AUTOKLUB  V  AČR  SLANÝ

 TRÉNINKOVÁ ČINNOST AK SLANÝ  2021. 
 Stadion ploché dráhy Netovická 1509 - Slaný.
 
    Oficiální pravidelná treninková činnost AK v AČR Slaný bude zahájena po termínu 1.5.2021.
     Důvod:
1) Zdravotní vládní nařízení -pandemický zákon.
2) Bezpečnostní rizika která jsou nutná na stadionu PD odstranit.
 
     Oficiálnim treninkovým dnem jsou středy.
(případný jiný termín určí sportovní úsek klubu ve lhůtě 48 hod. před změnou termínu)
     Časy treninků :
Malá (krátká) dráha  -  17:00 až 18:00 hod.
Klasická dráha         -   18:00 až 19:00 hod.
 
    Jezdci jsou povinni se dostavit 60 minut před stanoveným treninkovým procesem a vlastnit platnou licenci  vydanou Autoklubem ČR pro příslušnou disciplinu v r.2021.
     Jezdec je povinen se řádně omluvit 24 hod. před termínem treninku.
     Pořadí trenujících jezdců určí trenér, který řídí činnost jezdců na oválech.
     Vedoucí sportovního úseku organizuje činnost jezdců a jejich doprovodu (mechaniků) v depu závodních strojů. 
     Jezdec (nováček) adept PD, bez licence : jeho zákonný zástupce podepíše souhlasné prohlášení vedoucímu sportovního úseku.
 
         Trenér klubu : p.Miroslav Rosůlek
         Vedoucí sportovního úseku : p.Jaroslav Drbal 
 
     V současné době klub organizuje pouze testovací a kondiční jízdy jezdců, vzhledem  připravenosti samotných jezdců a jejich motocyklů a zároveň závodních oválů. I zde platí, že termín určí sportovní úsek klubu ve lhůtě 48 hod. před začátkem stanoveného  termínu. 
   Případné zrušení shora uvedených akcí vlivem špatných povětrnostních podmínek a zásahem
jiné vyšší moci se bude řešit operativně, bez následků ke vztahu sportovního úseku a vedení klubu.
   
Platí zákaz inviduálního používání jak plochodrážního stroje tak i případně jiného motocyklu mimo treninkové, testovací a kondiční jízdy na příslušných oválech.
   
Treninková činnost Sportovního centra mládeže (SCM) podléhá jinému režimu a je řešena v součinnosti vedení subjektů AK v AČR Slaný a SCM při AK v AČR Slaný.
      
 
                                                                                                      Antonín Vilde - předseda AK v AČR Slaný.

Slánský plochodrážní sportovní kalendář 2021.

 
       Na další sportovní sezonu se připravují pořadatelé z Autoklubu v AČR Slaný, kteří v zimním období připravili kalendář jak hlavních mitinků, tak  zároveň, jak je v posledních letech tradicí, i celou řadu mládežnických doprovodných závodů.
      Letošní kompletní verze celého sportovního kalendáře byla vydána s určitým časovým prodlením, než tomu bývalo v minulých letech. Nebylo to zapříčeněno nezájmem jednotlivých  pořadatelů ani klubů přivést do hlediště příznivce sportu levých zatáček a už vůbec ne  komisí ploché dráhy AČR, která řídí v ČR toto sportovní odvětví. Ta naopak po loňských
zkušenostech,  musela řešit celou řadu zrušených nebo do jiných náhradních termínů přeložených závodů plochodrážních sezonu 2020 dovést do finální podoby.
     Dalším faktorem, kterým byl posun konečné kompletní verze sportovního kalendáře 2021 byla skutečnost, že nejprestižnější tuzemská soutěž , Extraliga družstev, delší dobu finalizovala účast čtvrtého účastníka tohoto mistrovství ČR. K tradičním akterům Extraligy AK Markéta Praha, AMK ZP Pardubice a AK Slaný, kteří avizovali svoji účast již na podzim, se připojí polský tým Aforti Start Gniezno, který bude svůj domácí závod pořádat v Liberci, kde našel společnou
řeč s mistním klubem. Extraligová soutěž bude mít čtyři kola a ty jsou naplánována do druhé poloviny roku : 21.7. Pardubice, 3.8. Liberec, 2.9.Slaný, 21.9.Praha.
    Slánští pořadatelé kromě již zmíněného extraligového závodu 2.září jsou připraveni na úvod sezony 24. dubna uspořádat Přebor ČR jednotlivců - Pohár AČR jehož  součástí bude i mistrovství ČR kubatury 250ccm. V dopoledních hodinách se uskuteční na malé dráze MČR 125ccm pro jezdce ve věkové kategorii 10-16 let.
    Sobota 22.května bude patřit PRO - TEC memoriálu Antonína Vildeho. Tradičně se uskuteční jako závod dvojic a dopoledne  svoje umění předvedou opět jezdci kubatury 125ccm na klasické dráze o body v MČR.
    Na středu 25.srpna je naplánováno Finále mezinárodního mistrovství ČR dvojic. V loňském roce se jak známo tento závod  ve Slaném 28.září neuskutečnil vinou děštivého počasí a náhradní termín nemohl být použit ohledně epidemických opatření.
   Na prahu nového školního roku, 2.září, je v kalendáři třetí kolo Extraligy družstev, ve Slaném tradičně nejnavštěvovanější závod sezony a lze si přát, aby tomu tak bylo i nadále i s tím, že jezdci domácího AK naváží na výborný výsledek s 9.9.2020 v podobě vítězství.
   Závěr sezony 18. a 19. září bude patřit mládežnickým kategoriím. Sobota 18.9. bude mít hlavní mitink v podobě Evropského poháru družstev v kubatuře 250ccm doplněný o MČR 125ccm na klasické dráze a dopoledne si jezdci kubatury 125ccm na malé dráze rozdělí body do klasifikace MČR.  Bohatý mládežnický  program bude zakončen v neděli 19.září závodem mistrovství ČR juniorů - jednotlivců ve třídě 250ccm.
    Ani letošní sezona ve Slaném by neměla být bez závodů serie Speedway Mini Cup v kategorii 125 ccm pro začínající jezdce ve věkové kategorii 9 -15 let. V posledních letech vznilkly malé dráhy v Plzni a M.Lázních a tak k tradičním pořadatetelům z Prahy, Divišova, Chabařovic a Slaného si mladí jezdci v tomto seriálu najdou cestu i na další stadiony. Ve Slaném jsou termíny Mini Cupů 21.dubna, 5.května a 19.května.
    Jezdci AK Slaný mají po loňské sezoně určitě na co navazovat. Eduard Krčmář bude obhajovat titul mistra ČR jednotlivců a navíc přidal i vítězství v Přeboru ČR - Poháru AČR.  Extraligový tým skončil sice na třetí příčce, ale vzhledem k tomu, že čtvrtý závod se již neuskutečnil vinou epidemických opatření,  měl hodně blízko na lepší umístění. Junior Vojtěch Zamazal dokonce startoval ve finále mistrovstí ČR jednotlivců  seniorů. Další junior, Milan Dobiáš, se po zranění vrací na ovály a bude chtít atakovat dobré výsledky především v mistrovství ČR juniorů.  Bruno Belan splňuje již věkový limit, kdy může sedlat plochodrážní speciál kubatury 500 ccm a  bude především sbírat zkušenosti jak v juniorských, tak i přeborových závodech.
Mladíci Karel Průša a Tony Katra, kteří již v minulé sezoně dokázali v nejednom závodě kubatury 125 ccm mile překvapit a vystoupat na stupně vítězů, si jistě rádi tyto příležitosti zopakují. Plochodrážní motocykl si osvojila i Štěpánka Nyklová a i jí není cizí, když ve výsledkové listině za jejím jménem jsou napsáni další závodníci.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
                Plochá dráha Slaný - kalendář závodů 2021.
 
Středa 21.04.   17:00 hod. Speedway Mini Cup 125ccm - malá dráha
 
Sobota 24.04.  10:00 hod. Mistrovství ČR 125ccm - malá dráha
                         15:00 hod Přebor ČR jednotlivců - Pohár AČR    + MČR juniorů 250 ccm
 
Středa 05.05.  17:00 hod. Speedway Mini Cup 125 ccm - malá dráha
 
Středa 19.05.  17:00 hod. Speedway Mini Cup 125 ccm - malá dráha
 
Sobota 22.05. 10:00 hod. Mistrovství ČR 125 ccm - klasická dráha
                        15:00 hod. PRO-TEC Memoriál Antonína Vildeho - závod dvojic
 
Středa 25.08.  17:00 hod. Finále mezinárodního mistrovství ČR dvojic
 
Čtvrtek 02.09. 17:00 hod. Mezinárodní mistrovství ČR - Extraliga družstev III.kolo.
 
Sobota 18.09. 10:00 hod. Mistrovství ČR 125 ccm - malá dráha
                        13:00 hod Mistrovství ČR 125 ccm - klasická dráha
                        15:00 hod.Evropský pohár družstev juniorů 250 ccm.
 
Neděle 19.09.  10:00 hod. Mistrovství ČR juniorů 250 ccm.
 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      V současné době, kterou provází celá řada mimořádných opatření kvůli aktuální situaci ohledně
onemocnění Covid-19 a  bohužel ovlivŇUJE  kalendář akcí,  k tomuto problému podal jak Autoklub ČR tak
i komise ploché dráhy AČR prohlášení  pro jednotlivé pořadatele.
     Autoklub v AČR Slaný PROTO  bude jak na svých internetových stránkách, tak i prostřednitvím medií informovat
o aktuálním dění slánského sportovního kalendáře 2021.
 
                                                                                                 Připravil   Antonín Vilde - AK v AČR Slaný.
 
-------------------------------------------------


 

Na plochodrážním stadionu se buduje třetí ovál.

 
        Na plochodrážním stadionu ve Slaném v těchto dnech je poměrně ve  svižném tempu  budován ovál, který bude sloužit jako mobilní kluziště. Projekt umělého kluziště bude k dispozici  jak pro zaměstmance F.X.Meiller tak  i pro veřejnost.
         Společnost F.X.Meiller(FXM) je přes Netovickou ulici ve Slaném sousedem slánského plochodrážního klubu a vzhledem k tomu, že sousedské vztahy se mají udržovat na přátelské urovni, vyhovělo vedení AK Slaný  ( přes určité obroušení názorových hran),  ve kterém prostoru bude kluziště vybudováno. Vše se  podařilo kladně  vyřešit, a stejně tak  se podařilo
vyjednat s právním zástupcem majitelů pozemků (pozemky kde se provozuje plochodrážní sport vlastní soukromí majitelé) kladný souhlas ke stavbě tohoto projektu. Bez souhlasů majitelů pozemků bychom nemohli tento prostor FXM poskytnout a vystavili bychom se nejenom porušení nájemních smluv.
       Jsme  upřimě rádi, že FXM i přes určitý nabitý výrobní program a dále budující ve svém areálu rozsáhlou stavbu nové lakovací linky,  si jednatel společnosti p.Ing.Michal Volejník našel prostor   a čas na podporu odpočinkového vyžití nejen zaměstnanců uvedené společnosti, ale že si vybral ke spolupráci tohoto ojedinelého projektu náš klub. O vývoji a spuštění celého projektu Vás budeme samozřejmě informovat.
 
      Čas mezi koncem sezony 2020 a začátkém té nastávající neznamená pro nás, že bychom  složili ruce do klína. Nejdříve část členů AK Slaný upravila malý ovál, kam byl před posledním  mistrovským závodem kubatury 125 ccm navezen nový materiál. Po vyhodnocení závodu, a jízdách jednotlivých účastníků  se ukázalo,  že by nebylo na škodu ho také přidat na klasickou dráhu.
      Naštěstí máme přátelské vazby jak s vedením pískovny v Černuci, tak i na autodopravě  p.Petra Lamače z Kralup n/Vl. a tak se po ose společností  ZAPA beton a BMS-SAND s.r.o.  podařilo deponovat 100 tun materiálu a následně za spolupráce p.Varhaníka z Dřínova u Zlonic jej správce stadionu p. Eduard Krčmář mohl rozvrstvit po celé ploše velké dráhy.  
 
                                                                                                                          Připravil  A.Vilde
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plochá dráha v ČR uzavřela letošní sportovní sezonu.

