AUTOKLUB  V  AČR  SLANÝ

Z činnosti SCM
 Členové SCM se neztratili ani v houstnoucí evropské konkurenci. 
Toruń  20.7.2019
 
          Finále evropského poháru mládeže se uskutečnilo v sobotu 20.července v polské Toruni. Super moderní motoaréna, kde o extraligové body v nejvyšší Polské soutěži bojuje domácí Get Well Toruň, přivítala zástupce z deseti států, kteří zde bojovali o posty nejvyšší v Evropském poháru mládeže v kubatuře do 125ccm. 
        Mladí, nadějní závodníci z Velké Británie, Francie, Německa, Lotyšska, Ukrajiny, Finska, Estonska, Maďarska, Česka a samozřejmě domácí zástupci předvedli, že plochodrážní sport na starém kontinentu se o svoji budoucnost nemusí bát. 
      Český plochodrážní sport zastupovali jezdci zařazení pod Sportovní centrum mládeže při AK v AČR Slaný, vedení trenérskou dvojicí Miroslav Rosůlek, František Kalina. Tým tvořili Jaroslav Vaníček  AK Markéta Praha, Bruno Belan AK Slaný, Vojtěch Šachl AK Divišov a Jan Jeníček ZP Pardubice. První tři jmenovaní jezdci v loňské sezoně na oválu v Divišově jasně ovládli celkové pořadí Evropského poháru a v polské  Toruni je proto čekala nelehká obhajoba prvních tří pozic. 
Tým SCM při AK Slaný - zleva trenér F.Kalina, V.Šachl,J.Vaníček, J.Jeníček, B.Belán, tgrenér M.Rosůlek
 
     Roli favorita od počátku plnil  Jaroslav Vaníček,  který si společně z Luke Harrisonem z Velké Británie Patrickem Hyjekem z Německa a Otto Raakem z Finska po základním rozpisu zajistil přímo finálovou  jízdu. O zbylá dvě místa na startovním roštu se bojovalo ve finále B. Zde si postup zajistil vítězstvím v šesti členné rozjížce   Bruno Belan před Vojtěchem Šachlem.  Jan Jeníček skončil na čtvrté pozici a celkově v Evropském poháru mládeže pro rok 2019 je klasifikován na osmé příčce. 
  
                J.Vaníček v čele závodního pole                                                J.Vaníček, J.Jeníček  opět na čele 
 
     K finále se postavila šestice nadějí  levých zatáček, kde zřetelnou převahu měli zástupci českého plochodrážního sportu. Své suverénní postavení v domácích závodech v této nejmenší objemové kubatuře jasně potvrdil i v tomto závodě Jaroslav Vaníček který proťal cílovou metu před Vojtěchem Šachlem. Bruna Belana  hned na startovním roštu vyřadil z boje technický problém na  motocyklu - nečekané protočení řadící páky. Díky této poruše  se mu nepodařilo zařadit rychlostní stupeň  a tak obhajoba 
loňského stříbra se mu smolně nezdařila. Na nejnižší stupínek vítězů se po dramatické jízdě a tvrdém boji s finským soupeřem probojoval nakonec britský jezdec Luke Harrison.
Vojtěch Šachl - Jaroslav  Vaníček - Luke Harrison 
 
    Všichni naši reprezentanti sedlali stroje SHUPA, jejíž zástupci byli přitomní tomuto mítinku a mohli být plně spokojeni nejen s výsledkem tohoto závodu. Spokojenost vyjádřil rovněž celý realizační tým Sportovního centra mládeže při Autoklubu v AČR Slaný vedený na této významné akci V.Buřičem, který zajišťoval reprezentaci v tomto závodě.
     
  Výsledek :  Evropský pohár mládeže 125 ccm  20.7.2019 - Toruň
 
    TOT D C B A
1. Jaroslav Vaníček, CZ 4 5 4 14       1.
2. Vojtěch Šachl, CZ 5 5 3 13     2. 2.
3. Luke Harrison, GB 5 4 5 14       3.
4. Patrick Hyjek, D 5 4 5 14       4.
5. Otto Raak, FIN 4 5 5 14       5.
6. Bruno Belan, CZ 5 4 4 13     1. E
7. Max Perry, GB 2 5 4 11     3.  
8. Jan Jeníček, CZ 4 3 3 10     4.  
9. Frido Ving Viidas, EST 3 4 4 11     X  
10. Kacper Makowski, PL 1 3 4 8     F/R  
11. Roman Kapustin, UA 3 T 2 5   1.    
12. Mateusz Lopuski, PL 3 3 2 8   2.    
13. Freddie Fox-Baron, GB 3 0 2 5   3.    
14. Borys Kopec-Sobczynski, PL 2 2 3 7   4.    
15. Ben Trigger, GB 2 2 3 7   5.    
16. Max James, GB 4 3 1 8   6.    
17. Aadam Seerma, EST 0 2 1 3 1.      
18. Luca Kastner, A 1 0 1 2 2.      
19. Tino Bouin, F 1 2 0 3 3.      
20. Bruno Thomas, D 1 1 1 3 4.      
21. Jekabs Gusts, LAT 0 1 2 3 5.      
22. Patricia Erhart, D 2 E 0 2 6.      
23. Leonie WInhold, D 0 1 0 1        
24. Richard Fuzesi, H X 1 0 1        
25. Dawid Grzeszczyk, PL (res) 0 0        
 
Připravil A.Vilde, V.Buřič, foto : V.Buřič

Tažení mladých nadějí SCM pokračovalo i na světové scéně. 

 
                        Zlatá trofej mládeže 125ccm - 1.9.2018. Morizes  ( F ).                                
 
             V sobotu 1.září bylo ve francouském Morizes na programu finále světové Zlaté trofeje mládeže v kubatuře do 125ccm. Českou federaci zde reprezentovalo trio Jaroslav Vaníček AK Markéta Praha, 
Daniel Klíma AK Markéta Praha a Bruno Belan AK Slaný.  
             Čtrnáct nadějí sportu levých zatáček bojovalo o světový primát v kategorii 12 - 16 let v kubatuře do 125 ccm. Ve startovní listině překvapivě chyběli zástupci  plochodrážní velmoci a to  polské plochodrážní naděje, jejíž federace své závodníky  do Francie nevyslala. Přesto zde nechyběli jezdci, kteří v Divišově 11.srpna bojovali o  pocty nejvyšší v Evropském poháru mládeže.  
           Oproti Evropskému poháru, kde startuje v rozjížce šest jezdců, v Zlaté trofeji je na startovním roštu pět závodníků. To ovšem nezabránilo pražskému Jaroslavovi Vaníčkovi, aby i zde ani jednou nenašel přemožitele jak v základním rozpisu, tak v semifimále a vše korunoval ve finalové jízdě, kde opět zvítězil a stal se tak vítězem světové Zlaté trofeje pro  rok 2018. Po úspěchu ve Evropském měřítku tak i ve světovém závodě  slavil prvenství i tentokrát.
           Stříbrnou medaili si do Velké Británie odváží Sam Mc Gurk, který se ve finalové jízdě  probil po tuhém boji na druhou pozici na úkor slánského Bruna Belana. Mladý slánský závodník tak zaznamenal další velký úspěch. v Divišově 11.srpna v Evropském poháru obsadil druhou pozici a ve světové Zlaté trofeji stanul na místě třetím. 
Bruno Belan je ve slánském AK v péči trenéra Miroslava Rosůlka a je prvním rokem v  mládežnické reprezentaci ČR. Výsledkem jejich spolupráce je druhé místo v Evropě a třetí příčka ve světě. Na domácích oválech, jak na malé dráze tak, klasickém oválu zatím  útočí na medailové příčky a diváci jej ve Slaném mohou v akci vidět 22.září, kdy od 10:00  je na programu MČR 125 ccm na malé dráze a odpoledne od 14:00 hod. na klasické dráze. 
          Třetí český závodník který v Morizes startoval, Daniel Klíma, obsadil šestou pozici a jen  na pomocná kriteria nepostoupil do finalové jízdy. Na soupisce AK Slaný figuruje i Alexandra Schauer, která absolvolala některá klání českého  šampionátu a v Morizes obsadila desátou příčku.
         Česká plochá dráha tak v mládežnické kategorii zaznamenala další velký úspěch, všechny tyto akce v kategorii do 125 ccm jsou v gesci Sportovního centra mládeže (SCM) při AK v AČR Slaný. Velkou měrou se na těchto výborných výsledcích podílí rovněž výrobce těchto motocyklů, společnost Shupa, která samozřejmě zajišťuje i servis v průběhu závodů. 
 
   Výsledek   : Zlatá trofej mládeže 125ccm   Young Golg Trophy :   
 
1. Jaroslav Vaníček 4 4 4 4 4 4 24
2. Sam McGurk, GB 2 1 3 3 3 3 15
3. Bruno Belan, CZ 3 4 4 4 2 2 19
4. Marlon Hegener, D 4 4 4 4 4 1 21
5. Tinou Bouin, F 4 3 3 3 3 0 16
6. Daniel Klíma, CZ 3 3 2 2 2 12
7. Harry McGurk, GB 2 2 3 3 1 11
8. Nynke Sijbesma, NL 3 3 2 0 1 9
9. Nigel Hummel, NL 2 2 0 2 0 6
10. Alexandra Schauer, D 1 2 1 1 0 5
11. Ryan Belarbre, F 1 1 2 1 5
12. Marvin Kleinert, D 0 0 1 2 3
13. Ben Iken, D E 1 1 1 3
14. Delina Kruit, NL 1 0 F 0 1

Zleva Bruno Belán (AK Slaný)- Jaroslav Vaníček ( AK Markéta ) - Sam Mc Gurk (GB )

 

Evropský pohár 125 ccm -  11.srpna  2018.  Divišov

mladí závodníci SCM se nenechali zaskočit.

 
     V sobotu 11. srpna se na divišovském plochodrážním stadionu uskutečnil finálový závod Evropského poháru juniorů do 15 let v kategorii 125 ccm.
    Na start závodu se postavilo celkem osmnáct plochodrážních nadějí z Velké Británie, Německa, Estonska, Nizozemí, Polska
a samozřejmě z Česka, aby  bojovaly o posty nejvyšší v Evropském poháru do 125 ccm na klasické ploché dráze.
    Domácí federace do tohoto klání měla právo nasadit celkem čtyři závodníky, které na základě výsledků v rámci závodů v mistrovství ČR a přípravných tréninkových soustředěních nominoval organizační tým Sportovního centra mládeže při AK v AČR Slaný, který zároveň organizačně  zajišťuje tyto závody.  Nominována byla čtveřice ve složení Jaroslav Vaníček AK Markéta Praha, Vojtěch Šachl  AK Divišov, Bruno Belan AK Slaný, Milan Dobiáš SC Chabařovice a jako náhradníci , Matěj Frýza PK Plzeň a Vojtěch Zamazal ASK. Slaný. V samotném závodě nakonec plzeňský Matěj Frýza z pozice prvního nominovaného náhradníka  musel nahradit  Milana Dobiáše. Ten si bohužel v přípravném soustředění týden před závodem právě na divišovickém oválu po běžném podklouznutí přivodil poměrně komplikovanou vícečetnou zlomeninu celkem čtyř prstů na levé ruce. Jak se později ukázalo byla tato nominace zcela oprávněná a odpovídala současné výkonnosti jednotlivých našich reprezentantů.
( sportovní tým SCM - zhleva M.Rosůlek, V.Zamazal,V.Šachl,J.Vaníček,B.Belan,M.Ffrýza, F.Kalina,V.Buřič)
 
     Základní rozpis jízd, ve kterém každý jezdec dle pravidel evropské federace startoval třikrát a kdy  na startu proti sobě stála vždy šestice závodníků přinesl plný 15 ti bodový zisk pro divišovského Vojtěcha Šachla a Jaroslava Vaníčka z pražské Markéty. Finále A si dále zajistil slánský Bruno Belan, který do finále postupoval z třetího místa ziskem 12 ti bodů  a polská naděje Pawel Trzesniewski, který měl na svém kontě 11 bodů. 
   Finále B a rovněž tak následný postup do finále A  se stalo kořistí Marlona Hegenera z Německa před britem Samem Mc Gurkem. Oba tak doplnili uvedenou čtveřici, aby bojovali o stupně vítězů v Evropském poháru.
    Finálová jízda šesti mladých závodníků  přinesla velký úspěch pro české barvy. Jaroslav Vaníček opět stylem start - cíl potvrdil, že mu letošní sezona náramně vychází a s přehledem zvítězil před Bruno Belanem, který rovněž svým soupeřům za sebou nedal po startu žádnou šanci. Tento nadějný závodník AK Slaný tak zaznamenal skvělý výsledek. Třetí příčku po nepatrném zaváhání na startu a následném tvrdém souboji se Samem Mc Gurkem vybojoval  jeho podjetím ve výjezdu z poslední zatáčky domácí Vojtěch Šachl. Tato jízda byla zcela jistě po právu přihlížejícími diváky hodnocena jako nejhodnotnější z celého závodu.
 
