AUTOKLUB  V  AČR  SLANÝ

Speedway Academy

Patnácka je konečná stanice.
               


                 Závěrečné patnácté dějství projektu Štancl Speedway Academy (ŠSA), které se uskutečnilo v neděli
     30.října na slánském plochodrážním stadionu, udělalo tečku za treninkovými kempy Jířího Štancla.
                Historicky nejúspěšnější tuzemský plochodrážní jezdec Jiří Štancl ve spolupráci z Autoklubem Slaný v letošní sezoně rozjel projekt na výchovu a nábor nových plochodrážních talentů, který se na plné obrátky roztočil 10. dubna a byl ukončen již zmíněným termínem 30.října.
               Dušičkové počasí nedávalo příliš nadějí, že si mladí jezdci na malém oválu zatrénují, ale určité úpravy nakonec daly možnost, že se deset účastíků kteří vážili do Slaného cestu přeci jen mohlo převléknou do kombinéz, natočit své stroje a postupně se seznámit se stavem dráhy.

 
                Trenerské duo Jiří Štancl s Miroslavem Rosůlkem, jak je zvykem a pravidlem, rozdělili mladé  závodníky podle výkonnosti, aby jejich treninkové jízdy dávaly smysl a bedlivě sledovali průběh jejich počínání na dráze, která se postupně s příbývajícím časem  dostávala do stále lepší kondice.
                Poslední letošní díl ŠSA  nevynechal Michal Baštecký z pražské Markéty, který společně s Vojtěchem Zamazalem z domácího AK mají na svých kontech dvanáct účastí a patří mezi nejpilnější návštěvníky těchto  treninkových kempů. Jen o jednu účast méně zaznamenali Adam Nejezchleba z SC Chabařovice s dalším  slánským jezdcem Bruno Belanem, kteří v neděli rovněž ve Slaném nechyběli. Poslední letošní možnost  využili i talentovaní závodníci Pavel Kuchař AK Markéta Praha s Milanem Dobiášem z SC Chabařovice. Po  kratší pauze se zde prezentoval František Klier z AK Slaný. Desítku účastníků doplnili plzeňský Josef Černý, z  Liberce dorazil Tadeáš Růžička a nejmladším účastníkem byl opět pětiletý Tony Katra z Prahy.

 

 

 

              Po skončení treninkového procesu čekalo na mladé závodníky závěrečné hodnocení,  kde přítomní kromě  diplomů a medailí dostali i upomínkové předměty a posléze ke slovu přišlo malé pohoštění. Po příjemně strávené chvíli  se  mladí jezdci se svými rodiči rozjeli do svých domovů s přáním, abyse na prahu příští plochodrážní sezony  opět  mohli při tomto projektu ve Slaném  scházet a zúčastňovat se treninkových kempů.

 
          Letošní Štancl Speedway Academy odstartovala zbrusu nový plochodrážní projekt, který v tuzemských  podmínkách zaznamenal premierový krok považovaný u příznivců ploché dráhy za velice zdařilý a naznačil,  jakým směrem by se měla ubírat výchova mladých adeptů sportu levých zatáček. V průběhu sezony se zde prezentovalo celkem 33 zájemců, z toho jich šest bylo ze zahraničí. Je pravda, že někteří z nich přišli jednou nebo dvakrát a po zjištění, že tento sport vyžaduje určité specifikum , se zde již neobjevili, ale na druhou stranu zde bylá celá řada závodníků, kteří měli vysoké procento docházky.
          Jiří Štancl, jako hlavní instruktor, měl z pozice asistenta k ruce Miroslava Rosůlka, bývalého úspěšného čs. reprezentanta, o technické zabezpečení se starali Václav Buřič a Zdeněk Brabec, zdravotní dozor na všech kempech  zabezpečila Kateřina Zamazalová, která naštěstí nemusela řešit sebemenší zdravotní problém u žádného účastníka.
  Antonín Vilde z pozice vedoucího projektu tak mohl být prakticky po všech stránkách spokojen, byť se samozřejmě
  určité menší problémy vyskytly.
        Poděkování za zdárný průběh patří firmě Shupa která se na tomto projektu významě podílela a pánové Jiří Benda
 a Jaroslav Šůs byli pravidelnými návštěvníky jednotlivých kempů. Dále nutno vzpomenout, že  se o podporu zasloužily společnosti  TOI-TOI, Castrol, REPRO, Autoplachty Duda a nemalou měrou město Slaný. Mediální podpora byla prezentována na stránkách SpeedwayA-Z.cz a dále na klubových webových stránkách AK Slaný.               
                                                             Připravili   Antonín Vilde,  foto Václav Buřič - AK Slaný.


 

Sedm statečných dorazilo do Slaného, jen nelítostný Calveron v mlze zabloudil.

          

Nedělní ráno bylo zahaleno hustou mlhou a mírný mrazík byl neklamným znamením, že cesta do Slaného nebude žádnou příjemnou vyjížkou, tím spíš když je známo, že mnoho řidíčů se v silničním provozu chová jako by neexistovala žádná
pravidla.
         Je paradoxem, že pár kilometrů před královským středočeským městem se na obloze objevilo slunce v plné své kráse a tak těsně po deváté mohli členové realizačního týmu Štancl Speedway Academy  za vydatné pomoci rodičů frekventantů treninkového kempu ale i samotných mladých jezdců připravit malý ovál tak, aby jízdní podmínky byly adekvátní pokročilému ročnímu období. 

 

 
          Čtrnácté, předposlední, dějství Štancl Speedway Adademy začalo sice za jasného slunečního počasí, ale postupně hustá mlha dorazila i sem a tak Jiří Štancl, který se tentokrát musel obejít bez Miroslava Rosůlka, ten byl se Sportovním centrem mládeže při AK Slaný na JAWA CUPu v polské Toruni, mladým adeptům dal jasné pokyny jak dnešní program bude
probíhat a k dispozici měl ještě Zdeňka Kabeláče a Mgr.Otakara Večerku, kteří byli jeho prodlouženou rukou.
         Do Slaného si dnes cestu prokousala sedmička mladých plošinářů. Bruno Belán se svým otcem měli od pátku dost starostí, aby stačili připravit svůj stroj. Nakonec vše zvládli a Bruno tak mohl po boku bojovně laděného Jaroslava Vaníčka a stálící ŠSA  Michala Bašteckého svádět bezpočet soubojů na dráze kterou ke spokojenosti všech přítomných v průběhu treninku dolaďoval Václav Buřič.