 
           Vláda České republiky, která vydala na začátku měsíce řijna další balík krizových opatření, kterým reagovala na nepříznivý vývoj epidemické situace a rostoucí počet nakažených nemocí covid - 19, v podstatě zastavila činnost
v disciplíně plochá dráha pro rok 2020.
          Letošní plochodrážní sezona nejen na tuzemských oválech měla začátek sportovního kalendáře posunutý až do června, kdy se otevřely brány stadionů,  jezdci tak mohli prezentovat svoje umění a příznivci sportu levých zatáček se
dočkali napínavých, nesmlouvaných a aktraktivích soubojů.
        Slánští pořadatelé, kteří museli reagovat na vzniklou situaci, se operativně  přispůsobili dané věci a celý svůj letošní program chtěli nastavit tak, aby v jubielním roce 70 ti let trvání ploché dráhy ve Slaném vše důstojně zvládli. 
        Vrcholem sportovní sezony mělo být Finále Mezinárodního mistrovství ČR dvojic. Bohužel povětrnostní podmínky neumožnily 28.září tento významný mitink uspořádat a ani další vývoj událostí v ČR nebyl nakloněn k uskutečnění této akce. Fanoušci tohoto sportu tak bohužel přišli o možnost sledovat jeden s aktraktivních mitinků. Slánský klub do toho klání nasadil jezdecky velmi silnou a vyrovnanou dvojici Jakub Jamrog - Eduard Krčmář, která by zcela určitě zaútočila na posty nejvyšší.
       Mezinárodní mistrovství ČR - Extraliga družstev - se ve Slaném za velkého diváckého zájmu uskutečnila 9.září a domácí tým jí navíc okořenil jasným vítězstvím. Škoda, že další dva podniky 15.9 v Liberci a následující den v Pardubicích slánskému družstvu nevyšly podle představ a tým AK Slaný vždy obsadil třetí pozici. Ta mu patří i v celkovém pořadí letošního
extraligového ročníku, neboť na pražské Markétě se již čtvrtý závod nepodařilo termínově uspořádat a ani  finalový mitink se tedy logicky neuskutečnil. Barvy slánského AK pod taktovkou Milana Macha hájili Jakub Jamrog, Eduard Krčmář, Zdeněk Simota, Jan Macek a Jakub Valkovič.
        Mistrovství ČR jednotlivců mělo v letošní sezoně pouze jeden finalový závod, a to 2.září na plzeňských Borech, kde jasně exceloval Eduard Krčmář a pro slánský klub tak po Antonínu  Švábovi, Janu Holubovi , Zdeňku Tesařovi, Martinu Vaculíkovi je další v řadě, který pro slánskou plochou dráhu zajistil pocty nejvyšší.  Ve finalovém klání startoval i slánský
junior Vojtěch Zamazal. Ten zatím nemá potřebné zkušenosti a pro něj je účast ve finále MČR jednotlivců v seniorské kategorii určitě úspěchem.
        Pohár AČR - Přebor ČR - byl 18.června zahajovacím podnikem na slánském stadionu a pořadatelsky se jich celkově uskutečnilo šest. Poslední klání v Březolupech 10.října se již nekonalo, ale to nic nezměnilo na jasném celkovém vítězství Eduarda Krčmáře v tomto Poháru AČR a slánský jezdec je Přeborníkem ČR pro r.2020. Po mistrovském titulu si tak
připsal další významný tuzemský výsledek.
          Slánští pořadatelé se v posledních letech po vybudování malého oválu  zapojili jak do pořádání M ČR 125 ccm, tak i Speedway Mini Cupu na tomto oválu a přidáme-li k tomu i mistrovství ČR 125 ccm na klasické dráze, mají naděje plochodrážního sportu nejen plné vyžití, ale i možnost, aby své snažení přetavily v budoucnu v co nejlepší výsledky. V tomto směru se letos velmi dobře prezentovali Karel Průša a Tony Katra a zdatně jim sekundovala rovněž Štěpánka Nyklová.
         Ve Slaném se i letos podařilo uspořádat mládežnický víkend 19 a 20. září, kdy se uskutečnily čtyři podniky pro juniory kubatur 125 ccm a 250 ccm. Vrcholem byla YOUTH DEVELOPMENT SERIES v kubatuře do 250 ccm, kde změřily své schopnosti celky z Polska, Dánska a ČR, německé družstvo se den před závodem omluvilo. V návaznosti  na tuto akci bylo uspořádáno DEMAG M MČR 250 ccm jednotlivců. Nabitý program pořadatelé ještě doplnili mistrovskými podniky OMACZ 125 ccm jak na malé, tak klasické dráze. 
         Do bojů na plochodrážních oválech zasáhli i další slánští jezdci. Junior Vojtěch Zamazal se prezentoval v Poháru AČR a MČR juniorů - jednotlivců a po boku výborného Ričadse Ansviesulise pro slánský AK vybojovali 26.srpna v Pardubicích čtvrtou pozici. Nadějný Bruno Belan získaval zkušenosti v MČR 250 ccm, ale zranění ve druhém klání 23.června na pražské Markétě mu zabránilo, aby absolvoval celý seriál. Další junior klubu Milan Dobiáš bohužel měl před zahájením sezony při treninku v Plzni pád a zranění jej vyřadilo z letošní sportovní činnosti. Návrat na ovály vyhlásil bývalý slánský odchovanec Patrik Linhart, ten po několika trenincích absolvoval přeborový závod ve Slaném a dále se soustředil na vybavení svého strojového parku, aby do další sezony byl náležitě připraven.   Michal Dudek,  který v minulosti patřil i do reprezentace ČR jak pro dlouhou tak travnatou plochou dráhu, se letošního dění ve sportu levých zatáček nezúčastnil a je pravděpodobné, že plochodrážní sport
nebude již aktivně provozovat.
       Při slánském Autoklubu působí Sportovní centrum mládeže AČR. I v letošní sezoně se svěřenci trenérů Miroslav Rosůlka a Františka Kaliny prezentovali v Evropském poháru mládeže 29.srpna v Plzni velice zdařilým vystoupením.  Adam Bednář zvítězil, Vojtěch Šachl byl třetí a Matěj Frýza skončil ve finalové jízdě čtvrtý. České naděje v kubatuře do 125 ccm tak potvrdily, že v této kategorii patří do absolutní Evropské špičky a je nutností jejich výkonost posunout do klasické disciplíny ve třídě 500 ccm. 
      Jarní vládní restrikce a podzimní opatření nastavily letošní nejen plochodrážní sezonu tak, že se v klubech
s tímto nelehkým problémem museli vyrovnat. Je potěšující , že ve Slaném vedení klubu nepřistoupilo k
zmrazení pořadatelské činnosti tak, jako se stalo v jiných organizacích. 
     Poděkování za průběh nelehké sezony 2020 patří těm kteří se aktivně podíleli na chodu klubu, sponzorům, kterých si velice vážíme, přístupu vedení Královského města Slaný, Krajského úřadu a věříme, že se na  plochodrážním stadionu ve Slaném opět se všemi a především slánskými příznivci opět setkáme i v příštím roce.
 
 
       
                                                                                                                                   Připravil   Antonín Vilde - AK Slaný.

  
 Plochá dráha Slaný
     Finále Mezinárodního mistrovství ČR dvojic - 28.9.2020.
 
          Déšť byl silnější než snaha slánských pořadatelů, kteří se tak museli smířit s tím, že finalový závod letošního šampionátu dvojic se v plánovaném termínu 28.září bohužel nemohl uskutečnit. Větru ani dešti se nedá poručit, to jak známo z nedávné histirie nedokázala ani jistá mocenská struktura.
         Deštivé počasí od pátečních ranních hodin nadělalo řadu vrásek pořadatelům slánského AK, kteří ještě v předvečer mítinku byli přesvědčení, že ve Slaném se bude bojovat o mistrovský titul. Bohužel dopolední pondělní déšť jejich snahu zcela potopil a JURY závodu, která operativně zasedla o hodinu dříve, než byl stanoven harmonogram celého dne rozhodla, že se závod vzhledem k povětrnostním podmínkám
ruší, neboť ani další vyhlídky na zlepšení počasí byly v nedohlednu a dala tak pořadatelům možnost, aby mohli zajistit nezbytné formality a uvědomit další zainteresované složky (lekařská služba, hasiči, traťové komisaře atd.), aby na plochodrážní stadion necestovaly a zároveň uvědomit i managery jednotlivých startujících týmů aby sdělili svým jezdcům, že se závod nekoná.
    Vedení klubu se omlouvá všem kteří již vážili cestu na plochodrážní stadion, ale nebylo možné v krátkém časovém prostoru uvědomit o zrušení akce i další osoby.
 
         V současné době je na stole náhradní termín mítinku, ten je stanoven na 28.řijna a start závodu se uskuteční ve 13:00 hod. Lze si přát aby na Státní svátek Den vzniku samostatného československého státu se mohl ve Slaném zároveň oslavit i letošní mistr ČR v šampionátu dvojic pro rok 2020.
 
       
                                                                                                                             Antonín Vilde - AK Slaný
 Letošní mistr dvojic bude vyhlášen ve Slaném.               
 
Pondělí 28.září 2020 - Finále Mezinárodního mistrovství ČR dvojic
 
                   Plochodrážní sezona ve Slaném pokračovala  víkendovými mítinky mládeže, která bojovala  o body do klasifikace v mistrovských závodech do 125 ccm a zároveň v mistrovství ČR do 250 ccm. Vrcholem byl mezinárodní mítink YOUTH
DEVELOPMENT SERIES 2020 - Evropská serie mládeže v kubatuře do 250 ccm, ve které se utkaly výběry Dánska, Polska a ČR.
                 
                  Další program na slánském plochodrážním stadionu je naplánován na pondělí28.září,  kdy od 14:00 hod. bude startovat Finále mezinárodního mistrovství ČR dvojic. Nad závodem převzala záštitu  Hejtmanka Středočeského kraje Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová. 
                  V současné době je přihlášeno devět plochodrážních subjektů a o případném desátem se jedná. V případě deseti účastníků se pojede systémem, který k nám byl exportován před pátnácti sezonami z britských ostrovů a závod by byl vypsán na 24 jízd. V opačném případě by startovalo sedm párů a bojovalo v klasickém rozpisu na 21 rozjížděk.
                  Na start závodu se do Slaného chystá kompletní Česká plochodrážní jezdecká základna, manažeři jednotlivých týmů složení svých týmů nahlasí v předepsaném termínu a některé kluby do svých řad pozvou zahraniční jezdce.
                   Slánský AK do domácího klání počítá s párem Eduard Krčmář - Jakub Jamrog. Dvojice,  která se stará o bodový příděl v extraligových závodech, by měla využít znalostí místního oválu a pokusit se zaútočit na mistrovský titul.
                 
                   Pořadatelé z Autoklubu v AČR Slaný ovšem netrpělivě sledují vývoj ohledně epidemiologické situace a čekají na vyhlášení ministra zdravotnictví, jakým směrem se celá situace ohledně počtu návštěvníků posune. Vzhledem k přijatým opatřením budou reagovat samozřejmě reagovat na vzniklou situaci.
 
                                                                                                             Připravil : A.Vilde

 

 

 Plošináři ZP Pardubice na domácím oválu nezaváhali.
 
         Třetí kolo mezinárodního mistrovství ČR - Extraligy družstev pokračovalo ve středu 16.září závodem  na Svítkovském oválu. Po přesunu z Liberce si závodníci své stroje vyložili v depu pardubické ZP, aby přeladili nastavení motocyklů z nejkratší dráhy na tu nejdelší, kterou svítkovská dráha v porovnání s ostatními tuzemskými zcela jistě je.
         Družstva AK Slaný, ZP Pardubice a AK Markéty Praha ponechala své sestavy v původní podobě, jen SC Interteam povolal do svých řad anglického jezdce Daniela Bewleyo, aby se společnými silami pokusili odvrátit předešlé dva nezdary.
        Po úvodní serii čtyř jízd měly všechny celky na svých kontech shodný šesti bodový zisk a opět se schylovalo k vyrovnané bitvě až do samého závěru mítinku. Druhá serie jízd vyzněla jasně pro tým AK Slaný, který se vyhříval na čele průběžného pořadí se ziskem 15 ti bodů a s náskokem čtyř bodů na družstva Pardubic a Prahy. Serie č.3, to byl naprostý propadák slánského
celku. Jediný Jakub Jamrog přivezl do cíle dva body a slánští se tak dělili s Interteamem o třetí a
čtvrtou pozici. Všem utekla do čela  ZP Pardubice, která měla na svém kontě 28 bodů a svůj náskok si již udržela až do konce závodu a po zásluze zvítězila. Jejím nejlepším jezdce byl Václav Milík, který vybojoval 14bodů.
       Pražská Markéta především zásluhou juniorů Petra Chlupáče 11bodů a Jana Kvěcha, který měl na svém kontě 10 bodů si z východních Čech odváží místo druhé. Třetí pozici uhájili závodníci AK Slaný, suveréní vítěz úvodního kola v Pardubicích neměl příliš vydařený podvečer.  Zdeněk Simota ve své první jízdě měl defekt z první pozice a v dalším průběhu závodu nebyl příliš výrazný. Jakub  Valkovič, který nahradil zraněného Jana Macka, pro změnu po kontaktu s Danielem Klímou, kdy oba skončili po pádu v péči lékaře, ale naštěstí  mohli pokračovat v závodě, vyjezdil solidních pět bodů. Eduard Krčmář se nevyhnul technickým problémům a zisk osmi bodů byl zaočekáváním.
Jediný Jakub Jamrog překročil dvojciferný bodový příděl a zisk 13 ti bodů jej zařadil  mezi nejlépe bodující jezdce večera.
      Závěrečné, čtvrté kolo extraligy se uskuteční 13. října na pražské Markétě.
 
Závod v číslech:
 
 
1. AMK ZP Pardubice     33
Andrzej Lebeděvs, LAT 2 E 3 3 1 9
Pavel Kuchař, Praha 1 0 0 0 0 1
Hynek Štichauer 1 2 3 2 1 9
Jaroslav Petrák – – – –   DNR
Václav Milík 2 3 3 3 3 14
       
2. AK Markéta Praha     31
Petr Chlupáč 3 2 2 1 3 11
Ondřej Smetana 0 1 – –   1
Matias Nielsen, DK 2 L 1 F 3
Josef Franc 1 2 2 1 0 6
Jan Kvěch 2 3 2 3 10
       
3. AK Slaný     28
Jakub Jamrog, PL 3 3 2 2 3 13
Zdeněk Simota E 1 0 1 0 2
Eduard Krčmář 1 3 E 2 2 8
Jakub Valkovič, SK 2 2 0 0 1 5
       
4. SC INTERTEAM     27
Zdeněk Holub 3 1 1 0 0 5
Filip Hájek – – – –   DNR
Daniel Klíma X 0 1 1 2 4
Daniel Bewley, GB 3 0 3 3 2 11
Marko Levišin, UA E 3 1 2 1 7

Aktuální extraligová tabulka:

  bilance výsledků malé body velké body
1. Praha 1-2-0-0 97 10
2. Pardubice 1-1-1-0 93 9
3. Slaný 1-0-2-0 99 8
4. INTERTEAM 0-0-0-3 76 3
 

                                                                                                Připravil A.Vilde


 

 
 Plochodrážní extraliga na severu Čech patřila pražanům.
 
