla v čele s 21 body, AK 3ton Slaný si udržoval druhou pozici s dvoubodovou ztrátou a vypadalo to velmi nadějně na velmi dobré celkové umístění v úvodním klání. Ovšem defekt Michala Dudka v jízdě č.13 a nulový zisk Martina Málka o dvě jízdy později začal nahlodávat ambice slánského týmu, který po základním rozpisu šestnácti jízd byl třetí se 23 body a na vedoucí Markétu Praha měl manko čtyř bodů , na domácí ZP body dva.
       Závěrečná serie čtyř jízd umocnila prvenství pražského týmu, který s 35 ti body zvítězil, domácí pardubická ZP zaostala o dva body a obsadila celkově stříbrnou pozici. Celky SC Žarnovice a AK 3ton Slaný měly na svých kontech  shodný zisk 26 ti bodů a tak o byla vypsána dodatková jízda, kde se na její start postavil Martin Vaculík a Eduard Krčmář. Slánský jezdec však dojel do první zatáčky a tím pro něj závod pro defekt skončil a skončily  tak i naděje slánského družstva na případné třetí místo.
        V Pardubicích tak   poměrně nečekaně zvítězila AK Markéta Praha, která postrádala trojici zraněných plošinářů a to
Matěje Kůse, Zdeňka Houba a Michala Škurlu, ovšem manager Tomáš Topinka povolal posilu v podobě Sebastiana
Ulamka, závodníka který v minulosti oblékal jak vestu AK Slaný tak Grepl PDK Mšeno a ten se mu odměnil ziskem 12 ti bodů, Josef Franc přidal 11 bodů a Ondřej Smetana vybojoval osm bodů.
        Druhá příčka patřila ZP Pardubice, kde byl lídrem Václav Milík se 13 ti body a velmi dobře mu sekundoval Tomáš
Suchánek který vyjezdil 11 bodů, zklamáním byl výkon Hynka Štichauera, který  na domácí dráze měl na svém kontě
pouze čtyři body. Tým vedený managerem Lubomírem Vozárem tak na úvod extraligy skončil na druhém místě.
       Slovenský celek SC Žarnovica  má ve svém středu jezdce světové třídy a stálého účastníka Grand Prix 2017
Martina Vaculíka, který si v Pardubicích do programu závodu připsal 13 bodů, bojovně a ostře jezdící junior Michal Tomka a polská posila, zkušený Stanislaw Burza, pro managera Jána Daniela přivezli do cíle po pěti bodech.
       Slánský 3ton vsadil po hodně dlouhé době na ryze tuzemskou sestavu a manager Milan Mach spoléhal na čtveřici Zdeněk Simota, Martin Málek, Eduard Krčmář, Michal Dudek. Všichni jsou zkušení a ostřílení závodníci, ale Michala Dudka potkaly ve Svítkově dva defekty, Martin Málek si v jedné jízdě neodpustil nulový příděl, Zdeněk Simota, který poslední roky strávil na britských ostrovech, je zvyklý na úplně jiné dráhy, zajel svůj průměr, Eduard Krčmář byl jediný, kdo dokázal porazit Václava Milíka a na svém závěrečném účtu měl 11 bodů.

    Výsledek závodu - sestavy - body.

1.AK Markéta Praha       35  -    Sebastian Ulamek 12b., Josef Franc 11b., Ondřej Smetana 8b., Filip Hájek 3b.. Jan Kvěch 1b.   

2. AMK ZP Pardubice     33 -    Tomáš Suchánek 11b., Patrik Mikel 5b., Hynek Štichauer 4b., Josef Novák 0b., Václav Milík 13b.
    
3.SC Žarnovica               26  -    Michal Tomka 5b., Martin Vaculík 13 b., Patrik Buri 2b., Stanislaw Burza 5b., Ján Mihálik 1b.

4.AK 3ton Slaný              26 -    Zdeněk Simota 7b., Martin Málek 6b., Eduard Krčmář 11b., Michal Dudek 2b.

Aktuální tabulka :

  malé body velké body
1. Praha 35 4
2. Pardubice 33 3
3. Žarnovica 26 2
4. Slaný 26 1

 

Prahu na nejvyšším stupni očekával asi jen málokdo

Připravil : A.Vilde, AK Slaný, Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)


 

Plochá dráha Slaný na prahu nové sezony


           Dlouhých šedesát sedm let nepřetržitě chodí diváci do ochozů plochodrážního stadionu ve Slaném sledovat
napínavé a dramatické souboje aktérů, kteří na zdejším ovále předvádějí své umění.  Plochodrážní sport ve Slaném se nesmazatelně zapsal zlatým písmem do historie nejen tuzemské ploché dráhy a proslavil Královské město Slaný prakticky po celé Evropě.
           Vedení slánského klubu, přes neustálé nejen ekonomické potíže, se snaží udržet tento sport ve zdejším regionu
i nadále a pro letošní sezonu připravilo standartní počet závodů, jako v minulých letech. 

                     Program závodů v sezoně 2017.
 
Sobota  29.4.    10:00 hod.   Mini Cup 125ccm - malá dráha
                         14:00 hod.   Mezinárodní závod juniorů - družstev (POL,D,DK,CZE) kubatury 250ccm.
                                                     Mistrovství ČR 125ccm - klasická dráha

Sobota  13.5.    10:00 hod.  Mistrovství ČR 125ccm - malá dráha
                         14:00 hod. PRO-TEC Meeting Memoriál Antonína Vildeho 

Středa  7.6.      18:00 hod. Mezinárodní mistrovství ČR - Extraliga družstev.

Sobota 1.7.      10:00 hod. Mistrovství ČR 125ccm - malá dráha
                        13:00 hod. Mistrovství ČR 125ccm - klasická dráha
                        17:00 hod. Přebor ČR jednotlivců

Středa 30.8.    17:00 hod. Mezinárodní mistrovství ČR - Extraliga družstev

Sobota 16.9.   10:00 hod. Mini Cup 125ccm - malá dráha
                       14:00 hod. Finále mezinárodního mistrovství ČR juniorů - družstev    
 
        Sportovní sezonu zahájí 29.dubna junioři v kategorii 10-15 let v kutatuře do 125ccm na malé dráze v rámci patnáctidílného seriálu Mini Cupu. Odpolední program bude pokračovat mezinárodním závodem juniorů v kubatuře do 250ccm za účasti týmů z Polska, Dánska,Německa a ČR . Závod bude doplněn dalším  mistrovským mítinkem ve třídě do 125ccm na klasické dráze.
         Na 13.května  od 14:00 hod. je naplánován PRO-TEC Meeting Memoriál Antonína Vildeho, tradiční mezinárodní 
utkání dvojic, které doplní v exhibičním klání závod veteránů. Dopoledne od 10:00 hod se na malé dráze představí mladí junioři v MČR do 125ccm.
         Nejprestižnější tuzemská soutěž, Extraliga družstev, zavítá do Slaného 7.června, kdy je na programu třetí kolo. Šestý díl soutěže zde bude na programu 30.srpna.
          První prázdninový den budou mít napilno opět mladí junioři. Od 10:00 hod v rámci MČR se utkají na malé dráze
a po obědě od 13:00 hod změří své síly na klasické dráze. Program dne bude zakončen Přeborem ČR jednotlivců v
seniorské kategorii.
         Závěr sezony je stanoven na 16.září, kdy zde bude pokračovat další díl Mini Cupu na malé dráze v kubatuře do
125ccm a od 14:00 hod. je na pořadu Finále mezinárodního mistrovství ČR juniorů-družstev.  

         Tým AK 3ton Slaný v letošním ročníku Extraligy družstev bude mít za soupeře obhájce titulu celek AMK ZP Pardubice,
která má ve svém středu nejlepšího českého plošináře Václava Milíka a oporami východočechů jsou mimo jiné Tomáš
Suchánek s Hynkem Štichauerem.  Mnohonásobný mistr ČR AK Markéta Praha má v sestavě ostřílené duo Josef Franc -
Matěj Kůs, které doplňuje dvojice juniorů Zdeněk Holub a Michal Škurla. Vzhledem k tomu, že žádný jiný český tým nejvyšší
soutěž nepřihlásil, hledal Výkonný výbor svazu ploché dráhy (VV SPD) řešení, aby byl zachován standardní systém soutěže
se čtyřmi účastníky. To nakonec  našel  v podobě slovenského klubu SC Žarnovica, která má v sestavě jezdce světového formátu Martina Vaculíka, který v minulosti oblékal slánskou vestu. Slánský tým, vedený managerem Milanem Machem, bude
spoléhat jako v předešlé sezoně na dvojici Jakub Jambrog - Eduard Krčmář. Do sestavy se po několika letech vrací Martin
Málek a dalšími členy týmu jsou Michal Dudek, plzeňský host Michael Hádek a polský jezdec z českou licencí Piotr
Dziatkowiak. 
          Druhá nejvyšší soutěž,  I.liga, se pojede za účasti pěti družstev a to SC Žarnovica, AK Markéta Praha, ZP Pardubice bude mít v soutěži dva celky. AK Slaný spojil síly s Autoklubem Divišov a tým bude startovat pod hlavičkou AK Slaný&AK Divišov. Domácí závod bude uspořádán na divišovském stadionu a jezdecký prostor zde dostane Michal Dudek, Petr Babička, Pavel Čermák, Martin Málek, Radek Podhadský. Nadějný junior Adam Fencl, který v loňské sezoně dostal dostatečný jezdecký prostor nejen v prvoligových závodech se prezentovat a od klubu měl k dispozici adekvátní techniku, se rozhodl nepokračovat ve sportovní činnosti. Je poněkud smutné, že ani nepovažoval za nutné tuto skutečnost vedení klubu včas oznámit.
         V mistrovství ČR jednotlivců - seniorů  se v prvním finalovém závodě ze slánských jezdců  představí Eduard Krčmář, Michal Dudek a Piotr Dziatkowiak.
         Eduard Krčmář bude opět reprezentovat ČR v mistrovství světa a Evropy jak v seniorské, tak juniorské kategorii. Michal Dudek si vyjel nominaci v evropském šampionátu na travnaté ploché dráze.
         V mitincích mistrovství ČR v kubatuře do 125ccm jak na malé, tak na klasické dráze slánský klub budou zastupovat Bruno Belan a Vojtěch Zamazal. Ti rovněž startují v seriálu Mini Cup, který se odehrává na malých oválech v Divišově, Chabařovicích, Praze a ve Slaném. 
         V současné době na plochodrářním stadionu od 19.března probíhají treninkové kempy, které nesou název Slaný Speedway Academy(SSA). Ty zde byly odstartovány v minulé sezoně a vedl je Jiří Štancl. Ten se ale rozhodl v této činnosti nepokračovat a tak se taktovky ujal zkušený trenér Miroslav Rosůlek a vedení klubu oslovilo v zimním období Luboše Tomíčka, ještě v nedávné minulosti předního závodníka, který se zapojil do treninkové činnosti a vzájemná spolupráce probíhá na vysoké úrovni. Důkazem je, že 14. dubna se kempu zúčastnilo sedmnáct talentů z českých a německých klubů. Další termíny SSA jsou na programu 6.května , 3.června, 10.června, 23.září a 8.řijna vždy od 9:00 hod. Zároveň se jedná o náborové akce pro případné nové zájemce o tento sport,  pro které je připravem motocykl Shupa 125ccm Basik,  kterou firma SHUPA ve spolupráci z AK Slaný na tyto kempy připravila. 
       Slánská plochá dráha po dlouhou dobu patří určitě k nejlepším slánským sportům. Důkazem jsou extraligové medailové umístění v posledních sezonách, trojnásobné juniorské mistrovské prvenství Eduarda Krčmáře. Pravidelná účast jezdců AK Slaný ve finalových závodech mistrovství ČR . Slánské středisko za dobu své existence vychovalo celou plejádu jezdců kteří reprezentovali československý a posléze český plochodrážní sport v závodech mistrovství světa a Evropy. 

Připravil   Antonín Vilde, AK Slaný


 

  Velikonoční pomlázka začala ve Slaném na Velký pátek. - SSA č.3.           Čtvrtek 13.dubna přinesl ve Slaném dopolední deštivé počasí, které nahlodávalo myšlenky na uspořádání pátečního třetího dílu treninkové akademie. Odpolední inspekční cesta   Antonína Vildeho a Rudolfa Belaně, kteří se po šesnácté hodině sešli na plochodrážním stadionu však znamenala, že jak malý, tak i velký ovál neutrpěly výrazné změny oproti stav,  ve kterém se nacházely při úterním treninku. A tak se pozdější dotazovatelé dozvěděli příznivé zprávy, že Velký pátek bude patřit dalšímu pokračování slánských treninkových kurzů.
         Slunné sváteční páteční dopoledne přilákalo do Slaného rekordní počet sedmnácti adeptů sportu levých zatáček, ze kterých by  se dala sestavit startovní listina jak mistrovského, tak i volného závodu.

  1.  Tony Katra                    AK Slaný
 2.  Vojta Šachl                   AK Divišov
 3.  Tadeáš Ružička            PD GRS Liberec
 4.  Manuel Rau                  MC  Meissen
 5.  Bruno Belan                 AK Slaný
 6.  Jan Jeníček                  ZP Pardubice
 7.  Michal Baštecký           AK Markéta
 8.  Milan Dobiáš                SC Chabařovice
 9.  Vojtěch Zamazal          AK Slaný
10. Bruno Thomas             MC Meissen
11. Pavel Kuchař               AK Markéta
12. Adam Nejezchleba      SC Chabařovice
13. Magnus Rau                MC Meissen
14. František Klier             AK Divišov
15. Jaroslav Vaníček          AK Markéta
16. Michalle Rau                 MC Meissen
17. Frieda Thomas             MC Meissen     

       Trenérské duo Miroslav Rosůlek s Lubošem Tomíčkem nevěděli kam dřív skočit, aby  nikdo neměl pocit, že o něj není náležitě postaráno a také aby každý měl dostateční prostor na oválu prezentovat své umění.
      Franta Klíer si zde v úterý poprvé vyzkoušel jízdu na motocyklu kubatury 500ccm a dnes před daleko větší diváckou kulisou předváděl poměrně jisté treninkové jízdy. Smolařem dopoledne byl Jarda Vaníček, který pro poruchu svého stroje předčasně balil nádobíčko a odjížděl k domovu. Další defekty v průběhu kempu postihly pardubického Jendu Jeníčka, domácího Vojtu Zamazala a chabařovického Adama Nejezchlebu. Proto věřme, že  snad do příštích závodů dají za pomoci svých rodičů své motocykly do takového stavu, aby dokázali plnohodnotně konkurovat svým soupeřům. Ve Slaném opět nechyběly naděje z MC Meissen. Tak jako minule se zde prezentovalo pět mladých závodníků a závodnic.

 

 
      Tradičně dravé jízdy převáděl Pavel Kuchař, kterému skvěle sekundovali Michal Baštecký s Milanem Dobiášem, pozadu nechtěl zůstat ani domácí Bruno Belan a do svých problémů se svými stroji i Honza Jeníček s Jaroslavem Vaníčkem. Vojta Šachl, který k ploché dráze přestoupil z motokrosu a na slánském oválu byl poprvé minulou akademi ukazuje, že mu tento sport není cizí. Liberecký Tadeáš Ružička, jak je na první pohled vidět, má špičkové zázemí a snad půjde ve stejných  šlépějích, jako celá řada libereckých závodníků. Příkladem můžeme uvést Josefa Minaříka, Josefa Rybáře, Roberta Ráliše nebo Petra Kubíčka,  kteří na plochodrážních oválech dokazovali nesporné umění.

  
       Páteční program splnil svůj cíl. Treneři Miroslav Rosůlek a Luboš Tomíček  po skončení treninkových jízd ještě mladým
jezdcům opětovně vysvětlili jejich případně nedostatky kterých se dopouštěli samozřejmě s radou, jak se jich vyvarovat. 

 

 


       Na čtvrté pokračování Slaný Speedway Academy si mladí jezdci musí počkat do 6.května. Mezi tím je  ale bude čekat
celá řada mistrovských závodů, jak na malých, tak i klasických oválech a na programu je rovněž PRO-TEC Speddway Mini
Cup.       
 
              


                                           Připravili  Antonín Vilde, foto Václav Buřič  - AK Slaný.


 

Míšenská líheň málem převálcovala český plochodrážní potěr. SSA č.2

            

Posun hodinových ručiček ze soboty na neděli o jednu hodinu do předu nastavil letní čas a počasí, které v posleních dnech nemělo nic společného s jarními teplotami, se na nedělní dopolední druhý treninkový kurz ve Slaném prosadilo nebývalou intezitou ke spokojenosti všech, kteří přijeli na malý slánský ovál po týdnu opět vyzkoušet  svoji připravenost před novou sportovní sezonou.
           Trenéři Miroslav Rosůlek s Lubošem Tomíčkem měli tentokrát k dispozici jedenáct mladých závodníků. Již ve čtvrtek avizoval Jiří Štancl Antonínu Vildemu, že dorazí od našich sousedů z Německa několik místních nadějí a skutečně o půl desáté ze dvou dodávkových vozů si své stroje vyložila pětice začínajících závodníků a závodnic ve Slaném z dobře známého kdysi východoněmeckého družebního klubu MC Meissen. Jezdci tohoto klubu  byli v sedmsesátých a osmdesátých letech minulého století  ve Slaném častými hosty a naopak, plošináři AMK Bateria Slaný  na míšenském oválu zaznamenali nejeden úspěšný
výsledek.