        Nabitý víkend měl pardubický Jan Janíček. Ten zvládl sobotní brigádu na svítkovském stadionu a odpoledne ještě zavítal do nedalekých Koštěnic,  aby se v neděli vydal se svým doprovodem do Slaného. Zde ho bohužel zradil jeho motocykl a tak treninkové jízdy absolvoval na stroji, který je zde k dispozici od společnosti Shupa, tímto se podílející  na tomto projektu.
       Adam Nejezchleba opět potvrdil, že přes svůj nízký věk se dokáže  stylem jízdy vyrovnat starším závodníkům. Je jen škoda, že zatím k sobě nemá alespoň dva přibližně mladé (staré) soupeře. Adama v příštím týdnu čeká  novinka v jeho sportovní karieře. Vydá se na Saské šroubky, aby absolvoval exhibiční jízdy na ledových kluzištích mladého motocyklového potěru.
          Ze západu Čech opět dorazil Pepa Černý, který se zde začal objevovat až v samém závěru letošní sezony, ale jak je vidět, treninkové metody Jiřího Štancla mu jdou k duhu a postupně si zvyká na prostředí tohoto sportu.
          Sedmým statečným  byl dnes pětiletý Tony Katra. Toho do Slaného doprovází jeho strýc Milan Štastný, jinak mechanik plošináře pražské Markéty Ondřeje Smetany. Malý Tony sedlal motokrosový stroj se kterým se v mlžném oparu statečně po oválu proháněl.
          Poslední díl treninkového kempu se uskuteční, vzhledem k přeloženému chabařovickému mítinku, v neděli 30.října. Operativně tak realizační tým ŠSA reagoval na danou skutečnost. Jiří Štancl se tak po patnácté vydá do Slaného na svoji akademii, kam jsou samozřejmě zváni všichni Ti, kteří se jak sportovně, tak organizačně podíleli na její zdárné premierové sezoně a dojde zde k vyhodnocení celého letošního ročníku.          Se srdečným pozdravem
                                                              Tonda Vilde.  


 

Třinácka je číslo které nemusí přinášet jen smůlu.
                     Když se na začátku letošního roku sestavoval kalendář plochodrážní akademie, málo kdo předpokládal, že prakticky celý jeho průběh bude mít štěstí na vlídné a solidní počasí. Ale jak se říká, štěstí přeje připraveným a to se potvrdilo v i tuto neděli, kdy byl na programu již třináctý díl Štancl Speedway Academy pořádaný na malém oválu ve Slaném.
                 Malý ovál byl sice v týdnu na pokraji sjízdnosti, ale přeci jen určité úpravy a hlavně počasí udělalo své a když nedělní ranní rosa za nedlouho uspoupila slunečním paprskům  postupně nabírajícím docela slušné intenzity a tak kdo čekal sychravé řijnové počasí, ten se nedočkal.
                Jiří Štancl  z Prahy do Slaného dorazil již před devátou a o chvilku později jej z Lužné následoval Miroslav Rosůlek, aby oba dva zhodnotili stav oválu.  Zdeněk Brabec jej lehce přesmykoval a následně utáhl kropícím vozem a  mladí adepti plochodrážního sportu mohli opět vyjet na dráhu. 
                 Po včerejším mistrovském klání v Pardubicích si někteří tradiční účastní ŠSA, jako Jan Jeníček nebo Milan Dobiáš do středočeského královského města cestu nenašli, ale to se dá vcelku pochopit. Nedorazil ani domácí František Klier, který podle slov jeho otce  na východě Čech nastydl a tak dal přednost léčebným procedůrám.
               Účastí nepohrdl Michal Baštecký a rovněž jeho oddílový kolega Pavel Kuchař a na dráze  jim jako již mnohokrát sekundoval slánský Bruno Belan. Trojice  spolu  sváděla nespočet soubojů.  Chabařovický Adam Nejezchleba se prozměnu po oválu proháněl s domácím Vojtěchem Zamazalem, který aspiruje na titul s největším počtem účastí na letošním ročníku tohoto projektu.
             Minulý týden se poprvé ve Slaném objevil Josef Černý a vzhledem k tomu, že jej tento sport oslovil, vážil jeho otec Jiří z Plzně cestu opět a lze věřit , že to nebyl jejich poslední víkendový výjezd se západočeské metropole.
            Šest mladých adeptů plochodrážního sportu využilo možnost si na sklonku sportovní sezony zatrénovat  a měli k tomu, jak již bylo v úvodu uvedeno, na pokročilé roční období velmi dobré klimatické podmínky    
            Čtrnáctý,  předposlední díl plochodrážního kempu, bude jak bylo avizováno v jeho kalendářním harmonogramu v neděli 23..října.
                                                                                                                                                                   Připravil A.Vilde


 


                                                             Ovál plný akademiků.

               Pravděpodobně poslední letní dny, které v sočasné době panují na našem území, byť kalendářně
  je již  nějaký ten den podzim, přilákalo na slánský plochodrážní stadion na další díl treninkového kempu
  třináct účastníků.
               Podzimní části Štancl Speedway Academy přeje počasí a tak před devátou hodinou se postupně začali
  ve slánském depu scházet účastníci dvanáctého dílu tohoto projektu.
               Po minulé absenci netrpělivě na příjezd trenérů čekal velký chabařovický talent  Milan Dobiáš, jeho
  oddílový kolega Adam Nejezchleba dorazil o chvílku později. Z východu tradíčně přicestoval jako vždy dobře
  připravený Jan Jeníček, možná budoucí hvězda ZP Pardubice, a z opačného pólu našeho území dorazila
  Teraza Nádradzká, byť ještě v odpoledních pátečních hodinách jak jí samotnou, tak její rodiče, trápila viroza,
  ale plochá dráha zvítězila nad přicházející nemocí. Michal Baštecký patří mezi ty pražské závodníky, co zde
  postupně prakticky zdomácněli. Tentokrát mu zde  sekundoval Jaroslav Vaníček, rovněž AK Markéta Praha.
  Konečně celý kádr slánského AK byl k dispozici Jiřímu Štanclovi s Miroslavem Rosůlkem. Postavou a stylem
  jízdy nepřehlédnutelný František Klier, bojovně laděný Bruno Belan, v poslední době lepšící se Vojtěch Zamazal
  a po delší přestávce zaviněné nemocí dorazil rovněž Štěpán Kubíček.

 
             Tito uvedení adepti sportu levých zatáček mají již určité zkušenosti a vědí jak zdejší akce probíhá a co od
  nich treneři budou vyžadovat. Do Slaného však dorazili ještě další tři zájemci o tento náročný sport, z Liberce
  rodiče přivezli Tadeáše Růžičku, Josef Černý s tatínkem přijel z Plzně a konečně dlouholetý mechanik Ondřeje
  Smetany, Milan Štastný, přivezl svého pětiletého syna Tonykatra,  který sedlal malý motokrosový speciál.   