               Druhé kolo naší nejvyšší plochodrážní soutěže družstev hostil Pavlovický stadion, který se vyznačuje nejkratším oválem na našem území. 
               Své domácí sídlo pro letošní sezonu zde má nováček Extraligy SC Interteam, který do tohoto klání vkládal velké naděje a chtěl  se před Libereckými příznivci předvést v tom nejlepším světle.
               Úvodní jízdy extraligového mitinku však domácímu celku vůbec nevyšly a jejich soupeři se jim začali nebezpečně vzdalovat. Trojice ZP Pardubice, již s Václavem Milíkem, AK Markéta Praha s vynikajícím juniorem Petrem Chlupáčem a i vítěz prvniho kola celek AK Slaný se přetahovala o první tři příčky, ale v jízdě č.13 Marko Levishyn proměnil JOKERA za zisk šesti bodů a rázem se celý průběh závodu vyrovnal a napětí trvalo až do poslední dvacáté jízdy. Po jejím skončení měla shodný počet 33 bodů družstva ZP Pardubice a AK Markéty Praha a o vítězi tak musela rozhodnout dodatková jízda, ke které se na start postavili Václav Milík a Jan Kvěch. Pražský plošinář využil po startu v druhé zatáčce určité zaváhání pardubického jezdce a až do cíle dokázal odolat útokům Václava Milíka a zajistil tak klubu z pražské Markéty vítězství ve druhém extraligovém kole.
          Slánský AK nakonec dokázal uhájit místo třetí o jediný bod před zle dotírajícím Interteamem. Sestava AK Slaný byla totožná jako na domácím oválu - vítězná sestava se nemění, ale  tentokrát bodový příděl jednotlivých jezdců byl přeci jen o něco chudší.  Eduard Krčmář 12b., Jakub Jamrog 11b., Zdeněk Simota 5b., Jan Macek 1b. Toho v jeho posledním vystoupení potkala smolná situace, když ve snaze probojovat se na druhé místo měl nepříjemný pád a byl převezen do liberecké nemocnice s konstatováním lékaře, že jde o zlomeninu klíční kosti.
       Extraligová soutěž má rychlý spád a pokračuje 16.9. v Pardubicích.
Závod v číslech :
 
 
1. AK Markéta Praha     33
Ondřej Smetana 1 1 – – X X 2
Josef Franc 1 2 3 0   6
Petr Chlupáč 3 1 2 2 3 11
Matias Nielsen, DK 2 2 1 2 1 8
Jan Kvěch 2 1 3 6+3
       
2. AMK ZP Pardubice     33
Andrzej Lebeděvs, LAT 3 2 3 3 0 11
Jaroslav Petrák – – – –   DNR
Hynek Štichauer 1 2 2 0 1 6
Jakub Valkovič, SK – Slaný 0 0 1 0 1 2
Václav Milík 3 3 3 3 2 14+2
       
3. AK Slaný     29
Jan Macek 1 0 0 0 F 1
Eduard Krčmář 3 3 3 2 1 12
Jakkub Jamrog, PL 2 3 2 1 3 11
Zdeněk Simota 2 0 0 1 2 5
       
4. SC INTERTEAM     28
Zdeněk Holub 0 1 1 2 0 4
Daniel Klíma 2 3 0 1 2 8
Filip Hájek 0 – – –   0
Daniel Kaczmarek, PL 0 1 0 3 3 7
Marko Levišin, UA F 1 6* 2 9
 

Aktuální extraligová tabulka:

  bilance výsledků malé body velké body
1. Praha 1-1-0-0 66 7
2. Slaný 1-0-1-0 71 6
3. Pardubice 0-1-1-0 60 5
4. INTERTEAM 0-0-0-2 49 2

                                                                                                           Připravil : A.Vilde


 
Plochodrážní víkend ve Slaném patří mladým.
 
          Plochodrážní sezona na tuzemských oválech nabrala plné tempo a pořadatele slánského klubu čeká víkend čtyř mítinků, kdy své umění předvedou jezdci nastupující generace.
        V sobotu 19.září od 10:00 hod. odstartují slánský víkend junioři v kategorii do  125 ccm. Bude se jednat o mistrovství ČR na malé dráze. Slánský AK zde bude reprezentovat dvojice Karel Průša a Tony Katra.
       Odpoledne od 14:00 hod bude na programu mistrovský závod kubatury 125 ccm na klasické dráze a následovat bude Evropská serie juniorů třídy do 250 ccm, takzvaná Youth Development Series, která na start přivede družstva Dánska, Německa, Polska a ČR. Českou republiku budou reprezentovat Jaroslav Vaníček, Adam Bednář, Vojtěch Šachl, Bruno Belan a Jan Hlačina.
      Nedělní dopoledne se slánský ovál stane záležitostí opět pro závodníky kubatury do 250 ccm a závodit od 10:00 hod. se bude o body do mistrovství ČR jednotlivců. Barvy slánského klubu zde bude reprezentovat Bruno Belan.
     Pořadatelé z AK Slaný věří, že se epidemiologická situace v nejbližší době rapidně nezhorší
a avizované mitinky se v plné míře budou moci uskutečnit.  
 
   Slánský víkendový program :
 
Sobota 19.9.      10:00 hod.    MČR juniorů 125 ccm malá dráha
                          14:00 hod.    MČR juniorů 125 ccm klasická dráha.
                                               Youth Development Series 250ccm -  MEZ družstev 
Neděle 20.9.      10:00 hod.   MČR juniorů jednotlivců 250 ccm
 
   Do ochozů slánského plochodrážního stadionu srdečně zve pořadatel Autoklub v AČR Slaný.
 
 
      

 Plochodrážní extraligový úvod vyzněl pro Slaný.            Nejvyšší tuzemská plochodrážní soutěž Extraliga družstev odstartovala svým úvodním kolem ve středu 9.září na stadionu ve Slaném.

           Zaplněnému hledišti se představili tradiční účastníci této nejprestižnější domácí soutěže,  celky AK Markéty Praha, AMK ZP Pardubice, AK Slaný a nováček letošního ročníku SC Interteam. 

            Do Slaného přijel oslaben tým ZP Pardubice. V jejich sestavě chyběl vícemistr ČR pro r.2020 Václav Milík, který si plnil své povinnosti v polské nejvyšší soutěži v klubu ROW Rybnik.
             Samotný závod přinesl poměrně jasné vítěství domácího klubu. Tým manažera Milana Macha ovládl zahajovací kolo se ziskem 42 bodů, když Jakub Jamrog svých pět startů proměnil v maximální 15 ti bodový zisk a byl nejlépe bodujícím jezdcem dne. Eduard Krčmář měl na svém kontě o bod méně , Zdeněk Simota vybojoval bodů deset a junior Jan Macek přidal tří bodový zisk.
            Místo druhé si do hlavního města odváží jezdci AK Markéty Praha, když zkušený Josef Franc a junior Jan Kvěch měli na svých kontech shodný 12 ti bodový příděl.
             ZP Pardubice doplatila na neúčast Václava Milíka, a tak oporou byl Andžejs Lebeděvs, který pro východočechy získal 12 b., zdařile mu sekundoval Hynek Štichauer, který své konto zatížil 10 ti body.
              SC Interteam zaplatil nováčkovskou daň, byť jejich vystoupení  zanechalo ve Slaném poměrné slušný dojem. Junior klubu Daniel Klíma s 9 ti body byl jejich nejlépe bodující závodník a angličan Daniel Bewley byl jediný, kdo dokázal vzít bod domácímu Eduardovi Krčmářovi.
                Pořadatelé z Autoklubu Slaný by se rádi omluvili nejen divákům za nepříjemné zdržení v průběhu
mítinku, když vznikla závada v elektrorozvaděči, která vyřadila z činnosti výstražná světla. Další nepříjemnost pak způsobila  porucha kropícího vozu. 

Extraliga v bodech : 

 

1. AK Slaný     42
Eduard Krčmář 3 2 3 3 3 14
Jan Macek 0 1 1 1 0 3
Jakub Jamrog, PL 3 3 3 3 3 15
Zdeněk Simota (0) 1 2 2 3 2 10
       
2. AK Markéta Praha     33
Josef Franc (1) E 2 3 4* 1 2 12
Ondřej Smetana 0 1 1 –   2
Pavel Kuchař – – – –   DNR
Petr Chlupáč 2 0 1 2 2 7
Jan Kvěch 2 2 1 3 3 1 12
       
3. AMK ZP Pardubice     27
Andrzej Lebeděvs, LAT 2 3 3 2 2 12
Hynek Štichauer (3) 2 1 2 4* 1 10
Jakub Valkovič, SK – Slaný 1 0 2 0 1 4
Jaroslav Petrák 1 E – –   1
       
4. SC INTERTEAM     21
Daniel Klíma 3 3 0 0 3 9
Filip Hájek 0 – 0 –   0
Daniel Bewley, GB 1 3 2 1 0 7
Zdeněk Holub (2) 3 0 0 M 1 4
Mateusz Blazykowski, PL 1 0 0 1
 

image

                                                                                                Připravil A.Vilde,  foto s využitím portálu speedwaya-z.cz


 

 Extraligová plochodrážní soutěž bude zahájena ve středu 9.září ve Slaném.
 
 
       Nejvyšší tuzemská plochodrážní soutěž na krátké ploché dráze, Extraliga družstev, bude v letošní sezoně zahájena ve středu 9.září od 17:00 hod. ve Slaném
       Na start závodu se postaví tradiční účastníci AK Markéta Praha, AMK ZP Pardubice, AK Slaný a nově utvořený celek SC Interteam. Mistrovský titul z loňské sezony obhajují závodníci z pražské Markéty, kteří pod taktovkou Tomáše Topinky budou chtít navázat na předešlý úspěch a tomu i odpovídá složení družstva. Zkušený Josef Franc, dvojnásobný mistr Evropy do 19 let Jan Kvěch, junior Petr Chlupáč, a Radek Smetana tvoří kompaktní celek. AMK ZP Pardubice disponuje na své soupisce Václavem Milíkem jezdcem, který bude v Praze v termínech 18 a 19.září startovat v prestižním seriálu Grand Prix, ostříleným závodníkem je rovněž Hynek Štichauer, matadorem klubu je Jaroslav Petrák o dalším složení východočechů se manažer Lubomír Vozár rozhodne těsně před závodem.
SC Intertem je především složen rovněž z jezdců AK Markéty Praha. Do týmu je zařazen  Zdeňk Holub, Filip Hájek a
bojovně laděný Daniel Klíma. O dalších místech v sestavě se rovněž rozhodne v předepsaném termínu.
      Domácí AK Slaný vedený manažerem Milanem Machem před domácím publikem přestaví novopečeného mistra ČR jednotlivců pro r.2020 Eduarda Krčmáře, po jeho boku nastoupí polský jezdec Jakub Jamrog, zkušené duo Zdeněk Simota a Martin Málek, juniorský post zaujme Jan Macek.
       Záštitu nad slánským extraligovým závodem převzala hejtmanka Středočeského kraje paní Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová, která osobně tento mítink navštíví společně s radním pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu s panem Martinem Draxlerem. 
        Do ochozů slánského plochodrážního stadionu co nejsrdečněji zve pořadatel  Autoklub v AČR Slaný.
 
     
                                                                                                                        Připravil   Antonín Vilde - AK Slaný.

 

 

Slánský Eduard Krčmář mistrem ČR. 

 

            Plochodrážní stadion v Plzni byl opět po Evropském poháru mládeže dějištěm další významné plochodrážní akce. Ve středu 2.září se zde konalo finále mistrovství ČR jednotlivců na krátké ploché dráze.

 Šestnáct účastníků o mistrovský titul pro r.2020 se utkalo v jediném letošním finálovém závodě. Květnový mítink ve Svitavách byl zrušen a tak se vše  rozhodlo na oválu plzeňského PK.

           Neúčast domácího Zdeňka Simoty, Martina Málka, Daniela Šilhana a Martina Gavendy sice poznamenala startovní listinu, ale na druhou stranu dostali příležitost jezdci nové nastupující generace.

          Samotný závod přinesl jednoznačné vítězství slánského závodníka Eduarda Krčmáře, který v průběhu mítinku nenašel přemožitele a ziskal maximální počet 15 ti bodů. Jeho největší konkurent Václav Milík v jízdě č.8. na slánského jezdce nenašel po celé čtyři kola recept, byť útok v předposlední zatáčce vypadal velmi nebezpečně a díky zkušenosti obou aktérů neskončil pádem.

          Eduard Krčmář je čtvrtým jezdcem v historii slánského klubu, který dokázal dobýt mistrovský titul. Po Janu Holubovi, Zdeňku Tesařovi a Zdeno Vaculíkovi se do Královského města Slaný opět vrací jezdec ověnčený zlatým věncem.

         V Plzni druhé místo získal pardubický Václav Milík, který od zahájení letošní plochodrážní sezony startuje výhradně v Polsku v tamní nejvyšší soutěži družstev za tým ROW Rybnik a na tuzemských oválech měl premieru.

          Místo třetí vybojoval zkušený Josef Franc. Ten je stálicí naší ploché dráhy a potvrdil, že stále patří do horních pater výsledkové listiny.

          Talentovaný Jan Kvěch, který je ozdoben dvěma tituly mistra Evropy do 19 let, měl v Plzni smůlu, když v jízdě č.13 z vedoucí pozice havaroval a medailové pozice se mu tak vzdálily. Nakonec se musel spokojit se šestou příčkou. Další junior pražské Martkéty Daniel Klíma, který se prezentuje dravostí a bojovností obsadil místo páté a pro mnohé byl překvapením závodu. Bramborová, nepopulární čtvrtá pozice v celkovém součtu připadla pravidelně bodujícímu Hynkovi Štichauerovi, který na plzeňských Borech zanechal velmi dobrý dojem.

          Příležitost startovat v šampionátu ČR se dostala i slánskému juniorovi Vojtěchovi Zamazalovi.  Ten teprvé nasává atmosféru velkých závodů a na své výkonosti bude muset ještě výrazně zapracovat. Zisk jednoho bodu jej zařadil na šestnáctou příčku.

 

         Výsledek MČR jednotlivců 2.9.2020  Plzeň.

 

1. Eduard Krčmář, Slaný 3 3 3 3 3 15
2. Václav Milík, Pardubice 3 2 3 3 3 14
3. Josef Franc, Praha 2 3 3 2 3 13
4. Hynek Štichauer, Pardubice 1 3 1 3 3 11
5. Daniel Klíma, Praha 0 3 2 3 1 9
6. Jan Kvěch, Praha 3 1 3 F 2 9
7. Zdeněk Holub, Praha 2 2 2 1 2 9
8. Petr Chlupáč, Praha 3 E 2 2 1 8
9. Ondřej Smetana, Praha 1 2 2 L 2 7
10. Jaroslav Petrák, Pardubice 2 1 1 0 2 6
11. Václav Kvěch, Plzeň 2 1 1 1 1 6
12. Jan Macek, Praha 1 E 1 2 0 4
13. Filip Hájek, Praha 0 0 0 2 1 3
14. Pavel Kuchař, Praha 1 2 0 F 0 3
15. Jakub Exler, Praha 0 0 0 1 0 1
16. Vojtěch Zamazal, Slaný 0 1 0 0 0 1

image

                                                                                    Připravil A.Vilde,   Foto  P.Fišer.


 

Plochodrážní naděje bojovaly o mistrovské body v Pardubicích.