 

 
         Bruno Belan, Vojtěch Zamazal, Tony Katra a samozřejmě Michal Baštecký byli Ti, kteří zde již absolvolali první trenink a nechyběli ani tentokrát. Vůbec poprvé se zde objevil  Vojta Šachl z AK Divišov a před úterním Mini Cupem využil rovněž příležitosti si zatrénovat Lukáš Vinter z pražské Markéty. Jako divák se přijel podívat František Klier, který ještě nemá připravený treninkový stroj kubatury 500 ccm a tak litoval, že si nevzal svůj motocykl třídy 125ccm oblíbené žluté barvy a mohl si tak aspoň zatrénovat z ostatními.
        Bruno Thomas, Frieda Thomas, Magnus Rau, Michelle Rau a Manuel Rau, to byla sestava MC Meissen, která ve Slaném málem co do počtu zastínila českou plochodrážní nastupující generaci. Miroslav Rosůlek s Lubošem Tomíčkem tak měli o práci postaráno. Ke spokojenosti všech probíhalo navíc nedělní dopoledne bez jediného problému, který by narušil treninkový proces.

 

 
      K překvapení mnohých se na Slaný Speedway Academy objevil bývalý úspěšný český plochodrážní reprezentant Antonín Šváb, jehož otec ve Slaném na přelomu padesátých a šedesátých let začínal. Zde jej pro plochou dráhu jej objevil legendární Václav Stanilslav a zařadil jej do sestavy tehtejšího KV Svazarmu Praha-venkov, aby  se z něho později stal vynikající závodník, který svůj um proměnil v titul mistra světa na ledové ploché dráze.
      Ve Slaném nechyběl ani Jiří Benda z firmy Shupa, která se slánskou akademií úzce spolupracuje a ve společnosti trenujících jezdců a jejich doprovodu strávil příjemné dopoledne.
       Příští termín Slaný Speedway Academy je stanoven na velký pátek 14.dubna, kdy je pracovní volno před  Velikonočními svátky.


                                       


připravil : Antonín Vilde, foto : Zdeněk Kabeláč


 

Spolupráce BC Shupa a Slaný Speedway Academy  pokračuje.

       


       Ve čtvrtek 23.března v odpoledních hodinách došlo k podpisu smlouvy  o další spolupráci mezi společností BC Shupa, kterou zastupoval technický manager ing.Jaroslav  Šůs a vedoucím projektu Slaný Speedway Academy Antonínem Vildem.
        V letošní sportovní sezoně pokračuje projekt věnovaný  výchově a náboru  mladých plochodrážních talentů a firma Shupa, která se již v loňském roce podílela na spolupráci v této oblasti, tak bude i nadále nakloněna  projektu SSA v jeho následujícím ročníku.
        Pro SSA byl zapůjčen jeden motocykl Shupa 125 Basic, který bude výhradně sloužit k  tréninkovým jízdám pořádaným  SSA na malém oválu, a to pouze pro nově příchozí zájemce o sport levých zatáček.  
         V letošním ročníku má SSA  na programu ještě sedm treninkových kempů. Noví zájemci tak budou  mít šanci si vyzkoušet jízdu na plochodrážním speciálu pod odborným dohledem zkušeného  Miroslava Rosůlka a nové akvizice na trenérském postu Luboše Tomíčka. Ti již   tuto neděli 26. března absolvovali  druhý díl, při kterém nechyběli ani zástupci
firmi BC Shupa pánové ing. Jiří Benda a ing. Jaroslav Sůs.
        Vstřícného postoje společnosti BC Shupa si realizační tým SSA nesmírně váží a přeje si, aby  i do tohoto sportovního odvětví našli cestu další zájemci,  neboť jak je patrné po stránce materiální,  je společnost Shupa schopna tento sport pokrýt a o treninkový proces jsou nejen ve Slaném ale i v dalších klubech fundovaní lidé schopnií se postarat. 
      

    Nový motocykl Shupa zapůjčený pro SSA  ( jak se na něm sedí otestoval B.Belan )

Zleva J.Šůs, A.Vilde, B.Belan a J.Benda - pokračování spolupráce.


 

  Nedělní dopoledne ve Slaném patřilo ploché dráze -SSA č.1.               Nedělní zatažená obloha neveštila nic dobrého pro ty, kteří připravili letošní ročník plochodrážního projektu nazvaného Slaný Speedway Academy. Navíc vše umocňovalo deštivé sobotní počasí, které vystřídalo poměrně teplé předchozí dny.
               Slánský malý ovál přes zimu a na začátku sezony prošel určitými úpravami, a tak  i přes shora uvedené rozmary počasí, byl připraven jako celý realizační tým SSA.  Antonín Vilde s Lubošem Tomíčkem dorazili současně, byť každý z nich
do Slaného dojíždí z opačného polu, po krátké chvíli je následovali Miroslav Rosůlek, Otakar Večerka a  Václav Buřič, samozřejmě nechyběla zdravotnice Kateřina Zamazalová a z Chomutova, kde také pamatují plochodrážní závody, přijel vrstevník a kamarád Miroslava Rosůlka  Roman Pergler.
             V nedělních ranních hodinách do Slaného zaslali funkcionáři plzeňského PK  omluvenku, že v západočeské metropoli prší a nechtějí tak případně riskovat zbytečnou cestu svých nadějí, že se treninkový kemp neuskuteční. Jejich počínání svědčí o zodpovědném  přístupu nejen ke svým závodníkům.
            Trenerské duo Miroslav Rosůlek s Lubošem Tomíčkem, který tak absolvoval svoji premieru v nové funkci, měli k dispozici již ostřílenou dvojici pražských závodníků v podobě Pavla Kuchaře s Michalem Bašteckým, které doplnili domácí naděje Bruno Belan a Vojtěch Zamazal a nechyběl ani pětiletý Tony Katra.    

 
             První treninkové vystoupení uvedené pětice na slánském oválu, na prahu nové sportovní sezony, bylo pro mladé borce testem nejen  kondiční, ale i technické připravenosti jejich závodních strojů.

 
            Pánové Rosůlek a Tomíček, i když měli k dispozici přeci jen nižší počet trenujících jezdců neponechali nic náhodě a svým svěřencům věnovali potřebnou pozornost. Na technicky náročné dráze mladí jezdci vstřebávali jejich rady, které se jim v důležitých momentech závodní kariery mohou hodit.


          Další akce projektu Slaný Speedway Academy se uskuteční již příští neděli 26.března ve stejném čase, sraz je stanoven na 9:00 hod a od desáté se začíná trenovat. Předpověď počasí slibuje mnohem lepší vyhlídky a lze tak věřit, že i počet účastníků bude odpovídat těmto podmínkám.

   
                                 Antonín Vilde, Václav Buřič - AK Slaný.


 

Příprava mládeže pokračuje

 

Vážení sportovní přátelé,
    po loňském patnácti dílném seriálu  věnovanému  výchově a náboru  mladých plochodrážních talentů, nazvaný Štancl Speedway Academy, bude mít i v letošní sezoně tento projekt své pokračování.
    Název sice doznává určité změny, neboť Jiří Štancl se rozhodl dál v této činnosti nepokračovat,  takže jak bylo zvykem užívat zkratku ŠSA, dojde zde k drobné změně a to SSA, což znamená Slaný Speedway Academy.
    Slánský malý ovál již v úterý otestovala dvojice domácích nadějí Bruno Belan s Vojtěchem Zamazalem pod dohledem zkušeného trenéra Miroslava Rosůlka který byl nedílnou součásti loňských treninkových kempů. Aby pro  tuto činnost nebyl osamocen, byl osloven Luboš Tomíček, který v nedávné minulosti patřil do absolutní domácí plochodrážní špičky  a je zde záruka, že spolu s  Miroslavem Rosůlkem vytvoří trenérský tandem,  který bude mít mladým  adeptům plochodrážního sportu co nabídnout, aby jejich výkonostní křivka směřovala do vyšších pater.
      Letošní SSA má osm treninkových kempů. První bude zahájen již tuto neděli,  19.března. Nic se nemění na začátcích, které  jsou vždy stanoveny na 9:00 hod.,  kdy je sraz účastníků v depu a po potřebných instrukcích je výuka na malém oválu zahájena v 10:00 hod.
     Nutností je, aby každý mladý jezdec zde měl rodinného příslušníka.  Finační podmínky učastníků se rovněž nemění, člen AK Slaný neplatí, sportovec zařazený ve SCM uhradí 100 Kč.
Pro  ostatní je stanoven  poplatek 200 Kč, zdarma  to má rovněž nově příchozí zájemce o plochodrážní  sport.

        Termíny projektu SSA.
-----------------------------------------
Neděle      19.března
Neděle      26.března
Pátek         14.dubna
Sobota        6.května
Sobota       3.června
Sobota      10.června
Sobota      23.září
Něděle       8.řijna

Změna termínu bude vždy včas oznámena nejen na webových stránkách AK Slaný.  

  


                                                       Antonín Vilde - předseda AK Slaný.


 

Mistrovství ČR Extraliga družstev 8.kolo  9.10.2016.  Praha

Plochodrážní extraliga dojela do cíle.           Poslední letošní extraligový závod se uskutečnil v neděli 9.října na plochodrážním stadionu na pražské Markétě.
           Do závěrečného dějství v nejprestižnější domácí soutěži vstupovaly dva týmy s jistotou, že se na jejich konečném umístění nic již nezmění, ZP Pardubice od šestého kola měla zajištěný mistrovský titul a kombinovaný tým Březolup a Plzně nazvaný BP TEAM byl jasně na poslední, čtvrté příčce. Celky AK Markéty Praha a AK 3ton Slaný ještě držely v napětí své příznivce, komu připadne druhá, respektive třetí příčka v celkovém hodnocení, bytˇšance slánského klubu na stříbrné medaile byly spíše teoretické.
         Poslední extraligové klání nejlépe rozjeli plošináři AK 3ton Slaný, kteří po úvodní serii čtyř jízd byli na čele s osmi body, jednobodový odstup měla domácí Markéta a o další bod strácela pardubická ZP. Svěrenci Milana Macha i nadále pokračovali v dobrých výkonech a po osmi jízdách na světelné tabuli svítil stav 1.Slaný 16b., 2.Pardubice14b., 3.Praha 14b., 4.BP 4b. Ovšem třetí serie jízd se stala pro slánské pohromou. Michal Dudek sice vybojoval dva body, ale Milen Manev nebodoval, Eduard Krčmář přivezl bod a bohužel Jakub Jambrog z jasně vyhrané jízdy musel pár metrů před cílem pro defekt motoru odstoupit a rázem se slánští propadli na třetí pozici. V jízdě č.14 byl Eduard Krčmář nasazen jako JOKER a vítěství za šest bodů opět slánské vrátilo o možnost bojovat o vítěství v závodě, nebotˇna vedoucí domácí AK Markétu jim chyběly pouze dva body a po další jízdě to byl již jen bod.
       Drama, zda  ZP Pardubice bude letost podruhé poražena, měla rozhodnout poslední fáze závodu. Jezdci Slaného Manev a Krčmář přivezli jen každý po bodu a tým který jako jediný 8.června dokázal východočechy porazit, byl první ze hry o první místo. Tři body k dobru byly na straně domácí Markéty, ale skvělý finiš Tomáše Suchánka a především Václava Milíka znamenal, že jezdci ZP Pardubice bytˇ o jeden bod i v posledním klání dokázali opět zvítězit.
          Letošní ročník mistrovství ČR dopsal poslední kapitolu. Mistrovský titul jasně obhájili závodníci AMK ZP Pardubice, kteří měli vyrovnaný jezdecký kádr, manager Lubomír Vozár se mohl spolehnout na skvělého Václava Milíka, vyrovnané duo Hynek Štichauer - Tomáš Suchánek odvádělo rovněž výbornou práci a kapitán celku Aleš Dryml byl vždy výborně připraven.
         Druzí jako loni skončili plošináři AK Markéty Praha, manager Tomáš Topinka měl k dispozici jako východočeši výhradně tuzemské závodníky, kde prim hrála zkušenost Josefa France s Matějem Kůsem, junioři Zdeněk Holub, Ondřej Smetana a Michal Škurla střídali dobré výsledky s těmi průměrnými.
          Slánský klub patří dlouhé roky ke stálicím České plochá dráhy, extraligovou soutěž až na pár vyjímek jezdí od jejího založení a třetí letošní příčka odpovídá možnostem jak ekonomickým, tak i sportovním. Manažer Milan Mach se především spoléhal na výkony Eduarda Krčmáře s Jakubem Jamrogem, další jezdci, kteří oblékli vestu AK 3ton Slaný, Michal Dudek, Piotr Dziatkowiak, Milen Manev určitě pomýšlí na lepší výsledky, ale i jim patří poděkování za celkové třetí místo. O to se zasloužil i Adrian Miedzinski, který nastoupil k jednomu extraligovému mitinku stejně tak jako Jaroslav Petrák a na svoji šanci čekal junior Adam Fencl.
         Kombinovaný tým AK Březolupy a PK Plzeň bohužel ani v jednom závodě nedosáhl na stupně vítězů a poslední, celkově čtvrtá příčka jim tedy patří zaslouženě, byt´na soupisce figurovala zkušená jména jako Martin Málek, Martin Gavenda, Zdeněk Simota, Michael Hádek.

Závod v číslech :

AK Marekéta Praha

  1  FRANC Josef 3 2 2 3 2   12 39
2  SMETANA Ondřej 1 1 - 1 -   3
3  HOLUB Zdeněk 3 1 2 - 1   7
4  ŠKURLA Michal 0 - 3 1     4
5  KŮS Matěj 3 3 3 3 1   13
AMK ZP Pardubice 1  SUCHÁNEK Tomáš 3 2 2 2 2   11 40
2  PETRÁK Jaroslav 1 0 - - -   1
3  ŠTICHAUER Hynek 2 3 3 2 2   12
4  NOVÁK Josef 0 - 1 0     1
5  MILÍK Václav 3 3 3 3 3   15
BP Team 1  MIKEL Patrik 2 1 1 1 0   5 9
2  PODHADSKÝ Radek 0 0 0 0 0   0
3  GAVENDA Martin 0 0 1 0 0   1
4 neobsazeno             0
5  MÁLEK Martin 1 0 0 2 0   3
AK 3ton Slaný 1  DUDEK Michal 2 2 2 0 -   6 35
2 neobsazeno             0
3  KRČMÁŘ Eduard 3 3 1 6 1   14
4  MANEV Milen 1 2 0 1 1   5
5  JAMRÓG Jakub 2 1 R 2 3 2 10

 


 

Mistrovství ČR Extraliga družstev 7. kolo   7.10.2016 - Pardubice

           V Pardubicích nic nového pod sluncem.           Předposlení letošní závod nejvyšší domácí soutěže extraligy družstev na krátké ploché dráze se uskutečnil v pátek 7.října na svítkovském oválu. Původně se tento mítink měl konat ve středu 5.října, ale deštivé počasí vystavilo stopku.. Plochodrážníci i s doprovodem se do Pardubic vydali proo  až o dva dny později, aby vybojovali další body 
do celkové klasifikace.
          Mistrovský titul měla zajištěn již domácí ZP, ale otevřený byl boj o celkové druhé umístění. Blíže k němu měli jezdci AK Markéty Praha, kteří na svého pronásledovatele AK 3ton Slaný měli  k dobru jeden bod a také skorové body byly  v aktivu +21.
         Mítink v Pardubicích měl i jednu nezanedbatelnou součást celého večera. Byl to poslední závod   kapitána domácího klubu Aleše Drymla, který se rozhodl ukončit svoji velmi úspěšnou sportovní  karieru, která je ověnčena mnoha úspěchy jak na mezinárodních kolbištích, tak samozřejmě na  tuzenských oválech.
       Pardubický závod se od úvodních jízd nesl ve znamení souboje domácí ZP a jezdců pražské Markéty. Tyto dva celky v polovině střednutí měly na svých kontech po 20ti bodech, třetí AK 3ton Slaný měl tří bodový  odstup a koaliční tým AK Březolupy&PK Plzeň s pěti body jen z dálky sekundoval svým konkurentům.   AK Markéta postupně navýšila své vedení na zisk 35 ti bodů a po jízdě č.15 suveréně s osmi bodovým  náskokem se hřála v chladném večeru na vedoucí příčce. Ovšem do následující rozjížky poslal domácí  manager Lubomír Vozár na startovní rošt v roli Jokera Václava Mílíka a ten se mu odměnil za důvěru  šesti body a vzhledem k tomu, že pražský závodník Josef Franc nebodoval, bylo zaděláno do závěrečných  čtyř nominačních jízd na patřičné drama a to také nastalo. Domácí  Hynek Štichauer nebodoval a pražan  Ondřej Smetana přivezl do cíle sedmnácté jízdy bod a zvýšil náskok na tří bodový odstup, ovšem následující  dvě jízdy proměnil Václav Milík vždy ve vítěství a ZP byla rázem v čele o jeden bod. Vše tedy měla rozhodno  závěrečná 20 tá jízda. Za domácí se na start postavil Aleš Dryml, který tak jel svoji poslední rozjížku kariery,   manager pražského klubu Tomáš Topinka vsadil na Matěje Kůse, který své předešlé čtyři jízdy vyhrál a dále  jim tento boj měli ztížit slánský Jakub Jambrog a Radek Podhadský z BP TEAMu. Matěj Kůs potvrdil svoji  momentální kvalitu a zvítězil před Alešem Drymlem, což v konečném účtování znamenalo , že jak domácí  ZP,  tak pražská Markéta měli shodný bodový zisk 41 bodů. O vítězi sedmého extraligového závodu tedy  musel rozhodnou rozjezd, ke kterému na startovní rošt přijel jasně nejlepší Český plošinář Václav Milík a  za soupeře měl Matěje Kůse. Stylem start - cíl zvítězil  Václav Milík a zajistil pardubickému celku další  vítězství.
      Vítězný domácí tým startoval ve své osvětčené sestavěm kde prim hrál Václav Milík, který vybojoval 17 bodů,  Aleš Dryml s Tomášem Suchánkem přidali každý po deseti bodech.
      Pražská Markéta měla lidra v Matějovi Kůsovi, ten pro svůj tým zajistil 15 bodů a trojice Josef Franc, Zdeněk
 Holub a Ondřej Smetana si shodně připsali po osmi bodech.
     AK 3ton Slaný, vedený managerem Milanem Machem, měl v Pardubicích pestrobarevnou sestavu, kde kromě  slánských odchovanců Eduarda Krčmáře a Michala Dudka startoval osvědčený polský jezdec Jakub Jambrog,  s českou licencí jezdící bulharský plošinář Milen Manev a pátým mužem sestavy byl hostující pardubický  nestor Jaroslav Petrák. Slánští jako vždy se opírali o bodové zisky Jakuba Jambroga s 12 ti body, Eduard Krčmář  se zastavil na 11 ti bodech. Celkem tým z královského města nasbíral 29 bodů a obsadil bronzový stupínek.
     Kombinovaný tým BP TEAM prakticky  svým vystoupením byl na hony vzdálen medailovým příčkám. Zisk 15 ti bodů je slabým odvarem, Zdeněk Simota s osmi body byl nejlépe bodujícím mužem družstva, Martin Málek po dvou úvodních defektech přidal pouze čtyři body a ostatní jezdci managera Jaroslava Gavendy neměli zrovna vydařený večer. Družstvo startuje již několik kol bez zahraniční posil a rovněž Michael Hádek stojí mimo sestavu. Určitým pozitivem byla přítomnost Jana Holuba, který do Pardubic přicestoval ze Zdeňkem Simotou a na ploché dráze se letos objevil poprvé. Snad jeho náhlé ukončení sportovní kariery nabere přes zimní přestávku jiný směr.