        
              Jiří Štancl s Miroslavem Rosůlkem jako vždy rozdělili jednotlivé účastníky podle výkonosti, aby jejich
  treninkové souboje na dráze měly patřičný efekt a vedli  je k tomu, aby splnili poslání nejen sobotní akce ale aby
  z dlouhodobého hlediska mladým závodníkům dali potřebné zkušenosti.
               Nováčkové kempu, Josef Černý a Tadeáš Růžička, se postupně seznamovali na malé Shupě, jak s ovládáním
 plochodrážního speciálu na malém oválu, tak rovněž pozorně pozorovali o něco starší kolegy, jak si již dokážou 
 poradit v ostrých treninkových rozjížkách na dráze. Tonykatra Štastný měl tu výhodu, že měl vlastní stroj, sice
 motokrosový, ale nemusel se s nikým střídat a také on měl tu možnost postupně vstřebávat a pronikat do tajů
 plochodrážního dění.
              Souboje Milana Dobiáše, Františka Kliera, Jaroslava Vaníčka, Michala Bašteckého, Bruna Belaně, Jana
 Jeníčka připomínaly boje, jako by šlo o mistrovský titul. Tereza Nadradzka měla společnost ve Vojtěchovi
 Zamazalovi a Adamovi Nejezchlebovi. Štěpán Kubíček sice dlouho chyběl, ale absence na něm nebyla vůbec
 znát jako by někde potají sedlal jiný stroj a připravoval se samostatně.

 
          

Ve Slaném byl rovněž přítomen jezdec extraligového BP TEAMu Michael Hádek, ten sice toho letos moc
 nenajezdil ať již vinou zranění, nebo pracovními povinostmi a posléze technickým stavem svého strojového
 parku, ale tentokrát byl využit jako řidič dodávky, kterou na kemp dopravil Terezu Nádradzkou, dále byl k dispozici
 jako mechanik a jako zábavný společník se staral i o dobrou náladu. 
             Další známe jméno z plochorážního prostředí, Jan Boháč to do Slaného vzal přes Velkou Dobrou. V této obci
  na Kladensku se na místním letišti pořádají tradiční burzy a tento motoristický nadšenec má určitě co nabídnout,
  popřípadě mu zase něco chybí, aby mohl zkompletovat svůj strojový park. Jan Boháč se chystá na Koštěnickou
  rozlučku a dále již myslí na nadcházející zimu, kdy by rád osedlal ledařský speciál a rozšířil by řady ledařů a doufá,
  že nastávající zima přinese mínusové teploty, aby bylo kde závodit.
             Akademie ve Slaném bude pokračovat opět 16.října a pomalu se bude blížit ukončení prvního ročníku tohoto
  projektu. Realizační tým připraví závěrečné vyhodnocení. Zda se uskuteční 23.10. nebo 29.10. budou všichni ti
  kterých se to týká včas informováni.

                                                                                                Připravil : Antonín Vilde, Foto : Václav Buřič


 

Podzim se hlásí o slovo a akademie jede pozvolna do cíle.
 


                       Podzimní a závěrečná třetí část treninkového projektu Štancl Speedway Academy, která měla v sobotu 24.září na pořadu jedenácté pokračování,  se sice termínově kryla jak se třetím finalovým závodem o letošního mistra ČR jednotlivců v Plzni tak i z rozlučkovým kláním na severu Čech v Liberci. Ale vzhledem k tomu, že vzdálenost Slaný - Plzeň je při víkendovém provozu poměrně hravou záležitostí,  daly se tyto dvě akce s přehledem stihnout.
                     Slánský malý ovál byl po předešlých vydatných deštích a především vzdálenější rovinka silně podmáčená, ale vše spravilo několil koleček narychlo navezeného písku, který se postupně smykováním vpravil do stávajícího materiálu a po menším zdržení touto úpravou dráhy se mohli  pánové Jiří Štancl s Miroslavem Rosůlkem opět ujmout pomyslné taktovky, aby se na plno věnovali tomu, co mají v popisu práce u tohoto projektu.
                   Dalo by se říci , že tradičním inventářem slánského treninkového kempu jsou mladí závodníci AK Markéty Praha Pavel Kuchař s Michalem Bašteckým, kteří mají poměrně vysoké procento svých účastí. Po menší odmlce se dostavil Adam Nejezchleba, jehož otec se v pátek odpoledne ještě ujišťoval, zda se sobotní akce koná. Domácí slánští jezdci Bruno Belan a Vojtěch Zamazal byli z tuzemských uchazečů poslední, kdo byl ochoten postoupit další plochodrážní treninkovou porci. Další, šestý účastník se  rekrutoval od našich německých sousedů a jednalo se o Juliana Kunyho, který již před prázdninami  do Slaného párkrát zavítal.

 
                Mladí jezdci si postupně zvykli na náročnější podmínky, které jim malý ovál nachystal. Sice Bruno Belan se dvěma pády důvěrně seznámil s jeho tvrdostí, ale zdravotnice paní Zamazalová mohla naštěstí zůstat v klidu a nemusela v praxi předvést svoje znalosti z oboru, který na plochodrážních kolbištích neradi vidíme.
               Šestice adeptů sportu levých zatáček měla dostatek prostoru k tomu, aby využila možnost si za  ideálního počasí, které nejen ve Slaném v sobotu panovalo, patřičně zatrénovat nejen pod bedlivým dohledem Jiřího Štancla a Miroslava Rosůlka, ale i před zraky Jirky Bendy ze Shupy, která je partnerem tohoto projektu.

 

   


               Do Slaného na další pokračování Štancl Speedway Academy zavítají mladí junioři opět příští sobotu 1.řijna, kdy bude na pořadu dvanáctý díl tohoto seriálu.

                                                                                                         Připravil   A.Vilde,  foto  V.Buřič


        