 
          Svítkovský plochodrážní stadion byl ve středu 26.srpna dějištěm tří národních šampionátů v juniorkých kategoriích.
          Hlavním mítinkem bylo Mezinárodní mistrovství ČR družstev juniorů doplněné o mistrovské kubatury do 125 ccm a 250 ccm.
          V mezinárodním mistrovství ČR družstev juniorů starovalo sedm týmů a mezi jasné favority  patřil tým AK Markéta Praha I., který ve svých řadách měl dvojnásobného mistra Evropy do 19 let Jana Kvěcha a dalšího medailistu se slovenské Žarnovice, kde se finalový závod konal v neděli 16.srpna,  Daniela Klímu, pražskou sestavu doplnil Petr Chlupáč.
         Vzhledem k tomu, že současná tuzemská juniorská jezdecká základna není příliš početná, řada týmů sáhla po kvalitních zahraničních posilách.  AK Walbo Kopřivnice zařadila po boku Jana Macka polského jezdce Bartlomieje Kowalskeho, domácí ZP Pardubice výborného němce Lukase Fienhagena, který ovládá při svém nízkém věku jak klasickou, tak především dlouhou plochou dráhu. Slánský AK nominoval k Vojtěchovi Zamazalovi závodníka Lokomotivu Daugavplis Ričardse Ansviesulise. Ten vyhověl přání managera Milana Macha, absolvoval 14 ti hodinovou cestu a se svým otcem a mechanikem urazili přes 1200km. Na výkonu mladého lotyšského reprezentanta to však nebylo vůbec znát a slánský tým nebyl daleko od zisku nejen bronzové příčky.
          Samotný závod přinesl jasné vítězství pražskému výběru I.,když v celém mitinku stratil pouze tři body a  ovládl tak letošní šampionát. Místo druhé si zajistila domácí ZP Pardubice, kde především Lukas Fienhage přispěl 15 ti body a byl vůdčí osobností družstva. Na třetí pozici jsou klasifikováni jezdci AK Walbo Kopřivnice. Severomoravamé se spoléhali na bodový příděl Bartlomieje Kowalského, jejich umístění však mohlo být ještě výraznější, nebýt dvou defektů (Macek,Kowalski) a jednoho pádu Jana Macka, mohli kopřivnivští pomýšlet na výraznější úspěch.
         AK Slaný obsadil v konečném účtování čtvrtou příčku. Po dvouleté odmlce v tomto šampionátu je to určitý klubový úspěch, na kterýém má lví podíl již zmiňovaný Ričards Ansviesulis.  Vojtěch Zamazal v letošní sezoně sbírá jezdecké zkušenosti a tento výsledek by pro něho měl být motivací do další jak treninkové,  tak předvším závodnické činnosti.
 
  

MR juniorských družstev:

1. AK Markéta Praha   27
Petr Chlupáč – 3 2 1 1 7(1)
Jan Kvěch 3 – 3 3 2 – 11(1)
Daniel Klíma 1 2 – – 3 3 9(1)
     
2. ZP Pardubice   21
Daniel Šilhán 0 2 2 1 1 0 6(2)
Lukas Fienhage, D 2 3 3 3 2 2 15
     
3. Walbo Kopřivnice   20
Jan Macek 2 X E 0 3 1 6
Bartlomiej Kowalski 3 3 3 2 E 3 14
     
4. AK Slaný   19
Ričards Ansviesulis, LAT 3 3 2 1 3 3 15
Vojtěch Zamazal 1 1 1 0 0 1 4(1)
     
5. SC Žarnovica   15
David Pacalaj 1 1 3 3 E 2 10
Jakub Valkovič 0 0 1 2 2 R 5(1)
     
6. PK Plzeň   14
Václav Kvěch 2 2 2 2 1 3 12
Jakub Exler, Praha 0 1 0 0 0 1 2(1)
     
7. AK Markéta Praha 2   10
Michal Baštecký E 1 0 0 1 0 2(1)
Pavel Kuchař 2 ex 1 1 2 2 8
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      
Mistrovství ČR juniorů jednotlivců v kubatuře do 250 ccm přivedlo na start tentokrát osm jezdců a mezi favority se určitě řadilo duo z pražské Markéty Jaroslav Vaníček - Adam Bednář a v letošní sezoně dravě jezdící Vojtěch Šachl, který změnil klubovou příslušnost když z AK Divišov přešel do severočeského klubu SC Chabařovice.
       Po více jak dvouměsíční přestávce se na startovním roštu představil slánský Bruno Belan. Ten po pádu 23.června na pražské Markétě vyléčil své zranění a opět se zapojil do sportovní činnosti. Na oválu v Pardubicích se prezentoval slušným výsledkem, ale nucená přestávka na jeho výkonu přeci jen byla znát a tak  pátá příčka byla tentokráte jeho maximem.
        O vítězství v závodě si to v dodatkové jízdě rozdala trojice favoritů Jaroslav Vaníček, Vojtěch Šachl,
Adam Bednář, kteří v základním rozpisu jízd získali shodný počet 10 ti bodů. V rozjezdu si celkem suverénně počínal Adam Bednář, jezdec sice malé postavy, ale o to více bojovně naladěný. Za svými zády nechal svého klubového kolegu Jaroslava Vaníčka a na Vojtěcha Šachla tak zbylo místo třetí, ale vzhledem k tomu, že ještě absolvoval mistrovský závod kubatury do 125 ccm zaslouží uznání, že dokázal stát na podiích v obou kubaturách.
 

MR 250 ccm:

1. Adam Bednář, Praha 3 2 2 3 10+3
2. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 1 10+2
3. Vojtěch Šachl, Chabařovice 2 3 3 2 10+1
4. Jan Jeníček, Pardubice 1 1 1 3 6
5. Bruno Belan, Slaný 2 2 2 0 6
6. Jan Hlačina, Pardubice 0 1 1 2 4
7. Josef Novotný, Pardubice 1 0 0 1 2
8. Juraj Šuška, SK – Žarnovica 0 0 0 0 0
 

Průběžné pořadí soutěže:

  PCE SLA PHA LIB PCE PCE TOT
  3.6. 18.6. 23.6. 11.7. 20.7. 26.8.  
1. Jaroslav Vaníček, Praha 20 20 18 18 16 18 110
2. Vojtěch Šachl, Chabařovice 18 14 12 20 18 16 98
3. Adam Bednář, Praha 16 16 20 20 20 92
4. Jan Hlačina, Pardubice 14 18 16 16 14 10 88
5. Jan Jeníček, Pardubice 12 10 14 12 14 62
6. Josef Novotný, Pardubice 10 9 10 12 10 9 60
7. Bruno Belan, Slaný 12 14 12 38
8. Juraj Šuška, SK – Žarnovica 8 9 8 8 33

Poznámka: body jsou jezdcům přidělovány dle klíče:  20 – 18 – 16 – 14 – 12 – 10 – 9 – 8 – 7 – 6 – 5 – 4 – 3 – 2 – 1 – 0

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
          Mistrovství ČR juniorů jednotlivců v kubatuře do 125 ccm mělo nádech předstartovní horečky mladých adeptů sportu levých zatáček, kteří se chystají na vrchol sezony 29.srpna, kdy se v Plzni uskuteční Finále  Evropského poháru mládeže ve třídě do 125 ccm a českou reprezentaci zde zajišťuje Sportovní centrum mládeže při Autoklubu v AČR Slaný.
         Svítkovský ovál ovládl Vojtěch Šachl s maximálním počtem 12 ti bodů a o další umístění svedli boj jezdci, kteří nedávno odložili sádrové krunýře a berle po frakturách dolních končetin,  a to Matěj Frýza s Matoušem Kameníkem. Úspěšnější byl plzeňský jezdec Matěj Frýza a před Evropským pohárem si tak notně zvednul sebevědomí.
 

MR 125 ccm:

1. Vojtěch Šachl, Chabařovice 3 3 3 3 12
2. Matěj Frýza, Plzeň 2 3 2 3 10+3
3. Matouš Kameník, Divišov 3 2 3 2 10+2
4. Oliver Schmid, Plzeň 1 0 2 2 5
5. Josef Černý, Plzeň 1 2 1 1 5
6. Štěpán Ševčík, Plzeň 2 1 1 0 4
7. Dominik Hrbek, Pardubice 0 1 0 1 2
 

Průběžné pořadí soutěže:

  PLZ LIB PLZ PCE TOT
  14.6. 11.7. 25.7. 26.8.  
1. Vojtěch Šachl, Chabařovice 11 12 12 12 47
2. Matěj Frýza, Plzeň 10 9 10 29
3. Štěpán Ševčík, Plzeň 7 8 7 4 26
4. Adam Bednář, Praha 9 9 18
5. Josef Černý, Plzeň 7 4 2 5 18
6. Dominik Hrbek, Pardubice 4 3 4 2 13
7. Matouš Kameník, Divišov 10 10
8. Maksymilian Pawelczak, PL 7 7
9. Antoni Kawczynski, PL 7 7
10. Michal Duchinski, PL 7 7
12. Oliver Schmid, Plzeň 0 0 1 5 6
11. Alina Sassenhagen, D 4 4
13. Antonín Pták, Plzeň 0 0
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
      Diváci ve Slaném na plochou dráhu půjdou ve středu 9. září,  kdy se od 17:00 hod. uskuteční úvodní kolo
letošního ročníku tuzemské nejvyšší soutěže družstev. 
      Extraligová soutěž má v září kromě slánského závodu na programu další kola 15.9. v Liberci nasledující den
19.9. se bude bojovat v Pardubicích a letošní ročník zakončí mítink na pažském Břevnově 13.řijna, kde bude korunován
letošní mistr ČR.

      Záštitu slánské Extraligy převzala hejtmanka Středočeského kraje paní Ing.Jaroslava Pokorná Jermanová

                                                                                                                                                             Připravil : A.Vilde


 

Eduard Krčmář drží vedoucí příčku v poháru Autoklubu ČR.
 
             Pardubický plochodrážní stadion ve Svítkově byl v netradičním termínu v pondělí 20.července dějištěm šestého kola Poháru Autoklubu ČR - Přeboru ČRjednotlivců.
            Sedmidílný seriál závodů pozvolna dokráčel ke svému konci, závěřečné klání se uskuteční až 10.října v Březolupech, kde bude korunován letošní přeborník ČR.
            Do depa svítkovkého stadionu dorazilo tentokrát pouze patnáct jezdců.Nemoc Filipa Hájka, zranění Jana Kvěcha s Petrem Chlupáčem a pracovní zanepráznění Martina Málka tak nejen zúžilo startovní listinu, ale rovněž ubralo i na kvalitě startovního pole.
            Šestý díl Poháru AČR se stal kořistí Josefa France z pražské Markéty. Ten v průběhu klání přišel o jeden bod v jízdě č.9, kdy se díval na záda Zdeňka Holuba. Vše si vynahradil v poslední, dvacáté, rozjížce, když si poradil s dvojicí Daniel Klíma - Eduard Krčmář . Josef Franc tak navázal na předešlé vítězství z 11. července z Liberce. Mezitím, o týden později vybojoval v Mariánských Lázní titul mistra ČR jednotlivců na dlouhé ploché dráze pro r.2020.
           Slánský Eduard Krčmář v Pardubicích vybojoval 13 bodů.  Stejný počet na svém kontě měl i nadějný junior pražské Markéty Daniel Klíma a  o postavení na stupních pro vítěze tak musel rozhodnou rozjezd. Zde si zkušeně počínal vedoucí muž průběžného pořadí Poháru AČR Eduard Krčmář a zůstáva tak na čele s náskokem pěti bodů před Josefem Francem.
           Druhý slánský jezdec, junior Vojtěch Zamazal, si z města sportu přivezl tři body a ty mu zajistily dvanáctou příčku. 
          Vrchol plochodrážní sezony na domácí scéně je připraven na září :  2.9. se v Plzní uskuteční Finále mistrovství ČR jednotlivců, 28.9. ve Slaném Finále mezinárodního mistrovství ČR dvojic, mezitím je naplánovaná nejvyšší soutěž družstev - Extraliga, ve Slaném diváci do ochozů místního stadionu zavítají ve středu 9.září.
 
    Výsledek Pohár AČR - Přebor ČR 6.kolo - 20.7.2020 Pardubice:
 
1. Josef Franc, Praha 3 3 3 2 3 14
2. Eduard Krčmář, Slaný 3 3 3 3 1 13+3
3. Daniel Klíma, Praha 3 3 2 3 2 13+2
4. Zdeněk Holub, Praha 3 1 1 3 3 11
5. Ondřej Smetana, Praha 2 2 2 2 3 11
6. Hynek Štichauer, Pardubice 2 2 2 3 2 11
7. Jan Macek, Praha 1 1 3 2 3 10
8. Jaroslav Petrák, Pardubice 2 2 3 1 1 9
9. Martin Gavenda, Březolupy 1 0 2 2 2 7
10. Pavel Kuchař, Praha 2 0 1 1 1 5
11. Václav Kvěch, Plzeň 1 0 1 1 2 5
12. Vojtěch Zamazal, Slaný 0 3 0 T 0 3
13. Jakub Exler, Praha 0 2 0 0 1 3
14. Daniel Šilhán, Pardubice 1 1 1 E ex 3
15. Rastislav Ciferský, SK – Žarnovica 0 M 0 1 0 1

Průběžné pořadí seriálu:

  PCE PLZ SLA PHA LIB PCE TOT
  3.6. 14.6 18.6. 23.6. 11.7. 20.7.  
1. Eduard Krčmář, Slaný 15 15 15 15 14 13 87
2. Josef Franc, Praha 12 14 14 13 15 14 82
3. Zdeněk Holub, Praha 9 12 9 12 11 11 64
4. Ondřej Smetana, Praha 12 10 10 10 11 11 64
5. Hynek Štichauer, Pardubice 10 9 9 12 10 11 61
6. Daniel Klíma, Praha 8 9 11 10 9 13 60
7. Petr Chlupáč, Praha 11 12 9 8 13 53
8. Martin Málek, Březolupy 11 10 7 6 o 34
9. Jaroslav Petrák, Pardubice 5 4 4 3 7 9 32
10. Filip Hájek, Praha 8 6 5 5 5 o 29
11. Jan Macek, Praha 5* 8* 4* 10 27
12. Václav Kvěch, Plzeň 5 4 5 2 4 5 25
13. Jan Kvěch, Praha 12* 11 o 23
14. Daniel Šilhán, Pardubice 5 3 2 o 8* 3 21
15. Martin Gavenda, Březolupy 3 6* 3 o-Q 7 19
16. Pavel Kuchař, Praha 4* 0 1 o-Q 3* 5 13
17. Vojtěch Zamazal, Slaný 0* NQ 2* 3* 3 8
18. Jakub Exler, Praha 1* 1* NQ DNR* 1* 3 6
19. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 5* 5
20. Rastislav Ciferský, SK – Žarnovica 1* 0* 0* 1 2
21. Michal Baštecký, Praha 1* 1 o-Q o-Q 2
22. František Klier, Divišov 0* o-Q 1* 1
23. Luboš Krejča, Praha DNR* 0
24. Patrik Linhart, Slaný 0* 0
25. Milan Dobiáš, Slaný INJ 0
 
                                                                                                                      Připravil  :  A. Vilde,  AK Slaný

 

 Plochodrážní naděje na plný plyn.
 