Závod v číslech :   

1. ZP Pardubice

      41
Aleš Dryml 3 3 2 – 2 10
Josef Novák 0 0 – 0   0
Tomáš Suchánek 2 3 3 2 10
Hynek Štichauer 2 – 1 1 0 4
Václav Milík 3 2 6* 3 3 17+3
       
2. AK Markéta Praha     41
Josef Franc 3 1 3 0 1 8
Zdeněk Holub 3 1 – 3 1 8
Michal Škurla 2 – 0 –   2
Ondřej Smetana 2 2 – 3 1 8
Matěj Kůs 3 3 3 3 3 15+2
       
3. AK 3ton Slaný     29
Eduard Krčmář 3 2 2 2 2 11
Milen Manev, BG (ACCR) 1 0 – 1   2
Jaroslav Petrák, Pardubice 1 1 1 –   3
Michal Dudek 1 – 0 – 0 1
Jakub Jamrog, PL 2 4* E 2 3 1 12
       
4. BP Team     15
Martin Gavenda 0 1 0 – 1
Martin Málek E E – 2 2 4
Patrik Mikel 1 – 1 0   2
Radek Podhadský 0 0 0 – 0 0
Zdeněk Simota 2 1 2* 1 2 0 8

  Pořadí před závěrečným závodem :

  bilance výsledků malé body velké body
1. Pardubice 6-1-0-0 262 27
2. Praha 0-5-2-0 233 19
3. Slaný 1-1-5-0 200 17
4. Březolupy/Plzeň 0-0-0-7 124 7

 

Mistrovství ČR Extraliga družstev - 6.kolo 28.9.2016. - Březolupy.
Pardubická ZP opět vítězí a je mistrem ČR pro r.2016. 
                    Jediný Moravský plochodrážní stadion v jihomoravských Březolupech byl dějištěm šestého kola nejvyšší plochodrážní soutěže družstev na Státní svátek 28.září.
                      Vynikající návštěva 1 200 diváků je na tuzemské poměry více jak nad standartní a Ti co přišli, určitě nelitovali, neboť byl na kvalitní dráze k vidění výborný plochodrážní sport. Pro zatím vedoucí tým soutěže ZP Pardubice, vedená manažerem Lubomírem Vozárem, vsadila na svoji  klasickou a osvědčenou sestavu, kde prim hrál Václav Milík. Ten  si na své konto připsal 14 bodů, další přísun pak zajistili Aleš Dryml 10b., Hynek Štichauer 9b. a Tomáš Suchánek přidal
bodů osm. Skoré východočechů se zastavilo na 41 bodech, což znamenalo vítěství v závodě a zárověň dvě kola před koncem soutěže rovněž  oslavu mistrovského  titulu.
                  Pražská Markéta zaostala za pardubickou ZP o čtyři body, když vynikající Josef Franc, nejlépe bodující muž závodu s 18 ti body, měl podporu v Matějovi Kůsovi, který vybojoval 12 bodů. Ostatní svěrěnci  Tomáše Topinky již bodovali méně, junioři Ondřej Smetana vyjel 4body., Michal Škurla přidal 3 body, překvapivě Zdeněk Holub vyšel ze tří jízd naprázdno. I tak 37 bodů stačilo na druhý stupínek.
                  AK 3ton Slaný, jak má manager Milan Mach ve zvyku, poskládal stabilní čtyřčlenou sestavu, která v Březolupech po úvodní serii čtyř jízd byla na čele mitinku s osmi body, ovšem v dalčích čtyřech jízdách získali slánští pouze dva body. V rozjížce č.9 zaúřadoval Eduard Krčmář, když proměnil Jokra za šest bodů. Další nepříjemná šnůra mezi rozjížkami č.14 až č.18 přinesla pouze jediný bod a rázem domácí kombinovaný tým BP Team měl 23 bodů jako slánští. Naštěstí v následující jízdě Eduard Krčmář zvítězil a Martin Gavenda přívezl bod a další Martin, tentokrát Málek, v poslední jízdě skončil rovněž třetí a i když Jakub Jamrog  nebodoval, stačilo to AK 3ton Slaný na třetí místo v závodě. Nejlépe bodujícím slánským jezdcem byl Eda Krčmář se 16 ti body. Závod tentokrát nevyšel Jakubovi Jamrogovi, který si na své konto připsal bodů pět. Michal Dudek se 3 body a Piotr Dziatkowiak se dvěma body  zůstali na svých tradičních přínosech pro tým.
              Domácí manažer Jaroslav Gavenda  měl  k dispozici opět Zdeňka Simotu, který vybojoval 12 bodů, Martin Málek přidal bodů osm, ale Martin Gavenda se třemi body a hostující Filip Hájek se dvěma body přeci jenom před místním publikem na stupně vítězů nedosáhli, byť jim k tomu chyběl pouhý bod.

Závod v číslech :

1. ZP Pardubice     41
Josef Novák 0 – 0 F   0
Tomáš Suchánek 2 2 2 – 2 8
Hynek Štichauer 2 – 3 2 2 9
Aleš Dryml 3 3 2 – 2 10
Václav Milík 3 3 2 3 3 14
       
2. AK Markéta Praha     37
Zdeněk Holub 0 – 0 –   0
Josef Franc 2 2 3 6* 2 3 18
Ondřej Smetana 2 1 – 1 4
Michal Škurla 3 0 – –   3
Matěj Kůs 1 2 1 3 3 2 12
       
3. AK 3 ton Slaný     26
Michal Dudek 1 0 1 1 0 3
st.č.2 – neobsazeno      
Piotr Dziatkowiak, PL (ACCR) 1 0 1 0   2
Eduard Krčmář 3 1 6* 3 3 16
Jakub Jamrog, PL 3 1 1 E 0 0 5
       
4. BP Team     25
Martin Gavenda 0 0 E 2 1 3
Filip Hájek 1 – 0 1   2
Martin Málek 1 3 2 0 1 1 8
Radek Podhadský 0 – – –   0
Zdeněk Simota 2 2 1 6* 1 12

 

Průběžné pořadí :

  bilance výsledků malé body velké body
1. Pardubice 5-1-0-0 221 23
2. Praha 0-4-2-0 193 16
3. Slaný 1-1-4-0 171 15
4. Březolupy/Plzeň 0-0-0-6 109 6
Matěj Kůs jezdí první před Martinem Gavendou, Michalem Dudkem a Josefem Novákem

                      Matěj Kůs včele před Martinem Gavendou, Michalem Dudkem a Josefem Novákem

                                                                                   Připravil : Antonín Vilde, Foto : Pavel Fišer


 

Mistrovství ČR na krátké ploché dráze FINÁLE č.3     24.9. 2016 - Plzeň.

  Václav Milík ani na třetí pokus nenašel přemožitele.                Letošní ročník mistrovství ČR jednotlivců na krátké ploché dráze se skládal ze tří finálových závodů a ani v jednom z nich nenašel Václav Milík, plošinář ZP Pardubice, přemožitele a maximální bodový zisk 45 ti bodů mu zcela jasně zajistil mistrovský titul pro letošní rok.
                Poslední, třetí klání zavítalo na plzeňské Bory, kde místní PK byl organizátorem tohoto význanmého závodu. V roli vedoucího jezdce do západočeské metropole přijel Václav Milík, který měl na druhého Josefa France tří bodový náskok, třetí příčku prozatím zaujímal slánský Eduard Krčmář, který v mítincích 26.4. v Praze a 27.4. v Pardubicích nasbíral 24 bodů a měl k dobru dva body na trio Tomáš Suchánek, Hynek Štichauer oba ZP Pardubice a Matěj Kůs AK Markéta Praha.
              Pro Eduarda Krčmáře závod nezačal zrovna podle plánu. Ve své úvodní jízdě dojel třetí za suverénem Václavem Milíkem a jeho oddílovým kolegou Hynkem Štichauerem, další bod ztratil v jízdě č.10 kdy nestačil  na  v Plzni bojovně jezdícího Matěje Kůse. Slánský jezdec si později  připsal dvě vítězství a jeho konečný zisk se zastavil na 12 ti bodech. Stejný bodový zisk měl na svém kontě rovněž JoseF Franc, který se v Plzni prezentoval svojí zkušeností a jistil si tak celkové druhé místo v letošním šampionátu. 
             Trojice pronásledovatelů Eduarda Krčmáře o celkové třetí místo se nakonec vykrystalizovala pouze na plzeňského odchovance, dlouhé roky jezdícího v barvách AK Markéty Praha, Matěje Kůse, který si na Borech počínal jako doma a jedinou bodovou ztrátu mu přichystal jasně nejlepší český jezdec Václav Milík. To po základním rozpisu 20 ti jízd znamenalo, že Václav Milík je nejen vítězem závodu v Plzni, ale i letošním mistrem ČR, Matěj Kůs  se 14 ti body obsadil druhé místo a na víc bodově srovnal krok v celkovém pořadí s Eduardem Krčmářem. Diváci v Plzni tedy byli svědky dvou rozjezdů. Nejprve se o třetí a čtvrté místo plzeňského závodu utkali Eduard Krčmář a Josef Franc,  kteří v závodě shodně získali po dvanácti bodech. Úspěšnější zde byl závodník AK Slaný a mohl se tak chystat na další, mnohem důležitější rozjezd, tentokráte o bronzový stupínek v celkovém pořadí šampionátu. Soupeřem mu byl další plošinář pražské Markéty, Matěj Kůs. Způsobem start - cíl potvrdil Matěj Kůs výbornou formu a nedal mladému slánskému jezdci žádnou šanci na zisk bronzové medaile v konečném účtování mistrovství ČR.
       Plzeňský závod poměrně dobře vyšel Ondřeji Smetanovi. Ten společně z Hynkem Štichauerem nasbíral po deseti  bodech a oba se vešli do postupující osmičky jezdů, kteří si zajistili finalovou účast pro příští rok. Tu si ještě zajistili Tomáš Suchánek a Zdeněk Holub. Ostatní jezdci budou muset projít semifinalovým kláním o osm postupových míst.
           AK Slaný měl v Plzni další zastoupení v podobě Michala Dudka, který zde vybojioval pět bodů a obsadil desátou 
pozici, celkově mu ale patří místo třinácté.  Adam Fencl po jednom pádu, kdy přišel o jasné dva body, nasbíral pouze
dvoubodový zisk, skončil šestnáctý a celkově je klasifikován na patnácté příčce. Další slánský jezdec, Petr Babička
měl být původně náhradníkem, ale omluva Martina Málka jej poslala do závodu, kde vyjezdil tři body,  skončil třináctý a celkově mu patří místo šestnácté. Polský plošinář jezdící z Českou licencí, Piotr Dziatkowiak, se z tohoto závodu omluvil ale v konečném účtování mu patří místo sedmnácté.  Zapomenout nelze ani na Romana Čejku, který si loni svým osmým místem zajistil finalovou letošní účast, ale z důvodů přerušení sportovní činnosti se z letošního šampionátu omluvil.
          Pět slánských závodníků v konečné klasifikaci letošního šampionátu je po delší době opět vyzitkou toho, že
tento sport má v královském městě svoje pevné místo a řadí se jasně mezi nejúspěšnějšší sportovní odvětví ve Slaném.

Nejlepší trio závodu: Matěj Kůs, Václav Milík a Eduard Krčmář

Závod v číslech :

1. Václav Milík, Pardubice 3 3 3 3 3 15
2. Matěj Kůs, Praha 3 3 3 3 2 14
3. Eduard Krčmář, Slaný 1 3 2 3 3 12+3
4. Josef Franc, Praha 2 3 2 3 2 12+2
5. Hynek Štichauer, Pardubice 2 2 3 1 2 10
6. Ondřej Smetana, Praha 3 2 2 2 1 10
7. Zdeněk Holub, Praha 3 1 1 1 3 9
8. Tomáš Suchánek, Pardubice 2 2 3 2 0 9
9. Michal Škurla, Praha 2 1 0 2 3 8
10. Michal Dudek, Slaný 1 1 1 E 2 5
11. Jaroslav Petrák, Pardubice 1 2 X 0 1 4
12. Filip Hájek, Praha 0 0 1 2 0 3
13. Petr Babička, Slaný 1 1 0 1 0 3
14. Radek Podhadský, Plzeň (res) 2 0 0 2
15. Josef Novák, Pardubice 0 0 0 1 1 2
16. Adam Fencl, Slaný 0 0 1 X 1 2
17. Martin Gavenda, Březolupy R 0 – – – 0

Celkové pořadí šampionátu 2016 :

  PHA PCE PLZ TOT
  26.4. 27.4 24.9.  
1. Václav Milík, Pardubice 15 15 15 45
2. Josef Franc, Praha 13 14 12 39
3. Matěj Kůs, Praha 10 12 14 36+3
4. Eduard Krčmář, Slaný 13 11 12 36+2
5. Hynek Štichauer, Pardubice 11 11 10 32
6. Tomáš Suchánek, Pardubice 11 11 9 31
7. Zdeněk Holub, Praha 10 7 9 26
8. Ondřej Smetana, Praha 7 6 10 23
9. Michal Škurla, Praha 6 7 8 21
10. Martin Málek, Březolupy 9 6 NS 15
11. Jaroslav Petrák, Pardubice 4 6 4 14
12. Filip Hájek, Praha 3 7 3 13
13. Michal Dudek, Slaný 2 1 5 8
14. Patrik Mikel, Březolupy 3 4 NS 7
15. Adam Fencl, Slaný 0 2 2 4
16. Petr Babička, Slaný NS NS 3 3
17. Piotr Dziatkowiak, PL – Slaný (ACCR) 3 NS NS 3
18. Radek Podhadský, Plzeň NS NS 2 2
19. Josef Novák, Pardubice 0 0 2 2
20. Martin Gavenda, Březolupy NS NS 0 0

                                                                                                                  Připravil :  A. Vilde, Foto : Pavel Fišer


 

Slánský plochodrážník Eduard Krčmář je druhý v Evropě.

(Finále mistrovství Evropy juniorů - jednotlivců Lamothe - Landerron 10.9.2016.)

 


          Francouské město Lamothe - Landerron bylo dějištěm letošního finálového závodu juniorů - jednotlivců o titul mistra Evropy na krátké ploché dráze.  Šestnáct plus dva náhradníci, kteří se do finálového mítinku kvalifikovali ze tří kvalifikačních kol bojovali v sobotu  od 21,00 hod.10.září o posty nejvyšší v mistrovském závodě o Evropský primát.
          Na start závodu se postavili i dva reprezentanti ČR, a to Zdeněk Holub z AK Markéty Praha a rovněž junior slánského AK Eduard Krčmář.. Oba dva Čeští jezdci vstoupili do závodu vítězstvím ve svých úvodních rozjížďkách. Zdeněk Holub  ovšem v dalším průběhu vždy bodoval pouze třetími místy, což v konečném účtování znamenalo sedm  bodů a v závěrečné klasifikaci celkově 10. místo.
            Slánský Eduard Krčmář byl mnohem bodově úspěšnější. Sice ve svém druhém vystoupení bral  dva body, ale následně dvakrát zvítězil a s jedenácti body se držel na čele závodu. Do své poslední jízdy a zároveň poslední 20. rozjížďky základního rozpisu vstupoval s vědomím , že vítězství mu zajistí Evropský titul. Jízdu ovšem ovládl polský plošinář Bartosz Smektala,  kterému závod zrovna dvakrát nevyšel, ale v rozhodujícím momentu mítinku však Eduardovi Krčmářovi vzal důležitý bod.
         Vzhledem k tomu, že třináct bodů kromě Eduarda Krčmáře nasbíral i domácí závodník Dimitri Berge,  byl vypsán rozjezd o Evropský titul. Zde byl nakonec úspěšnější Francouz Dimitri Berge a stal se tak šampiónem starého kontinentu pro rok 2016. Eduard Krčmář bral titul vicemistra Evropy a zaznamenal tak pro Českou plochou dráhu významný výsledek. Třetí s 12 ti body skončil Rus Sergej Logačov. 
           Eduard Krčmář měl v poslední době hodně nabitý program, veš kterém  bude pokračovat i nadále. Od pátku bude startovat v Pardubicích, jak v dalším finálovém závodě mistrovství světa juniorů, tak na Zlaté stuze a v neděli na slavné Zlaté přilbě. Hned po ní, v pondělí, jej  čeká Tomíčkův memoriál na pražské Markétě. Přejeme proto Edovi skvělé starty a co nejlepší výsledek v těchto nadcházejících náročných závodech světové úrovně.