 
 
http://www.speedwaya-z.cz/wp-content/uploads/2018/08/5-7.jpg    http://www.speedwaya-z.cz/wp-content/uploads/2018/08/7-11.jpg
Finále A: zleva Bruno Belan, Vojtěch Šachl, Jaroslav Vaníček,                    Vojtěch Šachl útočí  ve finále A na Sama McGurka
Marlon Hegener a Sam McGurk
    
Matěj Frýza, který se ploché dráze věnuje od letošní sezony, obsadil se dvěma body na svém kontě sedmnáctou
příčku a lze konstatovat, že jeho výkon určitě trenérskou dvojici M.Rosůlek - F.Kalina nezklamal.  Vojtěch Zamazal z pozice náhradníka tentokráte  na ovál nevyjel.
     Pro Českou plochou dráhu je to vynikající výsledek, který trio mladých jezdců zaznamenalo. Nutno rovněž poznamenat, že , kromě samotných jezdců má velký podíl na výsledku i výrobce motocyklů firma Shupa, která nejen že zajistila plnohodnotný servis a přípravu techniky a která  která pro tento závod navíc  pro Jaroslava Vaníčka a Bruno Belana připravila závodní speciály. Všichni čeští reprezentanti , jak již bylo v úvodu zmíněno, jsou zařazeni ve Sportovním centru mládeže (SCM) při AK v AČR Slaný, které  jim zajišťuje další přípravu a  tréninkové možnosti mimo mateřské plochodrážní kluby. Na celkových  výsledcích  a úspěchu jezdců nejen v tomto závodě  má rovněž výrazný podíl práce trenérské dvojice Miroslav Rosůlek a František Kalina, kteří všem předávají jen to nejlepší z plochodrážní přípravy.  
 
   Výsledek závodu :
    TOT C B A
1. Jaroslav Vaníček, CZ 5 5 5 15     1.
2. Bruno Belan, CZ 4 5 3 12     2.
3. Vojtěch Šachl, CZ 5 5 5 15     3.
4. Sam McGurk, GB 4 4 3 11   2. 4.
5. Pawel Trzesniewski, PL 5 2 4 11     5.
6. Marlon Hegener, D 3 4 2 9   1. 6.
7. Frido Ving Viidas, EST X 3 5 8   3.  
8. Luke Harrison, GB 4 3 4 11   4.  
9. Kacper Makowski, PL 2 2 4 8   5.  
10. Harry McGurk, GB 2 4 1 7   6.  
11. Luca Kastner, D 3 3 X 6 1.    
12. Mateusz Lopuski, PL 2 1 3 6 2.    
13. Alexandra Schauer, D 1 0 2 3 3.    
14. Nynke Sijbesma, NL 1 1 1 3 4.    
15. Bruno Thomas, D 3 2 0 5 5.    
16. Nick Colin Haltermann, D 0 0 2 2 6.    
17. Matěj Frýza, CZ 1 0 1 2      
18. Nigel Hummel, NL 0 1 0 1      
19. Vojtěch Zamazal, CZ (res)   DNR  
 
Evropští vítězové - J.Vaníček, B.Belán a V.Šachl
 
Účastníci závodu Evropského poháru tř. 125 ccm
 
Připravil A.Vilde, V Buřič, Foto V.Buřič, K.Herman

 

Jezdci SCM opět hájili české barvy.

 

 Již popáté v řadě se konalo stále ještě neoficiální mistrovství světa mladých jezdců ve třídě 250 ccm vedené pod názvem Zlatý pohár FIM ( FIM Speedway Youth World Cup 250cc).

 Letošní organizaci  převzal oproti plánovanému dvojzávodu v italské Badia Calavena polský svaz ploché dráhy a pozval účastníky na stadion do Opole.

 Samotnému dvojzávodu předcházel tréninkový kemp jezdců pod patronací FIM. K závodu  nakonec přijelo celkem 26 jezdců z Německa (6), Francie (2), Británie (3), Finska (2), Ruska (4), Slovinska (2), Austrálie (1) , Česka (3) a domácího Polska (3). Nezvykle velký počet účastníků naznačoval, že samotné závody budou mít formu  menšího maratonu, což se nakonec potvrdilo. Jednotlivé závody byly  rozepsány pro všech 26 účastníků a čítaly nezvykle vysoký počet 33 rozjížděk.

 Účast českých jezdců zajišťovalo Sportovní centrum mládeže při AK v AČR Slaný ve spolupráci s pracovníky JAWA  Divišov. Do Opole vyjeli v českých barvách Patrik Mikel ( AK Březolupy), Adam Fencl ( AK Chabařovice – Slaný ) a Filip Hájek ( AK Markéta Praha ).

 Již samotný tréninkový  kemp v přípravných jízdách ukázal, že ve startovním poli bude hodně  vyrovnaných závodníků a naši mladí jezdci to vzhledem k menším zkušenostem a menším možnostem tréninku na motocyklech 250 ccm nebudou mít vůbec jednoduché. To nakonec potvrdil samotný dvojzávod, ve kterém doslova dominovali jezdci Německa, se kterými dokázali jakž takž krok udržet pouze mladí Rusové.

 V sobotním závodě se mezi pětici německých jezdců dokázal na místo páté vklínit pouze Arslan Fajzulin ( RUS ). Závod s přehledem vyhrál bez jediné ztráty bodu Sandro Wasserman (D), před nizozemským  Darellem De Vriesem ( ten však startuje s německou licencí ), Niels-Oliverem Wesselem a Lukasem Feinhagem. O tomto pořadí nakonec rozhodl jejich vzájemný rozjezd, protože všichni měli na svém kontě po 14 bodech.

 

 

 Z Českých  jezdců dokázal alespoň částečně se špičkou držet krok Adam Fencl, který si vyjel celkem 9 bodů a nakonec mu v prvním závodě patřilo pěkné 10 místo. Patrik Mikel získal pouhé 3 body a se stejným bodovým ziskem se musel smířit i Filip Hájek.V konečném účtování jim pak patřilo nepříliš lichotivé 21. a 22.místo.

 Druhý závod byl opět v režii jezdců Německa, do které tentokráte o  trošku více promlouvali jezdci Ruska. Po odjetí závodu měli celkově 4 závodníci po 14 bodech. Na start rozjížďky o celkové pořadí na stupních vítězů v tomto závodě  se tak museli utkat i S.Wasserman, L.Feinhage ( oba D ), A.Fajzulin a G.Chugunov ( oba RUS ). Po třetím opakování startu ( v předchozích dvou totiž vždy v nájezdu do první zatáčky upadl G.Chugunov ) se do čela dostal velice odvážným manévrem S.Wasserman a vítězně projel cílem před svým krajanem L.Feinhagem a A. Fajzulinem.

 

 Z českých jezdců se opět nejlépe vedlo Adamu Fenclovi. Ten sice hned v první jízdě upadl po souboji o vedení právě s pozdějším vítězem S.Wassermanem a byl vyloučen, hned v následující jej navíc zradil motocykl, když bojoval na velice pěkném druhém místě. Zbývající starty mu přinesly na konto 6 bodů a zařadily jej na celkové 15 místo v závodě. P.Mikel si vyjel 5 bodů , F.Hájek pouhé 2 body.

 Dvojzávod  tak pro sebe rozhodl německý jezdec S.Wasserman před  L.Feinhagem a D.De Vriesem. Na trůnu neoficiálního mistra světa ve třídě 250 ccm tak po roce vystřídal svého krajana Daniela Spillera.

Adam Fencl nakonec v celkovém součtu obsadil 13 místo, P.Mikel skončil dvacátý a F.Hájek dvacátý třetí.

 Samotné závody této kategorie a především výkony mladých jezdců Německa a Ruska ukázaly, že se v juniorském plochodrážním sportu začínají rýsovat nové výrazné talenty.

Závody ve výsledcích :

Sandro Wasserman (D) 29 ( 15+14), 2. Lukas Fienhage (D) 28 (14+14), 3. Darell de Vries (NL) 27 (14+13), 4. Arslan Fajzulin (RUS) 26 ( 12+14), 5. Niels Oliver Wessel (D) 26(14+12), 6. Gleb Chugunov (RUS) 23 (9+14), 7. Ethan Spiller (D) 23(11+12), 8. Henry Ahlbom (FIN) 23 (11+12), 9. Roman Lachbaum (RUS) 19 (9+10), 10. Igor Kopec-Sobczynski (PL) 18 (8+10), 11. Jack Andrew Smith (GB) 17 (8+9), 12. Žiga Kovačič (SLO) 17 (9+8), 13. Adam Fencl (CZ) 15 (9+6), 14. Marcin Kocielski (PL) 14 (10+4), 15. Zach Wajknecht (GB) 13 (5+8), 16. Fabien Wachs (D) 12 (7+5), 17. Jimmy Jones (AUS)10 (5+5), 18. Marcin Turowski (PL) 10 (7+3), 19. Jaka Kovačič (SLO) 9 (2+7), 20. Patrik Mikel (CZ) 8 (3+5), 21. Kiril Khvan (RUS) 6 (2+4), 22. Niklas Sayrio (FIN) 6 (4+2), 23. Filip Hájek (CZ) 5 (3+2), 24. Lewis Withmore (GB) 4 (2+2), 25. Steven Goret (F) 3 (1+2), 26. Gaetin Stella (F) 3( 3+0)

Text a foto : Václav Buřič


 

Sportovní centrum se konečně dočkalo.

 

 S trochou nadsázky se dá říci, že se jezdci mládežnických kategorií začlenění do SCM při AK v AČR Slaný konečně dočkali. Sportovní sezona je sice v plném proudu,  "mladíci" již mají za sebou řadu závodů v jednotlivých kategoriích, a tak by se mohlo uvažovat o tom, že vlastně ani žádné soustředění nepotřebují. To by ale byla vskutku myšlenka zcestná.

 Pro realizační tým SCM se teprve nyní, ve druhé  polovině měsíce června otevřely dvířka k tomu, aby mohl konečně začít s vlastní přípravou mladých, nadějných plošinářů z jednotlivých klubů. Každý si asi hned položí otázku, proč až nyní, když je v plném proudu sezona. Odpověď je zcela jednoduchá. Na vině není nečinnost funkcionářů SCM, ale především skutečnost, že nebyla   k dispozici plánovaná finanční dotace na zajištění činnosti. Tu totiž obdrželo SCM až nyní, s ohromným časovým zpožděním a navíc ještě ani ne z plánované rozpočtové poloviny. Tato skutečnost je především k zamyšlení se někde " na vyšších místech", kde se rozhoduje o podpoře mládežnického sportu u nás. O tom  bohužel realizační tým nemůže rozhodovat.

 I přes toto veliké zpoždění se nakonec "na poslední chvíli podařilo uskutečnit přípravu především mladíčků na "kolibřích strojích " kubatury 125 ccm. Přípravu důležitou především proto, že již následující víkend je na pořadu Evropský pohár této kategorie, jehož hostitelem je plochodrážní klub nazeňských Borech.

 Tuto neděli se tak konečně mohlo usutečnit soustředění, které  bylo zároveň nominační pro jezdce právě na tento Evropský pohár. A jak jinak, nebo kde jinde dělat soustředění,  než právě na borském stadionu v Plzni, kde se tento závod za týden pojede.

 Kdo se věnuje plochodrážnímu sportu určitě ví, že  právě mladých, začínajících plošinářů v kubatuře 125 ccm není zrovna veliký nadbytek. V Plzni se proto sjelo v podstatě vše, co v současné době  má SCM k dispozici. Samotný probíhající trénink v režii trenérů pana Rosůlka a Kaliny měl dynamický průběh, na dráze se v rychlém sledu střídali jezdci dle věkových kategorií a výkonnosti, aby hned na místě dostávali od obou trenérů ty nejpotřebnější rady k co nejlepšímu výkonu.

 Na místě byli rovněž pracovníci firmy SHUPA, kteří se v této kategorii jezdcům výrazně věnují, zajišťují kvalitní stroje, jejich údržbu a servis. Jezdci si tak na dráze rovněž zkoušeli dá se říci - plochodrážní speciály - připravené firmou právě pro nadcházející závod.

 Tréninkové odpoledne tak svůj cíl splnilo a položilo kvalitní základ pro přípravu jezdců na nadcházející Evropský pohár. Trenéři tak mohli podle konkrétní výkonnosti stanovit, kdo tento významný mládežnický závod z jezdců SCM absolvuje. Kteří  to v konečné fázi budou a jak se jim bude dařit v početném mezinárodním startovním poli, do kterého je nominováno celkem 25 jezdců , uvidíme již 28.6. právě na plzeňském stadionu.