       4.7.2020. Chabařovice
 
     Naděje plochodrážního sportu měly na úvod prázdnin doslova nabitý program. Série čtyř závodů PRO-TEC Speedway Mini Cup začala v sobotu 4.července v  severočeských Chabařovicích, druhý den se závodnící sedlající stroje kubatury 125 ccm přesunuli do Plzně, o státním svátku  upálení Mistra Jana Husa pokračovali mitinkem  pod bájnou horou Blaník v Divišově. Poslední vystoupení čekalo adepty sportu levých zatáček v Břevnově, kde má domovské sídlo místní AK Markéta Praha.
     
    Kompletní šestnácka jezdců ve věku 9 až 15 let zahájila čtvtý díl seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup na ovále v Chabařovicích. Několik pádů a také výjezdy mimo vyznačený malý ovál byly příčinou poměrně nečekaných a zajímavých výsledků jednotlivých rozjížděk. Pro jasné vitězství si ale na severu Čech dokráčel suverén minulé sezony Jaroslav Vaníček  z AK Markéta Praha před svým klubovým kolegou Adamem Bednářem a bronz z domácího oválu bral nadějný Petr Marek.
    Slánská trojice Karel Průša, Tony Katra a Štěpánka Niklová skončila v druhé polovině výsledkové listiny. Především Karel Průša doplatil v jedné jízdě na pád z vedoucí pozice a připravil se tak o lepší umístění.
 
              Výsledek závodu :
    F E D C B A 15
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3           3 15
2. Adam Bednář, Praha 3 2 2 3           2 12
3. Petr Marek, Chabařovice 3 3 3 3           1 13
4. Vojtěch Šachl, Chabařovice 3 2 2 2         3   12
5. Matěj Frýza, Plzeň F 3 3 3         2   11
6. Dominik Hrbek, Pardubice 3 2 3 2         1   11
7. Adam Nejezchleba, Ch. 2 3 3 F       3     11
8. Antonín Pták, Plzeň 1 1 3 3       2     10
9. Štěpán Ševčík, Plzeň 2 3 L 2       1     8
10. Josef Novotný, Pardubice 3 F 2 2     3       10
11. Josef Černý, Plzeň 2 2 2 1     2       9
12. Tony Katra, Slaný F 2 2 3     1       8
13. Karel Průša, Slaný 1 3 L 1   3         8
14. Štěpánka Nyklová, Slaný 2 1 1 2   2         8
15. Marián Jirout, Pardubice 2 1 1 1   1         6
16. Oliver Schmid, Plzeň L 1 1 F 3           5
 
 
    Po skončení závodu se uskutečnilo soustředění Sportovního centra mládeže při AK Slaný, kde vybraní adepti připravující se  na vrchol sezony v podobě Evropského poháru mládeže, který se uskuteční 29.srpna v Plzni, obsolvovali na klasické dráze pod dohledem trenérů Miroslava Rosůlka a Františka Kaliny testovací treninkové jízdy.
-----------------------
 
   5.7.2020. Plzeň.
 
      Po sobotním teplém celodením zápolení v Chabařovicích, tentokráte na plzeňských Borech čekal na jezdce déšť, který ale nově vybudovanou malou dráhu negativně nepoznamenal.V Plzni si suveréně počínal pražský jezdec Adam Bednář, který nenašel přemožitele a po zásluze zvítězil. Druhou příčku si na domácí dráze zajistil bojovně jezdící Matěj Frýza a zelený věnec si domů odvezl Vojtěch Šachl z SC Chabařovice.
      Slánské trojice potvrdila své výsledky z předešlého dne a opět se ve výsledkové listině pohybovala prakticky na stejných pozicích jako v předchozím závodě.
   
             Výsledek závodu :
    F E D C B A TOT
1. Adam Bednář, Praha 3 3 3 3           3 15
2. Matěj Frýza, Plzeň 3 3 2 3           2 13
3. Vojtěch Šachl, Chabařovice 3 1 3 3           1 11
4. Jaroslav Vaníček, Praha 3 2 3 2         3   13
5. Adam Nejezchleba, Ch. 3 3 3 1         2   12
6. Štěpán Ševčík, Plzeň 1 3 3 3         1   11
7. Josef Černý, Plzeň 3 2 3 1       3     12
8. Petr Marek, Chabařovice 2 3 2 2       2     11
9. Dominik Hrbek, Pardubice 2 1 2 3       L     8
10. Josef Novotný, Pardubice 2 3 1 2     3       11
11. Karel Průša, Slaný F 2 2 3     2       9
12. Antonín Pták, Plzeň 2 2 2 2     1       9
13. Tony Katra, Slaný 2 1 1 2   3         9
14. Oliver Schmid, Plzeň 1 2 2 1   2         8
15. Marián Jirout, Pardubice 2 2 1 2   X         7
16. Štěpánka Nyklová, Slaný 1 1 1 1 3           7
 
----------------------------------
 
          6.7.2020. Divišov.
 
        Plochodrážní stadion v Divišově byl svědkem poměrně překvapivého průběhu závodu, kde se někteří favorité vůbec nedostali na stupně vítězů a naopak mile překvapili jezdci, kteří by v následujících sezonách měli patřit ke špičce v tomto seriálu.
        Matěj Frýza potvrdil bojovným výkonem nárůst formy a zaslouženě zvítězil před dravě jezdícím Adamem Bednářem, třetí příčku obsadil jezdec SC Chabařovice Adam Nejezchleba, jehož délku vlasů by mu mohla závidět nejedna slečna.
       Slánský Tony Katra se  tentokrát dobře vyspal a výborným výkonem podtrhl své vystoupení, když za svými zády nechal celou řadu svých soupeřů a obsadil místo páté, Karel Průša rovněž měl svůj den a skončil na osmé příčce. Štěpánka Niklová nechala za svými zády dva jezdce a celkově obsadila čtrnáctou příčku.
 
               Výsledek závodu :
    F E D C B A TOT
1. Matěj Frýza, Plzeň 3 3 3 3           3 15
2. Adam Bednář, Praha 3 3 3 3           2 14
3. Adam Nejezchleba, Ch. 3 3 3 3           1 13
4. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 2         3   14
5. Tony Katra, Slaný 3 2 3 2         2   12
6. Vojtěch Šachl, Divišov 2 2 3 3         L   10
7. Josef Černý, Plzeň 2 3 1 3       3     12
8. Karel Průša, Slaný 2 3 2 2       2     11
9. Josef Novotný, Pardubice 3 F 2 3       1     9
10. Petr Marek, Chabařovice 2 2 2 1     3       10
11. Antonín Pták, Plzeň 2 1 2 2     2       11
12. Dominik Hrbek, Pardubice 1 2 2 2     1       8
13. Štěpán Ševčík, Plzeň L 2 1 1   3         7
14. Štěpánka Nyklová, Slaný 2 1 1 1   2         7
15. Oliver Schmid, Plzeň 1 2 2 2   1         8
16. Marián Jirout, Pardubice L 1 1 1 3           6
 
  
-----------------------------
     
          7.7.2020. Praha.
 
      Úterní odpoledne na pražské Markétě uzavřelo čtyřdílný blok závodů mladých nadějí plochodrážního sportu. V pořadí sedmém klání PRO-TEC Speedway Mini Cupu, za účasti  jezdců  klubů AK Markéta Praha, PK Plzeň, ZP Pardubice, SC Chabařovice a AK Slaný na pražském oválu dominoval domácí Jaroslav Vaníček před jezdcem PK Plzeň Matějem Frýzou a
třetí pozici obsadil Adam Bednář.
       Ze slánských nadějí si tentokrát výborně počínal Karel Průša, který skončil na šestém místě, Tony Katra ve své úvodní jízdě měl pád, který ovlivnil jeho celkové vystoupení a skončil na poslední šestnácté příčce. O stupínek výše byla klasifikována Štěpánka Niklová.
 
       Výsledek závodu :
    F E D C B A TOT
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 2 3 3           3 14
2. Matěj Frýza, Plzeň 3 3 3 3           2 14
3. Adam Bednář, Praha 2 3 3 3           1 12
4. Vojtěch Šachl, Chabařovice 3 1 3 3         3   13
5. Adam Nejezchleba, Ch. 2 3 3 3         2   13
6. Karel Průša, Slaný 1 3 3 2         1   10
7. Petr Marek, Chabařovice 2 2 2 3       3     12
8. Štěpán Ševčík, Plzeň 3 3 1 1       2     10
9. Dominik Hrbek, Pardubice 3 1 2 2       1     9
10. Josef Černý, Plzeň 1 2 2 2     3       10
11. Oliver Schmid, Plzeň 3 1 2 2     2       10
12. Josef Novotný, Pardubice 3 2 2 1     1       9
13. Antonín Pták, Plzeň 2 1 1 2   3         9
14. Marián Jirout, Pardubice 1 2 2 1   2         8
15. Štěpánka Nyklová, Slaný 1 1 1 2   1         6
16. Tony Katra, Slaný F 2 2 1 3           8
 
    Další závod PRO-TEC Speedway Mini Cupu je naplánovaný na 17.července kdy se mladí závodníci střetnou v dalším kole na novém oválu v Mariánských Lázních.
 

Průběžné pořadí seriálu:

  SLA SLA PHA PLZ CHA PLZ DIV PHA TOT
  3.6. 10.6. 13.6. 27.6. 4.7. 5.7. 6.7. 7.7.  
1. Jaroslav Vaníček 15 11 15 15 13 14 14 97
2. Matěj Frýza (6) 12 12 13 11 13 15 14 90
3. Adam Bednář 13 11 11 12 15 14 12 88
4. Adam Nejezchleba (4) 12 11 11 11 12 13 13 83
5. Vojtěch Šachl 5 12 14 12 11 10 13 77
6. Petr Marek (5) 8 9 11 13 11 10 12 74
7. Josef Černý (5) 11 8 8 9 12 12 10 70
8. Štěpán Ševčík (4) 13 7 10 8 11 7 10 66
9. Dominik Hrbek (4) 7 9 9 11 8 8 9 63
10. Antonín Pták (4) 8 10 10 9 11 9 57
11. Karel Průša (4) 6 2 9 8 9 11 10 55
12. Josef Novotný 8 7 10 11 9 9 54
13. Oliver Schmid (2) 6 8 7 5 8 8 10 52
14. Tony Katra (5) 11 2 1 8 9 12 8 51
15. Štěpánka Nyklová (2) 7 3 7 8 7 7 6 46
16. Marián Jirout (3) 5 4 5 6 7 6 8 41
 
                                                                                           Připravil : A,Vilde 

 

FEDCBATOT1. Jaroslav Vaníček, Praha3 2 3 33142. Matěj Frýza, Plzeň3 3 3 32143. Adam Bednář, Praha2 3 3 31124. Vojtěch Šachl, Chabařovice3 1 3 33135. Adam Nejezchleba, Ch.2 3 3 32136. Karel Průša, Slaný1 3 3 21107. Petr Marek, Chabařovice2 2 2 33128. Štěpán Ševčík, Plzeň3 3 1 12109. Dominik Hrbek, Pardubice3 1 2 21910. Josef Černý, Plzeň1 2 2 231011. Oliver Schmid, Plzeň3 1 2 221012. Josef Novotný, Pardubice3 2 2 11913. Antonín Pták, Plzeň2 1 1 23914. Marián Jirout, Pardubice1 2 2 12815. Štěpánka Nyklová, Slaný1 1 1 21616. Tony Katra, SlanýF 2 2 138
 

Pohár AČR - Přebor jednotlivců Slaný 18.6.2020

    Na slánském  plochodrážním  oválu pokračoval seriál závodů Poháru AČR - Přeboru ČR jednotlivců svým třetím kolem. Na domácí půdě opět navázal na svojí prozatimní letošní  neporazitelnost domácí Eduard Krčmář. Po obdivuhodném výkonu má na svém kontě nepřetržitou řadu 15 rozjížděk bez porážky a suverenně vede  seriál závodů s plným ziskem 45 bodů. Zde diváci očekávali především souboj o prvenství především mezi trojicí E.Krčmář -  J. Franc - J. Kvěch. Domácí jezdec ze vzájemných soubojů vyšel vždy vítězně a tak mu právem patřila první příčka. Tato trojice se také ve stejném pořadí postavila na pomyslné stupně vítězů, protože vzhledem k opatřením v souvislosti s pandemií COVID - 19 nebylo možné provést dekoraci vítězů před početným publikem. V závěsu za nimi se umístil mladý D.Klíma z AK Markéta Praha, o kterém je možné bez nadsázky říci, že je největším letošním překvapením celé domácí plochodrážní scény. 

J.Kvěch blahopřeje E.Krčmářovi po vzájemném souboji.

   Úvod závodu sice poznamenal krátký déšť, ten však  dráze spíše více pomohl, než uškodil. Diváci tak byli  svědky velmi pěkného závodu, plného napínavých jízd s vyrovnaným průběhem. Na startu se rovněž objevil, dá se říci ve svém combacku po 13 létech , bývalý slánský jezdec Patrik Linhart. Svůj postup do hlavního závodu si ale musel vybojovat v kvalifikačních jízdách. Přestože prozatím absolvoval pouze několik tréninků, při závodě předváděl, že ze svého jezdeckého umění nic nezapomněl. Přestože v závodě nebodoval, byl ostatním jezdcům v úvodních jízdách velmi vyrovnaným soupeřem. Další slánský jezdec V. Zamazal se  neprobojoval z kvalifikace do hlavního závodu.

http://www.speedwaya-z.cz/wp-content/uploads/2020/06/d-12.jpg

Patrik Linhart znovu po létech na dráze

    Pohár AČR - Přebor jednotlivců byl dále doplněn dalším dílem soutěže mladých jezdců ve třídě 250 ccm. Zde svůj první letošní start na silnějším motocyklu absolvoval domácí jezdec Bruno Belán a rozhodně se za svůj výkon nemusel před zraky publika stydět. Předvedl vyrovnané jízdy a jeho výkon bude zcela určitě nadále růst. Po zaváhání a následných pádech obou favoritů této kategorie - J.Vaníčka a A. Bednáře ( oba AK Markéta Praha ) byli nuceni oba dva absolvovat doplňkové jízdy o pořadí. V souboji o třetí stupínek se utkal A.Bednář s V.Šachlem ( SC Chabařovice ) a stylem start - cíl třetí příčku získal pro sebe. O první místo svedl vzájemný souboj J.Vaníček s J.Hlačinou ( AK Divišov ). V rozjezdu nezaváhal a  bez problémů získal v závodě celkové prvenství.