Eduard Krčmář vodí Tomáše Suchánka

                                                                                                Foto archiv - P.Fišer

Výsledky závodu :

1. Dimitri Berge, F

  3 1 3 3 3 13+3
2. Eduard Krčmář, CZ 3 2 3 3 2 13+2
3. Sergej Logačov, RUS 2 3 2 3 2 12
4. Joel Andersson, S 3 2 1 2 3 11
5. Erik Riss, D 0 3 3 3 1 10
6. Andreas Lyager, DK 2 2 3 1 1 9
7. Frederik Jakobsen, DK 1 2 2 2 2 9
8. Mikkel B. Andersen, DK 2 3 2 0 2 9
9. Bartosz Smektala, PL 2 F 2 1 3 8
10. Zdeněk Holub, CZ 3 1 1 2 0 7
11. Daniel Kaczmarek, PL 1 0 1 1 3 6
12. Viktor Trofimov, UA 1 1 1 1 1 5
13. Jooa Partanen, FIN 0 3 E 2 E 5
14. Lasse Frederiken, N 1 1 0 0 0 2
15. Nick Škorja, SLO X X 0 0 1 1
16. Arslan Fajzulin, RUS 0 0 X 0 0 0
17. Michael Härtel, D (res)   DNR
18. Gleb Čugunov, RUS (res)   DNR

            Připravil  :  A.Vilde, foto z archivu - P.Fišer


 

Plochodrážní extraliga ve Slaném patřila ZP Pardubice.            Ve středu 7.září pokračovala tuzemská nejvyšší soutěž plochodrážních družstev na stadionu ve Slaném.
            V pořadí páté kolo mistrovství ČR Extraligy družstev rozhodli ve svůj prospěch plošináři AMK ZP Pardubice v samotném závěru mítinku, a to především zásluhou současného nejlepšího českého jezdce, Václava Milíka.
            Nejlepší vstup do závodu měli jezdci AK Markéty Praha, kteří  po první sérii čtyř jízd měli na svém kontě devět bodů. Tři body na ně ztrácel domácí AK 3ton Slaný. Ovšem po osmi jízdách se plošináři ZP Pardubice  pražskému celku přiblížili na jediný bod. Manažer východočechů, Lubomír Vozár, již do jízdy č.6 nasadil Václava Milíka, když navíc tento jezdec jel z Jokerem ( žolík počítající dvojnásobný zisk). Sice skončil druhý, ale čtyři body byly signálem k lepším výsledkům v následujících jízdách jak Tomáše Suchánka, tak především Hynka Štichauera a tým ZP měl rázem na svém kontě 15 bodů.

                                                                                                          M.Dudek v čele jízdy č.8


         Následující průběh závodu přinesl menší trhák závodníků AK Martéty Praha. Pražané si vybudovali pětibodový náskok, ale tým ZP Pardubice má ve svém středu skvělého Václava Milíka. Ten byl nasazen do posledních pěti jízd závodu celkem čtyřikrát a vždy protnul cílovou metu za tři body. Když  pak Matěj Kůs v poslední jízdě dne dojel třetí, bylo o vítězi závodu rozhodnuto.
         Celek ZP Pardubice měl jasného lídra v podobě Václava Milíka, který vybojoval 19 bodů, Hynek Štichauer přidal 9 bodů, za svými možnostmi ale zůstali Tomáš Suchánek 6 b. s Alešem Drymlem 5 b.
          Tým Tomáše Topinky opět ukázal, že zkušenost Josefa France a Matěje Kůse je k nezaplacení. Tito dva jezdci připsali na  konto svého klubu 12  a  11 bodů.  
          Třetí skončil domácí AK 3ton Slaný. Manažer Milan Mach jako každý závod spoléhá na duo Jakub Jambrog - Eduard Krčmář. Polská posila tentokráte vyjela 14 bodů a junior Krčmář přidal bodů 11. Smůla provázela velice bojovně jezdícího Michala Dudka, který o jasné vítězství přišel v jízdě č.8  vinou defektu a další  měl v jízdě č.18.   

 

Z.Holub krotí svůj stroj na startu                                                 J.Franc, Z.Simota,E.Krčmář a V.Milík v akci


                         E.Krčmář před T.Suchánkem jede pro 3 body                                                 Chvíle napětí na startu - zleva M.Škurla, V.Milík, M.Gavenda a E.Krčmář           

Poslední, čtvrté místo v závodě a dá se říci, že tradičně, obsadil kombinovaný tým Březolup a Plzně startující pod názvem BP Team. Tomu nepomohla ani změna managera, když Vladímíra Kosinu nahradil Jaroslav Gavenda a výrazně nepomohl ani Zdeněk Simota, který se po dvou letech vrátil na České ovály z  britských, kde startuje v místní ligové soutěži. Jedničkou koalice BP byl tentokráte Martin Málek s devíti body.
         Slušně zaplněné hlediště slánského plochodrážního stadionu za příjemného letního počasí sledovalo dramatický extraligový závod, nad kterým převzal záštitu hejtman Středočeského kraje ing. Miloš Petera, který byl osobně mítinku přítomen a  ve svém krátkém projevu poděkoval všem za práci na poli plochodrážního sportu.

Hejtman Ing.Miloš Petera při rozhovoru s moderátorem Romanem Hájkem

Kromě umění špičkových závodníků shlédl spolu s ostatními přítomnými diváky  umění začínajících adeptů plochodrážního sportu na malém oválu  pod vedením trenérského tandemu Jiří Štancl - Miroslav Rosůlek.

 

 

Škola J.Štancla a M.Rosůlka v akci


 Další kolo extraligové soutěže pokračuje 28.září v Březolupech.

 

Závod v číslech :

1. ZP Pardubice

      39
Tomáš Suchánek R 2 2 – 2 6
Hynek Štichauer 3 3 2 1   9
Josef Novák F – 0 0   0
Aleš Dryml 2 1 – 2  – 5
Václav Milík 4* 3 3 3 3 3 19
       
2. AK Markéta Praha     37
Ondřej Smetana 2 – 1 1   4
Michal Škurla 3 1 1 – 1 6
Josef Franc 2 2 2 3 3 12
Zdeněk Holub 2 1 – 1   4
Matěj Kůs 3 3 3 1 1 11
       
3. AK 3ton Slaný     30
Michal Dudek 1 E 1 0 F 2
Eduard Krčmář 3 3 1 2 2 11
st.č. 3 – neobsazeno      
Piotr Dziatkowiak, PL (ACCR) 1 0 0 2   3
Jakub Jamrog, PL 1 3 3 3 2 2 14
       
4. BP Team     18
Radek Podhadský F – – –   0
Martin Málek 3 2 4* 0 0 9
Martin Gavenda 0 0 0 1 0 1
Patrik Mikel 1 1 – 0   2
Zdeněk Simota 0 3 0 2 1 0 6

 

Extraligová tabulka po 5 závodech:

  bilance výsledků malé body velké body
1. Pardubice 4-1-0-0 180 19
2. Slaný 1-1-3-0 145 13
3. Praha 0-3-2-0 156 13
4. Březolupy/Plzeň 0-0-0-5 84 5

  Volná soutěž začínajících adeptů :

velká kola: I Jan Kvěch, Pavel Kuchař, František Klier
  II Pavel Kuchař, Jan Kvěch, František Klier
  III Pavel Kuchař, Jan Kvěch, František Klier
  IV Pavel Kuchař, Jan Kvěch, František Klier
     
malá kola: I Michal Baštecký, Bruno Belán; Jaroslav Vaníček F
  II Michal Baštecký, Jaroslav Vaníček
  III Jaroslav Vaníček, Michal Baštecký
  IV Jaroslav Vaníček; Michal Baštecký - pád

 Bruno Belán dále nestartoval pro poruchu motoru, Pavel Kuchař zde startoval na motocyklu vybaveném malými koly

                                                                                              

 

Připravil  :  A. Vilde, foto V.Buřič 

Mistrovský titul z dvojic míří do Pardubic.               Úterní podvečer 6.září byl na pražské Markétě dějištěm finále mezinárodního mistrovství ČR dvojic. Mistrovský titul z loňského ročníku, který se konal ve Slaném, obhajoval tým ZP Pardubice. Východočeši ve středočeském královském městě startovali ve složení Václav Milík - Aleš Dryml.
               Finálový mistrovský závod dvojic je koncipován na deset párů rozdělených do dvou kvalifikačních skupin po pěti účastnících, první dva páry z každé skupiny mají zaručený postup  do dalších bojů, pro ostatní závod končí.
               Do skupiny - A - byla nasazena dua ZP Pardubice I. Václav Milík - Szymon Wozniak,( tento polský jezdec nahradil Aleše Drymla ), AK Markéta Praha I. Josef Franc - Matěj Kůs, PDK Grepl Mšeno startoval ve složení Ondřej Smetana - Sebastian Ulamek, AK Březolupy přivezl do Prahy Martina Gavendu s Patrikem Mikelem a SC Žarnovica Martina Málka s Michalem Tomkou.
              Ve skupině - B - startoval AK 3ton Slaný v sestavě Eduard Krčmář - Jakub Jambrog, rezerva ZP Pardubic  se spoléhala na zkušené duo Tomáš Suchánek - Hynek Štichauer, AK Markéta Praha II. dala příležitost páru Zdeněk Holub - Steven Mauer, tradiční účastník finalových bojů PRO-TEC SK Miletice oblékl do červeno žlutých vest Michala Dudka s Michalem Škurlou a poslední účastník závodu, PK Plzeň, který dělal největší rošády se svoji sestavou,  přivezl do Prahy Zdeňka Simotu a na poslední chvíli vyřadil ze sestavy Michaela Hádka, když již před tím vyškrtl nahlášeného Martina Málka a  dohodl se s hvězdou Grand Prix Matějem Žagarem.
              Ve skupině - A - si podle předpokladů počínal suveréně pár ZP Pardubice, který již ve své úvodní jízdě porazil hladce AK Markétu I. v poměru 7 : 2, stejným poměrem se vypořádal jak s Březolupy,  tak se Žarnovicou. Jen mšenský Sebastian Ulamek se dokázal v jízdě č.7. vklínit mezi Václava Milíka a Szymona Wozniaka a sebrat jim bod. Druhou postupovou pozici si zajistil domácí pár AK Markéty I. , který po úvodní porážce od ZP ostatní tři jízdy jasně ovládl poměrem 7 : 2.   
                Skupina - B - nepostrádala dramatické okamžiky. Zde sice hladce postoupila dvojice AK 3ton Slaný, která o dva body přišla díky Matějovi Žagarovi v poslední jízdě základního rozpisu, PK Plzeň měl velké starosti aby vůbec postoupil, neboť Zdeněk Simota dvakrát neviděl cíl kvůli defektům. Západočeši sice postoupili do dalších bojů a to i díky tomu, že Hynek Štichauer byl ve druhé jízdě označen za viníka pádu Eduarda Krčmáře a ZP Pardubice II. přišla o důležité body. PRO-TEC SK Miletice dokázal porazit PK Plzeň 5 : 4,  ale v dalších jízdach neměl štěstí.   Michal Dudek,  který na tento závod měl připravený repasovaný motor o něj přišel ve své úvodní jízdě a další defekt jej potkal v rozjížce č.18.   Michal Škurla po jeho boku  v Praze podal výborný výkon, ale na postup to nestačilo.
            První semifinalový souboj vyzněl pro tým ZP Pardubice,  která porazila PK Plzeň 6 : 3, druhá semifinalová rozjížka přivedla na start tým AK 3ton Slaný a domácí AK Markétu Praha I. Kdo čekal, že slánští zopakují svůj výkon ze své úvodní jízdy,  kdy pražské duo porazili jasně 7 : 2,  byl zklamán,  neboť výsledek byl také 7 : 2 ale pro pražany a ti tak slavili postup do finále.
           Jízda o třetí místo mezi PK Plzeň a AK 3ton Slaný byla v jasné režii západočechů, byť Eduard Krčmář vynaložil velké úsilí,  aby překonal alespoň Zdeňka Simotu. Bronz tedy putuje do Plzně.
           Finále bylo důstojnou tečkou za tímto závodem. Jezdci ZP Pardubice I a AK Markéty Praha I. mezi sebou svedli bitvu, která je na našich oválech  málo kdy k vidění. Zvítězil Václav Milík a jeho kolega Szymon Wožniak byl třetí, Josef Franc skončil druhý a na Matěje Kůse zbyla čtvrtá pozice. Po roce se tak mistrovský titul opět stěhuje do Pardubic,  byť po boku Václava Milíka startoval Szymon Wozniak,  což je i jeho klubový kolega z extraligového polského klubu Sparta Wroclaw.
         Na Markétě tak byl k vidění hodnotný plochodrážní sport, ke kterému přispěli všichni aktéři závodu a je škoda, že do ochozů přišla pouhá  hrstka nejvěrnějších příznivců tohoto motoristického odvětví.

Josef Franc, Matěj Kůs, Václav Milík, Szymon Wozniak, Zdeněk Simota a Matej Žagar na stupních vítězů          Josef Franc, Matěj Kůs, Václav Milík, Szymon Wozniak, Zdeněk Simota a Matej Žagar na stupních vítězů  Výsledek Finále mezinárodního mistrovství ČR dvojic  6.9.2016 - Praha:

skupina A:

     
1. ZP Pardubice   27
Václav Milík 3 4 4 4 15(1)
Szymon Wozniak, PL 4 2 3 3 12(2)
     
2. AK Markéta Praha 1   23
Josef Franc 2 4 3 3 12(2)
Matěj Kůs E 3 4 4 11(1)
     
3. Grepl PDK Mšeno   16
Ondřej Smetana 3 0 0 E 3(1)
Sebastian Ulamek, PL 4 3 2 4 13
     
4. Speedway Club Žarnovica   15
Martin Málek 2 2 3 2 9
Michal Tomka, SK 0 4 2 0 6(1)
     
5. AK Březolupy   9
Martin Gavenda 2 0 0 0 2
Patrik Mikel 0 3 2 2 7
     
     
skupina B:    
1. AK 3ton Slaný   26
Eduard Krčmář 3 3 4 2 12(3)
Jakub Jamrog, PL 4 4 3 3 14(1)
     
2. PK Plzeň – HBC Vrates   20
Matej Žagar, SLO 3 4 4 4 15
Zdeněk Simota 2 E 3 E 5 (2)
     
3. ZP Pardubice 2   18
Tomáš Suchánek 2 4 4 3 13
Hynek Štichauer U 0 3 2 5(2)
     
4. PRO – TEC SK Miletice   14
Michal Dudek E 2 2 R 4(1)
Michal Škurla 3 3 0 4 10
     
5. AK Markéta Praha 2   12
Zdeněk Holub 4 2 2 2 10
Steven Mauer, D 2 0 0 0 2

 

Finálová skupina: SF1 SF2 MaF FIN
1. ZP Pardubice 1 6     6
Václav Milík 4     4
Szymon Wozniak, PL 2     2
         
2. AK Markéta Praha 1   7   3
Josef Franc   3(1)   3
Matěj Kůs   4   0
         
3. PK Plzeň – HBC Vrates 3   7  
Matej Žagar, SLO 3   4  
Zdeněk Simota 0   3(1)  
         
4. AK 3ton Slaný   2 2  
Eduard Krčmář   2 2  
Jakub Jamrog, PL   0 0  

                                                                       Připravil A.Vilde,  foto : Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)


 

Plochodrážní extraliga pokračuje ve Slaném.        Nejvyšší domácí plochodrážní soutěž bude pokračovat pátým kolem ve středu 7.září od 17,00 hod ve Slaném.
        Mistrovství ČR Extraligy družstev vstoupí do své druhé poloviny slánským mitinkem.  V její podzimní části se dají očekávat dramatické souboje o medailové umístění v konečném pořadí letošního ročníku.
         Prozatím je na čele extraligové tabulky  tým ZP Pardubice. Manažer Lubomír Vozár má nejvyrovnanější jezdecký kádr, kde kromě nejlepšího tuzemského plošináře Václava Milíka spolehlivé výkony podávají Tomáš Suchánek, Hynek Štichauer a rovněž kapitán týmu Aleš Dryml. 
        Druhou pozici na domácí dráze budou hájit jezdci AK 3ton Slaný. Slánští poslední extraligový mítink na svém oválu vyhráli a rádi by na tento úspěch navázali i ve středu. Manažer  Milan Mach jako vždy bude spoléhat na osvětčené duo Edeard Krčmář - Jakub Jambrog. Sestavu dále doplňují Michal Dudek, Piotr Dziatkowiak a Adam Fencl.
         Celek pražské Markéty je po čtyřech odjetých kolech na třetí příčce. Tým vedený bývalým úspěšným reprezentantem Tomášem Topinkou má silný potenciál ve zkušených závodnících Josefovi Francovi s Matějem Kůsem, junioři Michal Škurla, Zdeněk Holub a Ondřej Smetana v poslední době prokazují nárůst výkonosti a tak pražané budou chtít své postavení určitě vylepšit.
       Poslední místo, již s poměrně velkou odstupem, patří kombinovanénu družstvu AK Březolupy a PK Plzeň. Tento tým v letošním extraligovém ročníku vystupuje pod názvem BP Team. Manažer Vladimír Kosina bude jako vždy spoléhat na zkušenosti Martina Málka, Martina Gavendy a Michaela Hádka.
      Záštitu nad tímto extraligovým závodem převzal hejtman Středočeského kraje ing. Miloš Petera.
       