Štancl Speedway Academy - 11.9.2016

- 10 díl. 
                 Již desátý zářez si mohli členové realizačního týmu plochodrážního projektu udělat na mantinelu na protilehlé rovince proti hlavní tribuně,  kde jako vždy parkují Ti, kteří jsou účastníky Štancl Speedway Academy.
                Neděle 11.září měla ve Slaném opět zaškrtnutý v kalendáři další  termín treninkového kempu mladých plochodrážních jezdců. Tropické, na září nezvyklé, počasí dalo zabrat všem kdo měl úpřímnou snahu něco pro danou věc udělat.
                Malý slánský ovál je v posledních dnech v plné permanenci. Po středečních ukázkových jízdách, kdy se členové SCM prezentovali při extraligovém závodě, byl následující den klubový trenink a v neděli již pánové Václav Buřič a Zdeněk Brabec připravovali dráhu ke spokojenosti těch, kteří pod vedením Jiřího Štancla a Miroslava Rosůlka vyjeli k dalším treninkovým jízdám.
               Desáté pokračování ŠSA tentokrát po sobotním libereckém mistrovském klání nebylo tak personálně obsazené, ale ten, kdo měl zájem se do Slaného dostavil. Tradičně nechyběli Michal Baštecký, který se již oklepal po středečním pádu, ani jeho klubový kolega z AK Markéty Praha Pavel Kuchař, z Pardubic dorazili Jeníčkovi, kdy malému Jendovi kromě otce dělali doprovod i prarodiče, aby cestou domů mohli lépe zhotnotit jeho výkon. Z domácí AK byl k dipozici trenerům Bruno Belan a Vojtěch Zamazal.
               Dostavil se i Jaroslav Obr který si byl minulý týden vše prohlédnout z blízka a podle slibu si přišel vyzkoušet jízdu na malém oválu, další starší adept Milan Švec, který si otestoval dráhu minulou sobotu, se přes věškeré ujišťování o dalším pokračování jaksi někde  pozapoměl.
               Jiří Štancl a Miroslav Rosůlek nejsou již věkem žádní mladíci, ale i přes značné horko byli plně koncentrováni na jednotlivé treninkové jízdy, aby po jejím skončení okamžitě každému jezdci připoměli jeho chyby a nedostatky..
               V průběhu kempu navíc Jiří Štancl přiblížil a vysvětlil rodičům, kteří do hlediště přivedli své syny, aby shlédli tento nedělní program, taje plochodrážního sportu a zda jejich kroky budou i příště směřovat na slánský stadion, ukáže čas.
                Možnost přijít budou mít opět v sobotu 24.září, kdy začne podzimní, závěrečná série letošní části těchto treninkových kempů.

 

J.Obr v akci

 

Jirka Štancl předává zkušenosti, jak jen umí  ( J.Jeníček - V. Zamazal )

 

M.Rosůlek bedlivě střeží dění na dráze a vydává pokyny ( B.Belan - V.Zamazal,  vpravo M.Baštecký )

 

Nácvik startu ve trojicích - vlevo J.Jeníček, P.Kuchař, B. Belan,  vpravo M.Baštecký, V.Zamazal, J.Jeníček

J.Jeníček versus B.Belan v akci.

Připravil A.Vilde, foto  V.Buřič


 

Štancl Speedway Academy - 3.září 2016 - Slaný.

                


                 Nabitý předešlý  plochodrážní víkend ve Slaném, kdy se kromě prvoligového klání uskutečnil další díl PRO-TEC Speedway Mini Cupu a následující den pokračovala pro mladé adepty sportu levých zatáček  treninková akademie Jiřího Štancla, mělo v následujícím víkendovém období v sobotu 3.září na programu opět deváté pokračování tohoto projektu.
               Po úvodních dvou školních dnech  se mladí zájemci ve Slaném opět sešli, aby si před závěrečnými mítinky jak mistrovských závodů, tak Mini Cupů, v klidu zatrenovali a popřípadě doladili své stroje do těchto bojů. 
              Nejdelší cesta do Slaného čekala na Jana Jeníčka, který po jedné absenci mohl opět startovat díky svému otci, který jej po noční směně obětavě dovezl a navíc  společnost jim dělal i Jendův dědeček. Z Plzně se na kempu podruhé objevila jediná juniorka, v nedávné minulosti tradiční líhně plochodrážních talentů,  Tereza Nádradzká. Michal Baštecký je v poslední době ve Slaném jako doma  a kromě akademie se zda zúčastňuje pravidelných klubových treninků pod dohledem legendy slánského klubu Miroslava Rosůlka. Jan Hlačina st. z Divišova přivezl oba syny. Starší z nich Jan s přehledem krotil svůj stroj
kubatury 250ccm a mladší Matěj, kromě tradičních jízd na  Minibiku, se po velké dráze proháněl na kole. Výčet zájemců o sobotní trenování projevili i dva domácí junioři a to Bruno Belan s Vojtěchem Zamazalem. Tomu v pátek v podvečer Jaroslav Šůs ze Shupy obětavě přijel doladit na jeho motocyklu určité technické problémy.
            Opět se na treninkový cyklus přišel podívat Zdeněk Majstr, aby si připoměl, jak on sám předával své zkušenosti, coby slánský mládežnický trenér, mnoha místním začínajícím plošinářům. Byť jeho sportovní kariera byla poměrně krátká, dokázal si na svoji stranu získat nejednoho fanouška či fanynku.
           Podle domluvy z minulého týdne si jízdu na plochodrážním stroji přišel vyzkoušet Milan Švec. Ten se v minulosti o tento sport již pokoušel v době, kdy slánské mladé jezdce trenoval Václav Kaucký a pod jeho vedením zde například vyrůstali Petr Babička, Radim Chod nebo Michal Dudek. Milan Švec své sobotní  učinkování sice ukončil  pádem, ale to prý ho neodradí, aby příště nepřišel.
         Další starší zájemce Jaroslav Obr se přišel prozatím podívat, neboť se o tomto projektu dozvěděl nedávno a musí si zajistit základní vybavení pro tento sport. Pokud tohle jméno někomu něco říká, tak se jedná o syna bývalého slánského jezdce z druhé poloviny osmdesátých let, Jaroslava Obra,  který po těžké zlomenině stehenní kosti později zanechal sportovní činnosti.
         Jiří Štancl s Miroslavem Rosůlkem mohli být celkem spokojeni, i když tentokrát počet trenujících jezdců nebyl oproti minulým termínům tak početný, ale na druhou stranu alespoň kluci nevychladli a na ovál se dostali častěji. Někteří z nich do Slaného zavítají již ve středu 7.září. Sice nebudou v nominaci žádného extraligového managera, ale v přestávkách mezi jednotlivými seriemi předvedou v rámci propagace nejen tohoto projektu své umění na malé dráze početnému publiku.

   Další Štancl Speedway Academy bude na programu v neděli 11.září. 

9. díl seriálu tentokráte s objektivem doprovodil Jirka Jeníček.

 

 

 

 

  Připravil " A.Vilde, foto J.Jeníček     
 

  Štancl Speedway Academy - plochá dráha Slaný 8 díl.
 