 Ze strany realizačního týmu SCM míří rovněž poděkování všem funkcionářům PK Plzeň, kteří pro soustředění mladých jezdců vytvořili vskutku příkladně podmínky na všech úrovních činnosti. Zároveň děkujeme pracovníkům SHUPA, kteří na místě zajišťovali provoz a servis plochodrážních strojů, pocházejících z jejich dílny.

 Na závěr přidáváme pár obrázků z tohoto soustředění, které pořídili  V.Buřič a J.Šifaldová. Další fota jsou součástí Galerie.

 

 

Text : V.Buřič, foto V.Buřič, J.Šifaldová


 

 

SCM při AK v AČR Slaný zhodnotilo sezonu.

 

                Restaurace v e slánském Kvíčku hostila  jezdce SCM při  AK v AČ Slaný při závěrečném bilancování sportovní sezony 2013.

                Na pořadu dne bylo zejména  vyhodnocení  podílu a úspěšnosti jednotlivých členů SCM  v uplynulé plochodrážní sezoně.  V úvodu setkání se vedoucí SCM Petr Křikava zmínil o průběhu a organizačním zajištění akcí organizovaných  realizačním týmem SCM pro mladé jezdce v roce 2013. Ve svém  vystoupení  zhodnotil     jednotlivá soustředění  jezdců obou kategorií  na stadionech v ČR ( 125 i  500 ccm ) a  jejich význam pro zvyšování  celkové připravenosti   k závodům a další  růst sportovní výkonnosti. Připomněl  i  složitosti plynoucí ze zajišťování jednotlivých soustředění v  celém průběhu sezony ,  na druhé straně vyzvedl a kladně hodnotil  pozitivní zkušenosti z jednání s jednotlivými kluby při  organizaci  tréninkových kempů pro jezdce. Podrobně  dále rozebral  podíl  jednotlivých členů SCM  a jejich výsledky v rámci  soustředění organizovaných mimo ČR.  Především pak vyzvedl spolupráci s  polskými  mládežnickými  kluby v Rybniku a Wawrowu.  Dále  připomněl  podíl  jezdců v  mezinárodních  soutěžích , především ve třídě 125 a 250 ccm,  které SCM zajišťovalo v rámci  tréninkových  kempů  a  rovněž  závody  organizované  pod patronací  FIM a UEM.

 

                 V další části jednání trenér a manažer SCM Lubomír Vozár  navázal  na  hodnocení     rozborem  konkrétních  dosažených   výsledků jezdci v jednotlivých mládežnických kategoriích plochodrážního sportu ,  a  to jak na domácí, tak  i   na mezinárodní  úrovni.

                Na jednání rovněž vystoupil  zástupce VV Svazu ploché dráhy Leopold  Klíma. Ve svém příspěvku  poděkoval všem jezdcům za dosažené  výsledky, rodičům jezdců za podporu při zajišťování účasti a připravenosti  na závodech i jednotlivých soustředěních. Zároveň poukázal na skutečnost, že především dobrá práce s mládeží  je předpokladem úspěchu při výchově a přípravě mladých jezdců ploché dráhy a jen ta vede k dalšímu růstu a dosahování co nejlepších výsledků v tomto náročném sportu.

                SCM rovněž dlouhodobě spolupracuje s firmou SHUPA, připravující  malolitrážní  plochodrážní motocykly téže značky. Na jednání byl přítomen  zástupce společnosti Jiří Benda, který jezdce seznámil s připravovanou možností  účasti v plánovaném seriálu závodů na krátké dráze  - tzv. „ Otevřeném mistrovství ČR  E 85“ jehož hlavním sponzorem by se stala společnost Teros a.s.  Jedná se o další možnost rozšíření přípravy mladých jezdců s celkem zajímavými motivačními podmínkami. Další jednání o podrobnějších podmínkách a systému této soutěže  ovšem budou ještě probíhat a jezdci by byli o konkrétním výsledku včas informováni.

                Příjemným zpestřením jednání bylo  předání trofejí mladým jezdcům – vítězům seriálu závodů na krátké ploché dráze, které  mělo původně  proběhnout po posledním závodě na stadionu v Chabařovicích. V té době byly ale povětrnostní podmínky zcela proti a tak své trofeje vítězové převzali z rukou  chabařovických pořadatelů až při tomto vyhodnocení.  Jiřina  a Ladislav Šifaldovi tak mohli společně předat poháry vítězi soutěže – Josefu Novákovi z Pardubic, druhému v pořadí – Filipovi Šifaldovi a bronzovému Václavu Vernerovi ( oba AK Chabařovice )

 

                 Na závěr jednání  Petr Křikava,  podle předem připraveného a organizačním týmem odsouhlaseného klíče  o stanovení  příspěvkové výše,  rozdělil všem jezdcům objednávky na díly a potřebnou údržbu motocyklů po sezoně  z ušetřených prostředků rozpočtu SCM. Zde i přes celkové krácení dotací,  se nakonec našla částka pro rozdělení v celkové výši 100 000,- Kč.

                                                                                                        Za SCM při AK v AČR Slaný  – Václav Buřič

 

 

 
Úvodní soustředění SCM při AK v sezoně.
( 9.3.2013 - Slaný )
 
    Zahajovací soustředění jezdců zařazených ve Sportovním centru mládeže při AK v AČR Slaný proběhlo dne 9.3.2013 v prostorech slánské Kavárny Wilson. Hlavním obsahem úvodního soustředění před zahájením nadcházející sezony  bylo projednání připraveného plánu a organizace jednotlivých soustředění pro jezdce obou kategorií M1 a M2 a dále předběžný nástin nominací na jednotlivá soustředění před významnými závody sezony. Zařazení účastníci byli rovněž seznámeni vedoucím centra panem Křikavou s doplněním organizačního týmu o funkcionáře, kteří budou na přípravě jezdců spolupracovat v dalším období s SCM. V roli trenéra bude po boku Františka Kaliny a Lubomíra Vozára spolupracovat pan Miroslav Rosůlek, na úseku zdravotního zabezpečení pak lékaři MUDr. Brož  ( Pardubice ) a MUDr.Pustějovský ( Slaný ).
    Hlavní náplní soustředění však byla teoretická příprava jezdců před sezonou a jejich proškolení ze základních všeobecných obsahových otázek sportovních řádů pro rok 2013 a zejména pak z ustanovení platných pro plochodrážní sport. Tyto otázky se všemi účastníky velice podrobně probral pan František Kalina. V průběhu následujících soustředění pak členy SCM čeká ještě  přezkoušení formou testu z této problematiky. 
 
 
Text a foto : V.Buřič        

 

 

Patrik Mikel vyhrál Zlatý pohár mládeže do 125ccm

Patrik Mikel, člen Sportovního centra mládeže při našem AK Slaný se stal nejlepším juniorem Evropy ve třídě do 125ccm. Patrik je odchovancem AK Březolupy a ve své kariéře plochodrážního jezdce se po zásluze dočkal svého prozatím největšího úspěchu. V nizozemském Blijhamu získal UEM Zlatý pohár do 125ccm. K velkému úspěchu jej dovezl český motocykl Shupa z dílny p.Jiřího Bendy. Patrik  vyhrál všechny tři své jízdy v základním rozpisu a nezaváhal ani ve finále A. Dokázal tak zúročit přípravu v rámci SCM i jednotlivých závodů a navázal tak na své loňské, velmi dobré vystoupení na travnaté dráze ve francouzském Morizes.    Vítěz nebyl jediným Čechem a členem SCM ve startovní listině. Loňská vicemistryně na dlouhé travnaté dráze, Michaela Krupičková ( PD Liberec), byla nakonec v závodě klasifikována jako osmá, Michalu Škurlovi( AK Markéta Praha ) patří jedenáctá příčka a Roman Mády (PK Plzeň) , sbírající první mezinárodní zkušenosti nakonec skončil na třiadvacátém místě.

Konečné pořadí závodu v Blijhamu:
  1. Patrik Mikel, Česká republika (5,5,5) 15 + 1. ve finále A
  2. Darrel de Vries, Německo (5,4,5) 14 +  2. ve finále A
  3. Jordan Dubernard, Francie (4,5,3) 12 + 3. ve finále A
  4. Buddy Prijs, Nizozemsko (2,4,4) 10 + F ve finále A
  5. Sandro Wassermann, Německo (5,5,5) 15 + F ve finále A
  6. Romano Hummel, Nizozemsko (4,5,3) 12 + R ve finále A
  7. Lukas Fienhage, Německo (2,4,4) 10 + 1. ve finále B
  8. Michaela Krupičková, Česká republika (3,3,4) 10 + 2. ve finále B
  9. Jarno de Vries, Nizozemsko (1,3,4) 8 + 3. ve finále B
10. Ethan Spiller, Německo (3,0,5) 8 + 4. ve finále B
11. Michal Škurla, Česká republika (4,3,3) 10 + 5. ve finále B
12. Dave Meijerink, Nizozemsko (4,3,1) 8 + 6. ve finále B
13. Zach Wajtknecht, Velká Británie (3,4,1) 8 + 1. ve finále C
14. Jack Cornes, Velká Británie (0,2,2) 4 + 2. ve finále C
15. Gaëtan Stella, Francie (1,2,2) 5 + 3. ve finále C
16. Patrizia Grosser, Německo (F,2,3) 5 + 4. ve finále C
17. Richard Geyer, Německo (3,2,2) 7 + F ve finále C
18. Igor Kopeć-Sobczynski, Polsko (5,R,F) 5 + N ve finále C
19. Mika Meijer, Nizozemsko (2,F,2) 4 + 1. ve finále D
20. Kyle Bickley, Velká Británie (2,R,d) 2 + 2. ve finále D
21. Joris Georges, Francie (F,1,1) 2 + 3. ve finále D
22. Jackie Rooks, Nizozemsko (1,0,1) 2 + 4. ve finále D
23. Roman Mády, Česká republika (1,1,F) 2 + 5. ve finále D
24. Enzo Dubernard, Francie (R,1,0) 1 + R ve finále D

Jeho finálovou jízdu můžete shlédnout na tomto odkazu : http://www.youtube.com/watch?v=CePyDv4MeyA


 

 

Tréningový program SCM pokračoval v Liberci.

( Liberec 7.5.2011)

 Sluníčkem zalité  liberecké Pavlovice přivítaly  členy Sportovního centra mládeže  při  AK v AČR Slaný tuto sobotu  na zdejším plochodrážním oválu k dalšímu, v pořadí již třetímu  plánovanému  sportovnímu  soustředění.  Kategorii M1 (125 ccm) zde zastupovala především plochodrážní chabařovická  líheň,  doplněná o Lukáše Kovaříka z AK Markéty Praha a Františka Klíra z PDK Mšeno.

Pětistovky byly tentokráte ochuzeny o účast nejlepších juniorských  jezdců, kteří převážně plnili startovní povinnosti jinde. Slánská dvojice R.Čejka – E.Krčmář např.starovala na závodech v Německu, M.Hádek doléčuje zranění z italského Loniga, některé z jezdců trápilo nachlazení nebo na druhé straně dostaly přednost studijní – maturitní povinnosti . I tak šestice ve složení M.Škurla,  Z.Holub a D.Hinner(Praha), D.Štěrovský (Pardubice), D.Hádek ( Plzeň) a domácí M.Krupičková půllitry proháněli ostošest. Vše probíhalo pod bedlivým  dohledem trenérské dvojice SCM  Františka Kaliny  a Lubomíra Vozára, kteří velice důsledně po každé části rozjížděk, nebo i během pobytu na dráze  s jezdci rozebírali  jezdecké  chyby a  radili, jak  nejlépe jízdu zvládnout.

 

 Velikým pozitivem celého odpoledne bylo nadšení a chuť všech jezdců, co nejlépe využít tréninkový program  a  ze soustředění si odnést co nejvíc zkušeností.  Cílem dnes nebylo v žádném případě závodit, ale zdokonalovat starty, techniku jízdy, zvládání motocyklu , orientaci na dráze atd. Vše se obešlo bez jakéhokoliv pádu a až na výjimky tentokráte vydržela i technika. Nejhůře dopadl motor Davida Štěrovského s dost nevšední závadou – důsledně očesanými zuby na celém koši .

 

 

 Maličká soutěž tady ale přeci jenom byla. Odehrávala se mezi jezdci M1, kterým při jednotlivých tréninkových blocích bodovala výsledky paní Jiřina Šifaldová . Jejich snažení bylo nakonec oceněno i malou pozorností v podobě chladivého nápoje a sladkého pamlsku, který každému přišel po horkém odpoledni určitě nesmírně vhod. Konec konců, kluci vůbec neskrývali radost a na jejich tvářičkách byla vidět jen a jen spokojenost.

 ( Pozn.: Snad se na mne chabařovičtí nebudou zlobit, že zde uvádím mé osobní  pocity z průběhu odpoledne , ale já jsem v paní Jiřince viděl tu opravdovou „plochodrážní mámu“).