     Průběžné pořadí MČR Extraligy družstev .
 

  bilance výsledků malé body velké body
1. Pardubice 3-1-0-0 141 15
2. Slaný 1-1-2-0 115 11
3. Praha 0-2-2-0 118 10
4. Březolupy/Plzeň 0-0-0-4 84 4    Do ochozů slánského plochdrážního stadionu co nejsrdečněji zve pořadatel Autoklub v AČR Slaný.


 

Plochodrážní víkend ve Slaném se blíží.      Po letní pauze se opět dají do pohybu kola plochodrážních speciálů na slánském plochodrážním stadionu.
      Víkendové dny 27.a 28. srpna budou patřit sportu levých zatáček a v plném proudu budou nejen jezdci sedlající motocykly 500ccm, ale i začínající závodníci ve třídě do 125ccm. Ke slovu se rovněž dostanou junioři v přechodové kategorii 250ccm.
       Sobota 27.srpna bude mít od 17.00 hod. na programu druhý závod Přeboru ČR  I.ligy družstev, ve kterém se utkají celky ZP Pardubice, AK Markéta Praha, slovenskou plochou dráhu bude zastupovat Speedway Club Žarnovica a chybět nebude ani domácí AK Slaný.
        Druhá nejvyšší tuzemská klubová soutěž má za sebou teprve první klání, které se uskutečnilo v neděli 7.srpna na jediném slovenském plochodrážním stadionu v Žarnovici. Úvodní  kolo se vinou deštivého počasí  v květnu na pražské Markétě neuskutečnilo a na programu bude 27.září. 
       V Žarnovici ve vyrovnaném závodě zvítězilo družstvo ZP Pardubice s 26 body, když Tomáš Suchánek zajistil východočechům 15 bodů a byl tak nejlépe bodujícím jezdcem dne. Druhá příčka na Slovensku patřila týmu AK Slaný se ziskem 24 bodů. Zásluhu na tom měli Michal Dudek 12 b., Adam Fencl 9 b., a host v našem týmu Radek Podhadský přispěl třemi body.. Třetí místo patřilo pražské Markétě, když její jezdci vybojovali 23 bodů. Poslední skončil domácí Speedway
Club  který si připsal 17 bodů. 
      Tato čtyři družstva tak v sobotu 27.8. opět svedou boj o co nejlepší výsledek do prvoligové tabulky, ve které prozatím na vedoucí pozici je družstvo ZP Pardubice.
       Před závodem I.ligy se na malém oválu uskuteční další díl seriálu pro začínající jezdce ve třídě do 125ccm, který nese název PRO-TEC Spedway Mini Cup a jeho začátek je stanoven na 14,00 hod.. 
       Aby výčet všech kategorii byl kompletní budou diváci ve Slaném při prvoligovém klání sledovat vložené jízdy juniorů sedlajících plochodrážní stroje v kubatuře do 250ccm.

         Neděle 28.srpna je ve Slaném vyhrazena pro další díl treninkového kempu Štancl Speedway Academy. Jedná se již o osmé pokračování tohoto celkově patnácti dílného projektu, který je vyhrazen nejen pro české začínající závodníky.

Víkendový program :

Sobota  27.8.2016                14,00 hod        PRO-TEC Speedway Mini Cup
                                               17,00 hod.       Přebor ČR I.liga družstev

Neděle  28.8.2016                  9,00 hod.       Štancl Speedwa Academy


       Ke sledování napínavých soubojů na plochodrážních oválech co nejsrdečněji zve Autoklub v AČR Slaný.


 

Štancl Speedway Academy 16.7. 2016.                   Prázdninové školní dny a dovolené jsou v plném proudu, ale Jiří Štancl, který ve Slaném realizuje treninkové kempy mladých začínajících plochodrážních jezdců, má pevně naplánovaný kalendář patnácti termínů své Academie. Ta pátá v pořadí připadla na sobotu 16.července.
                 Jiří Štancl byl sice pozván jako čestný host na finále mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze do Mariánských Lázní, ale zachoval se jako profesionál, dopolední slánskou akci neodvolal a dokázal skloubit obě akce ke spokojenosti všech.
                  Po příjezdu do Slaného rozdal přítomný členům realizačního týmu ŠSA trička v typické žluté barvě, která jsou potištěna sponzory realizujícími se  na na tomto projektu. Již v depu na něho čekal Jirka Endršt, který se plochou dráhu učil  v druhé polovině sedmdesátých let minulého století u slánského legendárního mládežnického trenéra Zdeňka Majstra a později byl dvě sezony  v péči další ikony tuzemské ploché dráhy Antonína Kaspera. Byl rovněž součástí sestavy slánského týmu, který v roce 1982 absolvoval úspěšnou a nervy drásající kvalifikaci o udržení v dalším ročníku extraligové soutěže, kdy tehdejší AMK Bateria Slaný prožívala jezdeckou krizi a o udržení bojovala  ze slovenským ambiciozním družstvem AMK Praglejka Žarnovica. Jiří Endršt v sobotu avizoval příjezd nového adepta plochodrážní školy, sedmnáctiletého Tadeáše Douši, který po chvílce dorazil na silničním motocyklu, aby o další okamžik sedlal plochodrážní Shupu, kterou ze své dodávky vyložil
Jíří Benda, jehož firma se velkou měrou  podílí na jednotlivých kempech. Tadeáš Douša nejen postupně naslouchal radám Jiřího Štancla, ale také si v praxi několikrát vyzkoušel malý ovál a pozorně sledoval treninkové jízdy Milana Dobiáše, Jana Jeníčka a Bruno Belaně.
              Chabařovický Milan Dobiáš tentokrát výhradně testoval stroj kubatury 250 ccm a nutno říci, že měl dost velký časový prostor, aby načerpal nové poznatky, které společně ze svým prarodičem mu sdělili jak Jiří Štancl tak i Jiří Benda. Bude potřeba aby na další kempy dorazili  jak Petr Chlupáč s Janem Kvěchem  z pražské Markéty, tak i Milanův oddílový kolega Filip Šifalda, aby tato kubatura postupně nabrala potřebný vzestupný trend.
            Jan Jeníček ze ZP Pardubice a Bruno Belan z domácího AK Slaný byli jediní, jejichž rodiče mají pravděpodobně
již vyčerpaný čas dovolených a tak ve Slaném zůstali osamoceni ve třídě 125 ccm. Oba nadějní jezdci se lepší závod od závodu a hlavně se snaží plně využít možností tohoto projektu.
           Krátké přestávky mezi jednotlivými treninkovými jízdami využil Václav Buřič k úpravám dráhy a nutno říci, že po vydatném čtvrtečním dešti byl malý ovál ve velmi dobrém stavu a  umožnil mladým jezdcům bezproblémovou jízdu.
           Na samý závěr kempu dorazil ještě další bývalý slánský jezdec Petr Vacek, který sobotní dopolední čas trávil na motokrosové trati  nacházzející se nedaleko od  plochodrážního  stadionu vlevo od slánského letiště. Poté pokračoval směrem na Třebíz, kde místní motokrosový klub Kossta Racing Team pořádal na své trati další díl Motul Cupu.
          Tentokrát chyběl Miroslav Rosůlek, kolega Jiřího Štancla při treninkových kempech, který již v dopoledních hodinách vyrazil do M.Lázní s Jiřím Beránkem, známým  sponzorem řady plochodrážních jezdců, jako jsou např.Josef Franc, Michal Škurla a další. Od roku 2005 je pravidelně  jméno jeho společnosti PRO-TEC spjato z memoriálem Antonína Vildeho, logo této firmy nelze  přehlédnout i na letošním PRO-TEC Speedway Mini Cupu. 
         Jiří Štancl do Slaného dorazí opět v sobotu 23.července, aby pokračoval v treninkové činnosti a lze věřit, že počet mladých adeptů plochodrážního sportu bude vyšší, než tomu bylo tentokrát.
 


                                        Připravil  Antonín Vilde.    

Plochodrážní pozvánka do Slaného

        

V sobotu 25.června se na plochodrážním stadionu ve Slaném uskuteční dva plochodrážní mítinky.
         Dopoledne od 10,00 hod bude odstartovám závod Mistrovství ČR juniorů ve třídě do 125 ccm na malé dráze ve věkové kategorii 10 - 15 let.  Na start se postaví nastupující generace začínajících plošinářů , např, Filip Šifalda, Milan
Dobiáš, Jan Kvěch, Daniel Šilhan a ze slánských závodníků své umění předvedou Bruno Belán, František Klier a Vojtěch Zamazal.
        Odpolední program začne od 14,00hod. a bude se jednat o Mezinárodní  mistrovství ČR ve FLAT  TRACKU což je takzvaná Americká plochá dráha. Tato sportovní disciplína se jezdí ve třech kategoriích a to FT 1, CLASSICK a Veterán.
      Startovat budou závodníci z Itálie, Rakouska, Slovenska a ČR, za zmínku jistě stojí účast itala Emanuela Marzotta mistra světa v této disciplíně. Emanuel je synem známého bývalého plochodrážního jezdce Guiseppa Marzota který své zkušenosti přetavil ve známou značku GM vyrábějící plochodrážní motory. Z českých jezdců je příznivcům plochodrážniho sportu známý Pavol Pučko, který před několika lety přesedlal na Flat Tracky a vede si zde velmi zdatně, patří mezi elitní závodníky..               Závody Flat Tracků se do Slaného vracejí po šestileté pouze a lze věřit, že si do ochozů slánského plochodrážního stadionu najdou cestu i další příznivci motocyklového sportu.

  
 
 
          Do ochozů plochodrážního stadionu co nejsrdečněji zve pořadatel,               Autoklub v AČR Slaný.

 

 

Mistrovství ČR Extraliga družstev  na ploché dráze- 3. kolo.  8.6.2016. Slaný           Plochodrážní extraliga družstev pokračovala třetím kolem na stadionu ve Slaném, kde místní AK 3ton Slaný hostil celky AMK ZP Pardubice, AK Markéta Praha a BT Team což je kombinováný tým AK Březolupy a PK Plzeň. 
          Úvodní čtyři jízdy mítinku nejlépe zvládli domácí plošináři, když s osmi body za svými zády nechali ZP Pardubice a AK Markéta, kteří shodně na svých kontech měli po šesti bodech.  Ani po další serii čtyř jízd se na vedoucí pozici nic nezměnilo.
Slánští vedli se 16 body, ale pražská Markéta měla  již 15 bodů, východočeši na třetí pozici bodů  12, BP Team od samého začátku tahal za kratší konec a uzavíral průběžné pořadí z osmi body. Postupně se pak dle očekávání začali prosazovat jezdci ZP Pardubice, když v jízdách 9 až 12 získali jedenáct bodů a vyhoupli se tak do čela závodu s  23 body. Domácí byli rázem o dva zpět.  Ve třinácté rozjížce však zvítězil slánský Adrian Miedzinski a pardubický Josef Novák vyšel bodově naprázno, což nakonec rozhodlo o celkovém vítězi mítinku. Nad stadionem se totiž v tuto dobu z olověných mraků začal snášet déšť, který, byť trval jen krátkou dobu, poznamenal stav dráhy natolik, že  JURY závodu po operativně svolané  poradě s  managery a kapitány družstev i přes výrazně projevovanou nelibost a nespokojenost diváků ve slušně zaplněných ochozech rozhodla o předčasném ukončení závodu. V tomto případě tak třinácka byla tentokráte štastným číslem pro domácí celek. Vzhledem k vývoji závodu však byli diváci možná nepříliš prozíravým rozhodnutím ochuzeni o dramamatický závěr,  který sliboval napětí až do konečného vyvrcholení.
        Slánský manažer Milan Mach tentokráte do závodu místo zraněného Jakuba Jamroga povolal zkušeného Adriana Miedzinského, který  se  prezentoval 11 ti body, Eduard Krčmář přidal 7 bodů a Piotr Dziatkowiak slušných 5.
       ZP Pardubice měla dva suverény, a to kapitána družstva Aleše Drymla a bez nadsázky nejlepšího současného tuzemského plošináře Václava Milíka. Oba dva manažer Lubomír Vozár vyslal na ovál třikrát a vždy do cíle přivezli po třech bodech.
      Tomáš Topinka, kouč pražské Markéty, tentokrát nemohl počítat se zraněným Josefem Francem, kterého nahradil polský jezdec Patrik Dolny,rovněž v podvečeru  nejlépe bodující pražský jezdec s devíti body.
      Družstvo BP Team nakonec nemohlo na poslední chvíli počítat s Michaelem Hádkem. Ten sice byl v depu, ale jeho stroj nebyl díky špatné kompresi motoru schopný provozu, a tak se manažer Vladimír Kosina  rázem ocitl bez výrazné opory. Role
nejlepšího jezdce se tak ujal ve Slaném v minulosti působící Martin Málek s devíti body.

8

 

Výsledek předčasně ukončeného závodu :

1. AK 3ton Slaný

    24
Michal Dudek 0 1 0 1
Eduard Krčmář 3 2 2 7
 st. č. 3 – neobsazeno    
Piotr Dziatkowiak, PL (ACCR) 3 2 0 5
Adrian Miedzinski, PL 2 3 3 3 11
     
2. ZP Pardubice   23
Tomáš Suchánek 2 0 – 2
Aleš Dryml 3 3 3 9
Hynek Štichauer 1 – 2 3
Josef Novák 0 0 – 0 0
Václav Milík 3 3 3 9
     
3. AK Markéta Praha   21
Matěj Kůs E 1 2 3
Ondřej Smetana 1 – 1 2
Zdeněk Holub 2 1 2 5
Michal Škurla – 1 – 1 2
Patryk Dolny, PL 3 6* 0 9
     
4. BP Team   15
Patrik Mikel 1 0 0 1
Martin Málek 2 2 1 4* 9
Fritz Wallner, A 1 2 1 4
Martin Gavenda 0 0 1 – 1
Michael Hádek    

Průběžná tabulka:

  bilance výsledků malé body velké body
1. Pardubice 2-1-0-0 97 11
2. Slaný 1-1-1-0 88 9
3. Praha 0-1-2-0 83 7
4. Březolupy/Plzeň 0-0-0-3 62 3

                                                                                                                                          Text: A.Vilde, V.Buřič, foto P.Fišer


 

Plochodrážní extraliga pokračuje ve středu ve Slaném.
 


        Třetí kolo naší nejvyšší a nejprestižnějšší tuzemské plochodrážní soutěže bude na programu ve středu 8.června od 18,00 hod. ve Slaném.
        Mistrovství ČR Extraligy družstev má, jak je v poslední době pravidlem, čtyři účastníky, a to celky AMK ZP Pardubice, obhájce loňského mistrovského titulu, AK Markéta Praha, AK 3ton Slaný a tuto trojici v letošní sezoně doplnil kombinovaný tým složený z klubů AK Březolupy a PK Plzeň,startující pod názvem BP Team. 
       V úvodních dvou podnicích, které byly na programu v Plzni a na pražské Markétě zvítězil tým  ZP Pardubice a  také vede průběžnou extraligovou tabulku. Východočeši, koučováni managerem Lubomírem Vozárem, mají vyrovnanou sestavu vedenou kapitánem týmu Alešem Drymlem, výborným Václavem Milíkem a doplněnou dvojicí zkušených závodníků Tomášem Suchánkem a Hynkem Štichauerem budou ve Slaném určitě chtít navázet na předchozí výsledky.
      Druhou pozici prozatím zaujímají jezdci AK 3ton Slaný. Zkušený manager Milan Mach má letos okleštěnou sestavu, ale to nic nemění na tom, že klub z královského města se opět popere o co nejlepší výsledek, ke kterému by opět měl přispět nejlepší dodavatel slánských bodů polský závodník Jakub Jambrog a stranou rozhodně nebude chtít zůstat v současné době nejlepší český junior Eduard Krčmář.
     Pražská Markéta, vedená managerem Tomášem Topinkou, je zatím třetí se stejným bodobým ziskem jako slánský AK. Pražané se výhradně mohli doposud spolehnout na Josef France a Matěje Kůse, ostatní jezdci zatím marně hledají potřebný klid ke svému bodovému přídělu.
     BT Team má sice na soupisce celou řadu ostřílených jezdců, ale prozatím vinou zdravotních potíží některých z nich na lepší umístění zatím čeká. Ve Slaném by však již měl kromě Martina Málka startovat uzdravený Michael Hádek nebo Martin Gavenda. Manager Vladimír Kosina rovněž spoléhá na německého jezdce Michaela Hartela nebo rakušana Fritze Wallnera.

    Ve Slaném tak bude zcela určitě k vidění další velice napínavý závod, na který zvou všechny příznivce levých zatáček pořadatelé.

    Průběžné pořadí MČR Extraligy 2016 po dvou kolech:

  bilance výsledků malé body velké body
1. Pardubice 2-0-0-0 74 8
2. Slaný 0-1-1-0 64 5
3. Praha 0-1-1-0 62 5
4. Březolupy/Plzeň 0-0-0-2 47 2

 


  

Extraliga míří do Slaného.

 

        Ve středu 8.června se od 18,00 hod.  na plochodrážním stadionu ve Slaném uskuteční 3.kolo nejvyšší domácí soutěže - Mistrovství ČR Extraliga družstev, za účasti celků AMK ZP Pardubice, BP Team, AK Markéta Praha a domácí AK 3ton Slaný.
        Na startu nejprestižnější tuzemské soutěže se divákům představí přední čeští jezdci  Václav Milík, Aleš Dryml, Josef Franc, Matěj Kůs, Michael Hádek, Eduard Krčmář a celá řada dalších. Jednotlivá družstva ve svých sestavách mají rovněž zahraniční posily, např. Matěj Žagar, Jakub Jamrog, Michael Hartel a jiní.
       Po absolvování dvou úvodních mítinků jsou na čele extraligové tabulky plošináři pardubické ZP, druhé místo zaujímají jezdci AK 3ton Slaný, kteří se na domácím oválu budou snažit atakovat přední příčky.
       Do ochozů slánského plochodrážního stadionu ke sledování vrcholného domácího mitinku co nejsrdečněji zve pořadatel.
                                                                                

                                                                                                                                                               Autoklub v AČR Slaný.