             Po vyčerpávajícím sobotním plochodrážním odpoledni, kdy teplota byla na hranici únosnosti, se nedělní ráno 28.srpna proměnilo v další horký den, ale to nic nebránilo v cestě, aby se okolo deváté hodiny ve slánském depu začali scházet  účastníci osmého pokračování treninkového kempu vedeného Jiřím Štanclem.
          Sobotní PRO-TEC Speedway Mini Cup přivedl do Slaného úctihodný počet patnácti adeptů sportu levých zatáček. Severočeši z SC Chabařovice Filip Šifalda a Milan Dobiáš ve Slaném přenocovali, pražané z AK Markéty Pavel Kuchař s Michalem Bašteckým si cestu o víkendu ještě jednou zopakovali, to samé učinil Adam Nejezchleba reprezentující SC Chabařovice.
Domácí AK Slaný zastupovala pouze dvojice František Klier s Vojtěchem Zamazalem a poprvé se na kempu objevila Tereza Nadrazská z PK Plzeň, která si slánský malý ovál vyzkoušela při čtvrtečním treninku, ale sobotní  Mini Cup vynechala.
         Milan Dobiáš s Filipem Šifaldou osedlali stroje kubatury 250ccm a pilně tak pokračovali v nastoupené cestě v této třídě.  Nejmladší a nejmenší účastník Adam Nejezchleba tentokrát  k sobě neměl věkově srovnatelného soupeře a tak si na dráze musel vystačit sám. Trojice Pavel Kuchař, Michal Baštecký s Františkem Klierem své stroje třídy 125ccm zatížili na plné
obrátky a sami si na dráze vůbec nic nedarovali. Tereza Nadradská s Vojtěchem Zamazalem přeci jen ještě nějakou porci treninků budou potřebovat, aby jejich styl jízdy byl srovnatelný s ostatními účastníky.
        Jiří Štancl s Miroslavem Rosůlkem měli k dispozici ještě jednoho zájemce o tento sport. Z Mariánských Lázní přijel Martin Šiška, který zde již byl minule si tuto akci omrknout a teď si dodal odvahy vyskoušet jízdu na malé dráze.  Jaroslav Sůs ze Shupy měl pro něj připavený jeden ze dvou speciálů produkce této společnosti. Zda se bude jednat o trvalý zájem nebo
to byl jen pouhý test, než v západočeských lázních vznikne další malý ovál který Martin Šiška
podle svých slov uvnitř dlouhé dráhy vyznačil. Tento fakt umocnila přítomnost Miroslava Musila v sobotu ve Slaném, který si malou dráhu přeměřoval. Pamětníci plochodrážního sportu si jistě dobře pamatují, že vně dlouhé ploché dráhy v Mariánských Lázních byl klasický ovál, kde své ligové závody jezdil tým KV Svazarmu Karlovy Vary.
          Do Slaného v neděli opět zavítal bývalý slánský extraligový jezdec Daniel Boháč a sebou převezl i svého vnuka Mikuláše Holana, který měl ssebou malý motokrosový stroj, se kterým se již na podzim proháněl po velkém oválu. Aby se malý Mikuláš mohl ve Slaném předvést zabránila nepozornost jeho dědy, který zapoměl přibalit motokrosovou obuv. V teniskách se tento sport opravdu provozovat nedá a  tak snad to příště  vyjde. Další termín není zase tak daleko, neboť další díl, a to v pořadí  devátý, je na programu již v sobotu 3. září.

Připravil : A.Vilde


 

Není polovina jako polovina.

Štancl Speedway Academy - 30.7.2016.  7.díl - Slaný.                 První polovina letních prázdnin je u konce a plochodrážní akademie Jiřího Štancla se do  své druhé části přehoupne až koncem srpna, kdy budou frekventanti těchto treninkových kempů stát na prahu nového školního roku.
                 Sobota 30.července byla v českém plochodrážním kalendáři vyhrazena pouze pro Štancl Speedway Academy a ti, kteří do Slaného dorazili, si před zahájením treninkového procesu trochu rozhýbali svoji tělesnou stránku, neboť vydatný pátečný déšt z jedné rovinek malého oválu udělal vodní plochu, kterou bylo potřeba odstranit. Přišlo tak  na chvíli na řadu jiné náčiní, než na které je plochodrážní ovál převážně určený. Netrvalo dlouho a malá dráha byla opět schopná přijmout své účastníky. 
                 V předvečer sobotního treninkového kempu se po dvacáté hodině na displeji mobilniho telefonu Antonína Vildeho objevilo jméno Adama Fencla s tím , že volající již dorazil do Slaného a s ním i další posádka dodávkového vozu v chabařovických znacích v podobě  Milana Dobiáše. To znamenalo, že noc ve Slaném strávili kromě dvou jmenovaných jezdců i David Gaksch z malým Davídkem, který tak měl v sobotu na akademii premieru a rovněž Milan Linek.
                 Sobotní sluneční paprsky, ani ranní veliká kaluž tak  nezabránily tomu, aby pánové Jiří Štancl a Miroslav Rosůlek opět na plno rozjeli sedmé pokračování tohoto projektu a přivítali devět zájemců o tento sport. Tři z nich se rekrutovali z SC Chabařovice a to Milan Dobiáš, Adam Nejezchleba a David Gasksch.  ZP Pardubice tradičně zde prezentuje Jan Jeníček, AK Divišov reprezentuje prozměnu Jan Hlačina, v barvách domácího   AK Slaný kromě již zmiňovaného Adama Fencla se představili František Klier a Bruno Belan. A aby výčet všech adeptů byl kompletní, mezinárodní charakter akce završil rakušan Sebastian Kessler.

 
               

Adam Fencl si před žarnovickým  dvojzávodem Přeborem ČR a I.ligou  otestoval své GM a nevadilo mu, že měl ve Slaném k dispozici malý ovál, Milam Dobiáš tentokrát střídal jak motocykl kubatury 125ccm tak 250ccm a to samé činil Jan Hlačina. Výbornou reakci při startovních manévrech předváděl Jan Jeníček. Dvakrát však  pocítil po lehkých pádech tvrdost slánské dráhy, ale jinak jeho výkonnost od prvního setkání  10.dubna diametrálně narostla. Adam Nejezchleba z Davidem Gaskschem jsou sice malí postavami, ale na oválu jim  nic nebránilo, aby plně využili svůj potenciál. Ten  se snaží přetavit do lepších výsledků jak Bruno Belan tak i jeho slánský oddílový kolega František Klier. Rakouská naděje Sebastian Kessler se ve Slaném prezentoval dynamickým a ostrým stylem jízdy, ale vzhledem k tomu, že je na domácí dráze převážně zvyklý trénovat bez soupeřů musel, svůj jezdecký projev přispůsobit na dané podmínky. Jeho otec projevil velký zájem o další spolupráci,  takže je reálna šance, že se opět objeví ve Slaném na dalším treninkovém kempu.

 

 


            Velký ovál v sobotu na svém minibiku opět otestoval Matěj Hlačina a nebyl sám, kdo využil možnosti si takto osvojit jízdu na jednostopém stroji. Z Divišova s ním přicestoval jeho kamarád, devítiletý Adam Lissig, který  sice mátl přítomné, když na svém  tričku měl jméno Rosický, ale vzhledem k tomu, že tento fotbalový  internacionál je víc zraněný než připravený k zápasům,  naštěstí malý Adam nepotvrdil a celý slánský program z Matějem absolvovali v sedlech malých strojů bez nehody.