 

 Když jsem potom nakonec mezi mladíky sondoval, jak se jim dnes jelo, zda byli spokojení , neslyšel jsem z jejich úst v podstatě žádná jiná slovíčka, než : „super“, „perfektní“, „senzace“  a pak ještě otázku, „kdyže se zase takhle sejdeme a zajezdíme si“. Takový zájem a chuť jezdit  opravdu nemůže nechat chladným žádného příznivce plochodrážního sportu.

 Na závěr ale nesmím zapomenout ještě na jednu důležitou věc. Tou byl perfektně připravený pavlovický stadion s veškerým potřebným personálem a zabezpečením, což umožnilo naprosto hladký a ničím nenarušený průběh celého tréninkového odpoledne. Za to patří všem libereckým funkcionářům, kteří dnes soustředění technicky zajišťovali, veliké   poděkování celého realizačního týmu SCM.  

( Text a foto : V.Buřič ) 

Sbírání mezinárodních zkušeností.

(1.5. Morizes - Francie )

 Dva současní nejlepší jezdci Sportovního centra mládeže v kubatuře 125 ccm Michal Škurla ( AK Markéta Praha ) a Michaela Krupičková ( GRS Liberec )  vyrazili v prvomájovém víkendu na soustředění do vzdáleného francouzského Morizes. Zde v rámci evropského šampionátu jezdců ve věkové kategorii 10 až 15 let mohli poměřit své jezdecké umění s mladíky  z jiných zemí na dráze o délce úctyhodných 520 m.

 Na startu se objevilo mimo naší dvojice dalších  24 závodníků z Francie, Německa, Nizozemska a Velké Británie. Již dopolední tréninkový program ukazoval, že startovní pole bude až na několik výjimek velice vyrovnané a lze očekávat zajímavé souboje na dráze.

 Když jsem se po prvním odjetém tréninku zeptal  Michala ( který mimochodem jezdil zcela suverénně a motocykl šel na první pohled  jako hodinky) , na jeho pocit z dráhy,  odpověděl mi :“ Jede to, ale chce to asi o zub víc“. Míša Krupičková  zase reagovala po odjetí prvního tréninku slovy : „Dráha dobrá, ale tvrdá jako prase. Vůbec  to nechce klouzat a není to nakropené“.

 

 Další kolo tréninku bylo obdobné. Zkoušelo se, jak nejlépe naladit motocykly, pomáhali  i  přítomní zástupci  SHUPA, kteří na závod motocykly připravovali. Na všech ale bylo vidět značné napětí ve tváři a očekávání.

 Samotný závod začal pro naše jezdce výtečně. Míša Krupičková svůj první start proměnila v plný bodový zisk stylem start cíl. Michal Škurla v rozjížďce s č.3 ve vyrovnaném souboji nakonec podlehl v posledním půlokruhu pozdějšímu vítězi  Sandro Wassermannovi ( DMSB) a na své konto si připsal 4 body. Další čtyřku na konto připsal v rozjížďce č. 7. Obdobný  osud potkal v rozjížďce č.9 i Míšu, která  výtečně jedoucího S.Wassermanna  marně stíhala po celá 3 kola. Ale i tak byl zisk 4 bodů výrazným  posunem kupředu. V následující jízdě pod pořadovým č.10  ukázal  Michal své startovní číslo 17 na zádech všem  a připsal si plný počet bodů.Základní rozjížďky zakončila ve 13 jízdě opět Míša ziskem 4 bodů. Naše dvojice tak postupovala do finále „A“ se shodným počtem 13 bodů na kontě, které dávaly naději pro celkové výborné umístění.  Finálová rozjížďka nakonec ukázala, že se na startu sešli opravdu jen ti nejlepší. Míša odstartovala perfektně na druhou pozici, Michal ale malinko zaspal, což nakonec pro něho bylo osudné. V nájezdu do první zatáčky při pokusu dostat se do výhodné pozice jej dva soupeři přivřeli  ve středu dráhy a Michal musel malinko ubrat. Ačkoliv se pak snažil po celý zbytek rozjížďky dostat do lepší pozice, již se mu to nepodařilo a tak připsal pouze 1 bod za 5. Místo.Míša se po průjezdu první zatáčky usadila na třetí pozici a  bojovala  jako lev. Přesto ale v posledním výjezdu neodolala tlaku D.Spillera ( DMSB)) a na pásce o necelou polovinu motocyklu nakonec projela jako čtvrtá. Celkový zisk 15 bodů nakonec znamenal velice pěkné 5.místo. Michal se 14.body nakonec obsadil místo šesté. Do celkového pořadí ale promluvil ještě poměrně nesmyslný systém sčítání bodů ( daný propozicemi pro tento závod )  z finálových jízd. Vítěz finále „B“, který po základních kolech skončil až za našimi jezdci, nakonec poskočil v celkovém pořadí až na 4.místo.

  

 Po skončení závodu bylo ve tvářích naší dvojice vidět trochu smíšené pocity. Zatímco Míša byla z v předvedeného výkonu i výsledku celkem spokojená, Michal na druhé straně neskrýval zklamání. Sám mi přiznal,že očekával  o něco více. Finálovou jízdu mi okomentoval slovy: „Odstartoval jsem na prd, a když mě tam v prvním oblouku zavřeli , už to nešlo dotáhnout . Ale já jim to tu za pár tejdnů vrátím na trávě. Maj se na co těšit“.

Vítězem se stal  Sandro Wassermann ( DMSB), který finálovým vítězstvím  nasbíral 19.bodů. O dalším pořadí na stupních vítězů pak rozhodoval rozjezd loňského vítěze Jordana Dubernarda (FFM) s Danielem Spillerem  (DMSB), který nakonec pro sebe rozhodl D.Spiller a obsadil tak celkové 2.místo.

Třetí skončil domácí Jordan Dubvernard.Místo čtvrté patřilo Lukasovi Feinhageovi ( DMSB), který  na ně poskočil díky vítězství v již zmiňovaném  finále „B“  .

 Pro naše jezdce to byla ale výborná zkušenost a zároveň potvrzení toho, že i na dráze delší, než kterou doma stabilně jezdí, dokážou  odvést výborné výsledky a umí se prosadit. Hned po návratu, prakticky bez možnosti jakéhokoliv odpočinku oba čeká ve středu další kolo domácího šampionátu na dráze plzeňských Borů .

( Text a foto : V. Buřič)


 

Jezdci SCM navštívili Míšeň.

( Míšeň 26.3.2011)

Sportovní centrum mládeže při AK v AČR Slaný má za sebou první společné tréninkové  soustředění na dráze.Učastníci si mohli po dlouhé zimní přestávce odzkoušet velice pěkně připravenou dráhu v německé Míšni. Dnešní den již nebyl na počasí tak přívětivý, jako několik předchozích, ale to nikomu  neubralo na chuti  pořádně si zajezdit. K prvnímu společnému tréninku dorazili téměř všichni jezdci zařazení do SCM pro letošní rok v obou skupinách ( M1, M2 ). Omluvili se pouze pardubičtí D.Štěrovský a R.Vidner  slánský M.Průcha s M.Dudkem( tomu zabránilla v )účasti pouze porucha obou motocyklů ).  K jezdcům SCM se přidali i domácí zástupci  R.Weiss, R.Geyer a F.Witemberg.

 

 Celé soustředění probíhalo podle tréninkového rozpisu jízd ve dvou částech - dopolední volný trénink byl zaměřen na  možnost individuálního nácviku jízdy a  startů, odpoledne pak na všechny čekaly společné rozjížďky ve skupinách . V pozdním odpoledni již byla na některých znát únava po zimní pauze a tak raději vedoucí SCM p.Křikava jízdy ukončil, aby se předešlo případnému zbytečnému pádu, či zranění jezdce. 

 

Ve velice dobrém světle se představili v kategorii M1 mladíci z Chabařovic  J.Ondroušek a F.Šifalda, kde především prvně jmenovaný dokazoval, že to letos chce dotáhnout pěkně vysoko. K velice příjemnému překvapení rovněž patřily výkony současné  "první plochodrážní dámy " - M.Krupičkové ( GRS Liberec ), která s přehledem  vodila jak svojí "stopětadvacítku", tak i mnohem silnějšího "půllitráka". Najkonec si ještě stihla odzkoušet i nového připraveného "dlouhána".

 Na starší kategorii již bylo vidět několik odjetých tréninků . Velice dobře jezdili J.Holub, R.Čejka, J. Hladký, E.Krčmář, ale i další účastníci.

 Pokud to umožní především počasí a stav dráhy, bude další soustředění SCM pokračovat druhým dílem na naší dráze ve Slaném  již 9. dubna.

(Text a foto V.Buřič)


 

Královice u Slaného opět hostily mladé plochodrážníky.

( Královice - Slaný 6.11.2010 )

     K vyhodnocení  plochodrážní sezony v ročníku 2010  sezval organizační výbor členy  Sportovního centra mládeže při AK v AČR Slaný  opět do pohostinného prostředí  nedalekých Královic. Zde je přivítal sám starosta obce a pak již následovalo podrobné hodnocení celé sezony. V něm  vedoucí  Sportovního centra  Petr Křikava věnoval pozornost především vyhodnocení zajištění a průběhu jednotlivých přípravných soustředění mladých jezdců obou kategorií ( M1 a M2 )na domácích stadionech , spolupráci s kluby v Polsku,  podrobně rozebral podíl mladých závodníků na reprezentaci, jejich úspěchy na mezinárodní scéně a stejně tak i v domácích soutěžích. Objasnil rovněž   způsob využití a  rozdělení rozpočtových prostředků  určených pro zajištění činnosti SCM, z nichž nemalá část připadá právě jednotlivým jezdcům a je určena na údržbu a přípravu techniky. Přidělené finanční prostředky si formou poukazu k odběru potřebných dílů a materiálu odvezli účastníci přímo ze shromáždění.

 

 Předseda Svazu ploché dráhy  ČR  Petr Moravec  ve svém vystoupení věnoval pozornost zejména úspěchům a působení mladých jezdců v závodech UEM a FIM. Dále pak krátce nastínil, co mladé jezdce čeká na mezinárodní úrovni v roce 2011 a v systému domácích soutěží. Velké poděkování adresoval přítomným rodičům mladých jezdců, bez jejichž nesmírné  podpory a obětavosti by  plochodrážní sport na této úrovni nebylo téměř možné realizovat.

 

 V závěru pak Petr Křikava  pohovořil o předpokládaném rozsahu sportovní činnosti SCM v roce 2011, obsahovém zaměření  teoretické přípravy a výchovy mladých jezdců v podmínkách jednotlivých plochodrážních klubů a v rámci společných plánovaných soustředění.

 Celé jednání mělo velice pracovní rámec, což  potvrdila i následná diskuse. V té zazněla zejména ze strany rodičů mladých jezdců  řada dalších podnětných návrhů a doplnění pro zkvalitnění fungování a chodu SCM, kterými se bude zcela určitě organizační tým zabývat v přípravě na následující sportovní sezonu.

( Text a foto  V.Buřič )


Soustředění SCM v Polsku provázely tropy.

 

„Kolibříci“ SCM při AK v AČR Slaný vyrazili na další plánované soustředění. Cílem byl polský Gorzów a středisko Wawrów. V hodně omezeném počtu způsobeném především čerpáním dovolených a starty na jiných podnicích, včetně přípravy na blížící se závody v anglickém Tallingtonu, do místa soustředění nakonec dorazila čtveřice nejmladších. Z pardubické základny přijel David Štěrovský, z AK Markéta Praha Dominik Hinner a Lukáš Kovařík.Trojici doplnil slánský Zdeněk Vitman, který však není v letošním roce členem SCM.

 Všichni účastníci zahájili po dlouhé  cestě přípravu na velkém stadionu v Gorzówě, kde proběhl společný trénink s mladými Poláky. Všichni si svorně pochvalovali velice pěkně připravenou dráhu a celou organizaci tréninku. Na druhé straně ale trošku proklínali horko, které bylo na hraně tropických teplot. To nakonec provázelo skupinu po celý víkend. Již jen obléci si kombinézu bylo náročné a kluci po tomto úkonu vypadali, jakoby zrovna opustili sprchu. O samotných jízdách pak ani nemluvě. O to příjemnější byla pak koupel v kempu Na jezeře, kde byla skupina ubytována.

 

 

 Druhý den byl ještě náročnější, než předchozí. Jezdce a samozřejmě i doprovod čekal náročný trénink na malé dráze ve Wawrówu a následný testovací závod družstev ČR – Polsko. Trénink začal v dobvě, kdy na teploměru bylo úctyhodných 33˚C a při samotném závodě v podvečer pak tentýž měřič teploty ukazoval o pouhé dva stupínky méně.