 


 

Slánský plošinář Eduard Krčmář prožil poslední měsíc na kolotoči mistrovství Evropy a světa.

 


              Slánský plochodrážní jezdec Eduard Krčmář měl v předešlém období hodně nabitý sportovní kalendář především na mezinárodní scéně  v mistrovství Evropy a rovněž  světa, jak v kategorii juniorů, tak i seniorů.
               Vše začalo 30 dubna, kdy  v maďarském Debrecénu startoval v kvalifikačním kole mistrovství Evropy seniorů. Kvalitní obsazení tohoto závodu, ze kterého měli postup do CHALLENGE starého kontinentu zaručený pouze první čtyři závodníci, se stalo kořistí mladého slánského jezdce, který si z Maďarska přivezl vítěství, o které se postaral v dodatkové jízdě, když za svými zády nechal dvojici zkušených plošinářů, a to němce Martina Smolinského a švédského jezdce Petera Ljunga. Všichni tři v základním rozpisu jízd získali 12 bodů, čtvrtým postupujícím byl dánský závodník Leon Madsen s 11 ti body. 
              Dánský Slangerup hostil 7.května kvalifikační kolo č.3  mistrovství světa jednotlivců,  ve kterém se bojovalo o účast do RACE -OFF v seriálu GRAND - PRIX 2017. Eduard Krčmář zde tentokrát na postup nedosáhl, v těžké konkurenci vybojoval čtyři body a obsadil třináctou příčku. Vítězem závodu se 12 ti body se stal polský závodník Bartosz Zmarzlik, o druhé až čtvrté místo se rozjížděla trojice jedenácti bodových jezdců a pořadí v dotatkové jízdě bylo následující : Mikkel B. Jensen (DK), Timo Lahti ( FIN), Andrej Karpov (UA). V závodě startoval mimo jiné slovenský plošinář Martin Vaculík, který s10 ti body na svém kontě obsadil pátou příčku oficiální klasifikace mitinku.
              O následujícím víkendu bylo na programu semifinále mistrovství Evropy juniorů,  a to 14. května v Lublani. Zde kromě Eduarda Krčmáře o postup usiloval rovněž Ondřej Smetana. Závod na jihu Evropy byl vlivem deštivého počasí ukončen po šesnácté jízdě a pořadí bylo následující : 1.Nick Škarja (SLO) 12 b., 2. Sergej Logačov (RUS) 12 b.,
3.Bartosz Smektala (POL) 11 b., 4. Viktor Trofimov (RUS) 9 b., 5. Eduard Krčmář 9b. Prvních pět jezdců si zajistilo
postup do finále mistrovství Evropy juniorů a v tomto klání Eduard Krčmář nebude chybět.


             Po třech letech se otevřely brány plochodrážního stadionu v německém Pockingu, aby se zde 21. května uspořádalo jedno ze tří kvalifikačních kol mistrovství světa juniorů. Českou republiku zde zastupoval Eduard Krčmář, aby bojoval o postup do serie tří finalových závodů MS, z nichž jeden  bude v předvečer pardubické Zlaté přilby uspořádán na našem území. V Pockingu zvítězil mladý australan Max Fricke se 14 ti body, polský jezdec Bartosz Smektala v rozjezdu o druhou příčku porazil Eduarda Krčmáře, když oba na svých kontech měli třináct bodů, čtvrtou postupovou pozici si zajistil britský junior Josh Bates z 12 ti body. 
           Slánský juniorský jezdec Eduard Krčmář tak letos bude startovat jak ve finále mistrovství Evropy, tak i mistrovství světa a může tak usilovat v těchto významných kláních o co nejpřednějšší umístění mezi juniorskou plochodrážní elitou.
          Prozatím posledním vystoupením Eduarda Krčmáře na mezinárodní úrovni byl CHALLENG mistrovství Evropy 26. května v Olchingu, do kterého se kvalifikoval 30.bubna z Debrecenu. Zde získal šest bodů, obsadil jedenáckou příčku  a pouhé dva body jej dělily od  možného postupu do finále mistrovství Evropy seniorů. Závod ovládl zkušený polský jezdec Krzyzstof Kasprzak se 13 ti body, druhý Leon Madsen z Dánska získal 12 bodů, třetí pozici obsadil finský jezdec Joons Kylmakorpi se ziskem 11 ti bodů. Postup si rovněž zajistili Przemyslaw Pawlicki (PL) 10 b., Hans N. Andersen (DK) 10 b., Peter Ljung ( S) a Anders Thomsen (DK).  

                                                                                                Připravil  : A. Vilde


 

Plochodrážní extraliga pokračovala druhým kolem.               V úterý 17.května bylo na programu druhé kolo mistrovství ČR extraligy družstev, které se konalo na pražské Markétě.
                Nejvyšší tuzemská soutěž za účasti týmů AMK ZP Pardubice, AK 3ton Slaný, AK Martéta Praha a společenství AK Březolupy/PK Plzeň, nazvaný BT Team, přineslo opět vyrovnaný souboj, který tradičně ve svůj prospěch rozhodli plošináři ZP Pardubice.
               Úvodní jízdy mitinku nejlépe vyšly týmu BT Team, kdy Michael Hartel přivezl tři body a Martin Málek přidal v další jízdě body dva. To ovšem od tohoto kombinovaného celku bylo na dlouho vše co by stálo za zmínku. Ostatní tři kluby mezi sebou udržovaly nepatrný odestup a po osmi rozjížkách na světelné tabuli svítil stav : ZP Pardubice 14b., AK Markéta 13b., AK 3ton Slaný 11b., BT Team 10b.
     Východočeši si již v dalším průběhu klání vedoucí postavení udrželi a postupně svůj náskok zvyšovali. Konečný bodový zisk svěřenci Lubomíra Vozára, kteří v Praze startovali bez svého nejlepšího jezdce Václava Milíka,  zastavili na 37 bodech. Ve vyrovnané sestavě nejvíce bodů dodal Tomáš Suchánek a to deset, Hynek Štichauer a Aleš Dryml do cíle dovezli po devíti bodech.
      Druhé místo si na domácí dráze zajistil místní tým AK Markéty, když tradičně nejvíce bodů dodali Josef Franc 12 a Matěj Kůs přiidal 11 ti bodový zisk. Jezdci managera Tomáše Topinky nakonec vybojovali 33 bodů.
       Svěřenci Milana Macha ve zbrusu nových vestách zaostali o pouhý bod za domácím celkem, když konto AK 3ton Slaný nejvýce zatížil Jakub Jambrog, nejlépe bodující jezdec večera a to 16 ti body . Eduard Krčmář měl určité problémy se svým strojem a zisk 11 ti bodů byl jeho momentálním maximem.
      Tak jako v Plzni  i v Praze poslední, čtvrtou příčku obsadil kombinovaný březolupsko-plzeňský tým,  který po závěrečné dvacáté jízdě měl 25 bodů. Nejvíce bodů do cíle dovezl Michael Hartel a to čtrnáct, Martin Málek si připsal sedm bodů. Západočeši ale startovali bez zraněného Michaela Hádka.

Pardubice vyhrály už druhý extraligový závod v řadě, zatímco Slaný a Praha si oproti Plzni prohodily pořadí   Výsledek závodu - MČR extraliga družstev 17.5.2016 - Praha.

1. ZP Pardubice     37
Josef Novák 0 0 – 1   1
Hynek Štichauer 2 3 2 0 2 9
Tomáš Suchánek 1 – 3 3 3 10
Aleš Dryml 2 3 1 – 3 9
Krystian Pieszczek, PL 3 3 2 E 8
       
2. AK Markéta Praha     33
Matěj Kůs 3 2 2 2 2 11
Zdeněk Holub 3 2 1 – 6
Ondřej Smetana 0 – 1 0   1
Michal Škurla 1 2 – 0   3
Josef Franc F 3 4* 2 1 2 12
       
3. AK 3ton Slaný     32
Michal Dudek 0 2 – E   2
Adam Fencl – – – –   DNR
Piotr Dziatkowiak, PL (ACCR) 1 0 0 2 0 3
Eduard Krčmář 2 E 1 4* 3 1 11
Jakub Jamorg, PL 3 3 3 1 3 3 16
       
4. BP Team     25
Martin Málek 2 1 0 1 3 0 7
st.č. 2 – neobsazeno      
Patrik Mikel 1 1 0 1 0 3
Radek Podhadský 0 1 0 –   1
Michael Härtel, D 3 1 2 6* 1 1 14

  Příští extraligový závod se uskuteční ve Slaném a to 8.června.

    
                                                                  Připravil  Antonín Vilde - AK Slaný, foto Pavel Fišer. 


                         

Memoriál A.Vildeho viděli diváci již posedmnácté

 

Plochodrážní stadion ve Slaném byl v něděli 15.května celý den v plné pernamenci, neboť kromě hlavního programu, kterým byl 17.ročník memoriálu Antonína Vildeho, se dopoledne konalo mistrovství ČR juniorů ve třídě do 125ccm.
          Mezinárodní závod dvojic PRO-TEC MEETING - Memoriál Antonína Vildeho seřadil do startovní listiny osm dvojic, rozdělených do dvou kvalifikačních skupin, ze kterých první dva celky měly zaručený postup do závěrečné fáze mitinku.
         Na poslední chvíli doznaly sestavy některých družstev změny oproti  původně nahlášeným.  SC Chabařovice nahradil holanďana Henka Koonstru bulharským závodníkem Milenem Manevem, v pátečních večerních hodinách oznámil Michael Hádek, že se zranil při treninku a tak tým PRO - TEC SK Miletice narychlo sehnal náhradu v podobě zkušeného matadora Jaroslava Petráka. 


       

V kvalifikační skupině -A- si suveréně počínali závodníci ve vestách Speedway Fans Třebusice. Manažer tohoto celku, Vladimír Vopat, vsadil na bojovné mládí Zdeněk Holub - Viktor Trofimov a Ti se mu odvděčili jasnou převahou nad svými soupeři. Druhé místo si překvapivě zajistili jezdci SC Chabařovice, když především Milen Manev dal vzpomenout na svého otce, který v osmdesátých letech minulého století patřil mezi špičkové bulharské plošináře. Brány semifinalových bojů zůstaly zavřené  pro dua AK Slaný I a Junior Team Polsko. 

 
      Kvalifikační skupina -B- přinesla vítěství pro pár Smestav Speedway Team v sestavě Ondřej Smetana, Michal Škurla. Oba čeští junioři jezdili uvolněně, Michal Škurla navíc nepoznal hořkost porážky a Ondřej Smetana, který se nad ránem vrátil z Ljublaně kde startoval v ME juniorů, mu zdatně sekundoval. Druhý postupujícím byl pár PRO - TEC SK Miletice, kde velký bojovník Josef Franc strhl k dobrému výkonu i Jaroslava Pertáka. Na štítě zůstala dua  AK Slaný II. a SCM AČR Slaný.
       Semifinále č.1 svedlo na startovní rošt favorita celého mítinku Speedway Fans Třebusice a PRO - TEC SK Miletice. Skvělý Josef Franc v napínavé rozjížce zvítězil a Jaroslav Petrák využil svých zkušeností a ve třetím kole pokořil Zdeňka Holuba. Obhájci posledních tří ročníků se tak radovali nejen z vítězství 6 : 3 ale i z další finalové účasti.
     Semifinále č.2 se neslo v jasné nadvládě dua Michal Škurla - Ondřej Smetana, kteří zvítězili hladce 7 : 2 nad párem Anne Spaan - Milen Manev v barvách SC Chabařovice.
     Přeposlední jízda dne byla soubojem o třetí místo mezi SF Třebusice a SC Chabařovice. Jasné vítěství 7 : 2 přineslo umístění na třetím stupni pro vítěze páru Zdeněk Holub - Viktor Trofimov.

 

 


     Finalový souboj rozhodl start a nekompromistní, ale férový souboj ve výjezdu z druhé zatáčky, kdy se  Josef Franc
s Jaroslavem Petrákem  museli dívat na záda jak Michala Škurly tak Ondřeje Smetany.  Josef Franc následně předvedl nekompromistní úspěšný útok na Ondřeje Smetanu, ale  marně atakoval vedoucího Michala Škurlu. Jaroslav Petrák se neúspěšně snažil odpoutat  z poslední příčky a tak se  do cíle již nic nezměnilo. Poprvé v historii memoriálu Antonína Vildeho se na nejvyšší stupínek  postavil tým Smestav Speedway Team, koučovaný Radkem Smetanou. PRO - TEC SK Miletice  po tří leté nadvládě tentokrát zůstal těsně pod vrcholem, ale vzhledem k tomu, že sestavu na poslední chvíli bylo nutno změnit, je to další úspěšné vystopení tohoto týmu z velvarska.      Výsledek : 17. ročník PRO-TEC MEETING  Memoriál Antonína Vildeho - 15.5.2016 - Slaný.
 

skupina A:    
1. Třebusičtí Berani   21
Zdeněk Holub 4 3 4 11(1)
Viktor Trofimov, UA 3 4 3 10(2)
     
2. SC Chabařovice   14
Anne Spaan, NL (ACCR) 2 0 2 4
Milen Manev, BG 4 2 4 10
     
3. AK Slaný I   10
Michal Dudek E 3 0 3
Patrik Mikel 3 2 2 7(1)
     
4. Junior Team Polsko   9
Marcin Turowski, PL 2 4 3 9
Adrian Wozniak, PL X – – 0
     
     
skupina B:    
1. Smestav Speedway Team   20
Ondřej Smetana 2 3 3 8(2)
Michal Škurla 4 4 4 12
     
2. PRO-TEC SK Miletice   17
Jaroslav Petrák 0 3 3 6(2)
Josef Franc 3 4 4 11
     
3. AK Slaný II   10
Petr Babička 2 0 0 2
Piotr Dziatkowiak, PL (ACCR) 4 2 2 8
     
4. SCM AČR Slaný   7
Adam Fencl 3 2 2 7
Josef Novák 0 0 0 0

finálová skupina:

  o7.m o5.m SF1 SF2 MF FIN
1. Smestav Speedway Team       7   6
Ondřej Smetana       3(1)   2
Michal Škurla       4   4
             
2. PRO-TEC SK Miletice     6     3
Jaroslav Petrák     2     0
Josef Franc     4     3
             
3. Třebusičtí Berani     3   7  
Zdeněk Holub     0   3(1)  
Viktor Trofimov, UA     3   4  
             
4. SC Chabařovice       2 2  
Anne Spaan, NL (ACCR)       0 X  
Milen Manev, BG       2 2  
             
5. AK Slaný I   6        
Michal Dudek   2        
Patrik Mikel   4        
             
6. AK Slaný II   3        
Petr Babička   0        
Piotr Dziatkowiak, PL (ACCR)   3        
             
7. SCM AČR Slaný 5          
Adam Fencl 2(1)          
Josef Novák 3          
             
8. Junior Team Polsko 4          
Marcin Turowski, PL 4          
Adrian Wozniak, PL                Součástí odpoledního programu byl exhibiční závod veteránů, kteří pravidelně ve Slaném v tomto závodě
předvedou své umění. O cenu OMACZ a Dvora Hobšovice bojovali Karel Kadlec, Martin Švestka a Richard
Berger. Ve třech jízdách osm bodů vybojoval Martin Švestka a stal se tak podruhé za sebou vitězem tohoto klání.

        Pořadí - Cena OMACZ a Dvůr Hobšovice
 

1. Martin Švestka, Mšeno 2 3 3 8
2. Karel Kadlec, Liberec 3 2 2 7
3. Richard Berger, Svitavy 1 1 1 3


       Mistrovství ČR juniorů na klasické ploché dráze ve věkové kategorii 10-15 let v kubatuře do 125 ccm o Cenu společnost OMACZ, která tradičně zaštiťuje toto klání, přivedlo na start deset adeptů sportu levých zatáček.
       Slánský AK měl na startu své tři jezdce, a to Bruna Beláně, Vojtěcha Zamazala a Františka Kliera. Nejlépe z nich obstál František Klier, který vybojoval šest bodů a obsadil páté místo, Bruno Belán si na své konto připsal tři body a skončil osmý a jeden bod Vojtěcha Zamazala stačil na devátou příčku.

 


       Vítězem závodu se stal jediný zahraniční účastník, Karol Zupiňski. Tento polský jezdec nenašel ve Slaném přemožitele a zaslouženě zvítězil.
      O druhém místě rozhodl rozjezd, ve kterém byl úspěšnější Filip Šifalda z SC Chabařovice a na Daniela Šilhana tak zůstala třetí pozice na stupních pro vítěze.