 
           

           Po delší době se ve Slaném objevil Jan Boháč, bývalý jezdec čakovické speedway, který je členem slánského klubu a ještě dnes jej můžeme sledovat v sedle plochodrážního speciálu při veteránských mezinárodních závodech. A to, že rodina má držet pohromadě, podpořil  svým příjezdem i jeho bratr Daniel. Ten do svého zranění jak známo oblékal v první polovině devadesátých let vestu slánského klubu. Daniel Boháč, jako vzorný děda, vzal s sebou i svého vnuka, který již na podzim kroužil na malém motokrosovém stroji po slánské velké dráze. Zda jeho chvíle přijde také na plochodrážní Shupě, ukáže čas. 
           Když už se uvedlo jméno výrobce malých plochodrážních speciálů Shupa, tak nutno říci, že ani dnes nachyběl její zástupce. Tentokrát se této úlohy zhostil Jiří Benda a jako vždy byl připraven se dvěma stroji pro potřeby treninkových jízd.
          Další Štancl Speedway Academy přijde na řadu v neděli 28.srpna neboť teď na malé závodníky v kubaturě do 125ccm čeká  řada jiných akcí. Mimo jiné ve Slaném bude na programu v sobotu 27.srpna PRO-TEC Speedway Mini Cup,  následován Přeborem ČR  I.ligy družstev.

                                                                                                                                             Připravil A.Vilde, foto V.Buřič

Štancl Speedway Academy prázdniny nedrží.

Slaný  23.7.2016                 Léto je v plném proudu, horké počasí láká vyjet někam k vodě se osvěžit nebo si udělat rodinný výlet za poznáním historických, ale i současných krás našeho území. To vše ale bylo tabu pro účastníky šestého dílu plochodrážní akademie Jiřího Štancla, která rozhodně nemá prázdniny a Organizační tým pracuje naplno.

( zleva   V.Buřič, A.Vilde, J.Štancl, J.Šůs, M.Rosůlek )


                 V sobota 23.července si tak  dali dostaveníčko na plochodrážním stadionu ve Slaném v dalším pokračování Štancl Speedway Academy  mladí adepti tohoto tréninkového kempu aby vstřebávali  potřebné plochodrážní návyky.
                 Od půl deváté Václav Buřič připravoval pro frekventanty malý ovál, aby nedošlo k časovému skluzu a vše bylo náležitě uchystáno. Jiří Štancl měl již k ruce opět svého parťáka Miroslava Rosůlka a oba  trenéři se tak na plno mohli věnovat svým úkolům . Navíc dnes byli pod drobnohledem bývalého československého reprezentanta a zároveň slánského jezdce Zdeňka Majstra,  kterému pod rukama prošla celá řada místních začínajících plošinářů. Největším  talentem z nich se stal   velký bojovník Roman Matoušek.
                Ve Slaném své stroje na protilehlé rovince, která je vždy  při těchto kempech dočasným depem,  aby vše bylo u ruky , vyložili své stroje Milan Dobiáš, Adam Nejezchleba oba SC Chabařovice, pražané z Markéty  Petr Kuchař, Michal Baštecký a Petr Chlupáč, AK Divišov zastupoval Jan Hlačina a domácí AK Slaný tentokrát František Klier s Vojtěchem Zamazalem.

Nechyběl samozřejmě zástupce Shupy Jaroslav  Šůs, který jako vždy měl připravené dva motocykly a jeden z nich byl tentokráte speciálně přichystaný pro Tadeaše  Doušu, který minulý týden absolvoval svojí  premiéru na plochodrážním stroji a nechyběl ani dnes. Svojí  tréninkovou porci předvedl  navíc pod dohledem otce a malé skupinky svých příznivců.
             V horkém sobotním dopoledni Milan Dobiáš opět výhradně sedlal motocykl kubatury 250ccm, Petr Chlupáč  prozměnu  předváděl,  že pětistovka není jen na klasickou dráhu ale s přehledem se dá ovládat na malé slánské dráze. Bojovně laděný Pavel Kuchař, stále se lepšící Michal Baštecký  s domácím  Františkem Klierem si  do rozdávali při vzájemných soubojích. Smůla potkala slánského Vojtěcha Zamazala , který se vinou závady na svém stroji musel předčasně rozloučit z dnešním tréninkem. A  aby byl výčet účastníků kompletní , malý Adam Nejezchleba po své jedné absenci byl opět ve svém živlu a plný energie.


   

                                         T.Douša                                                                             J. Hlačina

           Jan Hlačina st. ve své dodávce měl pro svého syna kromě motocyklu 125ccm  připravený speciál  kubatury 250ccm, který si samozřejmě vyzkoušel jeho potomek a navíc si s ním zdatně na dráze poradil rovněž  Pavel Kuchař a nutno říci ,že mu to šlo náramně. U Hlačinů je plochá dráha sportem číslo jedna,  neboť zde byla přítomná celá rodina. Druhý syn, pětiletý Matěj,  na malém minibiku pod bedlivým dohledem  maminky prozměnu kroužil jedno kolo za druhým po velké dráze.

 

                      Matěj Hlačina                                                                 F.Klier,  P.Kuchař, M.Baštecký
          

Jiří Štancl společně z Miroslavem Rosůlkem ukončili dnešní akci podle plánu ve třináct hodin a mladí jezdci se mohou těšit na další tréninkový kemp, který se uskuteční v sobotu 30.července. Sraz je stanoven jako   vždy na 9,00 hod.                                                            Připravil  Antonín Vilde - AK Slaný,foto Václav Buřič, A.Nejezchleba

Štancl Speedway Academy

     Díl čtvrtý ( a ne poslední),aneb kdo nepřišel, může litovat.   

    ( 4.června 2016  Slaný.  )
      Začátek  9,00 hod - příprava
      Start        10,00 hod.

       Hlavní role : Jiří Štancl & Miroslav Rosůlek.
     