 I přes tyto náročné  podmínky  všichni do přípravy vložili maximum a bojovali ,seč jim síly stačily. Smůla se ale přilepila na motocykl Dominika Hinnera, který při tréninku odmítl poslušnost a nechtěl dále fungovat. Na vině byla prasklá pružina ventilu  v motoru. I když jsme se všichni ve zbývajícím čase do závodu snažili pro Dominika připravit motocykl  ochotně zapůjčený  Davidem  Štěrovským,  bohužel se to nepodařilo a tak se nakonec Dominik při závodě pasoval do role mechanika a pomáhal klukům, jak se  jen dalo a co mu síly stačily.

 

 

 Český tým byl do závodu doplněn na potřebnou sedmičku domácími  mladíky a jelo se naostro. Závod samotný přinesl řadu velice pěkných jezdeckých momentů a přihlížející diváci rozhodně nebyli zklamáni. Závod se vyvíjel poměrně dramaticky, vedení se přelévalo průběžně z jedné strany na druhou a tak bylo postaráno o zajímavou podívanou. Po 14 odjetých jízdách byl stav 42 : 42 a tak vše měli rozhodnout nasazení jezdci v poslední jízdě. Zde nejlépe odstartoval jako téměř pokaždé David Štěrovský a i přes mohutnou snahu dvou velice vyrovnaných polských jezdců úspěšně odrážel jejich pokusy o předjetí až do cíle. Jízda nakonec skončila 3:3 a celý testovací duel 45 : 45. Pro český tým se situace mohla vyvinout příznivěji, ale David měl při jízdách dva nešťastné pády, které jej připravily o body. První byl navíc z vedoucí pozice ve výjezdu posledního kola, několik metrů před cílem. Na dráze dobře zajel  rovněž  Zdeněk Vitman,  Lukáš Kovařík se snažil, ale prozatím sbírá zkušenosti a tak se více než jezdecké umění na světlo drala tréma a částečný strach z dotírajících domácích mladíků.

 I přes některé  problémy mladí jezdci odvedli na dráze maximum a rozhodně si na svůj vrub připsali řadu dobrých zkušeností. Po závodě z nich při přebírání pěkných pamětních medailí spokojenost jenom sršela.

Další, neméně pěkný zážitek je čekal v neděli na ligovém utkání Gorzów – Tarnów . Zde na vlastní oči viděli, jak jezdí ti nejlepší, jako například Golob, Pedersen,Ulamek, Pawlicki a další přední jezdci ploché dráhy. Ze závodu si rovněž odnesli hodně zkušeností a povědomí, jak se na dráze bojuje  od startu až do cíle. Poté již následoval jen návrat zpět domů a pak příprava na další závody.Pozitivem je rovněž skutečnost, že se celé soustředění obešlo bez jakéhokoliv zranění.

 

 V průběhu srpna pak již budeme očekávat příjezd polských mladíků do Slaného, kde je na programu další soustředění a samozřejmě i odveta za uskutečněný závod v Polsku.

( text a foto V.Buřič )


Sportovní centrum mládeže trénovalo ve Slaném.

(Slaný 25.4.2010)

 

 Slunečný víkend přivítal jezdce zařazené ve Sportovním centru mládeže při AK v AČR Slaný při dalším plánovaném soustředění. Na startu se sešly obě kategorie ve velice slušném počtu. Z důvodu reprezentace na závodech v zahraničí se tentokráte nemohli zúčastnit plzeňští Jan Holub a Michael Hádek a domácí Roman Čejka. Pro zranění nemohl startovat rovněž Ondřej Smetana ze Mšena.

 Obě skupiny byly navíc doplněny začínající jezdeckou školou z Autoklubu Chabařovice. Na dráhu nastoupili Václav a Lukáš Vondráčkovi, Jakub Ondroušek, Filip Šifalda a první motoristické krůčky zkoušel i maličký Roman Hrzina. Mladíci sice prozatím osedlávají  malé motokrosové motocykly, ale na dráze to rozjížděli také velice zdatně.

 

Chabařovické naděje na dráze.

 Sobotní dvoufázový trénink představoval veliké množství jízd a tak měli organizátoři v čele s trenérem Františkem Kalinou plné ruce práce. Nakonec se vše zvládlo ku spokojenosti všech. Největší smutek ale zavládl ve tváři domácího Michala Průchy, pro kterého sobotní starty představovaly zadřené motory u obou motocyklů. Zároveň tak vyvstala otázka, na čem že pojede nedělní kvalifikační test o účast v evropské soutěži stopětadvacítkářů. Vše nakonec s přehledem pomohli vyřešit chabařovičtí, kteří Michalovi do nedělního závodu ochotně zapůjčili svůj klubový motocykl.

 

 

Michal Dudek na startu a v jízdě

 Sobota ale znamenala rovněž poněkud tvrdé seznamování se s povrchem dráhy. Na zemi postupně skončili plzeňský Jirka Lang, domácí Eda Krčmář, Pražský Zdeněk Scheidervind. Nejhůře ze všech však dopadl Renda Vidner z Pardubic, když absolvoval pád přes hák přímo na ochrannou přilbu. Po kontrole ve slánské nemocnici konstatoval lékař těžký otřes mozku a Renda musel zůstat v nemocnici na pozorování. Vše ale nakonec dopadlo velice dobře a v nedělních dopoledních hodinách již opět přihlížel na probíhající trénink jeho vrstevníků a kvalifikační rozjezdy stopětadvacítek.

 Sobotní náročný den byl pak zakončen pod vedením trenéra Františka Kaliny školením ze sportovních řádů a následným testem znalostí . Ten nakonec zvládli tu a tam s malou pomocí všichni.

 


 Nedělní dopoledne se neslo ve znamení dalšího tréninku pětistovek a kvalifikačního test závodu stopětadvacítek. K němu přijeli přímo ze sobotních závodů v Míšni Michaela Krupičková ( v Míšni s přehledem vyhrála celý závod ) a Michal Škurla, kterému se naopak v Míšni moc nedařilo.

 Na start kvalifikačního závodu se tak postavila pouhá šestice jezdců. Nemohl nastoupit domácí Zdeněk Vitman, kterému v sobotním tréninku vypověděl službu motocykl, v závodě samotném nakonec potkala smůla i Davida Štěrovského z Pardubic, který přidřel motor a technické problémy se nevyhnuly ani pražskému Dominiku Hinerovi .  Do závodu prozatím nebyl zařazen začínající Lukáš Kovařík z Prahy.

 

 

Zleva Z.Vrba,M.Škurla,M.Krupičková                                          M.Škurla poráží Z. Vrbu

 S nástrahami již dosti poznamenané dráhy z předchozích tréninků si tak nejlépe ze všech poradil Michal Škurla, který na dráze opakovaně s přehledem porazil  Zdeňka Vrbu a vynahradil si tak smolný den z Míšně. Na třetím místě skončil Michal Průcha. Výsledky závodu jsou prvním pomocným kriteriem pro výběr jezdců na závody ME. Konečné rozhodnutí o složení reprezentační dvojice pak padne po mistrovském závodě třídy 125 ccm v Praze na Markétě.

 

Výsledky testovacího závodu:

  1. Michal Škurla                      - AK Markéta         1,2,2,2    7 bodů
  2. Zdeněk Vrba                       - AK Markéta         2,2,1,1,   6 bodů
  3. Michal Průcha                      - AK Slaný            0,1,1,2    4 body
  4. Michaela Krupičková          - GRS Liberec            2,1,0,1    4 body
  5. Dominik Hinner                   - AK Markéta           1,-,2,-,    3 body
  6. David Štěrovský                 - ZP Pardubice         -,-,0,-     0 bodů 

 Soustředění bylo celkově hodnoceno jako velmi zdařilé. Poděkování pak patří především organizátorům, startmaršálovi Františku Moulisovi ml., trenérovi Františkovi Kalinovi a všem přítomným jezdcům za dodržování vydaných pokynů a pravidel pro soustředění.

 

                                                                                                        ( zpracoval a foto pořídil : V.Buřič )


Juniorská reprezentace ČR trénovala v Chabařovicích   (Chabařovice)

 
 
Jelikož chabařovický Speedwayclub podporuje rozvoj mládeže v plochodrážním sportu, požádal tento club vedoucí SCM ČR Petr Křikava, zdali by pro ně neuspořádali dvoudenní soustředění pro již zmíněnou juniorskou reprezentaci v celkovém počtu 14 závodníků, mezi nimiž byla i zástupkyně něžného pohlaví Michaela Krupičková, která také podlehla kráse tohoto sportu a s podporou tatínka absolvuje všechny možné tréninky a závody, aby se stále zdokonalovala, a mohla být tak soupeřem tvrdým chlapcům.

Vedení Speedwayclubu, vyšlo vstříc SCM a připravili jezdcům perfektní podmínky - vždyť pro naše začínající závodníky je dobré vidět zkušenější a o něco málo starší „kolegy" a mají tak v nich dobrý vzor! Jmenovitě z různých koutů republiky např. Liberec, Praha, Pardubice, České Budějovice atd. přijeli: 125 ccm Krupičková, Štěrovský, Smetana, Hiner, Škurla, Kovařík, 500 ccm Vidner, Holub, Lang, Veverka, Čejka, Schneiderwind, Krčmář, Milík + doprovodný tým.

Sobota provoněná methylem a a rycinem proběhla podle představ pražského trenéra, bývalého plochodrážního závodníka Zdeňka Schneiderwinda st., až na dešťovou přeháňku, která přišla těsně před koncem tréninku, ale Speedwayclub měl pro ně připraven program v podobě posilovny a pingpongového turnaje. Večer se pak zagrilovalo a popovídalo o zkušenostech v jiných klubech.

Pořadatelé se dohodli, že v takových akcích budou i nadále spolupracovat a dají tak co nejlepší podmínky mladým plošinářům k získávání nových zkušeností a zkusí tak společně zachránit tento málo podporovaný druh sportu. Proto bychom byli rádi, kdyby se ozvali sponzoři, kteří by měli zájem sponzorovat tento sport celkově nebo i jednotlivce. Jednou jim to tyto děti určitě vynahradí!
 
 ( článek převzat z webových stránek  :  http://chabarovice.naseadresa.cz )
 
   
                  Matadoři ploché dráhy přihlížejí                                                    Roman Čejka v akci

 

Zimní příprava v  Liberci.

 (Liberec 19.-21.2.2010)

Sportovní centrum mládeže přiu AK v AČR Slaný má za sebou první díl seriálu příprav. Na úvod byla pro jezdce kategorie M1 a M2 naplánována a realizována zimní příprava orientovaná především na lyžování, rehabilitace a teoretickou přípravu.

 Na zahájení se v pátek 19.2. sjelo do příjemného prostředí Autokempu u pavlovického plochodrážního stadionu v Liberci dostavilo celkem 9 mladých plochodrážních jezdců. Kategorii M1 zastupovali M.Škurla a L.Kovařík z AK Markéta, O.Smetana z PDK Grepl Mšeno, E.Krčmář, M.Průcha z AK Slaný a domácí M.Krupičková startující letos v barvách  libereckého GRS. Kategorii M2 zastupovali plzeňští M.Hádek a J.Holub doplnění o R.Čejku z AK Slaný. I přesto, že bylo soustředění včas avizováno všem klubům, někteří jezdci se na soustředění nedostavili. Neúčast postihla především skupinu M2, kde chyběli mladí jezdci z Pardubic a Prahy. Na soustředění se řádně omluvili pouze D.Štěrovský z Pardubic ( M1) a M.Dudek ze Slaného (M2).

 Po úvodním slově p. Křikavy a seznámení jezdců s programem soustředění si již převzal slovo rozhodčí Karel Voborník a v uceleném bloku provedl školení ze sportovních řádů a připravil jezdce na další - testovou  část , která je bude čekat při soustředění v Pardubicích. 

 

 Sobotní příprava začala v běžeckých stopách v areálu Bedřichov odděleně pro jednotlivé kategorie. Skupina M1 pod vedením p.Buřiče měla naplánovanou trasu cca 15 km, skupinu M2 doplněnou o E.Krčmáře vedl liberecký p.Minařík na trase cca 25 km. Obě skupiny bez potíží a mnohdy s velkou legrací plán splnily. Nikdo z plochodrážníků se totiž nenarodil jako vynikající běžkař a tak mnohdy vznikaly docela kuriozní situace. (viz foto )

 

   

 Odpolední příprava pokračovala pro část jezdců na sjezdové trati pod Ještědem a společná pak opět v posilovně. Den byl zakončen relaxací v libereckém bazénu a následnou masáží pro zájemce.

 

 V nedělním ránu již byla na tvářích účastníků znát únava z předchozího dne, ale opět všichni nastoupili do "bílé stopy" podle kategorií. M1 opět čekalo cca 10 km s p.Buřičem, M2 o něco více pod taktovkou p.Minaříka. O kvalitě přípravy se na běžkách přesvědčil i p.Křikava, který vyrazil s mladíky rovněž.(viz foto). Když pak po návratu všichni zasedli k obědu, moc jim chutnalo.