  Výsledek  OMA CZ  Mistrovství ČR 10-15 let - kubatura 125 ccm

1. Karol Zupinski, PL 3 3 3 3 12
2. Filip ŠIfalda, Chabařovice 3 2 2 3 10+3
3. Daniel Šilhán, Liberec 1 3 3 3 10+2
4. Milan Dobiáš, Chabařovice 3 2 2 2 9
5. František Klier, Mšeno 2 2 1 1 6
6. Pavel Kuchař, Praha 2 2 F 1 5
7. Sindy Weber, D – Chabařovice (ACCR) E 1 E 2 3
8. Bruno Belán, Slaný 1 1 1 0 3
9. Vojtěch Zamazal, Slaný 1 0 – 0 1
10. Terezie Nádraská, Plzeň E E E E 0

Aktuální pořadí šampionátu:

  PLZ PHA SLA TOT
  30.4. 3.5. 15.5.  
1. Filip Šifalda, Chabařovice 11 12 10 33
2. Milan Dobiáš, Chabařovice 10 9 9 28
3. Daniel Šilhán, Liberec 8 7 10 25
4. Karol Zupinski, PL NS NS 12 12
5. Pavel Kuchař, Praha 1 5 5 11
6. Jan Kvěch, Praha 7 NS NS 7
7. František Klier, Slaný NS NS 6 6
8. Petr Chlupáč, Praha 6 NS NS 6
9. Sindy Weber, D – Chabařovice (ACCR) NS 2 3 5
10. Bruno Belán, Slaný 1 NS 3 4
11. Vojtěch Zamazal, Slaný NS NS 1 1
12. Terezie Nádraská, Plzeň 1 NS 0 1
13. Michal Baštecký, Praha NS 0 NS 0
         
                                                              Antonín Vilde - AK Slaný.foto Václav Buřič


      

Neděle bude ve Slaném plná ploché dráhy             PRO - TEC MEETING  MEMORIÁL ANTONÍNA VILDEHO.      V neděli 15.května od 15,00 hod se na plochodrážním stadionu ve Slaném uskuteční mezinárodní závod dvojic - PRO - TEC Meeting -  Memoriál Antonína Vildeho.
      V sedmnáctém ročníku bývalého plochodrážního čs. reprezentanta, který tragicky zahynul na posledním ročníku travnaté Zlaté přilby v Pardubicích v r.1963, se budou prezentovat jezdci z Polska, Nizozemí, Ukrajiny a ČR.
      Osm dvojic bude  rozděleno do dvou kvalifikačních skupin, ze kterých první dva páry budou mít zaručený postup do semifinálových bojů a vítězové těchto klání se pak utkají ve finálové  jízdě.

    Prvenství z minulého ročníku obhajuje tým PRO - TEC SK Miletice, který startoval v sestavě Roman Čejka - Jan Holub. Bohužel oba dva jezdci prozatím zanechali aktivní sportovní činnosti, a tak červeno - žluté vesty, ozdobené logem společnosti PRO – TEC, oblékne zkušený a ostřílený Josef Franc a po jeho boku bude startovat Michael Hádek. 
Josef Franc se do sestavy vrací po roční pouze a určitě bude chtít navázat na vítěznou vlnu z let  2014 a 2013, kdy jeho kolegou byl Roman Čejka. Přerušit vítěznou šňůru z posledních tří ročníků se bude snažit ukončit SMESTAV Speedway Team ve složení Ondřej Smetana s Michalem Škurlou. Domácí AK Slaný do boje vyšle dva páry. První dvojici tvoří Michal Dudek  společně s Patrikem Mikelem a druhý pár vytvoří Piotr Dziatkowiak - Petr Babička. Ti loni  obsadili stříbrnou příčku a tak na domácím oválu budou hájit tyto pozice. Holanskou plochou dráhu bude reprezentovat pár Anne Spaan - Henk Koonstra, kteří obléknou vesty Speedwayclubu Chabařovice, polský tým tvoří jezdci Marcin Turowski z Toruně a Adrian Wozniak, jezdec který se  již v loňském roce prezentoval v některých závodech na tuzemských oválech. Sportovní centrum mládeže (SCM)  při  AK v AČR Slaný vyšle do závodu  dvojici Adam Fencl - Josef Novák. Slánský Adam Fencl a pardubický Josef Novák patří k nastupující generaci domácí juniorské scény. Aby byl výčet kompletní, osmý pár má mezinárodní obsazení . Po boku českého reprezentanta Zdeňka Holuba nastoupí pokračovatel rodinné plochodrážní tradice Viktor Trofimov. Tento mladý ukrajinský jezdec na sebe upozornil při jarním startu na Prague Open, když mu pád zabránil ve finálové jízdě bojovat o prvenství v tomto klání. Tento pár si pod svá křídla vzal třebusický Vladimír Vopat a dá se tedy očekávat boj o prvenství týmů z kladenského venkova, kdy hattrick miletických se bude snažit  ukončit tým z Třebusic.
       Součástí memoriálu Antonína Vildeho bude opět vložený exhibiční závod veteránů . O Cenu společnosti OMA CZ a Dvora Hobšovice bude usilovat čtveřice jezdců ve složení Karel Kadlec, Martin Švestka, Dan Macl a Richard Berger.        
        Na plochodrážním stadionu ve Slaném se však bude závodit již dopoledne. Od 10,00 hod. startuje OMA CZ - Mistrovství ČR juniorů ve věkové kategorii 10-15 let v kubatuře do 125 ccm. Mladí adepti  sportu levých zatáček na klasickém oválu budou bojovat o další body v tomto mistrovském seriálu.

 

                               P.Mikel - P.Dziatkowiak                                                 K. Kadlec  -  M.Švestka

   Startovní listina     PRO - TEC MEETING   Memoriál Antonína Vildeho.

Skupina  A:   

 

 

SC Chabařovice                     

č.1      Anne Spaan       č.2  Henk Koonstra                            

 

AK Slaný  I                           

č.3.Michal Dudek          č.4  Patrik Mikel                             

 

Junior Team Polsko              

č.5.Marcin Turowski     č.6. Adrian Wozniak

 

Třebusice ST                       

č.7.Viktor Trofimov       č.8. Zdeněk Holub

 

Skupina  B:  

 

 

SCM AČR Slaný                

č.9.Adam Fencl             č.10 Josef Novák

 

AK Slaný  I                           

č11.Petr Babička          č.12  Piotr Dziatkowiak

 

SMESTAV ST                    

č.13 Ondřej Smetana   č.14 Michal Škurla

 

PRO-TEC SK Miletice       

č.15.Michael Hádek      č.16 Josef Franc

 


 
                                                                                                                     Antonín Vilde - AK Slaný. Foto archiv 2015 - P.Fišer


 

Mladíci testovali v Plzni.

                Další přípravné soustředění jezdců SCM při AK v AČR Slaný tentokráte hostil plzeňský plochodrážní ovál Na Borech. Pod vedením zkušených trenérů SCM, Jiřího Štancla a Miroslava Rosůlka, zde vrcholila příprava na blížící se závody FIM v polské Toruni ( 6. a 7.5.). Do Polska se chystají obě kubatury ( 125 ccm i 250 ccm ) a tak bylo nutno nejen řádně otestovat motocykly, ale i připravit co nejlépe  jezdce a zároveň  provést základní nominaci do těchto náročných závodů. Za řidítky speciálů se střídali Chabařovičtí Milan Dobiáš a Filip Šifalda, z Liberce dorazil Daniel Šilhán, z AK Markéty Petr Chlupáč  a Jan Kvěch, dráhu si ale také zkoušel  jeho starší bratr Václav. V sedle obou strojů se objevil rovněž mladičký Jan Hlačina z Divišova.

                Příprava probíhala také za přítomnosti zástupců společnosti SHUPA, která se podílí na zajištění závodní techniky  ve třídě 125 ccm a JAWA Divišov, která zajišťuje techniku třídy 250 ccm. Celý tréninkový cyklus byl velice dobře zajištěn i  po stránce přípravy dráhy, o kterou se postarali domácí  pořadatelé. A z tohoto  hlediska se jim rozhodně nedá absolutně nic vytknout.

 

  

                Po více než třech hodinách intenzivního ježdění bylo nakonec jasno i v předběžné nominaci . A proč zde říkám předběžné ? Mladíky totiž ještě čeká  v úterý  závod na pražské Markétě a musíme jen doufat, že jej všichni zdárně a hlavně ve zdraví zakončí.

                Dvojice trenérů nakonec  stanovila nominaci tak, aby  odpovídala co nejlépe možnostem  a zkušenosti mladých nadějí. Ve třídě 125 ccm se tak na start   Toruni postaví  chabařovický tandem Milan Dobiáš a Filip Šifalda , trojici doplní Petr Chlupáč. Ten navíc následující den obsadí bohužel jako jediný silnější kubaturu 250 ccm. Oba trenéři počítali rovněž s Janem Kvěchem, toho však vyřadilo svalové zranění, které mu neumožňuje řádně ovládat motocykl  a jeho start by byl velikým rizikem.

Text a foto : V.Buřič, AK Slaný


 

Slánský plochodrážní stadion zahájil letošní sezonu.           Letošní plochodrážní sezona ve Slaném byla zahájena v sobotu 23.dubna, a to dvěma mítinky. Prvním byl od 10,00 hod. PRO-TEC Speedway Mini Cup pro mladé juniory ve věkové kategorii 10-15 let v kubatuře do 125ccm na nově vybudovaném malém oválu a odpoledne od 15,00 hod. bylo na programu semifinále mistrovství ČR jednotlivců.
         Semifinále mistrovství ČR jednotlivců mělo za úkol určit osm postupujících do finalové serie tří závodů, které rozhodnou o letošním šampionu na tuzemské krátké ploché dráze.
          Samotný semifinalový závod se nesl ve znamení velké bojovnosti,  ze které pramenilo mnoho těžkých kolizí a pádů. Plné ruce práce měl zdravotní personál a rovněž technická četa, která několikrát musela vyměnit ochranné nafukovací vaky.
         Hned první jízda závodu přinesla kolizi pardubického Martina Mejtského s domácím jezdcem Petrem Babičkou. Pardubický plošinář za zavinění pádu byl z jízdy vyloučem a posléze odvezen do slánské nemocnice. Slánský jezdec nestihl opakovaný start a z jízdy byl vyloučen. Ve čtvrté jízdě havaroval Michal Tomka z SC Žarnovica který, neustál souboj o třetí místo s Ondřejem Smetanou a po nepěkně vypadajícím pádu rovněž putoval do nemocnice. Následoval jej i jeho slovenský kolega Patrik Buri, když  v jízdě č.7. rovněž přehnal ve snaze vylepšit si své postavení zavinil další havárii. Další účastník kolize, Jaroslav Petrák, naštěstí  odešel do depa sice potlučen, ale bez zjevných zdravotních komplikací.

Na kolizi Martina Mejtského a Petra Babičky doplatil i Martin MálekNa kolizi Martina Mejtského a Petra Babičky doplatil i Martin Málek

 

V patnácté jízdě prasknul Martinu Gavendovi podruhé sekundární řetěz a Josef Novák se mu už nestačil vyhnout

 Stroj Martina Gavendy po pádu jezdce ( č.16 ) ještě pokračuje. S č.5 Josef Novák.

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)

Roli favorita v nervózním ovzduší plnil zkušený Hynek Štichauer, který proměnil své bohaté zkušenosti v maximální 15 ti bodový zisk a jasně ovládl celé startovní pole. Další favorité, Martin Málek a Michal Dudek, jeli na jistotu, oba dopláceli na opakování startů a slánský jezdec ve svém posledním vystoupení dokonce na defekt. Společně z Ondřejem Smetanou vybojovali 11 bodů a seřadili se od čtvrtého do šestého místa. Jen o bod víc měli na svých kontech Michal Škurla z AK
Markéty Praha a domácí Piotr Dziatkowiak. Ten byl původně náhradníkem pro tento závod, ale omluvemky Filipa Šitery a Michaela Hádka jej posunuly neječn do závodu, ale dokonce na stupně vítězů. O pořadí na druhém a třetím místě nakonec rozhodl rozjezd, ve kterém byl úspěšnější Michal Škurla.
        Smůla ve Slaném provázela Martina Gavendu. Ten pro dva defekty, kdy mu praskl řetěz, do poslední  jízdy ani  nenastoupil,  neboť v patnácté rozjížce se mu při defektu již nestačil vyhnout pardubický Josef Novák a březolupský
plošinář pro zranění nártu v závodě nepokračoval.
        Slánský AK měl v závodě své čtyři závodníky.  Petr Babička po úvodní kolizi nasbíral pět bodů a obsadil třinácté místo, junior Adam Fencl jel na jistotu a šest bodů mu zaručilo desáté místo. Michal Dudek bojoval, dobře startoval a na domácím oválu předvedl svůj standard. Piotr Dziatkowiak, polský jezdec z českou licencí, mile překvapil a zaslouženě se tak představí ve finalových mítincích.

 

                                                                    Venkem útočí M.Dudek na H.Štichauera


          Pořadatelé z Autoklubu Slaný i přes nepříjemnosti v podobě pádů a postupně se zhoršujícího počasí, kdy déšt provázel druhou polovinu mítinku, dokázali vše organizačně zvládnout.

   Výsledek závodu.
 

1. Hynek Štichauer, Pardubice 3 3 3 3 3 15
2. Michal Škurla, Praha 3 3 3 2 1 12+3
3. Piotr Dziatkowiak, PL – Slaný (ACCR) 3 1 2 3 3 12+2
4. Michal Dudek, Slaný 3 2 3 3 E 11
5. Martin Málek, Březolupy 2 2 3 1 3 11
6. Ondřej Smetana, Praha 1 3 2 3 2 11
7. Jaroslav Petrák, Pardubice 1 1 2 2 2 8
8. Filip Hájek, Praha 2 1 1 0 3 7
9. Patrik Mikel, Březolupy 2 0 2 F 2 6
10. Adam Fencl, Slaný 0 2 1 2 1 6
11. Martin Gavenda, Březolupy 2 3 E X – 5
12. Josef Novák, Pardubice 1 2 0 1 1 5
13. Petr Babička, Slaný M 1 1 1 2 5
14.Michal Tomka, SK F – – – – 0 (los)
15. Patrik Búri, SK E X – – – 0 (los)
16. Martin Mejtský, Pardubice X – – – – 0 (los)   Na zasedání Jury po závodě bylo rozhodnuto, že do prvních dvou finálových závodů 26. dubna v Praze a 27.dubna v Pardubicích bude starovat prvních deset závodníků z dnešního  pořadí, neboť dva finalisté, Roman Čejka  z AK Slaný a Jan Holub z PK Plzeň se z těchto mtinků omluvili.        

 

Michal Škurla, neporažený Hynek Štichauer a Piotr Dziatkowiak stojí na stupních vítězů

 

     
         PRO-TEC Speedway Mini Cup měl ve Slaném premieru´. Na start tohoto klání se postavilo čtrnáct adeptů sportu levých zatáček, aby  na malém oválu bojovalo o další body v tomto patnácti dílném seriálu.
          Vítězství si bez jediné porážky zajistil Jan Kvěch, jezdící v barvách AK Markéty Praha, druhý skončil jeho oddílový kolega Petr Chlupáč a na stupně vítězů se na třetí stupínek postavil Daniel Šilhán s PD Liberec.

 
         Slánský AK v závodě reprezentovalo trio ve složení  Bruno Belán, Vojtěch Zamazal a František Klíer. Ten si vedl nejlépe
a obsadil pěkné páté místo, o stupínek níže skončil Bruno Belán, začínající Vojtěch Zamazal byl klasifikován na třinácté pozici.
         Maraton dvaceti pěti rozjížděk  byl zatěžkávací zkouškou jak pro novou dráhu, tak i pro organizátory. Vše se nakonec
obešlo bez jediného většího problému, k čemuž  přispěly zkušenosti trenéra slánské plochodrážní akademie Jiřího Štancla, trenéra klubu Miroslava Rosůlka a duchovního otce těchto závodů,  Zdeňka Schneiderwinda.

    Pořadí:

    E D C B A TOT
1. Jan Kvěch, Praha 3 3 3 3         3 15
2. Petr Chlupáč, Praha 3 3 3 3         2 14
3. Daniel Šilhán, Liberec 3 2 3 3         1 12
4. Pavel Kuchař, Praha 2 3 3 2       3   13
5. František Klier,Slaný 3 3 2 2       2   12
6. Bruno Belán, Slaný 2 2 3 3       1   11
7. Sindy Weber, CHa – D (ACCR) F 3 2 1     3     9
8. Adam Pajkr, Divišov 3 2 2 1     2     10
9. Michal Baštecký, Praha 2 2 1 2     1     8
10. Milan Dobiáš, Chabařovice X 1 2 2   3       8
11. Bruno Thomas, D 1 1 2 1   2       7
12. Jan Jeníček, Pardubice X 1 1 3   1       6
13. Vojtěch Zamazal, Slaný 1 1 1 2 3         8
14. Jan Sochůrek, Chabařovice 1 2 1 F 2         6           Další plochodrážní program ve Slaném bude pokračovat 15.května, kdy od 15,00 hod bude odstartován další ročník Memoriálu Antonína Vildeho - mezinárodní závod dvojic.
           Před programem od 10,00 hod se uskutečmí  mistrovský závod v kubatuře do 125ccm ve věkové kategorii 10-15 let.

                                                            Připravil Antonín Vilde AK Slaný , foto Václav Buřič a Pavel Fišer 


                           Mistrovství ČR SEMIFINÁLE jednotlivců - 23.4.2016 - Slaný.
 