       Další učinkující :   

    č.1.  Štěpán Kubíček             AK Slaný
    č.2.  Adam Nejezchleba        SC Chabařovice
    č.3.  Vojtěch Zamazal           AK Slaný
    č.4.  Michal Baštecký             AKM
    č.5.  Jan Jeníček                    ZP Pardubice
    č.6.  Pavel Kuchař                 AKM
    č.7.  Petr Chlupáč                  AKM
    č.8.  Jaroslav Vaníček            AKM
    č.9.  Frieda Thomas              D
   č.10  Bruno Thomas               D
   č.11. Magnus Rau                  D
   č.12  Manuel  Rau                  D
   č.13. Julian Kuny                    D 

       Na první pohled by nezasvěcený a málo zkušený příznivec  tuzemské ploché dráhy  očekával, že se jedná o startovní listinu závodu v kubatuře do 125ccm, ale ten, kdo má zájem, dnes již dobře ví, že ve Slaném od nové plochodrážní sezony probíhá v pravidelných intervalech  nenarušujících  sportovní kalendář, jak závodů mistrovství ČR, tak rovněž PRO-TEC Speedway Mini Cup ve třídách do 125ccm, nový projekt,  který nese jméno našeho historicky nejúspěšnějšího závodníka Jiřího Štancla..
       V sobotu 4. června byl na pořadu v pořadí již čtvrtý díl plochodrážní treninkové Academy.  První, kdo nemohl dospat, byl malý Adam Nejezchleba, který již hodně brzy před devátou hodinou vykládal malý plochodrážní speciál z dodávky za asistence nejen otce, ale tentokrát zde měl i svoji sestru a nechyběla ani maminka. Za krátký čas postupně dorazili další adepti sportu levých zatáček a po kosmetické úpravě malého oválu a nezbytných pokynech Jiřího Štancla a Miroslava Rosůlka se mladí jezdci pustili do zápolení na dráze.

 


       Tentokrát chyběli nejen domácí naděje Bruno Belán a Fanda Klier, ale i severočeši z SC Chabařovice, Milan Dobiáš, Sindy Weber, Jan Sochůrek a Filip Šifalda, kteří dali přednost jinému programu. Od severních hranic však přicestovala (asi  Vindobonou na trase Berlín - Praha - Vídeň) pětice německých začínajících závodníků a pokud bude tento import diametrálně narůstat, budou muset pánové Štancl a Rosůlek a s nimi i realizační tým AK Slaný rozdělit treninkový kemp na dvě fáze, dopolední a odpolední.

 

 


       Konečně slunečné a teplé počasí, které zavítalo do Slaného, nabídlo mladým jezdcům vydatný a hodnotný tří  hodinový  treninkový proces, kdy souboje na oválu v mnoha případech připomínaly boje na ostří nože  u těch starších a zkušenějších a ti mladší  samozřejmě nechtějí zůstat pozadu, a tak rychle pronikají  za asistence trenérů do tajů plochodrážního sportu. Výrazný posun zaznamenal především pardubický Jan Jeníček, kluci od Markéty Michal Baštecký a Jarda Vaníček ale nezůstavají rovněž pozadu a duo nejmladších, které pravidelně  navštěvuje ŠSA, Štěpán Kubíček a Adam Nejezchleba již mezi sebou závodí na plný plyn.

 


      Ten, kdo využil sobotní dopoledne k návštěvě slánského plochodrážního stadionu a je nestranný pozorovatel nejen práce trenérské dvojice musí uznat,že tento model přípravy má smysl a určitě v budoucnu ti, kdo zde pravidelně a poctivě trenují a naslouchají radám koučů,  postupně využijí získané návyky a zkušenosti ve své další  sportovní činnosti.
       Sice se blíží pro mladé hochy prázdniny, kdy si odpočinou od školních docházky a učitelé zase naberou sílu aby zvládli nápor na svoji nervovou soustavu,  ale ŠSA slovo prázdniny nezná a tak po určitých mistrovských závodech jak na malé dráze, tak na krátké ploché dráze, se bude v červenci ve třech termínech pokračovat, a to : 16.7., 23.7., 30.7..


  
                                    Připravil  Tonda Vilde, foto dodal Jirka Jeníček.


„Lvíčata“ o ploché dráze.

 

 Když si příznivec sportu levých zatáček přečte nadpis, bude možná trošku kroutit hlavou a uvažovat jak jdou k sobě lvíčata a plochá dráha. Význam tohoto spojení by možná hned každého nenapadl, tak si jej trošinku poodkryjeme. Vše se totiž týkalo  dalšího dílu přípravy mladičkých nadějí v rámci plochodrážní školy Speedway Academy Jiřího Štancla, který proběhl na slánském minioválu v sobotu 14.5.

 

         Trenéři  pomáhají  ....                                            .....   i  radí .

 Na tréninkové dopoledne se dostavili nejen účastníci plochodrážní školy, ale rovněž do Slaného přijel štáb České televize, vedený nikým jiným, než Alešem Valentou, akrobatickým  lyžařem  a olympijským  vítězem  ze Salt Lake City, který zde připravoval s našimi účastníky televizní pořad o mladých nadějích plochodrážního sportu do vysílání programu ČT: D, takzvaného „Déčka“. A tak se široké veřejnosti naši mladí plošináři předvedou v pořadu nazvaném „Lvíčata“  na obrazovkách České televize.

 

       Lvíček zpovídá Pavlíka Kuchaře

 

     I J.Štancl se musel zpovídat                                    A jedem - jízda s kamerou.

Tolik  pro objasnění . Můžeme se tedy těšit na velmi zajímavou relaci o práci  našich trenérů s mládeží v tomto náročném sportu i ukázky jízd mladých,  budoucích závodníků. A co k tomu ještě dodat ? Že si nesmíme nechat ujít právě výše zmiňovaný pořad  „Lvíčata“, který Česká televize odvysílá na obrazovkách dne 28.5.2016 v pravé poledne na kanálu  ČT: D.

Jedno společné foto s Alešem Valentou.

             Text a foto : Václav Buřič, AK Slaný


Plochodrážní škola Jiřího Štancla absolvovala svoji premiéru.              Nový plochodrážní projekt na výchovu a nábor mladých a nových plochodrážních nadějí, nazvaný Štancl Speedway Academy, měl v neděli 10.dubna svoji úspěšnou premiéru.
              Do depa slánského stadionu na první z patnácti plánovaných termínů dorazilo i přes noční deštivé počasí devět adeptů sportu levých zatáček. Nejdelší cestu absolvoval Jan Jeníček ze ZP Pardubice, dále projevil zájem o tréninkový proces Milan Dobiáš SC Chabařovice,  Jan Hlačina z AK Divišov, nechyběli mladí jezdci AK Markéty Praha Michal Baštecký, Pavel Kuchař, na malý ovál vyjely rovněž  domácí slánské naděje Bruno Belan a Vojtěch Zamazal. Přišli i dva nováčkové a to  osmiletý Štěpán Kubíček a o rok mladší Adam Nejezchleba. Ten již má zkušenosti z motokrosu  a ve Slaném byl navíc vybaven  svým vlastním plochodrážním motocyklem.
           Jiří Štancl na úvod svého prvního tréninkového  kempu úderem deváté hodiny mladé naděje přivítal a  vysvětlil jim smysl těchto přípravných  procesů. Pak společně se slánským trenérem Miroslavem  Rosůlkem na plné obrátky rozjeli trénink přítomných mladých nadějí. Všichni plně využili možnost, kterou jim pořadatelsky a organizačně zajistil AK Slaný a rovněž technickou pomoc Jiřího Bendy z firmy SHUPA,  který do Slaného podle  domluvy dovezl dva plochodrážní stroje kubatury 125 ccm., Ten na menším  rámu využil především Štěpán Kubíček.