   

 Na závěr provedl p.Křikava v krátkosti seznámení všech jezdců se systémem soutěží v roce 2010 a vyhodnocení pobytu a přípravy v Liberci. Vysoce pozitivně byl hodnocen přístup všech účastníků k přípravě. Nedostatkem byla již zmiňovaná neúčast některých jezdců zařazených v SCM. Další soustředění - tentokráte již na dráze proběhne, pokud to umožní povětrnostní podmínky, v německém Meissenu 20.3.2010.

(Text a foto - více najdete v Galerii- V. Buřič
 
 

 
Sportovní centrum mládeže pro plochou dráhu při Autoklubu v AČR Slaný zhodnotilo sezonu  v Královicích.
 
( Královice 14.11.2009)
Za účasti převážné většiny jezdců zařazených v tomto roce do Sportovního centra mládeže při AK v AČR Slaný proběhlo vyhodnocení činnosti za rok 2009. Jako v předešlém roce se jednalo v sále nedalekých Královic u Slaného.
  Zahájení jednání provedl vedoucí sportovního centra mládeže pan Petr Křikava. Mimo členy a organizační tým přivítal na jednání také pana Leopolda Klímu, který se jednání účastnil jako host za Sportovní komisi AČR a VV SPD .
  Na pořadu bylo pak především bilancování uplynulého roku, počínaje administrativními kroky, které bylo od počátku nutné v SCM učinit, až po vyhodnocení jednotlivých soustředění . Bylo konstatováno mimo jiné i to, že sami jezdci aktivně přispěli v těchto otázkách především včasným a řádným vyplněním přihlášek a zajištěním si lékařských osvědčení pro start v jednotlivých soutěžích soutěžích.  
Částečně negativně do činnosti SCM vstoupila skutečnost, že někteří z jezdců , kteří nesplňovali prováděcí pokyn k zásadám činnosti sportovních center mládeže, museli být ze sportovního centra vyloučeni. Rozhodlo o tom jednání realizačního týmu SCM  o průběhu sportovní přípravy jezdců  dne 21.8. v Liberci.
 Dále pak pan Křikava provedl vyhodnocení všech realizovaných soustředění v průběhu sezony 2009.
Byla uskutečněna tato soustředění :
23.1.   Liberec           zimní soustředění
21.3.   Meissen                                                                                                                                  
28.3.   Slaný               2 dny                                                                                                        
23.5.   Plzeň               2 dny                        
26.6.   Chabařovice                                                                                                                      
11.7.   Gorzow – Wawrow - skup. M1   2 dny                                                                          
11.7.   Toruň   skup. M2        2 dny                                                                                          
15.8.   Slaný   skup. M1        2 dny
         
  Všechna soustředění byla hodnocena velmi kladně. Jednotlivé  kluby, kde soustředění probíhala, velmi dobře spolupracovaly. Rovněž byl kladně hodnocen přístup jednotlivých jezdců.
 Na jednání zazněly i problémy, které byl nucen v průběhu roku realizační tým řešit. Šlo především o skutečnost, že v některých případech nebylo  jednání doprovodných osob v souladu s propozicemi a dále pak   provedené  školení o sportovních řádech, v rámci  soustředění ve Slaném, zakončené  testy z těchto řádů odhalilo, že výsledky nebyly vždy zrovna uspokojující . Realizační tým se proto rozhodl, že  v příštím roce bude více času věnovat  školení o řádech.
 Rovněž bylo konstatováno, že se na základě usnesení sportovní komise pro plochou dráhu  SCM PD finančně podílelo na zajištění účasti jezdců  kategorie M1 při závodech mistrovství světa ve francouzském Tayacu a mistrovství Evropy v německém Haunstatenu.
 V další části pan Křikava seznámil přítomné s výsledky hospodaření SCM PD. Bylo konstatováno, že hospodaření bylo vedeno řádně a plně v souladu s podmínkami činnosti SCM. Jednotlivé  položky rozpočtu a jejich vyúčtování jsou k dispozici v dokumentaci SCM a kterýkoliv člen do nich může nahlédnout. Na jednání zazněla samozřejmě přesná čísla, ale ta zde na stránkách neuvádíme.
  Na jednání bylo rovněž rozděleno celkově 100 000.- Kč pro  jednotlivé jezdce  za sezonu 2009 určených rozpočtem na nákup náhradních dílů. Klíč pro rozdělení byl následující :
 
Z částky je  pro skupinu  M1 přiděleno 30% t.j.     30.000 Kč
                pro skupinu  M2 přiděleno 70%  t.j.   70.000 Kč
 
Rozdělení fin. prostředků  kategorii M1 – 30.000 Kč :
 
          40% za účast při soustředění SCM PD         12.000 Kč
          40% za účast v závodech M ČR                   12.000 Kč
          20% za starty v reprezentaci ČR                   6.000 Kč
 
Rozdělení fin. prostředků kategorii M2 – 70.000 Kč
 
          30% za účast na soustředění SCM PD                     21.000 Kč
          30% za účast na závodech M ČR- jun. soutěže       21.000 Kč
          40% za starty v reprezentaci ČR                             28.000 Kč
 
 Tyto prostředky byly rozděleny jezdcům podle jejich účasti v jednotlivých částech a zároveň hospodář  pan Ing. Blažek všem jezdcům rozdal objednávky na náhradní díly s tím, že je možné díly čerpat v Jawě  Divišov,  rámoviny Stuha a  moto 125 ccm v  Shupě v Praze. K rozdělení finančních prostředků nebylo připomínek.
  Pan Křikava v závěru přednesl návrh plánu činnosti SCM PD v roce 2010. Plánována  budou opět soustředění především  na začátku sportovní sezony. Jednotlivé  termíny budou stanoveny po kalendářní poradě a po dohodě s jednotlivými kluby. I nadále SCM PD bude zajišťovat finančně účast jezdců M1 na závodech MS a ME. Finanční plán bude zpracován  až po přidělení finanční  částky pro rok 2010. Nábor jezdců do SCM PD bude proveden ve spolupráci s vedením klubů v počátku nového roku.
  Závěrečné slovo k jednání provedl zástupce sportovní komise PD pan Klíma. Vedení centra poděkoval za vykonanou práci, jezdcům za dosažené sportovní výsledky a všem do příštího roku popřál mnoho sportovních úspěchů, zdraví a štěstí. (Bu)


Na  soustředění  jezdců Sportovního centra mládeže přijeli i mladí Poláci. (Slaný 15-16.8.2009) Plánovaného soustředění jezdců SCM kategorie 125 ccm při AK v AČR Slaný se o tomto víkendu zúčastnily i mladé naděje z polského Gorzówa a Wawrówa. Oplatily tak návštěvu našich jezdců na jejich stadionu před třemi týdny. Celé soustředění se neslo ve sportovním duchu a vyvrcholilo nedělním  testovacím tréningovým závodem jednotlivců. Prvenství si odnesl  Wawrówský Daniel Kopiec před Ondřejem Smetanou ( PDK Grepl Mšeno ) a Michaelou Krupičkovou ( AK Slaný). Polský jezdec tak oplatil na naší dráze minulou porážku Ondřejovi Smetanovi, který jej naopak porazil na jeho domácí půdě. Na pořadu tréningového víkendu byla sobotní dvoufázová příprava na dráze a nedělní dopoledne naplnil srovnávací testový závod jednotlivců, který se vzhledem k nepřiměřeně teplému počasí po dohodě jel na pouhá dvě kola v každé rozjížďce. V sobotu se trénovalo dopoledne od 9.00 do 11.30. Na pořadu byly zkušební starty, výjezdy ze zatáček, technika jízdy.             Poslední úpravy na motocyklu                                                 Zdenek Vitman a Tomáš Novák před jízdou.  Odpolední program pokračoval již s nácvikem startů se startovacím zařízením při střídání jednotlivých pozic a naplno projetým jedním okruhem. Mezi jezdci kategorie 125 ccm pak přípravu absolvovali i Chlapci na silnějších strojích. Eda Krčmář testoval Jawu 500 a Michal Průcha Jawu 250. A nutno dodat, že to oběma jelo náramně.               Michal Průcha a Eda Krčmář na startu .                                   V zatáčce již Eda na silnějším stroji jasně dominoval. Celé sobotní  sportovní dění bylo zakončeno společným malým fotbálkem mezi kluky SCM a polskými nadějemi. Za velkého horka nakonec ve fotbálku vyhráli jezdci SCM, i když výsledek není vůbec rozhodující. V sobotu zvítězili naprosto všichni, protože vydrželi až do konce. Večer je pak čekala dobrá večeře v prostorech V.I.P. klubu a odpočinek před nedělním test - matchem. Pro tento závod bylo připraveno rozlosovaní pro jednotlivce na celkem 20 rozjížděk. Jak již jsme se zmínili, vzhledem k neobvyklému horku, které již od rána na stadionu panovalo, byl závod upraven na pouhá 2 kola v jednotlivé rozjížďce. I tak bylo ale celé dopoledne pro mladé jezdce nesmírně náročné. Přesto závod všichni absolvovali s maximálním nasazením a některé souboje na dráze byly opravdu zajímavé. Po odjetí 20 jízd se muselo nakonec rozhodovat v dodatku. Ke všemu došlo tím, že ve dvacáté - poslední  jízdě dokázala Michaela Krupičková v posledním oblouku šikovně podjet Ondru Smetanu a připsat si na své konto trojku.            20. jízda - zleva D.Štěrovský, M.Krupičková, O. Smetana               Dodatková jízda - Kopiec - Smetana - Krupičková  Trojice jezdců - Ondra Smetana, Michaela Krupičková a Daniel Kopiec tak měli na svých kontech shodně po 14 bodech. O stupních  vítězů se tedy muselo rozhodnout v  dodatečné jízdě. Do té nejlépe odstartoval Polský Danek Kopiec a velmi šikovnou, taktickou jízdou za sebou držel Ondru Smetanu až do cíle. Míša Krupičková se držela ještě v prvním oblouku, pak jí ale zradil motocykl, začalo zlobit zapalování a tak na ní zbylo v pořadí třetí místo. Kluci si to na nejvyšším stupínku tentokráte rozdělili opačně. Na Wawrówském stadionu se na nejvyšší stupínek postavil Ondra Smetana, zde ve Slaném to byl naopak polský Danek Kopiec.   Polští účastníci soustředění ( vpravo vítěz test matche - Daniel Kopiec) V závodě bojovali jezdci jako lvi a celkové umístění je nakonec jen přehlídkou získaného pořadí. Závod vlastně vyhráli všichni, vydrželi velkou zátěž a tak si opět o kousek posunuli své sportovní hranice. Výsledky testovacího závodu :  

Pořadí

Jezdec

Tým

1.

Daniel Kopiec

Wawrów ( PL)

2.

Ondřej Smetana

PDK Mšeno

3.

Michaela Krupičková

AK Slaný

4.

David Štěrovský

ZP Pardubice

5.

Zdenek Vitman

AK Slaný

6.

Staszek Januszkievicz

Wawrów ( PL)

7.

Kamil Nowacki

Wawrów ( PL)

8.

Marcel Studzinski

Wawrów ( PL)

9.

Jaroslav  Drbal

AK Slaný

10.

Patrik Zalewski

Wawrów ( PL)

11.

Tomasz Walaszek

Wawrów ( PL)

12.

Tomáš Novák

AK Slaný

13.

Filip Stankiewicz

Wawrów ( PL)

14.

Wojtech Fajfer

Wawrów ( PL)

15.