                       Plochodrážní sezona ve Slaném se dočká svého zahajovacího závodu letošní sportovní sezony v sobotu 23.dubna, kdy na programu bude od 15,00 hod. SEMIFINÁLE Mistrovství ČR jednotlivců.
                       Divákům se na startu představí šestnáct jezdců, kteří svedou boj o osm volných míst pro finalové mítinky letošního domácího šampionátu v seniorské kategorii. 
                       Startovní listina nabízí několik zajímavých a známých jmen, jejichž nositelé  se v České ploché dráze  dokázali prosadit na mezinárodní úrovni a určitě budou chtít postoupit mezi elitní finalovou šestnácku. K favoritům určitě bude patřit Martin Málek z AK Březolupy. Ten slánský ovál dobře zná, neboť v minulosti oblékal vestu extraligového slánského družstva. Na postupové pozice jistě chce aspirovat další březolupský závodník Martin Gavenda, který se po roční pouze zaviněné nemocí vrací na závodní dráhu a velmi dobrou formu potvrdil při úvodním extraligovém klání v Plzni. Zkušený Hynek Štichauer, jezdec ZP Pardubice, má velké zkušenosti nejen s tuzemskými ovály, ale několik sezon rovněž strávil na britských ostrovech a tak by postup měl být formalitou. Dravé mládí ve Slaném bude reprezentovat duo pražské Markéty  Ondřej Smetana a Michal Škurla. Oba budou chtít určitě napravit svůj matný výkon z Plzně a přesvědčit, že právem patří do juniorské reprezentace. To samé platí o dalším závodníkovi AK Březolupy, Patrikovi Mikelovi. Nestorem tuzemské ploché dráhy je jezdec ZP Pardubice Jaroslav Petrák. Ten i letos vyjede na plochodrážní ovály a určitě se bude snažit potvrdit své bohaté
jezdecké zkušenosti.
                   Domácí AK Slaný v tomto semifinalovém klání reprezentuje čtveřice plošinářů. Zkušený Michal Dudek již patří mezi ostřílené závodníky a postup by si měl zajistit. Mladý junior Adam Fencl, který získává závodnické zkušenosti, by se před domácím  publikem rád prezentoval solidním výkonem. Další slánští jezdci, Petr Babička a Piotr Dziatkowiak, by měli využít výhody domácího prostředí a pokusit se o umístění v horní polovině výsledkové listiny. Polský jezdec s českou licencí, Piotr Dziatkowiak, byl původně pro tento mítink druhým náhradníkem. Vzhledem k tomu, že se Filip Šitera po loňském těžkém zranění  pochopitelně ze zdravotních důvodů omluvil a druhou omluvenku zaslal jezdec PK Plzeň Michael Hádek z pracovního
hlediska, bude P.Dziatkowiak figurovat ve startovní listině s číslem 12.
             Ve Slaném se však již bude závodit dopoledne od 10,00 hod., kdy se na nově vybudovaném malém oválu uskuteční další díl seriálu PRO-TEC Speedway MINI CUPu pro začínající mladé juniory ve věkové kategorii 10 - 15 let v kubatuře do 125ccm. Slánský klub zde bude zastupovat nadějný, desetiletý Bruno Belán a příležitost dostane rovněž o tři roky starší Vojtěch Zamazal.

 Startovní listina SEMIFINÁLE  MČR jednotlivců.

1

MEJTSKÝ Martin

ZP Pardubice

2

BABIČKA Petr

AK Slaný

3

DUDEK Michal

AK Slaný

4

MÁLEK Martin

AK Březolupy

5

NOVÁK Josef

ZP Pardubice

6

ŠKURLA Michal

AK Markéta

7

BÚRI Patrik

SC Žarnovica

8

MIKEL Patrik

AK Březolupy

9

HÁJEK Filip

AK Markéta

10

FENCL Adam

AK Slaný

11

PETRÁK Jaroslav

ZP Pardubice

12

DZIATKOWIAK Piotr

AK Slaný

13

SMETANA Ondřej

AK Markéta

14

TOMKA Michal

SC Žarnovica

15

ŠTICHAUER Hynek

ZP Pardubice

16

GAVENDA Martin

AK Březolupy       
                                                                                                                            Připravil  : Antonín Vilde - AK Slaný 


 

Plošináři Slaného úspěšně vstoupili do nového extraligového ročníku.       
           Letošní ročník mistrovství ČR Extraligy družstev byl zahájen v sobotu 16.dubna naplochodrážním stadionu na plzeňských Borech.
          Nejvyšší tuzemská soutěž ve které úspěšně mnoho let reprezentuje královské město Slaný plochodrážní tým místního Autoklubu, přinesl v Plzni vyrovnaný závod, kde vítězství patřilo obhájcům mistrovského titulu, závodníkům AMK ZP Pardubice.
         Tým AK 3ton Slaný,, vedený zkušeným managerem Milanem Machem přicestoval do západočeské metropole ve složení E.duard Krčmář, Piotr Dziatkowiak , Michal Dudek, Jakub Jambrog. Do závodu vstoupil velmi dobře, po první serii čtyř jízd byl na čele se sedmi body, ovšem v páté jízdě měl problém  s motocyklem Eduard Krčmář, nestihl dvouminutový limit do startu rozjížky a byl rozhodčím závodu zjízdy vyloučen. Jediný kdo bodoval plným tří bodovým ziskem ve druhé serii,  byl Jakub Jamrog a slánští se po osmi jízdách rázem dělili s družstvem ZP Pardubice o třetí až čtvrté místo. Další průběh mitinku
byl ve znamení vyrovnanosti, kdy poslední domácí, BT TEAM (společenství AK Březolupy/PK Plzeň) měl 16 bodů, třetí P ardubice 18 bodů a pražská Markéta se slánským AK 3ton po 19 bodech. Východočeši si deseti bodovým přídělem  ve čtvrté serii jízd (13-16) přiravili tří bodový náskok na pražský klub avše dovršili v poslední fázi závodu, kdy si v nasazovacích jízdách svěřenci Lubomíra Vozára  zkušeným výkonem Aleše Drymla v sedmnácté a Václava Milíka v poslední, dvacáté rozjížce nakonec dokráčeli k jasnému vítěství s 37 body.
   Závodníci AK 3ton Slaný se výborným výkonem dua Eduard Krčmář - Jakub Jambrog  v závěru závodu posunuli na druhou příčku  ziskem 32 bodů a odsunuli tak na bronzový stupínek tým AK Markéty Praha, jehož jezdci vybojovali 29 bodů. Poslední skončilo družstvo BT TEAM, které na svém kontě nashromáždilo 22 bodů,.
       Vitězný tým ZP Pardubice se mohl spolehnou na svého kapitána Aleše Drymla, který vyjezdil 12 bodů, Václav Milík přidal 11 ti bodový zisk a Tomáš Suchánek po vyrovnaném výkonu bodů osm.
       Celek AK 3ton Slaný tradičně měl ve své sestavě výborného polského hosta, tentokrát to byl Jakub Jambrog, který se prezentoval 14 ti bodovým přídělem, Eduard Krčmář po bojovném výkonu přidal 13 bodů, Piotr Dziatkowiak měl na svém kontě 3 body a Michal Dudek pouze dva.
         Družstvo AK Markéta Praha se opíralo o zkušenost dvojice Josef Franc a Matěj Kůs, kteří si shodně připsali po 12 ti bodech, junioři Ondřej Smetana a Michal Škurla zjevně neměli svůj den a body vozili sporadicky. Zdeněk Holub sice v Plzni byl, ale zranění z britské ligy ho však na start nepustilo.
        Kombinované družstvo startující pod názvem BT TEAM se muselo obejít bez zkušeného Martina Málka, který byl na svatbě své sestry a bohužel i Jana Holuba, který překvapivě ukončil sportovní karieru.  Martin Gavenda, který se na závodní dráhu vrátil po roční pauze, zaviněné nemocí, vybojoval solidních sedm bodů a stejně tak si vedl Michael Hádek. Rakušan Fritz Wallner přidal bodů pět.

         Výsledek - sestavy - body.

1.AMK ZP Parbubice           37 bodů  - Aleš Dryml 12, Tomáš Suchánek 8, Josef Novák 0, Hynek Štichauer 6,
                                                                            Václav Milík 11.

2.AK 3ton Slaný                     32 bodů - Eduard Krčmář 13, Piotr Dziatkowiak 3, Michal Dudek 2, Jakub Jamrog 14.

3.AK Markéta Praha             29 bodů - Michal Škurla 2, Filip Hájek DNR, Matěj Kůs 12, Ondřej Smetana 3,
                                                                           Josef Franc 12.

4.BT TEAM                               22 bodů - Martin Gavenda 7, Patrik Mikel 3, Radek Podhadský 0, Fritz Wallner 5,
                                                                           Michael Hádek 7.

        Ve Slaném bude sportovní sezona zahájena v sobotu 23.dubna, kdy od 15,00 hod. bude odstartován semifinalový
závod mistrovství ČR jednotlivců. Ale již dopoledne, od 10,00 hod., se uskuteční Mini Cup v kubatuře do 125ccm, kde mladí junioři ve věkové kategorii 10 - 15 let budou bojovat o další body v tomto seriálu. 
     V přestávkách odpoledního mítinku budou provedeny  naborové ukázky začínajících jezdců pod vedením Jiřího Štancla ,  který úspěšně 10.dubna prezentoval ve Slaném svoji Štancl  Speedway Academy na výuku a nábor nových
závodníků.

                                                                                                                             Připravil :       Antonín Vilde - AK Slaný.  


      

Přípravy stadionu na nadcházející sezonu finišují.

Plochodrážní sezona ročníku 2016 neodkladně klepe na dveře a tak členové AK využívají každou chvíli k tomu, aby byl stadion řádně připraven. Nejinak tomu bylo i tuto sobotu, kdy jsme využili krásné jarní počasí a pokračovali v přípravách stadionu. Na pořadu dne bylo dokončování oprav poškozených částí ohrazení dráhy, úprava povrchu na malé dráze, natírání, barvení, montáž opravených bezpečnostních barier, úklid depa atd.

 Letošní premieru na stadionu odstartuje již příští týden 10.4. Štancl Speedway Academy - příprava mladých začínajících nadějí plochodrážního sportu. V permanenci bude prozatím pouze malá dráha, protože velký ovál ještě musí absolvovat některé dokončovací práce a úpravy před úvodním semifinálovým  závodem Mistrovství ČR jednotlivců ( 23.4.).

 Výbor AK proto zve své členy na brigády dle zpracovaného rozvrhu, aby bylo možno úpravy řádně dokončit. 

 Jak to na stadionu probíhalo může nastínit několik snímků z dnešního, sobotního dne ( 2.4. ).

Text a foto : V.Buřič


 

Mladíčci se loučili se sezonou.

( Slaný 31.10.)


         Poslední svezení na malém oválu se ve Slaném uskutečnilo v sobotu 31.října od 10,00 hod. Nově vzniklá malá dráha uprostřed bývalého fotbalového hřiště za slunného dopoledního počasí  nabídla letošní poslední možnost si tento ovál vyskoušet před nadcházející plochodrážní sezonou.
         Této příležitosti využilo domácí trio adeptů levých zatáček a to Bruno Belan, Vojtěch Zamazal a Samuel Vin, z Divišova přijal pozvání Jan Hlačina, jehož otec slánský stadion důvěrně zná neboť vestu zdejšího  klubu  několik sezon oblékal.


            

  Mladí závodníci maximálně využili nabídnutou příležitost a pod intenzivním dohledem historicky nejúspěšnějšího
tuzemského plošináře, Jiřího Štancla a rovněž trenérské ikony místního klubu Miroslava Rosůlka, byli v plné pernamenci. 

 

  Bývalí úspěšní Českoslovenští reprezentanti jim věnovali cenné rady a své postřehy okamžitě mladým adeptům vysvětlili.
    Cestu do Sláného rovněž vážili pánové Jiří Benda a Jaroslav Sůs ze společnosti Shupa a i zde se mladým jezdcům dostalo patřičných rad. Jiří Benda na místě při drobné poruše stroje prokázal rovněž svoji mechanickou zručnost.
     Jan Hlačina st., kromě motocyklu kubatury 125ccm, měl ve své dodávce i stroj silnějšího kalibru a to 250ccm. Možnost vyskoušet si jízdní vlastnosti tohoto motocyklu na klasické dráze využil jeho syn a posléze neodolal ani Bruno Belan.


     Všichni zmínění aktéři a jejich rodiče se po ukončení treninkových jízd sešli z vedením slánského klubu na malém občerstvení a přátelském posezení, kde trenéři Štancl a Rosůlek připoměli i několik nesmírně důležitých zásad zimní přípravy,  pan Benda pak upřesnil některé zásady technické prevence motocyklů Shupa.


                                            

Antonín Vilde - AK Slaný, foto Václav Buřič.

Extraligový tým AK 3ton Slaný veze vítěství z Pardubic.   Poslední, osmé kolo uzavřelo tuzemský ročník mistrovství ČR extraligy družstev na krátké ploché dráze 2.října na stadionu  AMK ZP Pardubice.
    Před tímto závodem rozhodli jezdci pardubické ZP v pondělí 28.září v Divišově o zisku mistrovského titulu a tak pro příznivce levých zatáček nachystali domácí pořadatelé autogramiádu české enklávy východočeského týmu, těch jezdců,  kteří byli k dispozici přítomným divákům před zahájením mitinku.
     Domácí manažer Lubomír Vozár poslal do boje sestavu zcela logicky bez zahraniční posily, vědom si postavení svého družstva. Naopak AK 3ton Slaný, jako jediný přivezl na východ Čech hostujícího jezdce v podobě polského plošináře Jakuba Jambroga. Manažer týmu, Milan Mach, nevzdal možná pro někoho již stracený boj o celkové druhé místo v konečném účtování extraligového ročníku. Celek AK Markéty Praha, vedený Tomášem Topinkou, se musel obejít bez služeb zkušeného Matěje Kůse a vedle Josefa France nastoupila juniorská základna pražského výběru. Tým Grepl PDK Mšeno se smířil s tím,  že letošní sezona pro klub z podhradí Kokořína není zrovna ta nejzdařilejší a nereflektoval na služby pravidelného dodavatelé bodů, Sebastiana Ulamka. Manažer Jaroslav Líbal do sestavy povolal dva hostující pardubické jezdce, Jaroslava Petráka a Martina Mejtského.
     Poslední extraligový mitink ve skvělém stylu rozehráli plošináři AK 3ton Slaný,  kteří po úvodní rundě čtyř jízd přivezli do cíle dvakrát tři body zásluhou Eduarda Krčmáře a Jakuba Jambroga, stranou nezůstali ani Michal Dudek s Michaelem Hádkem.  Ti svá vystoupení podpořili každý dvoubodovým ziskem a deset bodů bylo výbornou výchozí pozicí do dalších rozjížděk.
     Průběh dalších jízd přinesl marnou snahu domácí ZP o zvrat v závodě, byť po šesté jízdě smazali manko na jediný bod,  ale po polovině klání již jejich stráta činila bodů sedm a tak do boje z jokrem (žolík dvojnásobný zisk bodů) vyrukovali v rozjíčce č.12 v podobě Václava Milíka, Ten tradičně nezklamal a rázem se náskok opět ztenčil na jediný bod. Tento rozdíl trval i po základním rozpisu šesnácti jízd.
      Závěrečné čtyři nasazovací rozjížky byly ve znamení tří bodových zisků Eduarda Krčmáře a Jakuba Jambroga. Situace se následně zdramatizovala po defektu Michala Dudka,  kterému v závodě nevydržel již druhý motor ( v jízdě č.6 zadřel GM a v 19 té Jawu). Poslední jízda večera byla na bedrech Michaela Hádka. Ten  do cíle dovezl dva body za vítězným Václavem Milíkem a to v celkovém součtu znamenalo vítězství pro slánské barvy. 
      Domácí ZP na domácím oválu sice obsadila druhou příčku, ale mistrovský titul již měla zajištěný. Přesto se jejich jezdci  s místními fanoušky rozloučili sympatickým výkonem, kde prim hrál Václav Milík, který se do depa vracel z každé jízdy neporažen a dobře mu sekundoval Tomáš Suchánek.
       Pražská Markéta v Pardubicích dala šanci vedle zkušeného Josefa France juniorům klubu. Ti až na  Zdeňka Holuba, který z 10 ti body byl nejlépe bodující závodník pražanů, pravděpodobně šetřili síly na závěrečný sedmý podnik seriálu mistrovství ČR juniorů jednotlivců který, byl na programu v sobotu 3.10. v Březolupech.
       Grepl PDK Mšeno, v nedávné minulosti ověnčen třemi mistrovskými titily v řadě,  se v Pardubicích mohl spolehnout pouze na Martina Málka, který pro tým zajistil 11 bodů, zkušený Jan Holub přispěl pouze čtyřmi body. Mšenský klub přijel do Pardubic podpořit vážně zraněný Filip Šitera, který v současné době rehabilituje v Kladrubech, ale příliš radosti mu jeho kolegové neudělali.      
      AK 3ton Slaný v Pardubicích vybojoval zasloužené vítěství. Zásluhu na tom mají všichni jezdci, Eduard  Krčmář a Jakub Jambrog shodně vybojovali 14 bodů, bojovně jezdící Michael Hádek přidal 10 ti bodový zisk,  Michal Dudek i přes dva defekty dovezl do cíle body čtyři. Celek vedený Milanem Machem se celkově v extraligové soutěži jen těsně umístil na bronzové příčce a může litovat, že mu nevyšel závod na domácím oválu 2. června, kdy družstvo skončilo na poslední příčce. Dobře rozjetý mítink měli slánští v dalším domácím klání 10.září, kde pro změnu zaúřadovala vyšší moc v podobě průtrže mračen a závod byl po čtrnácté jízdě ukončen. I tak lze vzhledem k podmínkám slánského klubu toto umístění brát jako úspěšné a věřit, že doba mistrovských titulů z let 2005 a 2006 není zapomenuta a klubu z Královského města se podaří v dalším období na tyto pozice navázat.

Závod v číslech :

1. AK 3ton Slaný     42
Eduard Krčmář 3 3 3 2 3 14
Michal Dudek 2 E 1 1 E 4
st.č. 3 – neobsazeno      
Michael Hádek 2 3 1 2 2 10
Jakub Jamrog, PL 3 2 3 3 3 14
       
2. ZP Pardubice     40
Václav Milík 3 3 6* 3 3 18
Patrik Mikel 1 0 – 2   3
Tomáš Suchánek 2 3 2 3 1 11
Josef Novák 1 – 0 –   1
Aleš Dryml 2 1 1 2 1 7
       
3. Markéta Praha     25
Filip Hájek 0 – – –   0
Michal Škurla 1 1 2 – 1 5
Ondřej Smetana 1 1 0 – 0 2
Zdeněk Holub 2 1 3 1 1 2 10
Josef Franc 2 2 2 E* 2 8
       
4. Grepl PDK Mšeno     16
Jan Holub 0 2 2 0 E 4
st.č. 2 – neobsazeno      
Martin Mejtský, Pardubice 0 1 0 E   1
Jaroslav Petrák, Pardubice 0 0 0 0 0 0
Martin Málek 3 0 1 3 3 1 11