 

 
           Celé dopoledne poměrně rychle uteklo a přítomným nevadilo ani chladnější počasí, Když mladí jezdci  tréninkové jízdy na povel trenérů ukončili po třinácté hodině,  mnozí by rádi pokračovali i dál což  asi nejvíce prezentovaly slzy v očích nejmenšího účastníka, Adama Nejezchleba, který je podle slov svého otce z motokrosu zvyklý jezdit  celý den.

 


           Na akci kromě zainteresovaných se přišli podívat i někteří bývalí plošináři, jako například Václav Koucký, který slánskou vestu úspěšně v minulosti oblékal, nechyběl Radek Smetana, bývalý jezdec RH Praha a PDK Mšeno, přijel Jan Boháč a rovněž jeho bratr Daniel. Ten již na podzim svého vnuka  na slánské dráze  pravidelně zasvěcoval  do tajů plochodrážního sportu, tentokrát však dorazil sám, neboť nemoc byla proti tomu, aby pasažérem jeho osobního vozu byl i jeho vnuk.
          Další tréninkový kemp Štancl Speedway Academy je podle harmonogramu naplánován na neděli 24. dubna, kdy je sraz účastníků opět  stanoven na 9,00 hod.

                                                                                                              Připravil : A.Vilde, foto V.Buřič


 

Plochodrážní škola Jiřího Štancla zahájí již tuto neděli.              Plochodrážní sezona se pomalu začíná rozjíždět a na začátek je připraveno několik zajímavých akcí.
              Z pohledu slánského klubu čeká na extraligový AK 3ton Slaný již 16.dubna první mítink o body v nejvyšší tuzemské soutěži družstev. Tým vedený managerem Milanem Machem se představí na plzeňských Borech, kde na místním oválu bude bojovat o první body do extraligové tabulky.
             Do ochozů slánského plochodrážního stadionu diváci poprvé zavítají v sobotu 23.dubna, kdy se v semifinalovém závodě mistrovství ČR jednotlivců bude bojovat o osm volných míst pro finalové mítinky, které určí letošního mistra ČR na krátké ploché dráze. Čas začátku slánského závodu je stanoven na 15,00 hod. Již dopoledne od 10,00 mladí adepti budou bojovat na nově vzniklém malém oválu o body v seriálu PRO - TEC Mini Cupu v kubatuře do 125ccm.  
            Ovšem již tuto neděli 10.dubna se začínající  zájemci o plochodrážní sport budou moci prezentovat v rámci nově vzniklém projektu,  který je nazvaný Štancl Speedway Adademy. Historicky nejúspěšnější český plochodrážní jezdec,  Jiří Štancl společně s trenérem Miroslavem Rosůlkem ,  zde budou v pravidelných intervalech ve spolupráci z AK Slaný,  výrobci plochodrážních speciálů JAWA Divišov a SHUPA s.r.o vyučovat jízdu na těchto motocyklech.
           Zahájení každého treninkového kempu je stanoveno na 9,00 hod., kde po nezbytných informačních náležitostech se uchazeči o tento sport přesunou na malý ovál. Zde  bude následovat samotná praktická výuka.

 

 

                                         J.Štancl - M.Rosůlek                                     J.Štancl v akci  na stadionu v Plzni

Souboj na dráze ve Slaném.

Text A.Vilde , ilustr.foto V.Buřič


 

Plochodrážní akademie ve Slaném.     Od nové plochodrážní sezony se mladí zájemci o plochodrážní sport budou moci těšit na pravidelné víkendové treninkové soutředění pod taktovkou historicky nejúspěšnějšího tuzemského plochodrážního jezdce Jiřího Štancla.
     Vedení slánského autoklubu se v průběhu loňského roku  dohodlo s Jiřím Štanclem na sportovní spolupráci ohledně výchovy mladých adeptů v plochodrážním sportu a vypracovalo projekt, který nese název ŠTANCL SPEEDWAY ACADEMY.
    Plochodrážní škola z.m.s. Jiřího Štancla bude mít daný termínový kalendář a její charakter bude spočívat v pravidelných, jednodenních víkendových kempech. Jejím cílem je nábor nových mladých jezdců. Projekt je zpracován pro začínající mládež ve věku 9 - 15 let na motocyklech o obsahu 125, 250 a 500 ccm,  je otevřem i pro zahraniční zájemce.
     Slánský AK si od této spolupráce slibuje zvýšený zájem o tento sport a ve více jak 65 ti leté činnosti plochodrážního sportu v Královském městě Slaný, kdy se zde konalo mnoho významných podniků světového charakteru a na zdejším oválu vyrostla celá řada reprezentantů v seriálech mistrovství světa nebo Evropy jako Bohumil Rendek, Antoním Vilde, Zdeněk Kovář, Miloslav Verner, Zdeněk Majstr, Miroslav Rosůlek, Jan Klokočka, Roman Matoušek, Miroslav Fencl a v součastnosti Eduard Krčmář. Je záruka, že Jiří Štancl se své úlohy zhostí tak jako v době své aktivní sportovní činnosti, kdy patřil do světové špičky a dokázal dvakrát vybojovat titul vícemistra světa na dlouhé ploché dráze a v této disciplíně ve světovém finále startoval celkem 12 krát. Na krátké plochá dráze se do světového finále probojoval v devíti ročnících a svoji účast ve světových finalových závodech přidal i v soutěži družstev a dvojic. Svoji karieru vyzdobil 12 ti tituly mistra Československa na krátké ploché dráze a ze slavné a uznávané Zlaté přilby v Pardubicích má ve své sbírce pět těchto trofejí. Přidáme li k tomu starty v britské nejvyšší soutěži a německé bundeslize, je zcela jasné, že sportovní kariéra je vyšperkována významnými úspěchy.
      Vedoucím tohoto projektu je Antonín Vilde, hlavní instruktor Jiří Štancl bude mít k ruce z pozice asistenta Miroslava Rosůlka, bývalého úspěšného slánského jezdce, technické zabezpečení je záležitostí Zdeňka Brabce, Václav Buřič se postará o hospodářský a propagační chod plochodrážní akademie.  
      Termíny jednotlivých kempů budou včas zveřejněny nejen na webových stránkách klubu, ale i v dalších dostupných mediích.