Jacek  Fajfer

Wawrów ( PL)

                        Text a foto : V.Buřič     Zdařilá příprava v Polsku.   O uplynulém víkendu (10.-12.7.2009 ) pokračovala příprava jezdců sportovního centra na oválech v sousedním Polsku. Třída 125 ccm byla tentokráte hostem u mladých plochodrážníků z GKUS Speedway Wawrów. Ti pro nás připravili velmi pěkný a bohatý program. Po příjezdu na místo jsme mohli shlédnout ligový závod mezi jezdci domácího Gorzówa a Toruně.Všichni mohli hned od počátku vstřebávat nevšední atmosféru ze závodu, který se u nás jen tak nevidí. O tom, jak je zde tento sport populární vypovídaly doslova nabité ochozy stadionu a doslova fanatické fandovství přítomných diváků. Návštěva závodu polské plochodrážní ligy hovoří o všem. 
Po náročné cestě a shlédnutí závodu jsme se ubytovali v prostředí velmi pěkného kempu. Hned druhý den ráno nás totiž čekala první část tréningového soustředění a velký stadion v Gorzówě. A bylo to něco, zajezdit si v tomto prostředí. Všem se zde moc líbilo a kupodivu i pěkně jezdilo. Například Míša Krupičková zde byla v podstatě k neporažení a všem stále ujížděla. Ubytování v kempu nedaleko Gorzówa     Míša v čele tréningové rozjížďky před O.Smetanou a M.Škurlou.  
Na odpolední program jsme se přesunuli na malý, ale moc pěkný stadionek hostů do Wawrówa. Pro některé z nás to byl zpočátku pěkně nepříjemný přechod a bylo dost problematické se s malou dráhou vyrovnávat. Jak se na ní jezdí, to nám suverenně dokazovali naši polští mladí hostitelé na svých "osmdesátkách". Je fakt, že jsme jim z počátku tak trošku nestačili. Pak následoval návrat do kempu. Přestože jsme byli pěkně unavení, nalákala nás i přes chladnější počasí průzračná voda jezera v kempu , a tak hurá do vody !! A aby nebyl všemu ještě konec, zahráli jsme si i fotbálek. Onrda Smetana na svém stroji s motorem Honda.       Míša se s dráhou vypořádala také dobře. 
Poslední den jsme si to pak s domácími kluky rozdali na malé wawrówské dráze v testovacím závodě jednotlivců. A byl to závod jak se patří, zkrátka se vším všudy. Neminuly nás ani nepříjemné pády, ale naštěstí se nikomu nic nestalo a technika tentokráte také až na drobné oděrky vydržela. Nakonec jsme ale proti domácím jezdcům uhráli dobrý výsledek. Ondra Smetana nenašel přemožitele, Michal Škurla si v rozjezdu dojel pro stříbro. Nejvíce smutný byl ale asi David Štěrovský, který po nešťastném pádu v poslední rozjížďce přišel o umístění na "bedně" a zbylo na něho tolik nepopulární čtvrté místo. Míša Krupičková rovněž po pádu jezdila opatrněji a tak konečné 5. místo musela považovat za úspěch. Zdenda Vitman po opatrném začátku nakonec vyjel celkové 10. místo, i když ani jemu se nevyhnul nepříjemný pád. A co nás také moc potěšilo, je skutečnost, že i takovýto obyčejný testovací závod mladičkých nadějí přivedl do hlediště hodně lidí.( možná víc, než jich mnohdy vidíme na našich stadionech při významějších závodech !! ) Nakonec jsme se rozloučili se svými kamarády a všichni se v pořádku vrátili do svých domovů. (Bu) Jelo se dost naostro. D.Štěrovský se pokouší podjet svého polského soupeře.   Ondra musel mnohdy útočit ze zadní pozice.Vždy mu to ale vyšlo.  Kluci přijímají blahopřání od svých domácích soupeřů.   Spokojení jezdci , president klubu Wawrów p. Parys a náš trenér M.Rosůlek .  Foto V.Buřič Starší kluci ve třídě 500 ccm měli svůj polský výjezd tentokráte směrován do Toruně, kde je mimo základních tréningových jízd čekal rovněž bodovaný tréning se svými polskými kolegy. Nutno ale dodat, že mladí Poláci jsou přeci jenom o pořádný kus v předu a tak je naši mladíci spíše naháněli po dráze před sebou, než aby je dokázali porazit. Slušný výsledek tentokráte zaznamenal snad pouze Vašek Milík ( ZP Pardubice ), který v tréningu nasbíral 6 bodíků. Odměnou pro kluky tak byla asi jen skutečnost, že si mohli zajezdit na největším polském plochodrážním stadionu. Že to je opravdu mamutí stadion ukazuje obrázek níže.  V bodovaném tréningu nakonec kluci jeli takto : 1. E.Pulczyński 15 bod
2.D.Celmer 13
3.M.Lampowski 12

11. V Milík 6

13.J.Fencl 4
14.O.Veverka 2
15.R.Vidner 2
16.J.Brummer 1
Moderní plochodrážní stánek v Toruni.
   

Soustředění jezdců pokračovalo v Chabařovicích. Ve dnech 26.-27.6.2009 pokračovalo plánované tréningové soustředění jezdců Sportovního centra mládeže na stadionu severočeských Chabařovic. Ve dvou dnech měli opět jezdci v kubatuře 125 ccm i 500 ccm možnost společně si zatrénovat a využili této příležitosti v plné míře. Soustředění proběhlo bez komplikací, za maximální možné účasti špičky jezdecké kategorie 125 ccm. Důvodem byla i skutečnost, že po soustředění následovalo další kolo mistrovství ČR ve třídě 125 ccm. Závody tak velmi dobře doplnily celkový program na chabařovickém stadionu, kde byl hlavním lákadlem především další závod Memoriálu Jiřího Hurycha s mezinárodním obsazením. ( Bu)    
Michal Průcha vyhrál vložený závod ve Mšeně.

( Mšeno 1.5.2009)
První větší úspěch zaznamenal "Mike" Průcha, když stanul na nejvyšším stupínku ve vloženém závodě mladých nadějí v rámci Memoriálu E.Sovy na oválu ve Mšeně. Na bednu se s ním ještě postavili domácí Ondra Smetana ( 2. místo )  a pražský Michal Škurla.

Ondřej Smetana, Michal Průcha a Michal Škurla na stupních vítězů stopětadvacítek.

      Foto převzato ze speedwaya-z.cz.


Mladíci z SCM cestovali do Míšně a Neustadtu.

 

V sobotu 25.4.2009 cestovali do německé Míšně jezdci SCM Slaný k mezinárodnímu závodu dvojic, jehož součástí byl i vložený závod  mladých nadějí ve třídě 125 ccm.

 
 
 

  Trenéry SCM p.Rosůlkem a Kalinou byli pro tento závod nominováni Michal Dudek v kategorii 500 ccm, který pro dvojice doplnil dalšího slánského jezdce Martina Málka a  Michal Průcha spolu s Davidem Štěrovským ( ZP Pardubice ) pro třídu 125 ccm.

 Závod dvojic vyhrál tým Polska( Mikolajczyk, Dudek P.) před domácí dvojicí ( Weiss,Haupt) a Slovinci( Duh, Kukovica). Slánské dvojici patřilo čtvrté místo.

 Ve vloženém závodě mladých s přehledem zvítězil Michal Průcha před domácím R.Gayerem. Třetí místo obsadil David Štěrovský.

 

 

 

 


  Michal  Průcha
                                                                                                           David  Štěrovský


 

 

 

Slánské středisko dále reprezentovali mladí jezdci na závodech v německém Neustadtu. Zde byl Daniel Hádek ( PK Plzeň ) druhý a Ondřej Smetana( PDK Mšeno ) obsadil 5.místo.( Bu )

                                             
Sportovní centrum mládeže má za sebou další soustředění.
 
 Dvoudenním tréninkovým maratonem pokračoval další plánovaný kemp mladých jezdců Sportovního centra mládeže při našem AK. Tentokráte jsme se setkali na domácí půdě ve Slaném 18. a 19.4.
Všechny přítomné jezdce čekal náročný tréninkový program rozdělený do několika etap. Po první přípravě motocyklů následoval intenzivní dvouhodinový trénink na dráze pro jednotlivé kategorie, ve kterém se postupně střídali jezdci v kubatuře 125 ccm s „pětistovkaři“ . Mezi nimi se postupně připravoval domácí Eda Krčmář, který se v této sezoně připravuje na závody třídy 250 ccm mimo území ČR, neboť tato soutěž se prozatím u nás doma nejezdí.
                                                                               
 
                    

           
                  Eda a táta                                                                 Takhle jede dvěstěpadesátka

Na dráhu postupně vyjížděli za předchozí výrazné podpory a pomoci rodičů – mechaniků domácí Michal Průcha, Míša Krupičková, Jarda Drbal, Zdeněk Vitmann, pardubický David Štěrovský, Ondra Smetana ze Mšena, Dan Hádek z Plzně a Michal Škurla z pražské Markéty. V nejslabší kategorii se na oválu rovněž představil nový, mladičký benjamínek, teprve devítiletý Tomáš Novák, z domácího týmu AK Slaný. Jeho seznamování se s motocyklem a   dráhou nebylo na začátek vůbec špatné.
 
 

               
Tomáš Novák se svým dědou                                                                   A na dráze

V silnější třídě si dráhu naplno vyzkoušeli domácí Roman Čejka, AK Markétu zastupovali Ondra Veverka, Jarda Hladký, Zdeněk Vrba a Jiří Brummer . Ze soustředění byli omluveni domácí Michal Dudek a plzeňský Michael Hádek, které čekal nedělní start v zahraničí. Bohužel se nedostavili mladí jezdci Václav Lacina a Jiří Vonásek z PK Plzeň.
 Po náročném tréninku a jeho zhodnocení trenéry čekal na všechny připravený výborný oběd . Ihned po něm následovala teoretická příprava jezdců ze sportovních řádů zakončená poměrně náročným testem. Nutno dodat, že rozhodčí a člen realizačního týmu p.Pavel Váňa spolu s trenérem p. Kalinou všem nejasnosti, či pochybnosti, které jezdci měli, velmi důkladně a přesně vysvětlili.
 
 
 
                                   
Rozhodčí p.Váňa vysvětluje sport. řády


               
Testy jsme zvládli

Po odpolední přípravě techniky následoval další  trénink na dráze. V něm se jezdci střídali podle výkonnosti, zkoušeli starty na pásce a různé startovní pozice. V konci odpoledního tréninku se již začala projevovat únava na jezdcích. Ta byla nakonec příčinou kolize mezi Jiřím Brummerem a Zdeňkem Vrbou, po které následoval velmi nebezpečně vypadající pád obou jezdců. I když byli oba velmi silně otřeseni, nakonec vše dopadlo dobře a nedošlo k žádnému závažnému poranění.
 
 
 
 
Mladí Průcha - Hádek - Škurla - Smetana na startu

Aby nebylo všemu konec, stihli si ještě účastníci před večeří zahrát na stadionu „fotbálek“ jako další kondiční tréninkovou přípravu. Následující večeře pak všem moc chutnala.
                                                                                                                              Něco navíc pro kondičku


Nedělní program pokračoval opět jízdami na dráze v jednotlivých kategoriích. Do soustředění navíc zasáhli jezdci z německého Meissenu. Trénink využil i známý Rony Weiss a mladí kluci se opravdu měli na co dívat.  
 


     
Zleva Veverka- Krčmář - Hladký - R.Weiss                                                                 Rony Weiss v akci

Celé soustředění bylo zakončeno souhrnným  vyhodnocením , které provedl p. Křikava, předseda AK Slaný a zároveň vedoucí SCM, ve spolupráci s trenéry p. Kalinou a p. Rosůlkem.
 Za velmi dobrý průběh soustředění je nutno poděkovat především  všem rodičům a příbuzným jezdců, kteří jim pomáhali  připravovat  techniku, ale stejně tak celému realizačnímu týmu Sportovního centra, který připravil  a  zajistil  průběh  soustředění. ( Bu)

    Tak zatím !!!

  
Jak to bylo v  Meissenu.
 

Náš  původní  plán soustředění na základě  předchozí vzájemné dohody měl probíhat ve dvou dnech. 10 dní před termínem soustředění  nám však pořadatelé MC Meissen  sdělili, že soustředění mají od policie povolené pouze na jeden, a to na  sobotu. S tímto sdělením nám zároveň zaslali program soustředění. Na základě této zprávy byli všichni přihlášení jezdci  o této změně vyrozumněni.

Sraz všech jezdců byl stanoven na 8 hodinu na stadionu v Meissenu. Z původně přihlášených jezdců se nedostavil Zdeněk Vitmann  z našeho AK, se značným zpožděním se pak dostavili  přihlášení jezdci AK Markéta Praha ( 1,5 hod. po zahájení tréninkové činnosti).

Upravený program soustředění  tak probíhal podle následujícího harmonogramu :

               8 –  9 hod.         příprava motocyklů na sportovní činnost

               9 – 13 hod.         trénink  

              13 – 14 hod.         oběd, příprava motocyklů na odpolední trénink

              14 – 18 hod.         trénink

              18 – 18,30 hod.   vyhodnocení soustředění

               18,30 hodin       odjezd zpět domů
 

Program byl plně vyčerpán v  dopolední části , v průběhu odpolední části musel být rozhodnutím trenérů trénink okolo 16 hodiny  ukončen . Důvodem bylo značné  fyzického vyčerpání mladých jezdců s ohledem začátek  sezony. Dalším významným důvodem  byla prevence možného zranění jezdce.

 Přístup všech jezdců k tomuto soustředění byl dobrý. Velmi příjemným překvapením byl zjištěný výkon  mladých jezdců, kteří ukončili svoji činnost na motocyklech 125 ccm a poprvé jezdili na silnějších motocyklech 500 ccm. Podmínky pro sportovní činnost jezdců ze strany pořadatele byly výborně zajištěny za což jim v závěru soustředění bylo poděkováno.

 Zajištění soustředění a péče o jezdce ze strany realizačního týmu SCM PD bylo velmi dobré a průběh byl bez problémů. .