Mladí vítězové - zleva Adam Bednář, Jaroslav Vaníček, Jan Hlačina

 

Závody v číslech :

Pohár AČR - Přebor :

1. Eduard Krčmář, Slaný 3 3 3 3 3 15
2. Josef Franc, Praha 2 3 3 3 3 14
3. Jan Kvěch, Praha 3 3 3 1 2 12
4. Daniel Klíma, Praha 1 2 2 3 3 11
5. Ondřej Smetana, Praha 3 2 2 1 2 10
6. Zdeněk Holub, Praha 2 2 3 2 0 9
7. Petr Chlupáč, Praha 1 3 2 2 1 9
8. Hynek Štichauer, Pardubice 1 2 2 2 2 9
9. Martin Málek, Březolupy 2 1 1 2 1 7
10. Martin Gavenda, Březolupy 3 1 0 0 2 6
11. Václav Kvěch, Plzeň 1 0 1 3 X 5
12. Filip Hájek, Praha 2 1 1 1 0 5
13. Jaroslav Petrák, Pardubice 0 1 0 0 3 4
14. Daniel Šilhán, Pardubice 0 0 0 1 1 2
15. Pavel Kuchař, Praha 0 0 1 0 X 1
16. Rastislav Ciferský, SK – Žarnovica (res) R 1 1
17. Patrik Linhart, Slaný 0 0 – – – 0
18. František Klier, Divišov 0 0

Kvalifikační jízdy :

  1.j 2.j 3.j
1. Martin Gavenda, Březolupy 1.    
2. Jan Kvěch, Praha   1.  
3. Patrik Linhart, Slaný 2.   1.
4. Rastislav Ciferský, SK – Žarnovica 3.   2.
5. František Klier, Divišov   E 3.
4. Jakub Exler, Praha   2. 4.
5. Vojtěch Zamazal, Slaný 4.    

Průběžné pořadí poháru :

 


  PCE PLZ SLA TOT
  3.6. 14.6 18.6.  
1. Eduard Krčmář, Slaný 15 15 15 45
2. Josef Franc, Praha 12 14 14 40
3. Ondřej Smetana, Praha 12 10 10 32
4. Petr Chlupáč, Praha 11 12 9 32
5. Zdeněk Holub, Praha 9 12 9 30
6. Daniel Klíma, Praha 8 9 11 28
7. Hynek Štichauer, Pardubice 10 9 9 28
8. Martin Málek, Březolupy 11 10 7 28
9. Filip Hájek, Praha 8 6 5 19
10. Václav Kvěch, Plzeň 5 4 5 14
11. Jaroslav Petrák, Pardubice 5 4 4 13
12. Jan Kvěch, Praha 12* 12
13. Daniel Šilhán, Pardubice 5 3 2 10
14. Martin Gavenda, Březolupy 3 6* 9
15. Pavel Kuchař, Praha 4* 0 1 5
16. Jan Macek, Kopřivnice 5* 5
17. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 5* 5
18. Jakub Exler, Praha 1* 1* NQ 2
19. Michal Baštecký, Praha 1* 1 o-Q 2
20. Rastislav Ciferský, SK – Žarnovica 1* 1
21. Patrik Linhart, Slaný 0* 0
22. František Klier, Divišov 0* 0
23. Vojtěch Zamazal, Slaný 0* NQ 0
24. Milan Dobiáš, Slaný INJ 0

Poznámka: prvních dvanáct má zajištěnou účast v dalším závodě bez kvalifikace; * účastník kvalifikace; INJ zraněn v tréninku; o = přihlášen, ale omluven, o-Q = dtto v kvalifikaci; NQ = nekvalifikoval se

---------------------------------

Mistrovství ČR třídy 250 ccm :

1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 X 9+3
2. Jan Hlačina, Pardubice 1 3 2 3 9+2
3. Adam Bednář, Praha 3 2 3 X 8+3
4. Vojtěch Šachl, Chabařovice 2 2 2 2 8+2
5. Bruno Belan, Slaný 1 1 1 3 6
6. Jan Jeníček, Pardubice 2 0 1 2 5
7. Josef Novotný, Pardubice 0 1 0 1 2
8. Juraj Šuška, SK – Žarnovica 0 0 0 0 0

                                                                                                Připravil : v.Buřič AK Slaný, foto :Pavel Fišer a Kiril Ianatchkov


 

 

Plochá dráha Slaný - 18.června 2020 - 17:00 hod. Pohár AČR - Přebor ČR jednotlivců.
 
                       Plochodrážní sezona pokračuje ve Slaném ve čtvrtek 18.června od 17:00 hod. závodem o Pohár AČR - Přebor ČR jednotlivců, doplněný o mistrovský závod juniorů kubatury 250 ccm.
                        Prozatím jsou odjety dva mítinky a v obou případech byl nejúspěšnější jezdec AK Slaný Eduard Krčmář, který slavil prvenství jak v Pardubicích 3.června,  tak i 14.6. v Plzni a je tak zaslouženě  na vedoucí pozici průběžného pořadí.
                          Ve Slaném se sejde prakticky celá tuzemská základna, jistá je však neúčast Václava Milíka, který startuje v nejvyšší polské klubové soutěži. Tam na svoji příležitost čeká rovněž nadějný junior Jan Kvěch. Pokud ale nebude nominován k dalšímu závodu, bude startovat ve Slaném a měl by tak zajistit zvýšenou kvalitu startovní listiny.
                         Divákům ve Slaném se určitě představí zkušený Josef Franc, nadějný junior Petr Chlupáč a další závodníci pražské Markéty -  Ondřej Smetana, Zdeněk Holub a Daniel Klíma. Pardubickou ZP bude zastupovat Hynek Štichauer, vestu AK Březolupy oblékne Martin Málek, který je znám z působení v extraligovém týmu Slaného.
                        Po delší plochodrážní pauze se do sedla plochodrážního speciálu chystá vrátit bývalý slánský jezdec Patrik Linhart, který absolvoval několik treninků a je připraven k závodu.
                       Mistrovství ČR kubatury do 250 ccm má za sebou zatím jeden mítink 3.června v Pardubicích. Ve Slaném by se mělo prezentovat sedm nadějných juniorů. Favoritem je Jaroslav Vaníček z pražské Markéty a rovněž jeho klubový kolega Adam Bednář se jistě bude snažit znesnadnit mu cestu za vítězstvím. Z domácího  klubu se divákům představí nadějný Bruno Belan.
                     
            
Trojice nejlepších v Plzni 14.6. - zleva J.Franc - E.Krčmář - P.Chlupáč
 
Průběžné pořadí po dvou závodech :
 
  PCE PLZ TOT
  3.6. 14.6
1. Eduard Krčmář, Slaný 15 15 30
2. Josef Franc, Praha 12 14 26
3. Petr Chlupáč, Praha 11 12 23
4. Ondřej Smetana, Praha 12 10 22
5. Zdeněk Holub, Praha 9 12 21
6. Martin Málek, Březolupy 11 10 21
7. Hynek Štichauer, Pardubice 10 9 19
8. Daniel Klíma, Praha 8 9 17
9. Filip Hájek, Praha 8 6 14
10. Jaroslav Petrák, Pardubice 5 4 9
11. Václav Kvěch, Plzeň 5 4 9
12. Daniel Šilhán, Pardubice 5 3 8
13. Jan Macek, Kopřivnice 5* 5
14. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 5* 5
15. Pavel Kuchař, Praha 4* 0 4
16. Martin Gavenda, Březolupy 3 3
17. Jakub Exler, Praha 1* 1* 2
18. Michal Baštecký, Praha 1* 1 2
19. Vojtěch Zamazal, Slaný 0* 0
20. Milan Dobiáš, Slaný INJ 0

Poznámka: prvních dvanáct má zajištěnou účast v dalším závodě

Milan Dobiáš po pádu v tréninku  1.závodu odstoupil. 

 
       Ve Slaném by se měla rovněž uskutečnit autogramiáda bývalých úspěšných reprezentantů. Rozjednaná je účast Tomáše Topinky, Zdeňka Schneiderwinda, Milana Špinky a nestora slánského klubu Miroslava Rosůlka.
                    
        
                                                                                               Připravil :  Antonín Vilde - AK Slaný.,  Foto :  Mirek  Horáček

 

 

Aktuální opatření pří pořádání sportovních podniků – COVID 19

Sportovní akce v uzavřených areálech AX, RX, Karting, Drifting, Slalom, Motokros, PD a Minibike.

Pořadatelé jsou povinni zpracovat „Provozní řád“ bezpečnostních opatření, které jsou potřeba dodržet v průběhu konání podniku.

Podniky jsou realizovatelné za dodržení níže uvedených podmínek a předepsaných opatření.

Vedle veškerých doporučení, která jsou uvedena v následujícím textu, předpokládáme řádné nošení roušek, zabezpečení čisticích a dezinfekčních prostředků v souladu s nařízeními platnými v daném okamžiku.

Doporučení před konáním sportovního podniku

Organizátor je povinen o všech opatřeních informovat na svých internetových stránkách a využít rozhlasu v prostorách závodiště, tak aby byla zajištěna maximální informovanost.

Mimořádně důležitá je i komunikace se zdravotnickým personálem: opatření na místě v příčinné souvislosti s požadavky COVID 19 (dohoda se zdravotnickým personálem, který bude zasahovat během podniku).

Postup přihlášení na podnik

Organizační výbor musí klást důraz již při vydání zvláštních ustanovení na elektronickou komunikaci a elektronickou vývěsku. V ZU je povinnost oznámit adresu, kam je možné doručit elektronické dokumenty (přihláška, potvrzení přihlášky, prováděcí ustanovení, výsledky atd.). Osobní kontakt by mě být omezen na nejnutnější možnou míru.

Organizace servisního areálu

Servisní areál je určen pouze pro týmy a jezdce. Divákům není povolen vstup. V servisním areálu je nutné dodržovat rozestupy minimálně 2 m.

Kde je to možné, otevřít všechny plochy, které jsou k dispozici, aby bylo možné poskytnout týmu např. 30 m2 ohraničeného prostoru na odstavení vozu a stanů / karavanů.

Plocha pro servisní zázemí týmu – 3x šířka, 1,5 délky nákladního vozidla.

Kde je to možné, rozšířit rozhlas, aby dosahoval i do těchto míst.

Maximálně restriktivní omezení přístupu do servisního areálu. Kde je to možné, nedovolit doprovodné osoby s výjimkou doprovodného personálu nutného pro účast v podniku a např. u nezletilého zástupce.

Opatření pro administrativní a technickou přejímku podniku

Vytvořit časový plán po uzavření příjmu přihlášek např. podle startovních čísel, tak aby nedošlo ke shlukování v místech přejímek.

V případě nutnosti a je-li to možné, stanovit podstatné prodloužení časů přejímek.

Vyvolávání soutěžících pomocí rozhlasu v servisním areálu na přejímku, pokud je instalován.

Zároveň zvětšit místa přejímek, aby bylo možné dodržet co možná největší rozestupy mezi činovníky, kteří při přejímkách pracují.

Na technických přejímkách vytvořit bezkontaktní místa pro kontrolu nutné dokumentace a bezpečnostního vybavení soutěžících (přilby, kombinézy, rukavice)

Zajistit ochranné vybavení a dezinfekce pro technické komisaře a jejich pomocníky.

Rozprava s jezdci elektronickou cestou zveřejněná na oficiální elektronické vývěsce.

Opatření během konání sportovního podniku

Umístění cedulí COVID na příjezdových cestách, které poukazují na mimořádnou situaci a obecná pravidla chování v této situaci.

Omezit počet osob v předstartovním prostoru, startovním prostoru v servisních zónách a místech, kde se zobrazují výsledky a jiné informace (např. 2 činovníci a 1 osoba na tým)

Neorganizovat tiskové konference po závodních jízdách, program podniku nebude obsahovat konání slavnostních startů a slavnostních vyhlášení.

Motorsport není kontaktní sport. Závodníci stále musí nosit předepsané ochranné oblečení (přilba, kombinéza, rukavice).

Vytvoření dostatečného prostoru pro účastníky závodu, zástupce týmů a činovníky k pozorování průběhu podniku.

Pro diváky platí, že u výše uvedených akcí pořádaných ve volných prostorech budou návštěvníci a příchozí informováni o bezpečnostních opatřeních vztahujících se k návštěvě podniku pomocí organizátorů, traťových komisařů, informačních tabulí. Počty diváků budou regulovány danými opatřeními v době konání podniku ve vymezených diváckých místech.

 

3.6.2020. Pardubice -Pohár AČR - Přebor ČR.
 
 
             Úvodní mitink letošní plochodrážní sezony absolvovali čeští plochodrážní jezdci ve středu 3.června na Svítkovském oválu v Pardubicích.
             Prakticky kompletní tuzemská základna, ze které chyběla dvojice Václav Milík  a Jan Kvěch kteří se připravují ve svých polských klubech na zahájení místní nejvyšší soutěže, bojovala v Pardubicích o první body sedmi dílného seriálu Přeboru ČR,
který ovšem z komerčních důvodů nese název Pohár Autoklubu ČR.
             Výborný vstup do sezony předvedl slánský Eduard Krčmář, který pět svých startů proměnil v maximální 15 ti bodový zisk a nedal svým soupeřům prakticky žádnou šanci, aby ohrozili jeho vítězství.
             Druhé místo si z Pardubic odvezl zkušený Josef Franc. Jezdec pražské Markéty potvrdil svoji zkušenost, když v rozjezdu porazil svého klubového kolegu Ondřeje Smetanu. Oba jezdci v základním rozpisu dvaceti jízd nasbírali 12 bodů.
             Březolupský Martin Málek v Pardubicích rovněž potvrdil, že nehodlá vyklízet své pozice. Zisk jedenácti bodů jej zařadil na místo čtvrté. Stejný bodový příděl měl na svém kontě i nadějný Petr Chlupáč z AK Markéta Praha. Domácí Hynek Štichauer si na své konto připsal deset bodů a to mu zajistilo šesté místo.
           Do prvního pohárového závodu měl zasáhnout i druhý slánský závodník Milan Dobiáš, tomu se po absolvování treninku ovšem obnovilo zranění koleních vazů a do bojů tak na doporučení lékaře závodu nemohl zasáhnout.
          Další mítink Poháru AČR je na programu 14.června v Plzni a následně čeká závodníky pokračování 18.června ve Slaném, kde se od 17:00 hod uskuteční III. díl tohoto seriálu.
 