Soustředění se zúčastnili tito jezdci: Krčmář, Průcha, Krupičková, Drbal, Dudek, Čejka z AK Slaný, Hádek M., Plecitý, Holub, Lang, Lacina z PK Plzeň,  Fencl, Veverka, Brummer, Hladký, Vrba, Škurla z AK Markéta Praha a  Smetana z PDK Grepl Mšeno.

Jezdci Hádek D. z PK Plzeň, Vitman z AK Slaný,  Nádvorník z AK Markéta a , Milík, Račáková, Vidner Štěrovský ze ZP Pardubice byli řádně omluveni.

 

                                                                            Křikava  P. – vedoucí SCM PD při Autoklubu v AČR Slaný

Letos většinou poprvé  na dráhu.

V souladu s naším plánem soustředění vyrážíme letos poprvé prohnat motocykly na dráhu. Na 21.3.2009 máme k dispozici plochodrážní ovál v německé Míšni. Mladí jezdci SCM zde absolvují  na pětistovkách, dvěstěpadesátkách  a stopětadvackách dvoufázový tréninkový program. Pokud bude vše dle plánu, čeká nás dopolední tréning od 9.00 do 13.00, pak  chvíle odpočinku  a dále jízdy od 14.00 do 18.00 hodin. V akci se představí naši domácí jezdci Michal Dudek, Roman Čejka, Michaela Krupičková, Michal Průcha a  Eduard Krčmář , plzeňští Michael Hádek a  Jan Holub, Markétu Praha zastupují  Jakub Fencl, Pavel Pučko, Zdeněk Vrba a Jaroslav Hladký. Vedle nich se ale mohou na dráze v Míšni představit  i další jezdci. Všem přejeme hodně zdaru. (Bu)

 


 

 

Máme za sebou první velké společné soustředění.

 Ve dnech 23.-25.ledna proběhlo první z plánovaných soustředění SCM PD v Bedřichově v Jizerských horách. Všechny účastníky čekal velmi náročný přípravný program na nadcházející sezonu. Již první den hned po ubytovnání čekala plochodrážníky příprava v libereckém bazénu a zároveň v posilovně. Postupně se vystřídaly kategorie M1 a M2. Po solečné večeři pak následovala teoretická přáíprava - školení ze sportovních řádů ploché dráhy.

 Následující - nejvíce zátěžový - den čekaly kluky běžky - dopoledne to bylo 10 km pro M1 a 20 km pro M2. Všichni to v pohodě na perfektně připravených tratí bedřichovského areálu ( jezdí se zde Jizerská padesátka ) zvládli. Po obědě pak pro sjezdaře následoval program na sjezdovce. Den byl opět zakončen dřinou v posilovně a relaxací v bazénu pro obě skupiny.

 Poslední den to  byly opět běžky, tentokráte znovu pro mladší M1 desítka a pro starší M2 pak 25 km. Po společném obědě provedl p.Křikava vyhodnocení soustředění a všichni se rozjeli zpět do svých domovů.

 Soustředění bylo hodnoceno jako velmi zdařilé a nastartovalo tak začátek práce Sportovního centra mládeže v tomto roce. (Bu)

 

 


 

ROK   2008 

 

V Královicích bilancovalo naše Sportovní centrum mládeže rok 2008. 

(Slaný – 22. listopadu)
V sobotu se v sále restaurace Královicích uskutečnilo výroční bilancování Sportovního centra mládeže při našem AK. Byla vyhodnocena jednotlivá soustředění jak v přípravě v zimním období tak na  dráze. Předseda AK pan Petr Křikava seznámil přítomné s projektem činnosti SCM na období 2009 – 2012. Mezi závodníky bylo dále rozděleno 120 tisíc korun dle účasti na jednotlivých soustředěních a mistrovství republiky, přičemž bylo pamatováno i na reprezentaci. Jezdci zde zároveň obdrželi  smlouvy pro nadcházející sezónu 2009.  (foto převzato ze speedwaya-z.cz)   (Bu)


 

 

Zdeněk Vrba, Eduard Krčmář a Jaroslav Hladký na pódiu.

  Eda Krčmář obhájil titul mistra ČR v posledním závodě na pražské
Markétě

Výsledky  ročníku 2008 v kategorii M1

Jméno

 

Klub

PCE

SLA

MŠE

PLZ

PCE

SLA

PLZ

LIB

PHA

TOT

12.4.

26.4.

21.6.

25.6.

13.8.

23.8.

3.9.

20.9.

18.10.

1. Krčmář      Eduard

Slaný

20

25

-

25

25

22

25

16

25

183

2. Hádek       Daniel

Plzeň

25

22

-

22

16

25

20

25

18

173

3. Hladký     Jaroslav

Praha

22

20

22

20

18

(5)

22

20

20

164(169)

4. Vrba         Zdeněk

Praha

18

16

25

(16)

20

18

18

22

22

158(174)

5. Průcha       Michal

Slaný

16

14

20

(12)

22

20

16

12

16

136(148)

6. Veverka    Ondřej

Praha

14

18

12

18

14

-

5

-

12

93

7. Brummer    Jiří

Praha

-

-

16

8

8

14

7

10

8

71

8. Krupičková Michaela

Slaný

-

-

18

14

-

16

12

-

-

60

9. Vitmann     Zdeněk

Slaný

-

-

14

-

10

12

8

8

7

59

12. Plecitý       David

Plzeň

-

-

-

-

7

10

4

6

5

32

13. Drbal         Jaroslav

Slaný

-

-

10

10

5

-

3

-

3

31

14. Štěrovský  David

Pardubice

-

-

-

-

-

7

6

7

6

26

15. Račáková  Jana

Pardubice

-

-

-

-

6

6

-

5

4

21

 


 

Výsledky ročníku 2008 v kategorii M2

Jméno

Klub

MČR

junioři

do 19 let

MČR

junioři

MČR

Senioři

MČR

Junioři

družstva

ME

junioři

do 19 let

MS

Junioři

Štichauer   Hynek

Pardubice  

2.

8.

4.

 

CZ team

Hádek       Michael

Plzeň

2.

4.

 

3.

CZ team

CZ team

Holub        Jan

Plzeň

4.

5.

 

3.

CZ team

 

Dudek       Michal

Slaný

5.

6.

 

5.

CZ team

 

Babička      Petr

Slaný

7.

16.

 

5.

   

Pučko        Pavol

Praha

3.

8.

 

1.

CZ team

 

Lacina       Václav

Plzeň

8.

23.

 

3.

   

Lang       Jiří

Plzeň

10.

25.

 

3.

   

Fencl         Jakub

Praha

14.

14.

 

1.

   

Vonásek    Jiří

Plzeň  

27.

 

3.

   

Čejka       Roman

Slaný  

15.

 

5.

   

Milík         Václav

Pardubice  

12.

 

4.

   

Vidner       René

Pardubice  

26.

 

4.

   

 


 

Příprava Sportovního centra mládeže pokračovala dalším soustředěním.

( Slaný 18.-19.4.2008 )   V pátek a sobotu se opět na stadionu PD ve Slaném sešli mladí plošináři našeho Spotovního centra mládeže. Společně s nimi využili možnosti kvalitního tréningu i mladí jezdci z Polska pod vedením svého trenéra. Tito jezdci na dráze působili doslova "jako doma" a naši mladí jezdci měli skutečně co obdivovat. Byla to pro ně  ukázka, jak se dá nejen závodit, ale především trénovat na dráze.  Možná, že zatím u nás jména jako Szostek, Cyran, Kaiser, L.Kielbasa, S. Kielbasa, Ciesielski, či Mikorski nikomu nic neříkají. Je to ale jen otázka času, kdy některé z těchto jmen skončí na plochodrážním výsluní. S výjimkou několika jezdců, kteří v tuto dobu působili na jiné scéně ( Dudek, Hádek v týmu družstev na ME ), se soustředění zúčastnili všichni stabilní  členové. Naplno si zatrénovali především mladíci Krčmář, Průcha ( AK Slaný ) a Veverka,Hladký ( AK Markéta ) v kategorii do 15 let. K nim se připojili začínající domácí Drbal s  Vitmannem  a plzeňský David Plecitý, kteří postupně získávají zkušenosti. V kategorii "pětistovkařů " zkoušeli dráhu plzeňští Jirka Vonásek a Vašek Lacina, kteří rovněž začínají sbírat první zkušenosti. Z domácích vyjel na dráhu Petr Babička, který měřil síly se zkušenými Poláky a naplno začal tuto kubaturu zkoušet i Roman Čejka. Ten si dokonce po několika zkušebních jízdách sólo troufl postavit se spolu s polskými juniory na pásku. A co k tomu dodat? Že to zvládl zcela suverenně a na to, že začíná, jim byl téměř rovnoceným soupeřem. Svým výkonem naznačil, že se z něho stává velká naděje juniorské kategorie. Při dobrém zabezpečení a organizaci soustředění ze strany členů výboru AK tak na škodu byla snad jen skutečnost, že vytrvalý, drobný déšť, který se v průběhu dopoledne spustil,  nakonec znemožnil dokončit sobotní odpolední tréningový program. Přesto si všichni jezdci zatrénovali skutečně pořádně a tvrdě  a ze stadionu odjížděli s pocitem dobře odvedené práce. (Bu)                       Sportovní centrum mládeže má za sebou první soustředění na dráze.  Velmi pěkné počasí, kvalitně připravená dráha a především maximální účast zdobila o tomto víkendu první velké soustředění Sportovního centra mládeže při AK v AČR Slaný.  Ve dnech 29.-30. března proběhlo na slánském plochodrážním oválu soustředění jezdců SCM, kde si mohli konečně všichni naplno vyzkoušet domácí dráhu, naladit motocykly a solidně si zatrénovat. Účast domácích mladých nadějí byla téměř stoprocentní. Soustředění proběhlo za účasti juniorů Petra Babičky,Michala Dudka, Romana Čejky, Michala Průchy, Edy Krčmáře, Jardy Drbala a Pavola Pučka z pražské Markéty.Omluveni byli pouze  Radim Chod  a Zdeněk Vitmann z rodinných důvodů. Na škodu byla pouze skutečnost, že na dráhu nevyjel mladý Jára Drbal, který ještě nemá plně dokončený motocykl.  Poprvé ve své sportovní karieře také odzkoušela kouzlo levých zatáček jediná u nás jezdící dívenka - Míša Krupičková z Liberce. A nutno dodat, že adaptace na dráhu trvala pouhá dvě kola. Pak již Míša kroužila po oválu velmi zdatně a bude to jen otázka času, kdy bude mladým stopětadvacítkářům rovnocenným soupeřem.   Celé soustředění bylo pořadateli AK velmi dobře zajištěno, dráha vzorně připravena, práce mechaniků a práce trenéra pana Rosůlka byly odvedeny s maximálním nasazením a efektivitou. Za to jim všem patří poděkování a uznání. Vše se určitě odrazí ve výsledcích jezdců v nadcházející sportovní sezoně, která nezadržitelně klepe na dveře. (Bu )        Míša v depu                 Pavol Pučko               Eda Krčmář             Roman Čejka s mechanikem  Adrian  Pluska          Roman Čejka                Michal Dudek               Micha Průcha          Pluska - Dudek             Míša Krupičková      Pluska, Dudek,Babička
 
Zimní příprava Sportovního centra mládeže je v plném proudu.

 Naši mladí adepti plochodrážního sportu nezahálejí ani v zimních měsících. Sportovní centrum mládeže se nyní zaměřilo na posilování fyzické kondice a vytrvalosti. Zimní příprava na sněhu probíhala začátkem února na běžeckých tratích nedaleko Liberce v oblasti Bedřichova, nyní jsme se zaměřili na kondičku v posilovně a tělocvičně. Takto pracujeme každý týden a výsledky se pomalu začínají dostavovat. Do dokáží ohodnotit mladí sami na sobě. Pokud nám bude přát za týden počasí, čekají nás opět od 22. do 24. února běžecké tratě v Bedřichově. Všichni bychom se chtěli co nejlépe připravit, neboť sezona se nezadržitelně blíží a fyzička bude potřeba. Tady nás můžete vidět, jak to v posilovně zvládáme. (Bu)

                           

 

      Sportovní centrum mládeže se představuje.

   Do plochodrážní sezony 2008 vstupují  mladí jezdci v tomto složení :

              V soutěži juniorů ve třídě 125 ccm se představí mistr ČR Eduard Krčmář a po jeho boku začínající jezdci Michal Průcha, Jaroslav Drbal, Zdeněk Vitmann a Michaela Krupičková.

             
   
Eduard Krčmář             Michal  Průcha             Michaela Krupičková     Jaroslav  Drbal       Zdeněk Vitmann
               V juniorské kategorii se představí  Petr Babička, Michal Dudek, Radim Chod a začínající v této kategorii Roman Čejka.

                                
                               
Petr  Babička     Michal Dudek         Roman  Čejka               Radim Chod
       
Všichni tito junioři tvoří základ slánského Sportovního centra mládeže. Zde je můžete vidět ještě jednou.