    Pořadí jezdců v I. kole Poháru :
 
1. Eduard Krčmář, Slaný 3 3 3 3 3 15
2. Josef Franc, Praha 2 3 3 2 2 12+3
3. Ondřej Smetana, Praha 2 3 2 3 2 12+2
4. Martin Málek, Březolupy 3 2 0 3 3 11
5. Petr Chlupáč, Praha 2 2 2 2 3 11
6. Hynek Štichauer, Pardubice 2 3 2 2 1 10
7. Zdeněk Holub, Praha 3 X 3 2 1 9
8. Daniel Klíma, Praha 3 1 1 E 3 8
9. Filip Hájek, Praha 1 1 1 3 2 8
10. Václav Kvěch, Plzeň 1 0 3 1 L 5
11. Jaroslav Petrák, Pardubice E 2 0 1 2 5
12. Daniel Šilhán, Pardubice 1 1 2 1 E 5
13. Pavel Kuchař, Praha 0 1 1 1 1 4
14. Martin Gavenda, Březolupy 1 2 0 0 0 3
15. Michal Baštecký, Praha 0 0 1 0 0 1
16. Jakub Exler, Praha 0 0 0 0 1 1
17. Milan Dobiáš, Chabařovice – – – – – DNR
 

 

 
              3.6.2020. Slaný    PRO -TEC Speedway Mini Cup.
 
        Ve středu 3.června se rovněž závodilo ve Slaném, kde byl na programu původně druhý závod seriálu PRO - TEC Speedway Mini Cup 125 ccm na malé dráze.
       Úvodní mitink Mini Cupu na pražské Markétě 28.května spláchnul déšť a bohužel počasí se jak k závodníkům tak i pořadatelům zachovalo stejně i při druhém pokračovaní.
      Ve Slaném se sice odjelo osm jízd,  ale následná průtrž mračen neumožnila absolvovat další rozjížky a tak byl závod ukončen.
      Další minink PRO-TEC Speedway Mini Cupu je na programu ve středu 10.června a opět se mladí jezdci ve věku 10-15 let, kteří sedlají plochodrážní stroje kubatury 125ccm, sejdou ve Slaném, kde od 17:00 hod. budou bojovat o první body tohoto seriálu.
 
  
 
 
                             Připravil  : Antonín Vilde - AK Slaný,  Foto : Petra Zahradníčková. 

 

Slánská plochodrážní sezona se pozvolna roztáčí.

 
           Letošní plochodrážní sezona, která byla před samotným zahájením zastavena vyhlášením stavu státní nouze, se pozvolna začíná dostávat ke slovu.
          Česká plochodrážní scéna oficiálně otevře brány stadionů serií čtyř úvodních závodů Přeboru ČR jednotlivců. První mitink je na programu 3.června ve Svítkově. Pardubičtí pořadatelé bleskově zareagovali na zrušený přeborový závod v
Chabařovicích, kde se místní klub rozhodl sezonu 2020 z důvodů koronavirové nákazy zrušit.
        Z východočeské metropole se jezdci přesunou na plzeňské Bory, kde se o další body utkají 14.června.
        Slánský AK pořádá Přebor ČR ve čtvrtek 18.června. Tento termín byl původně vyhrazen pro extaligový závod, ale vzhledem k tomu, že nejvyšší  tuzemská soutěž se prozatím přesouvá na druhou polovinu sezony, tak diváci ve Slaném od 17:00 hod. budou sledovat III.kolo Přeboru ČR.
        Poslední červnovou zastávkou bude pražská Markéta, kde se téměř kompletní česká plochodrážní špička sejde 23.června.
     V Přeboru ČR se až na malé výjimky ve všech závodech představí prakticky to nejlepší, co je v současné době v místních klubech k dispozici. Jezdci Václav Milík a nadějný junior Jan Kvěch jsou již ve svých polských extraligových klubech, Rybniku a Zelené Goře, kde je na úvod před zahájením tamní nejvyšší soutěže čekají treninkové závody a jsou jediní, kteří se přeborových mitinků nezúčastní.
       Přebornický titul z minulé sezony obhajuje Zdeněk Simota z PK Plzeň, který je součástí slánského extraligového týmu, dále na přední příčky se jistě budou tlačit jezdci z pražské Markéty, Ondřej Smetana, Michal Škurla, Zdeněk Holub a především zkušený Josef Franc. Hynek Štichauer ze ZP Pardubice se bude pražským jezdcům snažit přinejmenším vyrovnat.
Na svoji příležitost bude čekat i nadějný junior Daniel Klíma z AK Markéty Praha nebo zkušený Martin Málek z AK Březolupy, který je rovněž znám z způsobení v extraligovém týmu AK Slaný.
       Slánský AK do Přeboru ČR přihlásil zkušeného Michala Dudka. Ten ovšem do všech mitinků z pracovních důvodů nezasáhne, ale diváci ve Slaném jej uvidí. Všechny čtyři přeborové závody naopak absolvuje nadějný junior Milan Dobiáš, další junior, Vojtěch Zamazal, kromě úvodního pardubického mitinku je přihlášen na další akce. 
       V Pardubicích a ve Slaném se kromě Přeboru ČR uskuteční vložené závody Pohár 250 ccm. Zde Slánský AK bude reprezentovat vícemistr Evropy a druhý vícemistr světa z 2018 ve třídě 125 ccm Bruno Belan, který od letošní sezony již bude startovat ve vyšší kubatuře a postupně se připravovat na přechod do kategorie 500 ccm, tedy na klasický plochorážní speciál.
      Další naděje AK Slaný -  Karel Průša III. a Štěpánka Nyklová se 23.6. na pražské Markétě zúčastí mistrovského závodu ČR 125 ccm na malé dráze.
     Slánský Eduard Krčmář prozatím na zahájení třetí nejvyšší polské soutěže čeká a jako sportovec zařazený v Centru sportu ministerstva vnitra (CSMV) bude v rámci přípravy  českých reprezentantů startovat ve všech přeborových závodech a měl by patřit k vážným aspirantům na přední umístění.
      Slánský stadion prozatím ožil dvěma akcemi, a to Slaný Speedway Academy, které v termínech 13. května a následně o týden později vedl zkušený trener Miroslav Rosůlek, který se těchto dvou treninkových kempů pro jezdce kubatury 125 ccm na malé dráze zhostil  velmi dobře a adepti sportu levých zatáček tak mají za sebou první letošní treninkové jízdy.
      Mladé naděje slánského AK Karel Průša III., Tony Katra a Špěpánka Nyklová již netrpělivě vyhlížejí
na první starty v seriálu Speedway Mini Cup, který zahájí 27.května v Praze a následně bude pokračovat dvěma mítinky ve Slaném a to 3.a 10. června, vždy od 17:00 hod.
      Tento seriál v kubatuře do 125 ccm absolvují naděje plochodrážního sportu  na malých drahách v Divišově, Praze, Plzni, Chabařovicích, Mariánských Lázních, Praze a ve Slaném .
     Plochodrážní sezona se tedy pomalu roztáčí, byť plno závodů nejen v ČR bylo zrušeno nebo přesunuto na náhradní termíny.
                                                                                                        Připravil  A.Vilde AK Slaný

 

 

Plochodrážní speciály zatím mlčí.
 
      Plochodrážní sezona ve Slaném v letošní roce měla odstartovat v sobotu18.dubna a to sérií několika mitinků.
      Hlavním programem dne měl být od 14:00 Přebor ČR jednotlivců seniorů za účasti předních Českých závodníků.  Ondřej Smetana, Michal Škurla, Zdeněk Holub, Hynek Štichauer,Jan Kvěch nebo Zdeněk Simota, který obhajuje loňský
přebornický titul, ale i slánský Michal Dudek čekali na první letošní ostrý start do nastávající sportovní sezony.
     Přebor ČR měl být doplněn o Pohár třídy 250 ccm a mistrovstvím ČR 125 ccm na klasické dráze. Již dopoledne se mělo na malé dráze od 10:00 hod. uskutečnit mistrovství ČR 125 ccm mladých adeptů plochodrážního sportu. Ti všichni měli
bojovat o první body v nastávající sezoně.
     Vzhledem k vyhlášení stavu státní nouze 12. března, museli jsme přistoupit k určitým opatřením a úvodní závod sezony odložit na náhradní termín. Ten není v současné době ještě znám, vše se bude odvíjet od uvolňování mimořádních omezení
a následně se vše bude rěšit v součinnosti se Sportovní komisí PD AČR. Vzhledem k dalším odloženým a zrušeným závodům nejen na území ČR bude dost složité najít optimální řešení.
    V současné době nejsou možné ani přípravné práce na stadionu, kde si každoročně naše členské základna připravuje plochodrážní areál, aby se zde daly realizovat nejen závody a treninky, ale i další akce, jakou měl být 15. dubna Speedway Mini Cup seriál závodů třídy 125 ccm a Slaný Speedway Academy, který měl mít úvodní kemp 4.dubna, kde  pod dohledem ikony slánského klubu Miroslava Rosůlka mladí adepti sportu levých zatáček pronikají do tajů tohoto sportu.
      Další významnou akcí ve Slaném měl být 16.května PRO-TEC Meeting - memoriál
Antonína Vildeho. Tento mezinárodní závod  dvojic jsem po dohodě s hlavním a dlouholetým partnerem zrušil. Riskovat finační ztráty společnosti PRO-TEC, AK Slaný a potažmo i naší rodiny by bylo hazardem, který jsem nechtěl podstoupit.
      Extraliga družstev je pro slánský AK dlouholetou a srdeční záležitosí. Úvodní mítink mezinárodního mistrovství ČR -Extraligy družstev měl být na programu 14.května v Liberci, kde má pro nastávající sezonu domácí stadion loňský nováček extraligy SC INTERTEAM, ale v Liberci se do konce června nebude nejen závodit, ale  na zdejším stadionu se nebudou pořádat ani další akce. Ve Slaném je extraligový závod naplánován na termín 17.června, je však předčasné se v tuto chvíli  přiklonit k nějaké verzi ohledně jeho uskutečnění.
      Slánská plochá dráha v letošním roce slaví 70 let nepřetržité sportovní činnosti. Plochodrážní sport v Královském městě patří nejen tradicí, sportovními výsledky a pořadatelskými počiny k absolutní špičce sportovního dění ve zdejším regionu. K tomuto jubielu Autoklub v AČR Slaný uspořádá 28.září   Finále mezinárodního mistrovství ČR dvojic. Lze si přát, že v tomto období
bude již mnoho ve vztahu k současné nelehké a komlikované situaci vyřešeno a nejen sport, ale i další odvětví našeho života budou pokračovat v optimální podobě.
 
   
                                                                                                          Připravil    Antonín Vilde - AK Slaný.

 

 


 Slánský Eduard Krčmář stříbrný v mistrovství ČR.


 Mistrovství ČR jednotlivců - Finále č.3.
12.10.2019. Březolupy  


                    Třetí finalový závod letošního šampionátu na krátké ploché dráze se uskutečnil v sobotu 12.října za krásného slunečního podzimního odpoledne v jihomoravských Březolupech.
                     Slušně zaplněný stadion viděl kromě zajímavého průběhu závodu i korunovaci nového mistra ČR pro rok 2019.
                    Obhájce posledních dvou mistrovských titulů Josef Franc z AK Markéty Praha  vinou tréninkového pádu ve druhém závodě v Plzni nemohl již ani náznakem zasáhnout do celkového pořadí  na stupních vítězů , přesto v Březolupech bojoval způsobem jemu vlastním a nakonec zde vybojoval třetí místo, když získal 12 bodů. Stejný počet bodů měl na svém kontě i pardubický Hynek Štichauer, ale pražský jezdec jej dokázal porazit v dodatkové jízdě.
                    Suverénně si v letošním šampionátu počínal Václav Milík, který v žádném ze tři mistrovských podniků neztratil ani bod a s maximálním počtem 15 ti bodů zvítězil nejen v Březolupech. Pardubický plošinář tak v celkovém pořadí nastřádal 45 bodů a po zásluze tak navázal na svůj mistrovský titul z roku 2016.
                 Eduard Krčmář z AK Slaný odjížděl do Březolup jako třetí muž průběžného pořadí, ale výsledek třetího závodu dopadl nad očekávání dobře. Slánský plošinář zde vybojoval 14 bodů a obsadil druhou příčku v závodě a i v celkovém pořadí šampionátu se posunul na stříbrný stupínek. Potvrdil tak tím  i svoje postavení mezi tuzemskou plochodrážní základnou.
                Jan Kvěch, současná Česká juniorská jednička, měl nakročeno před posledním závodem na celkovou druhou pozici, měl tří bodový náskok před Eduardem Krčmářem, ale potíže s pohonnými agregáty svých strojů znamenaly, že si z Březolup odvezl pouze sedm bodů a obsadil až osmé místo. V  celkovém pořadí se tím propadl naštěstí jen na třetí pozici, když za svými zády nechal celou plejádu zkušených závodníků.      
                Letošní plochodrážní sezona je prakticky v cíli, mistrovské tituly jsou rozděleny, jezdce čeká  zasloužený krátký odpočinek a bude následovat příprava na novou sezonu. Rovněž na pořadatele v jednotlivých klubech nečeká zimní spánek ale zodpovědně se musí vypořádat z řadou úkolů, aby vše bylo náležitě připraveno do sezony 2020.

   Eduard Krčmář - Václav Milík - Josef Franc na stupních v Březolupech

Závod ve výsledcích :

1. Václav Milík, Pardubice 3 3 3 3 3 15
2. Eduard Krčmář, Slaný 3 3 3 2 3 14
3. Josef Franc, Praha 3 2 2 3 2 12+3
4. Hynek Štichauer, Pardubice 2 1 3 3 3 12+2
5. Martin Málek, Březolupy 2 2 3 1 2 10
6. Zdeněk Holub, Praha 2 2 2 1 3 10
7. Petr Chlupáč, Praha 3 F X 2 2 7
8. Jan Kvěch, Praha 1 3 1 1 1 7
9. Michal Škurla, Praha 1 1 1 3 1 7
10. Zdeněk Simota, Plzeň 2 1 2 2 0 7
11. Ondřej Smetana, Praha 1 2 1 2 1 7
12. Daniel Klíma, Praha 1 3 0 0 2 6
13. Patrik Mikel, Pardubice 0 0 2 T 0 2
14. Martin Gavenda, Březolupy 0 0 1 0 1 2
15. Filip Hájek, Praha 0 0 0 1 0 1
16. Václav Kvěch, Plzeň 0 1 0 0 0 1

Šampioni 2019 - zleva E.Krčmář - V.Milík - J.Kvěch

Konečné pořadí šampionátu:

  PHA PLZ BŘE TOT
  16.4. 11.9. 12.10.  
1. Václav Milík, Pardubice 15 15 15 45
2. Eduard Krčmář, Slaný 9 13 14 36
3. Jan Kvěch, Praha 11 14 7 32
4. Hynek Štichauer, Pardubice 8 9 12 29
5. Zdeněk Simota, Plzeň 9 12 7 28
6. Zdeněk Holub, Praha 13 4 10 27
7. Martin Málek, Březolupy 9 7 10 26
8. Ondřej Smetana, Praha 10 8 7 25
9. Petr Chlupáč, Praha 7 10 7 24
10. Josef Franc, Praha 9 DNR 12 21
11. Michal Škurla, Praha 7 6 7 20
12. Daniel Klíma, Praha 1 8 6 15
13. Filip Hájek, Praha 3 4 1 8
14. Jaroslav Petrák, Pardubice 3 4 NS 7
15. Patrik Mikel, Pardubice 1 3 2 6
16. Martin Gavenda, Březolupy 2 1 2 5
17. Matěj Kůs, Praha 3 NS NS 3
18. Václav Kvěch, Plzeň NS 1 1 2
19. Daniel Šilhán, Pardubice 0 NS NS 0

                                                                                                                                        Připravil  A.Vilde, foto P.Fišer


 

Slánský plochodrážní víkend patřil mládí.
 
 
       Slánský plochodrážní stadion od pátku 20.9. do neděle 22.9. patřil nastupující generaci sportu levých zatáček, a to jak v té nejmenší kubatuře 125 ccm, tak i pro pokročilejší juniory,  kteří sedlají stroje o obsahu 250 ccm.
      V pátek 20.září od 17 hod. pokračoval další díl seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup na malé dráze za účasti 14 ti jezdců.
       Závod celkem jasně ovládl suveren této discipliny Jaroslav Vaníček z pražské Markéty, který nenašel přemožitele a zaslouženě zvítězil před stále se lepšícím Adamem Bednářem. I  třetí příčku obsadil jezdec AK Markéty Praha Luboš Krejča, který vyléčil frakturu ruky a po vynucené pauze měl evidentní chuť do závodění.
       Slánský AK reprezentovali Karel Průša s Tony Katrou. Oba bohužel měli nepříjemné pády, které je připravily o mnohem lepší umístění v celkové klasifikaci.
 
      Výsledek PRO-TEC Speedway Mini Cup 20.9.2019 - malá dráha.
 
    E D C B A TOT
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3         3 15
2. Adam Bednář, Praha 3 3 3 3         2 14
3. Luboš Krejča, Praha 2 3 3 3         1 13
4. Vojtěch Šachl, Divišov E 3 3 3       3   12
5. Adam Nejezchleba, Ch. 3 2 3 1       2   11
6. Matouš Kameník, Divišov 3 2 2 2       1   10
7. Tony Katra, Slaný 2 1 X 3     3     9
8. Štěpán Ševčík, Plzeň 3 1 2 2     2     10
9. Dominik Hrbek, Pardubice 2 3 X 2     1     8
10. Karel Průša, Slaný 2 2 2 X   3       9
11. Petr Marek, Chabařovice 2 2 X 2   2       8
12. Antonín Pták, Plzeň 1 2 2 E   1       6
13. Jakub Exler, Praha 1 1 X 2 3         7
14. Štěpánka Nyklová 1 1 1 1 2         6
image
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          Sobota 21.září byla našlapaná trojicí mítinků, kdy se  kromě juniorů do 125 ccm  na dráze představily i naděje v kubatuře do 250 ccm.
            Dopolední klání  od 10:00 hod. -  v Mistrovství ČR 125 ccm na malé dráze -  se stalo kořistí Jaroslava Vaníčka, který opět stanul na nejvyšším stupínku před Adamem Bednářem, místo třetí obsadil jezdec severočeského klubu SC Chabařovice Adam Nejezchleba, který za svými zády nechal i jezdce, kteří reprezentovali ČR na světovém nebo evropském poháru mládeže a
to Vojtěch Šachla  s Janem Jeníčkem.  Slánský Bruno Belán pro zranění zlomeniny prstu nestartoval a šetřil se na odpolední klání.
 
      Výsledek MČR 125 ccm 21.9.2019 - malá dráha
 
    D C B A TOT
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3       6 18
2. Adam Bednář, Praha 3 3 3 3       4 16
3. Adam Nejezchleba. Ch. 3 3 3 2       2 13
4. Vojtěch Šachl, Divišov 3 2 3 2     3   13
5. Jan Jeníček, Pardubice 2 3 2 3     2   12
6. Matouš Kameník, Divišov 2 2 E 3     F   7
7. Matěj Frýza, Plzeň 1 2 1 2   3     9
8. Luboš Krejča, Praha 1 2 2 1   2     8
9. Štěpán Ševčík, Plzeň 2 1 2 2   1     8
10. Dominik Hrbek, Pardubice 2 1 1 X 3       7
11. Josef Novotný, Pardubice 1 1 2 1 E       5
 

image

Průběžné pořadí šampionátu:

  PHA SLA PHA SLA DIV CHA SLA TOT
  6.4. 20.4. 14.5. 18.5. 2.6. 8.6. 21.9.  
1. Jaroslav Vaníček, Praha 17 16 17 18 18 18 18 122
2. Vojtěch Šachl, Divišov 15 18 13 13 12 8 13 92
3. Jan Jeníček, Pardubice 9 13 12 15 13 11 12 85
4. Bruno Belan, Slaný 11 13 15 13 11 15 NS 78
5. Adam Bednář, Praha 13 6 11 12 15 12 16 75
6. Matěj Frýza, Plzeň 9 11 10 11 11 11 9 72
7. Matouš Kameník, Divišov 13 9 11 11 10 7 7 68
8. Adam Nejezchleba, Ch. NS 10 9 11 9 10 13 62
9. Dominik Hrbek, Pardubice 6 10 7 9 10 9 7 58
10. Luboš Krejča, Praha 6 NS 8 9 0 11 8 50
11. Štěpán Ševčík, Plzeň 4 6 6 7 8 11 8 42
12. Josef Černý, Plzeň 8 8 NS 8 8 9 NS 41
13.Josef Novotný, Pardubice NS NS 3 6 5 6 5 25
14. Mateusz Lopuski, PL NS 13 NS 12 NS NS NS 25
15. Eric Puffer, D 10 NS NS 5 NS NS NS 15
16. Antoni Kawczynski, PL NS 4 NS 9 NS NS NS 13
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
             Sobota 21.září 15:00 hod.
Mistrovství ČR 125 ccm na klasické dráze. Po polední pouze vyjeli mladí plošináři k dalšímu mistrovskému mitinku, aby po určitých úpravách startovali na klasické dráze.
            Ani tentokrát se žádné překvapení nekonalo.  Jaroslav Vaníček opět stanul na nejvyšší příčce, byť své vítězství musel potvrdit v rozjezdu s Adamem Bednářem. Oba plošináři pražské Markéty si tak ze Slaného shodně odvezli tři poháry. Třetí místo vybojoval Vojtěch Šachl před Bruno Belanen z domácího  AK.
 
             Výsledek MČR ccm 125 ccm  21.9. 2019. - klasická dráha
 
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 2 3 3 11+3
2. Adam Bednář, Praha 3 3 3 2 11+2
3. Vojtěch Šachl, Divišov 1 3 3 2 9
4. Bruno Belan, Slaný 2 2 1 2 7
5. Luboš Krejča, Praha 2 2 2 1 7
6. Matěj Frýza, Plzeň 1 2 0 3 6
7. Matouš Kameník, Divišov 0 1 3 1 5
8. Štěpán Ševčík, Plzeň 1 1 1 0 3
9. Dominik Hrbek, Pardubice 0 0 1 0 1
 

Průběžné pořadí seriálu:

  SLA BŘE PLZ LIB PCE PLZ SLA TOT
  20.4. 27.4. 5.5. 11.5. 12.6. 4.8. 21.9.  
1. Vojtěch Šachl, Divišov 12 12 11 12 11 9 9 76
2. Jaroslav Vaníček, Praha 11 11 12 8 11 10 11 74
3. Bruno Belan, Slaný 11 9 10 8 10 11 7 66
4. Adam Bednář, Praha 2 7 5 6 11 5 11 47
5. Jan Jeníček, Pardubice 9 6 6 11 6 6 NS 44
6. Matěj Frýza, Plzeň 5 5 6 6 8 6 6 42
7. Matouš Kameník, Divišov 3 8 5 5 3 8 5 37
8. Luboš Krejča, Praha NS 6 2 3 5 0 7 23
9. Štěpán Ševčík, Plzeň 4 2 1 0 5 3 3 18
10. Josef Černý, Plzeň 1 3 2 1 2 2 NS 11
11. Mateusz Lopuski, PL 8 NS NS NS NS NS NS 8
12. Antoni Kawczynski, PL 4 NS NS NS NS NS NS 4
13. František Hřib, Březolupy NS 3 NS NS NS NS NS 3
14. Dominik Hrbek, Pardubice NS NS NS NS 0 NS 1 1

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
          Sobota 21.září  15:00 hod.
Mezinárodní závod dvojic 250 ccm.
Současně s MČR 125 ccm byl jako hlavní závod sobotního odpoledne na programu YOUTH DEVELOPMENT SERIES 250 ccm.
         Tohoto seriálu závodů se kromě jezdců ČR zúčastňují mladí závodníci z Rakouska, Lotyšska, Německa, Dánska a samozřejmě z Polska,  země ploché dráze zaslíbené.
         Ve Slaném se představilo sedm dvojic, které v 21 jízdách předvedly  dravý a bojovný výkon kterým se mladí jezdci prezentovali.
        Vítězství si zajistil polský pár Oskar Paluch - Damian Ratajczak s 26 ti body před nemeckým duem Erik Bachhuber - Johny Wynnant, kteří vybojoval 24 bodů. Další polský pár Wiktor Przyjemski - Mateusz  Jabloňski skončil s 23 body třetí.
       Z českých párů byli na páté příčce klasifikováni Jan Jeníček - Pavel Kuchař a dvojice Michal Baštecký s Milanem Dobiášem obsadili sedmou příčku, když se Michal Baštecký  potýkal s technickými problémy svého stroje a závod proto nedokončil.
      
               Výsledek YOUTH DEVELOPMENT SERIES 250 ccm 21.9.2019.
 
1. PZM I   26
Oskar Paluch 3 3 3 1 1 3 14(2)
Damian Ratajczak 2 2 2 2 2 2 12(4)
     
2. DMSB   24
Erik Bachhuber 3 3 3 3 3 3 18
Jonny Wynant 0 2 F 1 1 2 6(2)
     
3. PZM II   23
Wiktor Przyjemski 2 3 3 3 3 3 17
Mateusz Jablonski 1 2 X 1 0 2 6
     
4. AMF/DMSB   17
Sebastian Kössler 2 1 E 0 1 0 4(1)
Marlon Hegener 3 3 1 2 3 1 13
     
5. ACCR   14
Jan Jeníček 0 0 2 1 0 1 4(1)
Pavel Kuchař 1 1 1 3 2 2 10(1)
     
6. DMU 1   13
Patrick Skaarup 1 2 3 2 2 3 13
     
7. ACCR   9
Michal Baštecký 0 – 1 – – – 1(1)
Milan Dobiáš 1 1 2 2 1 1 8

image

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
               Neděle 22.září 10:00 hod.
 
Poslední z celkových pěti  víkendových mitinků patřil Finále mezinárodníhomistrovství ČR v kubatury 250 ccm.
             Třináct jezdců z Polska, Dánska, Německa,Rakouska a ČR bojovalo o mistrovský titul v kubatuře 250 ccm.
Jasná nadvláda polské ploché dráhy potrhla rámec tohoto klání. Finálová jízda čtyř nejlepších jezdců, kteří se seřadili na startovní rošť se skládala ze tří polských a jednoho dánského závodníka, který přes veškerou snahu a velice bojovný výkon na polské soupeře nestačil a tak to na stupních pro vítěze nakonec vypadalo, že se ve Slaném  konal polský šampionát. 
        Z domácích jezdců nejlépe obstál loňský mistr ČR Pavel Kuchař, který obsadil pátou pozici. Slánský Milan Dobiáš, postupně sbírající zkušenosti, byl klasifikován na osmé příčce.
         Nedělní závod přinesl opět velmi razantní a dravé jízdy, které se bohužel nesly i ve znamení mnoha pádů. Nejhůře dopadl německý junior Daniel Schroder, který skončil ve slánské nemocnici a podstoupil operaci zlomeniny horní končetiny. 
 
          Výsledek Finále mezinárodního mistrovství ČR  juniorů jednotlivců 250 ccm.
 
    TOT C B A
1. Wiktor Przyjemski, PL 3 3 3 3 12     1.
2. Oskar Paluch, PL 3 E 3 3 9     2.
3. Damian Ratajzcak, PL 2 3 2 3 10     3.
4. Patrik Skaarup, DK 1 3 2 2 8+3     4.
5. Pavel Kuchař, Praha 3 2 1 2 8+2   1.  
6. Marlon Hegener, D 1 2 1 2 6   2.  
7. Sebastian Kössler, A 1 2 T 2 5   3.  
8. Milan Dobiáš, Chabařovice 2 2 0 3 7   4.  
9. Jaroslav Vaníček, Praha 0 0 3 1 4 1.    
10. Jan Hlačina, Divišov 0 0 1 1 2 2.    
11. Jan Jeníček, Pardubice E 1 1 0 2 F    
12. Mateusz Jablonski, PL 2 F X – 2